Předměty

Plášť krve Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 31

Skupina: Artefakty

Kvalita zbroje: 1

Cena: 500

Váha: 5 mn

Popis:

*500 - cena, jakou by nabídl obchodník, který nezná jeho magické schopnosti

Látka, ze které je tento plášť vyroben byla dlouhé roky přehozena přes obětní oltář jednoho z Kharovo chámů v džungli Padlých stromů a vstřebávala krev obětí. Tak se z původní černé změnila jeho barva na sytě rudou – barvu čerstvé krve. Chrám byl později dobyt a vypálen domorodci, avšak krví změněné látce oheň neuškodil. Z krve nevinných obětí, z jejich hrůzy a bolesti nasál moc, která se na něm podepsala a dodala mu zvláštní schopnosti. Trosky chrámu zarostly, až roku 822 je nalezl proslulý dobrodruh Zilgin. Kromě několika poměrně cenných okultních předmětů nalezl v ruinách i nádhernou rudou sametovou látku.

Odvezl kořist do Erinu a z látky si nechal ušít plášť. Krejčí, který plášť šil byl nalezen mrtev ten den, kdy Zilgin spěšně opustil Erin. V patách dobrodruha se táhla krvavá stopa, kudy procházel, tam zůstávaly mrtvoly. Až jednoho dne jej dostihl lovec lidí Osrtek a plášť změnil nositele. Takto mění majitele a způsobuje bolest a utrpení dodnes. Každý, kdo jej nosil zemřel násilnou smrtí, někteří dokonce sebevraždou. Díky jeho schopnostem se zatím nikomu nepodařilo jej zničit, i když se pár lidí, kteří jeho moc objevili o to pokoušelo.

V současné době závisí jeho poloha na PJ. Může být buď někde zapadlý a družinka jej najde nebo ho někdo nosí a napadne družinku. Či družinka může pátrat po masovém vrahu, který jej obléká… možností je určitě dost a věřím, že si každý další potřebné (které se mu budou hodit) domyslí. Jediný způsob, jak se dá plášť zničit je vhodit jej do jednoho z mořských gejzírů ve Žhavém moři. Dostat se až k onomu místu v moři, kde teplota vody dosahuje až k bodu varu je obyčejně VELMI obtížné a to i vzduchem, neboť nad zřídly je teplota ještě vyšší a pára dosahuje až 150°C. V tamních pramenech bývají i silné zdroje přírodní magie a ta s působením vřící vody po pár dnech až aldenech plášť zničí.

Herní parametry:

Plášť je téměř nezničitelný (nevadí mu oheň, po rozseknutí se okamžitě spojuje, je imunní vůči magii,…). Tímto ovšem nijak NECHRÁNÍ postavu, která jej nosí – všechny efekty projdou skrz.

Plášť silně působí na psychiku postavy a činí ji VELMI agresivní – pokud jej má na sobě, má sklony zabíjet. Když někoho potká (např.: ráno po probuzení, při vstupu do domu, na cestě,…) musí si hodit proti pasti na Inteligenci+životaschopnost proti 12**. Pokud neuspěje, znamená to, že zaútočí nejsilnějším možným způsobem (nejsilnější zbraň, kouzlo, zvláštní schopnost,…) na spatřenou bytost. Pro tento útok je považována za bersekra (bonus za sílu, bonus k iniciativě, vliv kouzel,…). Stav bojového šílenství vyprchá až po smrti všech v dohledu či nositele. I když není pod přímým vlivem pláště (má jej sice na sobě, ale uspěl v hodu proti pasti), je postava agresivnější a nevrlejší.

Pokud si chce plášť sundat, háže si proti pasti Int+životaschopnost – 10** sundá/nesundá. V případě neúspěchu může pokus opakovat nejdříve po následující půlnoci (tzn. 1x denně).

Pokud někdo plášť vidí volně ležet má nutkání si jej nasadit. Je to past Int+životaschopnost – 11** může se rozhodnout/nasadí. Hází se pokaždé, když jej uvidí (maximálně 1x za hodinu).

Plášť zvyšuje charisma vůči opačnému pohlaví o 2 (postava se stává velice přitažlivou a plášť je překrásný). Nepočítá se pro psychické aktivity (mentální souboj a podobně).

Nositel pláště se stává nepodrobitelným a nelze na něj ani mentálně útočit. Pokud se o to nějaký mág pokusí, dostává okamžitě pocit bolesti hlavy, před očima se mu zjeví strašlivé výjevy (převážně z obětování). Pokud není vyloženě temné duše (tzn. pokud není Zkz/nemá zápornou tvárnost), zmocní se jej hrůza, děs a chvilkové šílenství. 1k6 kol není schopen nic dělat a 1k6 nocí má noční můry. Zdá se mu o krveprolévání, hrůzách, vraždách dětí a dalších snad ještě horších věcech. Pokud se mu podaří usnout (past Odl+živ – 7(-bonus za přesvědčení) – usnul/neusnul) vyléčí si jen 1život a polovinu únavy (často se budí a má velmi neklidný spánek).

** připočítává se bonus za přesvědčení (pokud na něj hrajete):
Zkd (dobrá tvárnost: drak): +2
Zmd (dobrá tvárnost: hrdina): +1
N (bez projevů tvárnosti): 0
Zmz (zlá tvárnost: skřet): -1
Zkz (zlá tvárnost: drak): -2

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 31

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tohle je opravdu dobrý předmět, ale dostat ho do ruky bych nechtěl.


 Uživatel úrovně 0

Je to vazne dobre, este aj story, len asi by som taky plast nepouzival... no co uz....


 Uživatel úrovně 0

Prostě super ale souhlasím s KILLMANem a Degardem.No stejně dám 5*.


 Uživatel úrovně 0

Skvělá věc, ale do družiny to nedám, už takle mi tam jeden člověk dělá agitátora. Ale nápad dobrej - co dodat.


 Uživatel úrovně 0

Jak říká Dakeyras, dostat se to do ruky družiníka, tak je to potom maso, ale použiju to pro jedno dobrodružství, jem jim ho nedám do ruky :-))


 Uživatel úrovně 5

je tu pekná historie zajimavé vlastnosti (docela kruté) protože bych dodal něco jako možnost uklidnění s velkou pastí trochu sníženou proti přatelům protože hledat někoho s tímhle plaštěm a pak proti němu bojovat bude zajimavé ale jak se k němu dostane někdo z družinky začnou se vraždit navzájem a to by nebylo taki pěkny

co je to ta tvarnost a bonus za přesvědčení? odpověd prosím do pošty


 Uživatel úrovně 0

Ja bych jeste upravil Killmanovu pripominku :
1. Past jak rikal a dodat ze se to vztahuje i na nositela, protoze takto by si to nasadil mag a sel by zabijet a ovladat a byl by pred mentalem chranen.

Orbit


 Uživatel úrovně 0

Pěkné, dobře zpracované, akorát bych změnil tu nenapadnutelnost mentálním soubojem - dal bych tam nějakou past.


 Uživatel úrovně 5

Dobře - příběh, autor si to po sobě určitě četl (gramaticky celkem dobré), historie, promyšlené vlastnosti. Promiňte, dostávám se do "profesionální deformace". Po tolika přečtených článcích začínám mít často pocit, že hodně nápadů se tu už v různých obměnách objevilo. Z toho důvodu jsem trochu kritičtější a ze všeho nejvíc si vážím originalit (i stručných), které "tu ještě nebyly". Tady vidím snahu o důkladné zpracování - 4*.