Galerie

Družina prince Pakoníka I.

Obrázek Družina prince Pakoníka I.

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak já se taky už můžu vyjádřit sám za sebe, že... A to se mi tak nechce, protože jste to tak pěkně rozebrali...

Anarion ví, jak Pioma kreslí. Už delší dobu, pořád stále a stále dokola se ohání odbornými terminusy technikusy a já, ať se snažím, jak se snažím, tak pořád kreslím podle něj jedno a to samé, pořád stejně strašně, pořád pokřiveně. Vyčítá mi, že nedokážu stínovat, nedokážu, pokud nedělám čistou tužkou, ale to mě nebaví, tužka je... když kreslím jen tužkou ty skicy, vypadají dobře, ale mě nejde o to, kreslit tužkou, ačkoliv by to mohlo vypadat líp a každá kresba by byla o několik hodin rychlejší(zhruba deset patnáct). Odkaz od něj mi klasicky nefunguje, nevím proč.

To, co všichni považují za altán jsem zamýšlel jako výklenek za trůnem, který je překryt nějakým plátnem. Zkusil jsem ho lehce nařasit a pokud se ptáte, na čem to drží, tak nad lampami jsou dva držáky garnýže, takové té tyče, na kterou se věší závěsy.

Celé to pokřivení vzniká právě při přepracování fixem, vyhlazování linek atd. Protože mě jde spíš právě o tu ladnou linku, než přesnost, asi. Kdybych kreslil monstra, jak je tomu třebas u Violátora, kritizuje tak jako tak, jak je to hnusný, nepovedený a nereálný... *pokrčení rameny*

Dormon: Díky za chválu detailů, na opěrce nesedí kos, měl to být havran, ale klidně, kos je taky černej. Ohledně ruky s cigaretou skřeta si myslím, že jsem je měl tak nějak ještě trošku přizpůsobit. Problém je v tom, že jakmile začnu jednou fixem, jedinej způsob opravy je rozšířit linku, případně vyčernit. Tady mi to vyšlo tak tak, ale evidentně to pořád není ono. Co se týče mého věku, jen si to spočítej, kolik mi opravdu je ;) Ale jsem ujetej na číslo 13 a pí, takže v obrázku je někde schováno 13 úmyslných pí. Původně jsem měl v plánu vyhlásit nějakou challenge, ale upustil jsem od toho svou lenností.

Pro Gillete uvedu, že se jedná o družinku prince Pakoníka I. V praxi se jedná o rozklad a grafické znázornění jednotlivých částí mé osobnosti. Máme tu nestranou vědmu s věšteckým orbem jako pozorovatele nad věcí, máme tu hodného skříta hrající líbezné tóny na flétnu, na kterou zatím neumím a asi se už ani nenaučím, pokud budu stále tak líný. Máme tu laxního skřeta, který si rád zapálí. Vlka se svým vrčením a kousáním, havrana potřebujícího volnost a želvu schopnou se izolovat od okolí svým krunýřem. Ale každý by si mohl dělat vlastní názor a tak se také stalo.

Tfoft poděkuji za příjemná slova a prozradím, že podlaha se dělá takovým tím stylem, jak si hodíš bod někde na obrázku. Takovej ten pomyslnej střed os x a y, hloubku prostě zatím nezvládám, abych přidal i z a do tohoto bodu vedeš všechny čáry, hrany, co potřebuješ... dobře se tak kreslí třeba ulice, domy, atd...

Děkuji i Vanirovi za jeho názor.

Ale co mě dostalo, tak bylo přirovnání k Ladovi od Scciona a následná diskuze. Já si kreslím v podstatě jak mě napadne. Tentokrát jsem se rozhodl pro prolnutí většiny toho, co už jsem někdy někde použil. Třeba ten trůn mi trval asi hodinu a půl, mám ten dojem a je to velmi podobné Potatoe face, kteréžto jsem kreslil... tak před šesti lety, asi. Kamínky jsou prvek starý asi 4 roky a celý ten rozklad a rozložení s tenkým out-linkem mám už od začátku, co jsem začal kreslit ve větším. Vyhovuje mi to víc, než abych se trápil s tím, jak spojovat ruce k ramenům, hlavu ke krku. Třeba průkopnickej obrázek je Krčma a tohle je mu velmi podobné, troufám si říct, ale lepší. A navíc jsem se odprostil od většinové černé a nechávám více bílé.

Koukám, opět je zmíněno rytí do lyna nebo dřeva nebo něco takovýho... já ryju centropenem do papíru ;)

Vřele doporučuji, co řekla Pavettka a Skewera asi zklamu, protože já osobně považuji právě tenhle kousek, jelikož je poslední, vlastně teď už ne, protože vznikly i další dva velkoformáty A2, které sem dávat nebudu... teda považuju tak nějak za prozatimní vrchol své tvorby, ačkoliv je v něm stále ještě tolik chyb. Scarlet bych možná prozradil, že moje obrázky mají být takové divné, rušivé záměrně. Asi.

A v poslední řadě poděkuji Dilvishovi, který vidí ten postup.

A na samotný závěr, obrázek je "Pro Wendulku od Přemítka."


 Uživatel úrovně 3

Pioma: Tvá slečna asi dovedla odhadnout, co je to tam napsáno, nám neznalým bys to mohl prozradit ;))) (Já tam vidím PRO WENDULKU OD PŘEMI?KA)


 Uživatel úrovně 0

Má milá napsala:

celkově se mi obrázek velice libí... ten nápad, póza prince samotného, vymazlený altánek s několika titěrnými detaily, 13 skrytých pí v obrázku, velice povedený je vlk, želvička je taky parádní... a věnování pro mě na stěně pozadí, který podle mě přečíst jde je taky dobrej nápad a líbí se mi to tím spíš, že je to prostě hned na první pohled pro mě... trochu sobecké, že... a pak jsou tady zbylé 4 postavy... princ se slečnou u nohou dejme tomu, pocholík hrající na píšťalku se mi moc nezdá a týpek úplně dole se mi nezdá už vůbec... posez se mi zdá nepřirozený, stejně jako ta ruka za hlavu, která vypadá jako hodně zloměná... nevím... promiň... ale prostě s emi nezdá... stejně jako z prostorovýho hlediska schody, který nevypadají jako schody, ale spíš jako zídka, ale potom by bylo divný, na čem ten pacholík sedí... jako domyslíš si, ež to budou schody podle kontextu, ale prostě to tak nevypadá... promiń... doufám, že sem tě nějako neurazila... ale ten obrázek se mi skutečně moc líbí a každý kdo ke mě přijde na návštěvu ti ho chválí...


 Uživatel úrovně 0

Po delší době jsem nahlédl do Galerie a po ještě delší době mám potřebu přisadit si.

Piomo, zlepšuješ se. Tohle je kompozičně zajímavější než některé starší kusy.

Co se týče anarionova pohledu. Nekreslím, ale anatomie mě taky flákla přes oko. Potetovaný elf má chudák jednu ruku napumpovanou silikonem a druhou atrofovanou. Možná kdybys místo humanoidů a zvířat kreslil zrůdy... Na anatomii bys měl zapracovat, tam žádné výraznější zlepšení nevidím.

Co se týče perspektivy a stínu, nesouhlasím. Piomův styl se v těchto ohledech blíží secesnímu plakátu, komiksovému stripu a asijskému plátnu, ke každému z jiné strany. Pokud budeš mít zajímavou kompozci, detaily, kontrast, žádnou perspektivu ani stín nepotřebuješ. Tahle kresba by při důrazném vystínování šla do kytek, perspektiva by ji děsně zobyčejnila – paradoxně by se dílo "zploštilo".

Buď nekresli postavy, nebo zkus uvažovat o nějaké průpravě anatomie.

Připomínáš mi, vzdáleně (pouze stylem) M. C. Eschera.


 Uživatel úrovně 8

Skewer to řekl moc pěkně a přitom nevyvrací Pavettin příspevek. Obhajovat nedokonalost anatomie, že na ní vlastně nezáleží je zpátečnické a osobně by jsem to nedoporučoval. Ano, Pioma má svůj styl, ano, je to použitelné, ano jeho tvorba se podobá jisté stylizační řadě a může navodit jakýsi příběh, ale fakt, že ty postavy mají nedostatky nezachrání žádná kritika. To že perspektiva zde chybí taky neobhájím nějakou legendou, nebo přiovnáním ke kaligrafiím grafika A,B, nebo C.

A propo: Ve středověku postavy byli delší a propočně vybočovali skutečné anatomii, ale to vybočuje i Michelangellův David a ja vypadá. Pokud by Pioma na těch postavách a perspektivě zapracoval, nebudou to už ty béčkové obrázky do galerie, ale klidně samostatná dílka, které lze vystavovat separovaně .)

Je to teda můj osobní názor :o)


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle je prazvláštní dílko. Nějak nevím, co si o něm mám myslet. Líbí se mi, vzbuzuje ve mně spoustu otázek, zároveň mě ale na něm něco neuvěřitelně ruší, jenže nedokážu říct, co to je.

Líbí se mi pozadí, vyráží mi dech ty malinké šutříky tvořící stěnu. Ty vyčerněné mi, nevím proč, asi je to jen můj dojem, připomínají písmena. Potom tu máme jakýsi altánek s trůnem, který je tak precizně zdobený, že se mi z toho dělají před očima mžitky. Postavičky jsou takové... podivně legrační, nejlepší je ten týpek v pravo dole, takový pohodář s cígem :D. Taky se mi líb ten čokel/vlk, má takový inteligentní výraz, jen by možná mohl být víc chlupatý?

Nevím, nedokážu moc říct, jak na mě ten obrázek působí, je hrozně podivný. Je to však dost zajímavé, člověka to upoutá. Mno, to je asi všechno, co k tomu povím, je to vážně zvláštní.

Šarlat


 Uživatel úrovně 0

Moc jsem nečetl komentáře.

Obecně se mi nelíbí anatomie a tak. Je mi celkem jedno, že ten obrázek není o anatomii, ale o Piomově osobitém stylu a o detailech a podobně.

Piomův styl je ok, má to přídavnou hodnotu, ale anatomie to podle mě kazí stejně jako u kteréhokoliv jiného, klasičtějšího obrázku / malby / tojefukčeho. Vidím to prostě tak, že jsou to nedostatky a Piomův způsob kresby to u mě moc nezachrání.

Vermaenovi bylo vyčteno, že moc neobměňuje téma, pózy, nesvleče své postavy ze zbroje a neukáže třeba něco polonahého a uvolněnějšího.
Stejně tak tobě, Piomo, říkám že je fajn, že se držíš svého stylu, nebojíš se třeba těch uvolněnějších póz a pohybu, ale přijde mi škoda, že se moc nehýbeš z místa po stránce technické.


 Uživatel úrovně 5

Nečetla jsem všechno, ale abych řekla pravdu, Piomkovo dílo mi přijde úžasné. Kdybych vytiskla jeho díla a řekla, že skupinka prochází sídlem, kde jsou jenom tahle díla, asi by tam družinka začala NĚCO řešit, protože by si říkala, že zatím něco je.

Ve středověku se s proporcemi také nepatlali. Rozhodně, pokud se užije jeden styl na jednu zemi nebo místo, je to 100% využitelné, obzvlášť, když má Piomka těchto dílek už tady takovou řadu. Dalo by se to vzít i jako ilustrace z nějaké knihy. Tohle je družinka, která se vydala hledat předmět.. hm prazvláštní hůl "Drakobra", jejíž výrobce byl jeden z "Krčma U Vyděděnce" (aneb hledej šmudlo, hledej). Uloupen byl "Na cestě" a poté hlídán "Večer", ale pozor, střežen jest démonem "Meow!". Super je, že se tam objevuje i vlk i pes. De Facto by mohl být pes na tomhle obrázku první verzí vlků na dalších...

Prostě tohle dílko mi přijde využitelné a praktické. Prdím na proporce.
Je tu také propojení s dalšími obrázky (šachovnice z krčmy, šachovnice jako dlažba tady). Orientální vložka je novým prvkem, stejně jako tetování, ale je pravda, že takový obrázek "Na cestě" má v sobě také nádech východního stylu.


 Uživatel úrovně 8

Sccion: Kvalitní provedení bývá stavebním kamenem dobré práce, i když stavět jenom na tom s nedá. Ale je to jako s foťákem. S luxusním Nikonem vyfotíš sice krásné fotky, než třeba s foťákem na jedno použití od viatnamců, ale dost záleží i na fotografovy.

Trošku mě mrzí že se Pioma zasekl na tomhle bodě, protože nápady a odvahu má. A možná proto mě dosti zarazilo když jsi psal: Některé ty znaky tu znovu zopakuji: Jasné odlišení objektů od pozadí, zřetelné odlišení jednotlivých částí pozadí (perspektviní/neperspektivní). Na tomhle by měl Pioma máknout.


 Uživatel úrovně 0

Osobně se mi velice líbí hafan. Postavy mi trošku vytáčí, nevím proč :-)

Však co se týče pozadí, dle mého je geniálně udělané, povedlo se, Piomo :)