Předměty

dvojkuš Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 4/1 4/0

Délka: 40

Cena: 500

Malý dostřel: 8

Střední dostřel: 17

Velký dostřel: 25

Váha: 30 mn

Popis:

Jedná se o malou lehkou dvojkuš s malým dostřelem a malou účiností, protože rytířskou zbroj nikdy neprostřelí a platovou jen do střední vzdálenosti. první utočné čislo je vrchní části kuše která je o něco silnější a druhé je pro vnitřní zabudované slabší, aby se snadněji natáhla. ramena dvojkuše jsou bronzová a rukojeť padne přesně do ruky.
Natáhnout obě ramena dvojkuše trvá 2kola, ale za to může střelit ihned obě šipky. Ale natáhnutí pouze vrchního ramena trvá jen jedno kolo jako u norm. malé kuše. Pokud je kuše natáhnutá do předu může s ní střelit v jednom kole na dva různé protivníky a navíc získává vždicky iniacitivu. a minimální dostřel se snížuje na pouhy sáh délky.
Je to jednoruční zbraň! je malá a lehká takže při troše tréninku můžete mít v jedné ruce meč a v druhé tuto dvojkuš, což je praktické proti více protivníkům nebo proti jednomu silnějšímu.
je to zbraň převážně pro zabijáky (zloděje který své dovednosti využívá trochu jinak :)) ale může ji využít třeba i alchymista.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

asi ten dodatek mám tochu chaotickej ale budu se snažit se sem dívat a upřesňovat některé otázky


 Uživatel úrovně 5

ted jsem konečně zase u netu takže jdu odpovídat určitě nejsem první kdo si s myšlenkou dvojkuše pohrával ale není to napad dnešní ale 4 roky starý jenže jsem tehdy neměl jasnou představu o jejím fungování jasné představy. asi tak před rokem jsem četl knižku od Davida Gemmela o nájemném vrahu-Tulákovy a tehdy jsem získal lepší představu o tom jak by měla asi tedy vypadat.
1. neprusřelnost zbroje je daná její sílou kuše to je jako asi prostřelit třeba flusačkou (pokud se netrefime do nechráněné části)
2. iniacitivu by podle mě měla mít jakákoliv nabytá kuš protože je přeci jenom rychlejší zmáčknout spoušť než se rozmachovat mečem vyslovovat zaříkadlo nebo jen vrhnout dýku. ini. by šla snad na druhou střelu na jinou osobu protože přecejenom musí tou rukou pohnout někam jinam.
2.1 ješte dodatek výstřel na druhou osobu je v jednom kole pokud není o 90° jiným směrem
3.ty útoky s mečem souhlasím plně s Lordem O. pokud někdo nemá dva utoky tak utočí jen jednou z těchto zbraní. tedy z 2.kuše muže vystřelit jen na jednu osobu obě šipky jinak nic.
4. kupodivu tyto kuše vyráby cech zabijáku pusobících každopádně v každem politykou prokvetlém městě zkládajících se převážne z lidí a dokonce to nejsou kováři ale původně zlatníci protože to je přece jen jemná práce (proč ne trpaslíci? protože to nejsou národ používající takový srandičky oni radši sekery a kladiva a kuš nejakou silnou než víceranou?
5.proč ten rozdíl v těch dvojkuší protože je pravidla předem nestanovila tak si ji každý upravil po svém ale zde vidím hlavně rozdíl v tom že je větší takže nepotřebuje tak jemný mechanismus a jistě má větší dostřel
snad jsem vám přiblížil ještě více svou představu dvojkuše a děkuji za funkční připomínky protože jsem zatím hrál v uzavřeném kruhu lidí takže jsme nemněli až do teď názory od jinud


 Uživatel úrovně 0

Je zvláštní, že tady na stole mám jeden seznam zbraní od kamaráda a čtu tu kuše dvojitá 4/0 4+0 ale cena 100zl, váha100mn jinak i norm mi připadá, že dvojkuš bude těžší-jinak je fajn, že to můžeš přiblížit zde na těchto stránkách-je možné, že je to jen tvůj nápad jinak heskej popis 3*


 Uživatel úrovně 0

Mimochodem davam ti ctyři protože o to zadal lord Odol. Jinak by jsi dopadl na tri :o)


 Uživatel úrovně 0

Už tu byl jeden přehled luků...troufnul by si někdo udělat shrnutí střelných zbraní? Takováhle hračka se hodí pro jednu kreaturu, ale tak by me zajimalo. Kdo je vyrabí? Tipnul bych to na Trpasliky.


 Uživatel úrovně 5

1) Neprustrelnost zbroji je dana jejich kvalitou.
2) Zajmalo by mne, jak se vklada sipka do vnitrni casti. Ustim?
3) V jednom kole na dva ruzne protivniky? Tim je mysleno, ze pokud ma vice utocnych akci nez jednu nebo i s jen jednim utokem?
4) Pripada mi jako blbost, aby ten, kdo ji pouziva byl rychlejsi nez nekdo jiny. Ta kuse jej prece neurychluje, ne? Treba kdyby proti sobe stal nekdo s touto kusi a nekdo s normalni, rozhodne by i ten s normalni mohl byt rychlejsi.
5) Jestli jsem to dobre pochopil, tak je tato kuse mensi, ale masivnejsi, nez lehka kuse (diky dvema sipkometnym zarizenim). ja bych dovolil ji mit spolu s mecem, ale pri boji s mecem a kusi by mela postava postih -1 k Oc a pri strelbe jednorucne by mela - 1 k Uc. V jedne akci samozrejme nelze pouzit obe zbrane (doufam, ze je top tak mysleno).
Jinak pekny uskutecnitelny napad a ne az tak spatne zpracovani. Vaham, co dat, ale dam 3 a prosim nekoho dalsiho, kdo se bude rozhodovat, aby dal vyssi moznost (ja bych dal ted tak mezi 3 a 4).


 Uživatel úrovně 5

Prales: no a čo .... skoro každého už napada takáto kuša ale to neznamená že každý ju vie aj dobre spracovať.
Dakeyras: vybral si si ťažkú vecičku na popis ale oceňujem to ... sú tam nejaké drobné chybičky (hlavne to s tými brneniami a ich nepriestrelnosťou .. to je dosť blbosť) ... páčia sa mi aj alternatívy že sa dá použiť s jednoručnou zbraňou :-)) ale moc by som to nepreháňal s tým vyhrávaním iniciatívy ... je to dosť háklivá téma a urobiť vec ktorá zasahuje do iniciatívi je sakrametsky ťažké .... mohol by si mi vysvetliť PREČO? vyhráva iniciatívu? skús si to predstaviť v boji ..... ale inak za 4*


 Uživatel úrovně 0

Nó, to se mi líbí. Dobrá věc pro asassiny :-). použitelný, nepřemrštěný, pěkný. (no má to své mouchy, ale jen malé :-)


 Uživatel úrovně 0

řekl bych že tento nápad nevyšel z tvý hlavy!!! A jestli jo tak jsi nebyl první koho to napadlo!!!


 Uživatel úrovně 5

Zajímavé, i když ne dokonalé, ale co bychom chtěli. Všechno nemůže být tip top.