Kouzelnická Kouzla

Svěcená voda *Bendito regar* Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Vitální magie

Past: -

Dosah: 1

Vyvolání: 4 kola/1 flakónek

Popis:

Toto kouzlo patří mezi tzv. bílá nekromantská kouzla, přesto se jej učí i většina temných nekromantů, neboť jeho účinky na nemrtvé jsou zřejmé a v případě, že se jeho výtvor vzbouří, velmi vítané.

Tímto kouzlem očaruje kouzelník určité množství vody nebo oleje. Ten se poté dá natřít na zbraně, které tím získávají na síle při boji s nemrtvými.

Aplikace na pravidla DrD verze 1.6

Kouzelník tímto kouzlem posvětí množství vody (za 2 magy) nebo oleje (za 3 magy), které se vejde do jednoho flakónku. (1 čtvrtka obsahuje 10 flakónků). Vody (oleje) může být samozřejmě více, ale úměrně se zvýší cena kouzla a doba potřebná na jeho vyvolání. Při vyvolávání se v posledním kole musí kouzelník dotknout tekutiny nebo nádoby, ve které je přechovávána.

Svěcená voda se používá jako svěcená voda popsaná v pravidlech.

Svěcený olej, krom toho, že se dá ve flakóncích používat jako svěcená voda, má následující použití. Jelikož je daleko více viskózní než voda, dají se s ním potírat zbraně. Olej na zbrani vydrží v pochvě 2 směny, na volně nošené zbrani 1 směnu a při boji 1k6 kol. Poté se setře nebo skape a není již použitelný. Jeden flakónek vystačí na potření jedné zbraně nebo namočení 5 šípů. Potře-li se zbraň olejem z více flakónků, má to stejný efekt, jako by se potřela jedním.

Zbraň potřená olejem získává zranitelnost E (jako svěcená voda), působí tedy na nemrtvé. V případě, že je nemrtvý zranitelný danou zbraní před potřením, přidává se při úspěšném zásahu k útočnosti 1k10+1 za svěcený olej. V případě, že nemrtvý není normálně zranitelný zbraní, je při úspěšném zásahu potřenou zbraní zraněn pouze za 1k10+1 životů.

Kouzelník nemusí umět žádné jiné kouzlo z oboru vitální magie, aby se mohl Svěcenou vodu učit.

Příklad:
Válečník Orin prozkoumává starou kryptu a tak si potře svůj železný bastard svěceným olejem. Ten by mu vydržel 1 směnu, jelikož jde s taseným mečem v jedné a s pochodní ve druhé ruce. Po půl směně ale narazí na kostlivce a přízrak. Kostlivec je zranitelný mečem i svěcenou vodou, přízrak je proti obyčejným zbraním imunní, avšak svěcená voda jej zraní. Orin má úč 10/0, kostlivec oč 3, přízrak 7.

Orin nejprve zaútočí na kostlivce, padne mu 3, kostlivec hodí 4. Kostlivec je tedy zraněn za 6 žt (13-7) plus 1k10+1 žt (svěcený olej). Druhý útok vede proti přízraku. Hodí na útok 6,5 a přízrak hodí 1. Orin tedy zasáhl, ale přízrak je zraněn pouze za 1k10+1 životů.

Poznámky K sepsání tohoto kouzla mne vedlo to, že jsem chtěl mít už konečně „pořádek“ v chrámech a svěcené vodě vůbec. Existence tohoto kouzla neříká, že stvořit svěcenou vodu nejde jinak.

V mnoha světech jsou bohové, kteří propůjčují svým knězům schopnost světit vodu. V tom případě to berte tak, že bůh knězi dodává potřebné magy na seslání kouzla.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

All: takže díky za připomínky a souhlasím s vámi, přesto se pokusím obhájit proč kouzlo a proč kouzleník.

Za prvé, proč kouzlo. V našem světě vodu světí kněz a je pravda, že ji nikde neprodává na litry na kšeft. Také, jak PG píše, najdeme ji pouze někde, kde je "boží přítomnost" nejčastěji v kostele. Vliv katolické církve na Evropu je nesporný a tak většina lidí u nás má právě toto povědomí o svěcené vodě.

Z hlediska Dračího doupěte je svěcená voda zbraň proti nemrtvým, ale její získávání nikde není podrobněji popsáno. Obecný fakt, že svěcenou vodu dělá kněz, nechci bortit, ovšem zde se naráží na další problém. Kdo je to kněz? CP, nějaké povolání? V pravidlech to povolání není a jako kouzlo nového povolání jsem to nechtěl dělat, protože kněz není nikde oficiálně (jako třeba šermíř). Takže jsem si musel vybrat jedno ze stávajících povolání a zvolil jsem kouzleníka (když to má být kouzlo že :o))

Z toho logicky vyplývá, že je to kouzlo pro světy, kde kouzelníci jsou kněží s tím, že kouzleník je povolání a kněz je zaměstnání. Na druhou stranu mám v poznámkách návrh pro ty, kdož nemají kouzelníky jako kněze - magy dodá božstvo.

POZN: k tomuto si dovolím ještě malou poznámku. Postupem času se stále více přikláním k tomu, že nekromant je alchymista a proto se tu možná časem objeví "svěcená voda alais alchymistův lektvar"

Za druhé co se oleje a zbraní týče. Posvěcená zbraň je, alespoň v mém povědomí, zbraň proti nemrtvým. A takovéto zbraně, jak známo v Dračím doupěti dětá theurg. Čili dávat ještě nějakému knězi posvěcení se mi nechtělo, ale zase mi přišlo líto, aby to mohl dělat jen ten theurg, takže jsem to vyřešil olejem. No a proč olej, to je snad jasné, když je většina zbraní kovových :o))

Za třetí proč i nekromant? Beru to tak, že jednak je nekromant zatím u mne kouzelník (a pro takové světy bylo toto kouzlo tvořeno) a za druhé když tvořím něco, co je smrtelně nebezpečné, měl bych také znát něco, čím se proti tomu bránit. A jelikož tvorba nemrtvých je nebezpečná také z toho důvodu, že se nemusí podařit vytvořit služebníka, který poslouchá ... zkrátka, když budu hobit a budu nadávat dvoum barbarům v hospodě, tak mám za dveřmi minimálně dva krolly :o)) Takže z tohoto důvodu také myslím, aby nekromant tu vodu uměl dělat.

To, že je mu to proti srsti je hodně dobrá poznámka, mohlo by se to třeba vyřešit tak, že kouzlo způsobí více únavy nebo ho může sesílat pouze přes pomocná kouzla (brána, dveře, dvířka) - to ovšem v případě, že bereme nekromanta jako obor kouzelníka.

Tak už zase musím pracovat, tak doufám, že jsem se vyjádřil ke všemu :o))

S úcto deshi


 Uživatel úrovně 0

Mě se nezdá, že by si kouzelník měl dělat světcenou vodu, ta by neměla vznikat magickou kouzelnickou silou, ale více méně božskou silou, nějaký mnich, či představený kultu, by při modlitbách měl vyzvat vyznávanou sílu(boha,bůžka, síly) a ti by mu propujčili moc posvětit určité množství vody. A tak by získala své účinky.


 Uživatel úrovně 0

Já si myslím, že se to ke kouzelníkovi hodí. To s tím olejem mi do toho moc nejde - asi bych raději světil přímo zbraň, ale proč ne.
U mě si každý symbol světí nějakou svoji substanci, např. symbol ohně světí oheň - posvětí se pochodeň a ta po zapálení hoří svěcdeným plamenem. Takovéhle kouzlo se vyloženě hodí do světů kde se moc nehraje s bohy a náboženstvím.


 Uživatel úrovně 0

V případě oleje...mákl jsi na tom je to fakt, ale trochu to otřásá smyslem pro klasiku (mým)...Možná by mělo jít o dvě rozdílná kouzla a navíc bych je ještě podmínil dalšími podmínkami...například pramenitá voda...vzláštní olej (slunečnicový :o) ... No a asi bych mu nedal takovou vlastnost spíš bych ho učinil jako olej na ochranu před nemrtvými (třebas když se ním otře krk upír nebude mít takovou chuť...nebo po potření celého těla by mohl ohránit před těmi podivnými útoky jako chřadnutí a upití úrovně....pochopitelně dočasně....(Vznikli by tak docela zajímavé situace ve smýšených družinách: Musíme se natřít všude, takže holky spodničky dolu :o)) )


 Uživatel úrovně 0

Ohromě si cením tvojí snahy vypořádat se s těmito nedodělávkami, ale moc mi to nesedí...Dobře překousnu, že kouzelník zákoně dobrého přesvětčení vysoké úrovně by mohl mít schopnost vytváření něčeho proti nemrtvým...(Kvuli balancu) Ale nekromant..je pravda, že je odborník nad odborníky co se vitální magie týče, ale samotná představa, že stvoří něco takového mu přeci musí působit nezměrná muka(magie je přeci formuje v mysli a když si představí efekt svěccené vody...možná nemůže svěcená voda ublížit jeho tělu, ale jeho duši určitě....)
Další věc být regulerní kněz tak si zatraceně hlídám, kdo takové kousky páchá (vždyť ho připravuje o vídělek a jeho boha o jakousi nadřazenost- to by se nemuselo líbit, už bohu samotnému, že nějaký smrtelník si přivlastňuje jeho atributy :o)


 Uživatel úrovně 5

Nějak mi nesedí světit vodu kouzelnikcým kouzlem, možná kdyby to dělal kněz, ale kouzelník a nekromant? Svěcená voda se většinou světila při obřadech a svátcích, rozhodně to nebylo tak, že si kněz usmyslel dneska si posvětim litránek vody ať mám zásobu. Teda takhle to je aspoň u katalocké církve a myslim, že tohle je docela důležité, protože aby to byla skutečná svěcená voda měla by být přítomna boží esence jako je třeba ten svátek nebo svatá půda (kostel, chrám atd). Což u normálních kouzelníků asi moc nebude a když to bude kněz, tak to zase nebude klasické kouzelnické kouzlo. A světit olej mi přijde takové trochu divoké a ne moc svaté. osobně bych raději udělal přímé svěcení zbraně, než jí potírat svatou vodou.
Jinak zpracování je velmi dobré, akorát snad tu mohlo být opsané to o svěcené vodě z pravidel a jaké zranění nemrtvým působí, ale to je jen maličkost.