Dovednosti

Jedení hůlkami Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Lehká

Ověřování: Na začátku jídla

Totální úspěch: Postava ovládá hůlky s takovou zručností, že je schopná vybrat i poslední kousek nudličky či zeleniny z polévky. Ve společnosti působí jako někdo, kdo se umí u stolu chovat.

Úspěch: Postava se dokáže v klidu najíst aniž by jí jídlo padalo z hůlek. Je schopna tak jíst ráži (patřičně mazlavou na východní způsob) i větší kousky masa či zeleniny z polévek.

Neúspěch: Postavě neustále padájí kousky jídla zpět do misky nebo do talíře. Jídlo ji trvá dvakrát tak dlouho a nepůsobí u stolu moc dobře.

Fatální neúspěch: Postavě padají kousky jídla do klína, má kolem binec, nakonec většinou převrhne i misku. U stolu působí velmi nepatřičně, sklízí pohrdavé pohledy a může být i vyhozena z lepších podniků nebo společenkých akcí.

Popis:

Tuto dovednost jsem vymyslel hlavně pro svět Asterionu. Moje družina totiž zavítala do Zlatého hvozdu a když viděly, že kultura skřítků je evidentně inspirovaná čínou, ihned začaly zkoumat čím skřítci jedí. Nechal jsem proto skřítky jíst hůlkami a družina se tot umění chtěla také naučit.

Někomu to může připadat zbytečné, že to se můžou postavy rovnou učit jíst příborem, zavazovat si tkaničky atd. ovšem v mé družině se to stalo velmi oblíbenou dovedností a tak bych to rád nabídnul obecné veřejnosti. U Asterionských skřítků jako PJ předpokládám tuto dovednost automaticky a musí se pak (pokud nevyrostly v jiných poměrech) naučit jíst s obyčejnými příbory naprosto stejným způsobem jako si jiné postavy učí jíst hůlkami.

Poznámka: Totální úspěch vychází ze zvyku některých číňanů vyjíst veškeré kousky z polévky z polévky a zybtek vypít. I zde tedy předpokládám že postava zbylou tekutinu vypije.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 43

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Je to paráda jíst hůlkama, já sem to uměl během asi 10minut. Je to celkem sranda. A bojovníkovi se to podařilo dobře.;-)


 Uživatel úrovně 0

Prostě upe fajna dovednost ted mužu do naší družiny vnest aspon trochu legrace a čínskě kultury dikes


 Uživatel úrovně 0

A Číňani si řeknou: "Proč nejíst hůlkami? K čemu mi bude jezení lžící?" Proto souhlasím s bojovníkem, asi bych takhle neargumentoval.


 Uživatel úrovně 0

Proč to nejíst lžící? Možná proto že ve východních zemích se běžně jí celý oběd hůlkama a lžíce se nepoužívá. I polévka se podává v misce aby se pak dala vypít. Proto se také třeba v číně vačí husté polévky se spoustou kousků zeleniny. Hůlkama z ní vyjíš kousky a vodu pak vypiješ.


 Uživatel úrovně 0

Mno.. já akorát nechápu, proč bych měl jíst hůlkama zeleninu z polévky, když ji můžu sníst rovnou lžící, jinak: nápad to nemá do hry to nic nepřinese, možná že to zavazování tkaniček by bylo pro hru zajímavější. Ale s tím zdůvodněním to se aspoň nějak dá skousnout.


 Uživatel úrovně 0

Mě se to docela líbí a je to dobrý nápad. Možná by se něco našlo, ale věc názoru. Můj je takovýhle.

s pozdravem Globox


 Uživatel úrovně 0

šedý poutník:

Podívej se na Zerafelovu magii skřítků, tam máš nějaké ty skřítkovské typy bojových umění :D


 Uživatel úrovně 0

Tohle bych řašil etiketou s postihem za neznalost nebo bonusem za znalost takového stylu jedení. Nevidím důvod proto pro to vymýšlet nějakou novou dovednost. Takže nápad za 0.

Oceňuji však autorův cit pro zpracování. Globálně vzato jsi nám zde ukuchtil ,,z vody víno" - tedy z ničeho něco. Navíc skřítky mám celkem rád :D

Celkem tedy 2*

Zdraví tě John Locke


 Uživatel úrovně 0

Samantha: Pokud vím, taková díla, jaká jsi popsala na nulu, ani nemají šanci dostat se "k nám", obyčejným lidem, neboť jsou vyřazena už redaktory při schvalování. Je pravda, že občas někdo může schválit dílko jako odstrašující příklad, ale kvůli tomu je IMHO zbytečné posunovat metr.

--Darn--


 Uživatel úrovně 0

Dívala jsem se na hodnocení ostatních a tak trochu nechápu, proč někteří dali nulu. Myslela jsem, že nula je pro něco absolutně nepatřičného, co se nedá využít a navíc je příšerně napsané. Nebo vám vadil ten název? (jedení místo jezení)

No ale chtěla bych se k tomu taky vyjádřit. Dovednost jíst hůlkami je ve světě Drd dost zbytečná, pokud si s tím ale PJ trochu vyhraje a vymyslí kulturu, kde to bude skutečně důležité, tak je to IMHO dobrý a hlavně originální nápad. Autor předložil konkrétní případ, kde on danou dovednost použil a jak na to ostatní reagovali. Navíc je to docela pěkně zpracované. Mohla bych říct, že to šlo více rozepsat, ale o jezení hůlkami se toho asi moc říci nedá. Taky se mi líbí ten nápad s vyjídáním kousků z polévky (-:

Na druhou stranu musím ale dodat, že přes to všechno to není nic extra... takže celkově lehce nadprůměrné dílko.

S pozdravem
Samantha