Bestiář

Anubidův válečník Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 39

Skupina: Nemrtvý

Životaschopnost: 10

Útočné číslo: (+4+5/+1)=9/+1(pařáty),(+4+7/+3)=11/+3(egyptské ostří),(+4+6/+2)=10/+2(srpy)

Obranné číslo: (+5+2)=7

Odolnost: 15

Inteligence: 3

Velikost: B

Zranitelnost: nemrtvý

Pohyblivost: 14/humanoid, 17/zvíře

Přesvědčení: zákonné zlo

Poklady: 1000 zl.

Zkušenost: 1350

Bojovnost: 9

Popis:

,,Zpočátku se nic zvláštního nedělo. Kráčeli jsme po rozlehlé travnaté pláni. Pak znenadání prořízl ticho dlouhý přerývaný ryk. Naštěstí opodál stál vysoký strom. Vylezl jsem nahoru, abych se rozhlédl. Po pár vteřinách, co jsem byl zapřen o větev v nejvyšším vršku koruny, se ozval další ryk, tentokrát kratší a nepřerývaný. Moje elfský oči spatřily v dálce skupinku asi sedmi černých postav, rychle se blížících k nám. ‚Něco tam je! Připravte se!‘ vykřikl jsem a napnul šíp na tětivu. Mé uši slyšely tření kovu o kov. Vypustil jsem šíp. Letěl přímo ku tmavé postavě. Spatřil jsem však, že jenom nadskočila a šíp letěl dál. Když se ještě přiblížili, všiml jsem si jejich podivného běhu. Klusali jako psi po čtyřech. ‚Co to je sakra!?‘ zvolal můj přítel. Nikdo mu už neodpověděl. Bestie skočil na mé druhy a začaly do nich sekat jakýmisi tyčovými zbraněmi, srpy a i vlastními ostrými drápy. Bezvýsledně jsem do nich posílal jeden šíp za druhým. Poslední z mých přátel padl s netvořeným obličejem mrtev k zemi. Vzhlédli do koruny stromu, přímo na mne. Pak jeden z nich krátce přerušovaně zavyl a všichni se dali na ústup.Díky tomu jsem jako jediný přežil. Musíte mi věřit léčiteli, byli to nemrtví. Sundejte to ze mě, já je nezabil! Já ne!

Poslední věty elfa Aglana před úplnou ztrátou rozumu


Jak vlastně vypadají?

Anubidův válečník se pozná na první pohled. Na celém jeho těle roste černá srst. Na hlavě se psími rysy, protáhlý čumák pokryt černou srstí, ostré trháky částečně vyčuhující z huby a asi 6-8 coulů dlouhé špičaté uši, nejčastěji nosí potrhanou faraónskou čepici. Oči jsou vždy zabarveny do temně černé, neplatí to pouze pro duhovku, ale pro celé oko včetně bělma a sklivce. Jeho výška je v průměru něco okolo 200 coulů. Na dlaních, jestli se to tak dá nazývat, mu vyrůstají dlouhé asi 10 coulové černé drápy. Na ramenech můžeme také najít zbytky po kožené zbroji, stejně tak na hrudníku. Nohy Anubidova válečníka jsou velice vypracované, slouží k běhu. To napovídá,že tento válečník se pohybuje nejen na zadních končetinách, ale může utíkat i po čtyřech.


Jejich vznik

Tito nebezpeční válečníci vznikl z odpůrců boha Anubise (nebo jiného boha se psí hlavou, kterého si PJ vymyslí). Přiváděli Anubidovi přívržence na scestí. To se bohu samozřejmě nelíbilo. Stihl je snad nejhorší trest, mumifikace za živa. Umírali ve strašných mukách, především proto, že ti, co trest vykonávali, vyndávali vnitřní orgány od těch méně důležitých až po ty životně nezbytné. Nikdo na světě by si určitě nepřál takovou smrt. Anubis jim však nedal pokoj ani po jejich strašné smrti. Znovu je oživil. Jejich vzpomínky na muka jim ponechal, aby v nich vzbudily zuřivost a krvežíznivost. Od těch dob čekají v nejhlubších kobkách na bohatství chtivé dobrodruhy. Není však ani vyloučeno, že by Anubidovi válečníci nemohli z těchto kobek vylézt.


Zvláštní schopnosti

Zuřivý úder

Anubidův válečník bojuje s takovým zápalem, že za každé kolo útočí vždy 2x. Pokud má egyptské ostří, útočí vždy jednou ostřím a podruhé drápy.


Způsob boje a obrany

Jakmile se do okolí 20 sáhů dostane živá bytost, Anubidův válečník se probouzí z transu, ve kterém může přetrvat klidně i celá tisíciletí. To, že jsem vypsal tři způsoby, jak může útočit, neznamená, že bojuje se všemi prvky najednou. Jeden válečník vlastní buď jedno egyptské ostří, srp nebo bojuje pomocí drápů. Napadá všechno a všechny ve svém okolí. Bojuje s větší zuřivostí než berserk. Největší obranu Anubidovu válečníkovi poskytuje egyptské ostří, je největší a má největší krycí plochu. Naopak drápy žádnou obranu neposkytují a srpy pouze malou.

Zbraně

Egyptské ostří

Základ tohoto ostří je přibližně 2 sáhy dlouhá zlatá tyč o průměru asi 8 coulů. K ní jsou na konci připojeny dvě ostří, na kterých jsou ještě pruhy zlata, ostří jako takové je vyrobeno ze slitiny kovů podobné oceli. Délka této zbraně je dána délkou ruky. Jedna polovina egyptského ostří měří tolik, co natažená paže. Pár čísel: 7+3+2


Srp

Rukojeť srpu je celá vyrobena ze zlata, po stranách ozdobena zlatými výběžky s napodobeninami peří. Zatočená čepel, dlouhá asi jeden sáh, je vyrobena ze stejné slitiny jako egyptské ostří. Ne však celá čepel, uprostřed vede od rukojeti k jílci zlatý pruh. Něco k číslům: 6+2+1


Jak žijí(nežijí)?

Anubidův válečník je navěky odsouzen k pronásledování všeho živého. V jejich mysli stále zní, nebo spíše doznívá, Anubidův hlas, který je drží, proti jejich vůli, při životě. Pokud tyto tvory potkáte na otevřené planině, nemá cenu utíkat. Jejich končetiny jim dovolují pohybovat se jako psovité šelmy. Například v lesním porostu se můžete skrýt s vědomím, že máte asi 100% šanci na vaše úspěšné skrytí. I když tito válečníci se v mnohém podobají psovitým šelmám, nemají jejich čich. Dalo by se polemizovat i tom, zda vůbec nějaký čich mají. Pokud jsou probuzeni z transu a jejich oběť jim unikne, začnou se potulovat po okolí. Můžeme se s nimi setkat především v noci. Ne, že by jim vadilo denní světlo, ale přeci jenom raději útočí a pohybují se za tmy. Vzhledem k tomu, že jsou to nemrtví, se neživí ničím, nemusejí ani jíst, ani pít.

Dorozumívací prostředky

Nemají žádný zvláštní jazyk. Dorozumívají se jednoduše jako psi ve smečce. Tady máme způsoby jakými se mohou dorozumívat a jak se dají přibližně přeložit.


Způsob komunikace Překlad zvláštní účinek
Dlouhé nepřerušované zavytí (30 s) Pomoc! všichni válečníci v okolí 1 míle se probudí
Dlouhé přerušované zavytí (30 s) Tady! přivolá všechny válečníky v okolí 1 míle
Krátké nepřerušované zavytí (7 s) Útok Všichni válečníci zaútočí na zvolený cíl
Krátké přerušované zavytí (7 s) Ústup Válečníci takticky ustoupí
Zavrčení Dávej si pozor! žádný
Zakňučení Bolí to! žádný
Nech mě být! Omlouvám se! žádný

Využití

Tito válečníci se dají například umístit jako strážci nějakého pokladu, který se nachází hluboko podzemí. Nejsou sice silnější než upíři, ale ve větším množství dají dobrodruhům zabrat. Nemusíte se však omezovat pouze na temné kobky. Anubidovi válečníci mohou strážit všechno a téměř všude. Další návrh na využití je například, že se objevilo nezvykle mnoho těchto válečníků. Dobrodruhové musí zjistit, co se děje. Jistě vás napadne mnoho a mnoho dalších využití pro tyto nemrtvé.


Slovo autora

Někteří z vás nejspíš poznali, že jsem se nechal inspirovat filmem Mumie. Zdálo se mi, že je škoda takového nápadu. Proto jsem si vypůjčil pouze vzhled. Doufám, že je v nějakém ze svých dobrodružství využijete.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 39

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dvojčepel

Trochu si tě dovolím opravit. Ve světě drd se přirozeně počítá s těmito schopnostmi u některých lídí, viz kouzelníci, alchymisté. Ale zároveň se výchází i ze schodných základních fyzikálních zákonů na Zemi jako je třeba gravitace, hustota a podobně.
A konec koncu, nikdo neví, zda na našem světě nejsou takoví nebo podobní lidé se schopnostmi příbuzných alchymistů a kouzelníků. Vezměme si třeba, co za věci dokází mniši z Tybetských klášterů, nad těmito schopnostmi nám zůstává rozum stát.
Ještě bych se chtěl zastat diskuze, proč se řeší, zda tu palici unese. Pro srovnání se můžete podívat na toto video Ronnieho Colemana - člověk, který má asi za sílu bonus plus čtyři. Shlédněte, v každé ruce má čínku o hmotnosti sto kilogramů a nedokážu si představit, jak by někdo dokázal ještě s těžší palicí účinně bojovat. http://www.metacafe.com/watch/56118/ronnie_coleman _workout/

Nekroskop


 Uživatel úrovně 0

Pff, no co to?

Pánové a dámo. Asi dobře nechápu co řešíte, ale v každém případě mi vaše debata přijde mimo toto dílo. Sice se ho týká váhou hole, ale co proboha má společného s převody jednotek a hustotou zlata? To, že si dobře nedokážete představit jak jí unese a jakou má cenu? V tom případě se vám musí zdát i nesmyslné, jak může kouzelník sesílat kouzla a theurg vyvolávat elementy a démony.


 Uživatel úrovně 0

Dovolím si tě opravit podle pravidel verze 1,6 edice D: Mince z ryzího zlata=10 zlatých.


 Uživatel úrovně 3

Další chyba: Níže i výše zmiňované hole ze zlata o hmotnosti 193 kg by měly hodnotu 396 000 zlatých mincí (1 kg = 20 mincí; mince z ryzího zlata = 100 zl; 193 kg = 3 960 mincí z ryzího zlata = 396 000 zlaťáků).

Tedy zde uváděný poklad 1000 zlatých je dost podstřelený :-)


 Uživatel úrovně 0

Firefanatic

S tím pokladem máš úplnou pravdu, když by v rukou podle autora třímali tak na suroviny drahocenný "Kyj". A pokud by jim byl svěřen do rukou takový "poklad" ani bych raději nechtěl vidět tu hromadu zlata, co by střežili.

Nekroskop


 Uživatel úrovně 0

Příspěvek je dobrý a čtiví, ale přesto se najdou nějaké chyby.

1) Jak již řekli podemnou to egyptské ostří je sakra těžké.
2)K tomu srpu, jeho rukojeť je ze zlata a zlato je měkké takže ten srp není moc dobrý pro boj
3)Jak jsi sám uvedl, je to inspirované filmem.
4)Dále, v Tabulce komunikace v poslední řádce je lidská řeč a jak jsi sám psal, dorozumívají se vytím, prostě jako ve smečce.Zdá se mi tedy nesmyslné psát tam.Nech mě být když lidskou řečí nemluví.
5)Volání o pomoc, jak říká Nekroskop po 30 vteřinách vytí by byl mrtví.
6)Nebylo by špatné je umístit do piramidy

KLADY:
Povídka na začátku je dobrá a čtivá. Popis jejich vzniku a vzhledu také ujde
Každopádně za nápad dávám 0* protože je to kopírované z filmu
Za popis 1* a za propracování také 1*

Hodně štěstí u dalších příspěvků

Patrick


 Uživatel úrovně 3

Základní fyzikálně chemické vlastnosti zlata
Chemická značka: Au (Aurum)
Protonové číslo: 79
Relativní atomová hmotnost: 196,96655
Hustota: 19 290 kg/m3 (tzn. 19.3 gramů na centimetr krychlový, jak správně uvedl Firefanatic; Marisin výpočet je též správný).
Teplota tání: 1 064 °C
Teplota varu: 2 856 °C


 Uživatel úrovně 5

Ano, pak má jenom tyč té zbraně 193 kilogramů, takže se jedná o "sakra těžký kyj" ze zlata, čili nefunkční blbost... sorry...


 Uživatel úrovně 0

Zdravím. Dílo je pěkně napsané, dobře se čte, stručnost v tomto případě neškodí. Přesto:

1.: Víš, kolik by vážilo to egyptské ostří? Myslím, že asi tak 150 – 200 kg, tedy 3000 – 4000 mincí. Nějak nevím, jak bys chtěl s něčím takovým bojovat, nedej bože to držet jenom jednou rukou, jak jsem alespoň já z textu vyrozuměl.
2.: Píšeš, že bojuje zuřivěji, než berserkr. Tak proč k tomu nenapíšeš nic bližšího? Jaké to má plavidlové důsledky?
3.: Myslím, že hodnota pokladu by byla přinejmenším 10 000 zl.
4.: X připomínek, které už bohužel zazněly – Mortere, taky jsi nám mohl něco nechat :-).

Na druhou stranu bych se chtěl autora zastat v otázce vzniku nestvůry, protože, jak z textu vyznívá, tato nestvůra nevznikla jako ostatní nemrtvý, byla probuzena k životu hlasem boha, ne magenergií, a myslím, že bůh by ji klidně mohl přetvořit do téhle podoby.

Hodnocení:
Nápad: Nápad okoukaný z filmu, a místo abys tam dal originální doplňky, tak jsi to vlastně jenom „zhoršil“. Prosté převedení do Drd pravidel by bylo lepší. 25%.
Zpracování: Myslím, že chyb je tady hodně, rozhodně je zpracování hodně podprůměrné, byť úvodní povídka dává dílu nádech komplexnosti, což bych u díla této třídy ani nečekal. 30%.
Použitelnost: Dílo je nutno předělat, ale jinak se tato nestvůra použít dá, a to dobře. 60%.
Dojem: Dílo je dobře napsáno a i přes chyby působí dobrým, ne li výborným dojmem. Když odsunu stranou praktická hlediska, pak bez obav dávám 70%.
Celkově: Nestvůra není z hlediska pravidel dobře zpracována, ale je poměrně dobře popsána a i přes chyby si ji umím dobře představit, a to ne díky textu, ale filmu. Subjektivně mě dílo dostalo, takže 43%.

Autor má moc velké štěstí, že umí psát, protože z hlediska pravidel je dílo propadákem. Takhle, s líbivým stylem psaní, to ale může za pár hvězdiček stát. Mám ale pocit, že autor by měl psát spíše do neplavidlových rubrik.



Firefanatic

P.S. Hustota zlata je 19,3 g/cm3. Alespoň myslím.


 Uživatel úrovně 0

Mě se to líbí, ale s několika výtkami.
Píšeš, že to jsou služebníci boha Anubise, né Anubida (a ten v egyptském náboženství ani není), nechápu proto, proč všude jinde používáš výraz Anubid (i když tím myslíš boha Anubise). Ke zbraním a k spůsobu běhu myslímže není potřeba nic dodávat (ozvali se i ostatní).
Podle mě jsi to měl dát najprve do Moudré Sovy, já (a myslím že nejen já, páč jsi člen Dvorní družiny Dílny Dračího Doupěte) bych ti s tím rozhodně poradil a nakonec by z toho vzniklo pořádné dílo. Vlastně všechna pořádná díla co tu všude jsou byla nejprve okomentována v Dílně, a nechápu proč jsi to neudělal, nebo alespoň to nenechal na potom (vzhledem k tomu že už tam máš jedno dílo rozdělané).

Nechápu tě...

Gryffintom