Bestiář

Anubidův válečník Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 39

Skupina: Nemrtvý

Životaschopnost: 10

Útočné číslo: (+4+5/+1)=9/+1(pařáty),(+4+7/+3)=11/+3(egyptské ostří),(+4+6/+2)=10/+2(srpy)

Obranné číslo: (+5+2)=7

Odolnost: 15

Inteligence: 3

Velikost: B

Zranitelnost: nemrtvý

Pohyblivost: 14/humanoid, 17/zvíře

Přesvědčení: zákonné zlo

Poklady: 1000 zl.

Zkušenost: 1350

Bojovnost: 9

Popis:

,,Zpočátku se nic zvláštního nedělo. Kráčeli jsme po rozlehlé travnaté pláni. Pak znenadání prořízl ticho dlouhý přerývaný ryk. Naštěstí opodál stál vysoký strom. Vylezl jsem nahoru, abych se rozhlédl. Po pár vteřinách, co jsem byl zapřen o větev v nejvyšším vršku koruny, se ozval další ryk, tentokrát kratší a nepřerývaný. Moje elfský oči spatřily v dálce skupinku asi sedmi černých postav, rychle se blížících k nám. ‚Něco tam je! Připravte se!‘ vykřikl jsem a napnul šíp na tětivu. Mé uši slyšely tření kovu o kov. Vypustil jsem šíp. Letěl přímo ku tmavé postavě. Spatřil jsem však, že jenom nadskočila a šíp letěl dál. Když se ještě přiblížili, všiml jsem si jejich podivného běhu. Klusali jako psi po čtyřech. ‚Co to je sakra!?‘ zvolal můj přítel. Nikdo mu už neodpověděl. Bestie skočil na mé druhy a začaly do nich sekat jakýmisi tyčovými zbraněmi, srpy a i vlastními ostrými drápy. Bezvýsledně jsem do nich posílal jeden šíp za druhým. Poslední z mých přátel padl s netvořeným obličejem mrtev k zemi. Vzhlédli do koruny stromu, přímo na mne. Pak jeden z nich krátce přerušovaně zavyl a všichni se dali na ústup.Díky tomu jsem jako jediný přežil. Musíte mi věřit léčiteli, byli to nemrtví. Sundejte to ze mě, já je nezabil! Já ne!

Poslední věty elfa Aglana před úplnou ztrátou rozumu


Jak vlastně vypadají?

Anubidův válečník se pozná na první pohled. Na celém jeho těle roste černá srst. Na hlavě se psími rysy, protáhlý čumák pokryt černou srstí, ostré trháky částečně vyčuhující z huby a asi 6-8 coulů dlouhé špičaté uši, nejčastěji nosí potrhanou faraónskou čepici. Oči jsou vždy zabarveny do temně černé, neplatí to pouze pro duhovku, ale pro celé oko včetně bělma a sklivce. Jeho výška je v průměru něco okolo 200 coulů. Na dlaních, jestli se to tak dá nazývat, mu vyrůstají dlouhé asi 10 coulové černé drápy. Na ramenech můžeme také najít zbytky po kožené zbroji, stejně tak na hrudníku. Nohy Anubidova válečníka jsou velice vypracované, slouží k běhu. To napovídá,že tento válečník se pohybuje nejen na zadních končetinách, ale může utíkat i po čtyřech.


Jejich vznik

Tito nebezpeční válečníci vznikl z odpůrců boha Anubise (nebo jiného boha se psí hlavou, kterého si PJ vymyslí). Přiváděli Anubidovi přívržence na scestí. To se bohu samozřejmě nelíbilo. Stihl je snad nejhorší trest, mumifikace za živa. Umírali ve strašných mukách, především proto, že ti, co trest vykonávali, vyndávali vnitřní orgány od těch méně důležitých až po ty životně nezbytné. Nikdo na světě by si určitě nepřál takovou smrt. Anubis jim však nedal pokoj ani po jejich strašné smrti. Znovu je oživil. Jejich vzpomínky na muka jim ponechal, aby v nich vzbudily zuřivost a krvežíznivost. Od těch dob čekají v nejhlubších kobkách na bohatství chtivé dobrodruhy. Není však ani vyloučeno, že by Anubidovi válečníci nemohli z těchto kobek vylézt.


Zvláštní schopnosti

Zuřivý úder

Anubidův válečník bojuje s takovým zápalem, že za každé kolo útočí vždy 2x. Pokud má egyptské ostří, útočí vždy jednou ostřím a podruhé drápy.


Způsob boje a obrany

Jakmile se do okolí 20 sáhů dostane živá bytost, Anubidův válečník se probouzí z transu, ve kterém může přetrvat klidně i celá tisíciletí. To, že jsem vypsal tři způsoby, jak může útočit, neznamená, že bojuje se všemi prvky najednou. Jeden válečník vlastní buď jedno egyptské ostří, srp nebo bojuje pomocí drápů. Napadá všechno a všechny ve svém okolí. Bojuje s větší zuřivostí než berserk. Největší obranu Anubidovu válečníkovi poskytuje egyptské ostří, je největší a má největší krycí plochu. Naopak drápy žádnou obranu neposkytují a srpy pouze malou.

Zbraně

Egyptské ostří

Základ tohoto ostří je přibližně 2 sáhy dlouhá zlatá tyč o průměru asi 8 coulů. K ní jsou na konci připojeny dvě ostří, na kterých jsou ještě pruhy zlata, ostří jako takové je vyrobeno ze slitiny kovů podobné oceli. Délka této zbraně je dána délkou ruky. Jedna polovina egyptského ostří měří tolik, co natažená paže. Pár čísel: 7+3+2


Srp

Rukojeť srpu je celá vyrobena ze zlata, po stranách ozdobena zlatými výběžky s napodobeninami peří. Zatočená čepel, dlouhá asi jeden sáh, je vyrobena ze stejné slitiny jako egyptské ostří. Ne však celá čepel, uprostřed vede od rukojeti k jílci zlatý pruh. Něco k číslům: 6+2+1


Jak žijí(nežijí)?

Anubidův válečník je navěky odsouzen k pronásledování všeho živého. V jejich mysli stále zní, nebo spíše doznívá, Anubidův hlas, který je drží, proti jejich vůli, při životě. Pokud tyto tvory potkáte na otevřené planině, nemá cenu utíkat. Jejich končetiny jim dovolují pohybovat se jako psovité šelmy. Například v lesním porostu se můžete skrýt s vědomím, že máte asi 100% šanci na vaše úspěšné skrytí. I když tito válečníci se v mnohém podobají psovitým šelmám, nemají jejich čich. Dalo by se polemizovat i tom, zda vůbec nějaký čich mají. Pokud jsou probuzeni z transu a jejich oběť jim unikne, začnou se potulovat po okolí. Můžeme se s nimi setkat především v noci. Ne, že by jim vadilo denní světlo, ale přeci jenom raději útočí a pohybují se za tmy. Vzhledem k tomu, že jsou to nemrtví, se neživí ničím, nemusejí ani jíst, ani pít.

Dorozumívací prostředky

Nemají žádný zvláštní jazyk. Dorozumívají se jednoduše jako psi ve smečce. Tady máme způsoby jakými se mohou dorozumívat a jak se dají přibližně přeložit.


Způsob komunikace Překlad zvláštní účinek
Dlouhé nepřerušované zavytí (30 s) Pomoc! všichni válečníci v okolí 1 míle se probudí
Dlouhé přerušované zavytí (30 s) Tady! přivolá všechny válečníky v okolí 1 míle
Krátké nepřerušované zavytí (7 s) Útok Všichni válečníci zaútočí na zvolený cíl
Krátké přerušované zavytí (7 s) Ústup Válečníci takticky ustoupí
Zavrčení Dávej si pozor! žádný
Zakňučení Bolí to! žádný
Nech mě být! Omlouvám se! žádný

Využití

Tito válečníci se dají například umístit jako strážci nějakého pokladu, který se nachází hluboko podzemí. Nejsou sice silnější než upíři, ale ve větším množství dají dobrodruhům zabrat. Nemusíte se však omezovat pouze na temné kobky. Anubidovi válečníci mohou strážit všechno a téměř všude. Další návrh na využití je například, že se objevilo nezvykle mnoho těchto válečníků. Dobrodruhové musí zjistit, co se děje. Jistě vás napadne mnoho a mnoho dalších využití pro tyto nemrtvé.


Slovo autora

Někteří z vás nejspíš poznali, že jsem se nechal inspirovat filmem Mumie. Zdálo se mi, že je škoda takového nápadu. Proto jsem si vypůjčil pouze vzhled. Doufám, že je v nějakém ze svých dobrodružství využijete.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 39

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Hm, kdopak je školou povinný, umíte mi říci, kolik je hustota zlata? Já mám totiž pocit, že zlatá tyč - válec o průměru 8 cm bude sakra těžký... kyj...


 Uživatel úrovně 0

Již předemnou se vyjádřili dostatečen k tomuto dílu a dalo by se říci, že poukázaly téměř na věšeré nedostatky tohoto příspěvku.

Měl bych výtku ke zbraním, konkrétně k srpu. Jeho rukojeť, jak jsem vyrozuměl, je vyrobena celá ze zlata. Už tento materiál dává znát, že zbraň není shotovena pro přímý boj, ale spíše k obřadním účelům. Pokud by přeci použili při výrobě tohoto srpu zlato, jednalo by se spíše o podobu intarsií, a to konkrétně z tenkých zlatých plíšků.
Je zde také možnost, že zbraň byla shotovena z výše zmiňovaného ušlechtilého kovu proto, že by mohla být výroba srpu zaměřena na likvidaci určitých oponentů, kteří jsou právě zranitelní jenom zlatem a nebo jeho slitinami. Ale o tom tu není ani zmínky.

Dále bych chtěl poukázat na způsoby komunikace, konkrétně "volání o pomoc".
Než by Anubidův bojovník zavolal třiceti vteřinovým vytím pomoc, bylo by dávno poněm. Volání o pomoc by bylo z hlediska logiky určitě kratší.

Nekroskop


 Uživatel úrovně 0

Co jsem si tak navíc všimnul - zdá se mi, že v tabulce komunikace je poslední řádek špatně. Nesmyslně by z toho vyplývalo, že mluví lidskou řečí.


 Uživatel úrovně 0

Jedna z hlavních chyb je podle mě ta, že tato potvora má možnost utíkat po čtyřech a zároveň třímat zbraně. Podíváme-li se na ruce schopné něco držet a zkusíme-li s nimi běžet, zjistíme, že nevyvineme žádnou rychlost a bavit nás to taky moc dlouho nebude (co se týče opů a opic [paviáni], taky si nemyslím, že by byli kdo ví jak vyjímeční běžci). No a psovi, který má končetiny pro běh uzpůsobené, bohužel do pracek nějakou tyč nebo srp taky nestrčíme, jaksi ty jeho krátké prsty nebou schopné věci uchopit.


 Uživatel úrovně 0

Mmm. Zdravím vás.

Tak hned název mne upoutal, jelikož jsem viděl film "Mumie se vrací" a tak jsem si to pomalinku přečetl. Je to velice hezky zpracované. Líbí se mi na tom to,že není příliš silný a nepřipadá mi ani nějak silný. Zajímavé je také to, že sice nápad, vzhled a zbraně jsou z již řečeného filmu ale zbytek je povětšinou vlastní dílo autora. Jsem rád, že to není prostě jen převzaté a předělané k drd. Jsou tam i prvky, které se mi líbí a nejvíc mě zaujala tabulka "Způsob komunikace", která je docela zajímavá, ikdyž mi tam chybý některé také velice důležité pokřiky, třeba směry, kudy jít, protože se mi nezdá, že by všichni měli útočit na jeden cíl.

Jinak, až na pár větších i menších chybiček v popisu a u zbraně,jak již napsal Morter ve svém hodnocení, se mi toto dílko líbí, ale i tak ode mne dostane 2 hvězdičky.

Loučím se s vámi, zase někdy příště.

S pozdravem Dvojčepel


 Uživatel úrovně 5

V druhé polovině horkého srpnového měsíce ani slunce neodradí bestie, aby vylézaly ze svých děr. Doufám, že se autor příspěvku nenahněvá, ale jde o klasický případ nestvůry šité horkou jehlou. Inspirace počítačovou hrou, nebo filmem (ostatně proč ne) je jedna věc, její převedení do světa dračího doupěte už je oříšek těžší (a přece tak jednoduchý). Spousta hráčů si takové tvory zamiluje a převede do hry. Je ale potřeba mít stále na paměti pravidla:



* Úvodní povídka – Zřejmě zde má být spíše toto: padl se znetvořeným obličejem *
* Anubis neměl hlavu psí nýbrž šakalí *
* Na velikost síly a obratnosti má příliš malou pohyblivost *
* Faraónskou čepici? Tady asi myslíš ve starověkém Egyptě používanou látkovou pokrývku hlavy, jelikož faraón dle mě nosil korunu. (nejsem do Egyptu zainteresován) *
* citace. „Nohy Anubidova válečníka jsou velice vypracované, slouží k běhu. To napovídá,že tento válečník se pohybuje nejen na zadních končetinách, ale může utíkat i po čtyřech.“ Vypracované nohy mi nenapověděly, že by se pohyboval i po rukách (po čtyřech) *
* Podle vzniku by měli tito tvorové vypadat jako obyčejné mumie a ne mít psí hlavu apod. Prostě obyčejný nemrtvý mumie. Tohle považuji za největší úskalí, na kterém příspěvek ztroskotal. *
* Zuřivý úder je opět chyba. Má dva útoky – jeden pařáty a jeden ostřím, ale potřebuje akci ke změně zbraně: pařáty -> ostří (a naopak) Doporučuji ještě jednou nastudovat RSS v pravidlech a iniciativu. *
* citace. „Napadá všechno a všechny ve svém okolí. Bojuje s větší zuřivostí než berserk..“ Zde je tedy jasná bojovnost 12, nikoli 9, jaká je v tabulce. *
* U obraných čísel zbraní bych spíše řekl, že srp má max. nulovou ne-li zápornou obranu, při boji pařáty je záporná obrana jasná. *
* Egyptské ostří je přesílené, leda by v něm byl démon a to není. Zlato jako materiál na výrobu zbraně je hrozně měkký a v podstatě k ničemu. Jasná chyba. *
* Pro srp platí ty samé chyby jako výše uvedené pro ostří. *
* citace. „Například v lesním porostu se můžete skrýt s vědomím, že máte asi 100% šanci na vaše úspěšné skrytí.“ Žádná pravděpodobnost že by je například zahlédl, když je neucítí? *
* Jestliže je spíše noční tvor, chybí údaj o tom, že by měl nějaké vidění ve tmě nebo za šera. *

Příspěvek byl schválen v doufání, že se autor podívá, kde je třeba zapracovat a pro příště můžeme čekat dílo kvalitnější. Tohle je spíše na ukázku chyb, proto hodnocení takové jaké je (bohužel si dílo ani s originalitou příliš nezadá).