Kulouk Námezní
Autor: | Astral |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 17 |
Skupina: Zvíře
Životaschopnost: 2+4
Útočné číslo: :(3+5/+0)=8/+0(Drápy)
Obranné číslo: (1+4)=5
Odolnost: 20
Inteligence: 14
Velikost: A
Zranitelnost: Zvíře
Pohyblivost: 9/Šelmy-zem,23/Okřídlenci-vzduch
Poklady: nic
Zkušenost: 35
Bojovnost: 0
Síla mysli: 0
Popis:
Vytrvalost: 30/Šelma-zem, 8/Okřídlenec-vzduch
,, Náš národ je poněkud prchlivý, to ano, ale jinak jsme plnohodnotné myslící bytosti jako vy, ty přiblblej a natvrdlej elfe. Doufám, žes to pochopil, a teď mě necháš propustit. Počkej, já to tak nem……..“ poslední slova mluvícího Kulouka jménem Irg ga mian Souli, než mu král elfů nechal za jeho pravdomluvnost useknou hlavu.
Vzhled
Kulouk Námezní je velice podobný obyčejné kočce domácí, je ovšem dvojnásobně velký, jeho ocas je mnohem delší a citlivější. Zbarvení srsti je většinou do černa, někdy i do šeda. Srst je mnohem hustší a teplejší. Na omak jsou chlupy tuhé, po bližším zkoumání duté. Mezi hustou srstí vyrůstají křídla s překvapivě tenkou, ale neuvěřitelně pevnou blanou, která je na dotek hebká. Když je Kulouk rozloží, jsou při úplném natažení stejně dlouhé, jako on sám. V obličeji je stejný jako kočka, až na pár odlišností.
Jedno oko je zelené barvi, a druhé barvy červené. Uši jsou o několik centimetrů větší než je u koček obvyklé, a vousy jsou o poznání delší. V tlamě má několik párů plochých zubů pro rozmělňování rostlinné potravy. Hlava je samozřejmě také zvětšená, takže to berme v tak, jako kdyby tato hlava byla stejně velká jako kočičí.
Znamená to tedy, že zuby ani tlamou nikdy neutočí. Na tlapkách má čtyři drápy, které nejsou zatažitelné, a jeden zatažitelný.
Potrava
Kulouk Námezní je , jak bylo uvedeno již výše, býložravec. Jí téměř všechny druhy kořínků, a to i ty, které jsou pro ostatní tvory jedovaté. Také má velmi rád šťavnaté plody, ale i listy, také pomalu jakékoliv. Ovšem v nutnosti je schopen sníst i druh brouka, či malého hlodavce. Tyto případy nastávají většinou v zimě, kdy není tolik jídla.
Výskyt
Lze ho nalézt téměř všude, hlavně v pralesích či obrovských hvozdech, kde nalezne dostatek rostlinné potravy. Hojně se také nalézá na loukách, či v malých porostech. Pokud se ho vydáte hledat, najdete ho téměř všude, kde roste nějaký druh rostlin ve větším počtu (již zmíněné pralesy či hvozdy). V horách či na pouštích je jeho výskyt téměř nulový, ale v oázách či mezi horami v údolích je ho možné nalézt. Ale šance je téměř nulová. Pro bližší představu je níže uvedená tabulka možnosti objevení. Ovšem nikdy ho nenajdete v blízkosti lidí(města, vesnice, ale i pole) či v odporných jeskyních.
Způsob Života
Kuloukové žijí většinou v 10 až 40 členných tlupách, ale v pralesích lze nalézt i mnohem větší tlupy. Nejstarší samci vždy z tlupy odejdou a žijí samotářsky. Celá tlupa žije většinou v ukrytých místech, kde mají svá doupata. Doupata si staví vždy co nejprostornější, aby se tam vešli vždy dva, samec a samice. Posléze zde společně vychovávají mládě. V tlupě se nachází povětšinou dominantní pár, který tlupě svým způsobem vládne. Každý den vyráží část samic a samců na sběr plodů, které rostou většinou v blízkosti doupat. Je zajímavé, že nikdy nejedí kořínky či jiné části stromů a rostlin, ve kterých se ukrývají. Mezitím, co sběrači sbírají potravu, v úkrytu zůstávají samice, které se starají o své mládě a samci hlídající úkryt. Jakmile se sběrači večer vrátí, potravu si rozdělí a posléze zalezou do doupat, samozřejmě až na hlídky, které střeží úkryt. Páry se pak o samotě najedí a posléze jdou spát.
Tlupa se dělí na různé kasty. Jsou to již uvedení sběrači a hlídky, dále je zde dominantní pár, matky-samice a jejich mláďata.
Páření a Vývoj
Kuloukové se páří brzy na Jaře, tedy v době, kdy je potravy dostatek. Ovšem páření jako takovému předchází složité námluvy trvající několik dnů. První, kteří získají samice, jsou samci nejmladší, poté starší samci a pak ti nejstarší, co doposud zůstali v tlupě. Samci se procházejí mezi doupaty s roztaženými křídly a vydávají do toho chrčivé zvuky znějících z jejich hrdel. Poté, co si samička vybere samce, zalezou spolu do nory a vylezou až za dva dny. Po čase porodí samice sotva několik centimetrů velké mládě. Po narození je mládě holé a musí se živit matčiným mlékem. Za 3 až 4 týdny mládě doroste do poloviční velikosti, má na sobě poměrně hustou srst a má narostlé drápy. Navíc už má zuby, kterými už je schopno rozmělňovat potravu. Za další 3 týdny je mládě velké jako dospělý jedinec a je považováno za plnohodnotného člena tlupy. Do smrti vypadají stejně, ale dožívají se 70-81 let.Samci odcházejí, když přibližně dosáhnou věku 45 let
Osobnost
Kuloukové jsou na zvířata neuvěřitelně inteligentní, někteří tvorové, patřící mezi humanoidy, jsou názoru, že by se měli řadit mez inteligentní tvory.Pokud by se prý zbavily počáteční plachosti, byli by jistě schopni zařadit se mezi inteligentní uznávané druhy. Jsou totiž pomalu inteligentnější než ostatní inteligentní bytosti. Jako každá inteligentní bytost mají i Kuloukové určité povahové vlastnosti . Jsou oddaní tlupě, ochotní pro ni i zemřít, tedy jsou věrní. Dále jsou odvážní, jsou schopni postavit se i krollovi, jenom aby ubránily sebe samé či jiné členy tlupy. Jsou velice vychytralí, neboť téměř nikdo se zatím nedostal přes jejich pasti a neobjevil jejich skrýš. Niní se jistě ptáš, odkud máme tyto informace. Jsou od jednoho Kulouka jménem Irg ga mian Souli, který uměl mluvit. Inteligence Kulouků je tak velká, že po trošce snažení jsou schopní naučit se dokonce i mluvit. Kuloukové jsou čestní, nikdy neprovedou špatnost a nejsou zlomyslní. Samotářští samci jsou sice nerudní, ale přesto, po překonání plachosti, vlastně jako ostatní, přátelští a upřímní tvorové. Upřímní v tom smyslu, že kdyby uměli mluvit, řeknou vám do očí, co si myslí, a to i v případě, že by měli být sprostí a drzý až by jim člověk za to usekl hlavu. Doteď však nebylo prokázáno, jestli doopravdy neumí mluvit.
Zvláštnosti
Jsou, po trošce učení schopni mluvit, jsou schopni postavit pasti, přes které se není nic pomalu schopno dostat, elfové je nenávidí, kvůli urážce jejich krále, a s velkou radostí na ně pořádají lovy(no fuj).Mají přirozenou obranu proti většině přírodních jedů(které nejsou namíchány alchymistou), a to i proti některým, které člověk upravil. Pokud se je někdo pokusí otrávit, mají proti hodu pasti +1k6(hodíš si 6stěnnou kostkou a číslo přičti). Jsou, i přes svá křídla, neuvěřitelně hbití , vytrvalí a rychlí, a to po zemi. Ve vzduchu jsou mnohem mrštnější než spousta létajících tvorů, ale díky velikosti těla nemají v něm zase takovou výdrž.
Dodatky:
Tabulka Objevení:
Poušť / 0-2 procent
Polopoušť / 0-4 procent
Tundra / 0-7 procent
Lesotundra / 0-11 procent
Les / 0-25 procent
Hvozd / 0-32 procent
Prales / 0-42 procent
Hory / 0-3 procent
Louka / 0-26 procent
Vřesoviště / 0-14 procent
Město+okolí / 0-0 procent
Pole+okolí / 0-0 procent
Jeskyně / 0-0 procent
Bažina / 0-9 procent
Savana / 0-12 procent
Vesnice+okolí / 0-0 procent
Díky vrozené odolnosti proti jedům je jejich krev velmi ceněná a drahá a také velmi žádaná. Dá se z ní vyrobit nápoj odolnosti proti jedům.
Jeho cena je 5k10 krát100 zlatých. Jeho účinek vydrží jeden celý den.První hodina je odolnost +5, za dalšch pět +4, za dalších +3 a tak dále.
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 17
author_nick: Astral
Diskuze
1)Jaké pasti (popis)?
2)Tak velký létající tvor by se jen s těží ukryl.
3)Jak se chvají, pokud se někdo dostane až k nim a zaútočí?
4)Souhlasim s Elwinem v páření a vývoj.
Elwin:
Dodatky:
Nesouhlasím s tebou co se týče lektvaru. První hodinu odolnost+5, dalších pět hodin+4, dalších pět+3, dalších pět+2, dalších pět hodin už jen+1. Což je dohromady ehm 21 hodin což skoro sedí.
Morter:
Souhlasím ve všech bodech.
Dávám 4* dal bych tři, ale proto, že nemám rád elfy tak dám čtyři.
Elwin: Matika mě říká, že to bude 21 hodin a ne 6...
autor: Maš tam pár číselnejch chyb(např. zmíněná zkušenost nebo odolnost) a pak je tady tady to přemnožení...
Ten lektvar je v pohodě, ale ta cena...
Zkus to nabídnout někomu třeba za 2000zl, asi by si stříkl do textilu... Za to seženeš solidní kouzelnej obojručák! Všechno sice něco stojí, ale tohle je trochu moc!
Takže: dokonalý to není, ale vzhledem k propracování tomu nemůžu dat 3 jako nákýmu průměru...
Darhý Astrale
Vzhled: Kulouk je dobře posaný a vykrelený, ale píšeš že má citlivější ocas než normální kočka domácí, toto tvrzení nechápu čím se ta citlivost projevuje? Dále by si to neškodilo po sobě přečíst (barvi, niní atp.)
Výskyt: Píšeš, že se Kulouk vyskytuje ve velkých hvozdech a lesích, poté píšeš , že se vyskytuje i v malých prostorech cosi mám představit pod pojmem malý prostor?
Páření a vývoj: I když věechny hodnoty vyjadřuješ číselně což chválím chybí ti zde doba těhotenství Kulouků. 6-7 týdnů je na vývoj tvora, který se dožívá 70-80 let hodně málo. Uvědom si, že by se ti brzy Kuloukové přemnožily a vyžrali celou planetu obzvláště pokud se dožívají 70-80 let, jako zvířeti jim chybí jaký koliv přirozený nepřítel.
Zvláštnosti: Tady bych jen neužíval náhodný bonus proti jedům nechal bych tam nějakou konstantu...
Dodatky: Líbí se mi tabulka výskytu, ale stále tam nevidím žádný malý prostor, který si zmiňoval výše. Nápad s lektvarem není špatný, ale při tvém způsobu ceny se dostáváme do závratných výšin. Píšeš že účinek trvá jeden den ale zároveň píšeš : První hodina je odolnost +5, za dalšch pět +4, za dalších +3 a tak dále. v takovém případě vydrží lektvar 6 hodin!
Celkově: Plusem je pěkná úprava a nápady, mínusem jsou logické chyby a pravopis, stejně tak chyby pravidlové které již zmínil Morter.
Moje výhrady:
- Rozpor některých vět: "Nikdo s jistotou neví, zda umí mluvit" x "Mohou se naučit mluvit"
- Přemrštěná délka života (80 let při 8 týdenní době růstu do dospělosti a 2 týdenním prenatálním vývoji by odpovídala asi tak 1600 letům u člověka...)
- S tím související přemnožení Kulouků: Jestliže může samice každý rok v pohodě odchovat jednoho dospělého jedince, znamená to, že se Kuloučí populace zdvojnásobí každé dva roky. Protože žijí 80 let, měl by jeden kuloučí pár za svůj život 2^40 potomků (+ prapotomků).
6 x 2^30 = populace lidí na Zemi 2005, takže kulouci by za 80 let přeplnili planetu sebou samými. - Chybí uvedení bzpečnostního mechanismu, který by jim v přemnožení zabránil.
Podivnosti, které mi unikají:
- Jak může živočich velikosti psa se zbraněmi (končetinami) délky cca 50 cm mít Sílu Zbraně 8 A současně útočnost 0? SZ vyjadřuje, jak snadné je s ní zasáhnout... Při vší úctě, do Kulouka kopnu stejně jako do divokého psa -- a jaký byl? Navíc by takový Kulouk znamenal "automatický frag" jakéhokoliv vesničana (občan 0. úrovně), kterého by případně napadl...
Možná jsi chtěl vyjádřit, že je mrštný, dokáže skákat atd., ale v tom případě musíš vysokou SZ vynahradit zápornou útočností, aby výsledné zranění bylo nízké... Vem si třeba, že s obyčejným provazez samozřejmě dokážu zasáhnout kohokoliv, i když bude sebemrštnější (tzn. SZ třeba 15), ale výsledné zranění bude minimální (tzn. útočnost -20)...
Vhodnější by proto byl drápy (8/-6)
- Jakým způsobem se dorozumívají?
Zdravím. O chybách pravidlových již hovořil Morter, já bych přihodil pár stylistických a logických. A pár otázek.
1) Vzhled:
- Popis velikosti hlavy je trochu kostrbatý. Lepší by bylo třeba: "Hlava kulouka je vůči tělu ve stejném poměru jako hlava u koček"
- Když je ta srst tak teplá, nepoužívá se třeba na kožichy?
- Jen má zvědavost: Má zatažitelnost drápu a dutost chlupů nějaký hlubší význam?
2)Výskyt:
- tady ten odstavec mi moc slohově nesedí... Příliš se tam opakuješ. Ale zásadní chyba (jež by se promítla do mého hodnocení) to není.
3) Způsob života:
- Myslím, že u zvířat se používá termín "smečka" a ne "tlupa" :)
- Jak tu potravu transportují?
4) Páření a vývoj
- ten vývoj se mi trochu moc rychlý...
5) Osobnost
- co je to "špatnost" dle koloučího myšlení?
6)Zvláštnosti
- jak vypadá koloučí past?
Tak, to by bylo v zásadě vše. Celkově je to pěkná potvůrka, použitel (téměř) do každého dobrodružství, i docela hezky zpracovaná. Ode mne máš ****
CM.
Milý autore,
-) Za nestvůru je příliš malá zkušenost, adekvátnější by bylo ji o něco zvýšit.
-) Co se týče výskytu pak bych některé možnosti jejich výskytu v extremních oblastech úplně vyloučil…
-) Zařazení: Zařazení do skupiny zvíře považuji za chybné. Tento tvor ( to bude asi to správné označení ) patří spíše do skupiny ostatní. Poslední dobou se často dostávám do rozporu o chování nechování zvířat, ale zde je myslím jednoznačné, že nemůže jít o klasické zvíře. Ve skutečnosti by to byl evolučně nesmysl. Zvíře s inteligencí 14 není ani podstatě zvíře…jedná se o jakousi kombinaci nehumanoidní rasy a zvířete…
-) Pohyb: Píšeš že jsou i přes jejich křídla v pohybu na zemi neuvěřitelně hbití a rychlí. Tomu ovšem neodpovídá stupeň pohyblivosti. Navíc se jedná o šelmu, již by právě rychlost a hbitost měli zdobit. 9/-1 mi rozhodně nepřijde jako šťastně zvolené. S velikou mrštností ve vzduchu, dokonce větší než někteří létající tvorové bych rovněž nesouhlasil. Vzhledem k jejich tělesné konstituci a tíze by to také dost dobře nešlo a proto bych tady naopak pohyblivost rozhodně snížil. Vem si že má ve vzduchu větší pohyblivost než například takový orel stříbrný, což je dle mého soudu nemožné.
-) Vytrvalost: Krom pohyblivosti je chybná i vytrvalost. S vytrvalostí ve vzduchu bych tentokrát výjimečně souhlasil ovšem vytrvalost na zemi – 30 – je opravdu ale opravdu přemrštěná. Pokud nedovedeš přesně vypočítat vytrvalost zkus zapojit logiku a porovnat vytrvalosti jiných kočkovitých šelem. Kupříkladu lva, tygra a pantera. Lev má 9, tygr 13 a panter patří mezi jedny z nejvytrvalejších, doslova králů šelem a má 20. 30 je tedy opět nešťastné.
-) Potrava: Pokud si je schopen vyhrabat kořínky v létě, měl by to dokázat i v zimě.
-) Odolnost: Odolnost 20 je příliš velká…pro představivost medvědí je 20…doporučoval bych 14, o něco méně než má lev.
-) K nápoji mám tři výhrady, první je ta že není přesně uveden účinek odolnosti proti jedům. Zda-li se jedná pouze o jedy přírodní nebo všechny. Vzhledem k jeho výrobě z krve, by to měly být pouze některé druhy přírodních jedů a žádné vyrobené příslušníkem některé z ras.. Dále pak cena je v porovnání s lektvarem například obří síly velmi vysoká a přemrštěná. Lektvar vpodstatě zvyšuje odolnost, takže se jedná o něco jako obdoba welfova lektvaru, čili je to vcelku zbytečné. Raději než lektvar tento bych si koupil lektvar na neutralizování jedů a potom ho vypil, vyšlo by to levněji.
-) Gramatika a čárky…pro příště prosím o korekci, jelikož sloveso nebylo s měkkým i apod. jsem musel opravit, hned jak mne praštilo do očí. Alespoň jsi mne přiměl k tomu, že ode dneška budu posílat gramaticky chabé příspěvky zpět ke korekci. „Samci odcházejí, když přibližně dosáhnou věku 45 let.“ -> Zde bych napsal Samci odcházejí z tlupy, když… Bez toho to zní za větou o smrti jako by odchod znamenala smrt.
Celkově je „nestvůra“ zajímavá i solidně zpracována, ovšem nepřínáší nic moc nového a obsahuje chyby, podstatné i méně podstatnější. Každopádně nelze upřít vysokou využitelnost. Hodnotím ji jako mírně nadprůměrnou.
S pozdravem