Nacismus, neboli Sociální nacionalismus měl hlavně po první světové válce dát lidu německému sílu povstat doslova z popela. Po válce byla jejich situace dosti chatrná, síla měny zanedbatelná, ekonomika prakticky neexistovala. Nacismus, tedy tak jak byl míněn po první válce, dle mého názoru špatný nebyl, byla to tažná síla.. Vize za kterou byl ochotný národ jít.. Podobně jako ve věci Komunismu. (leninysmu, za pravopis se omlouvám) Myšlenky, které z Nacionalismu (nacismu) udělali Fašismus přinesl až pan Adolf, který na základě jakési studie o lidských rasách (jednalo se o pozorování výskytu nemocí mezi severskými národy, evropany atd) přišel na Teorii nadrasy a následně za pomoci politiky a skutečnosti, že národ chtěl (Ne li potřeboval) Vůdce zkroutil Nacionalismus ve Fašismus a ujmul se moci... Všichni víme jak to bylo dál.. březen 1938 až květen 1945... z Vize o lepším německu se stala mašinérie na smrt.. A výsledek.. Ze snahy o zlepšení života národa německého se stala jen další pohroma, která opět položila ekonomiku.
Mno, z mého příspěvku nechť si každý veme co chce..
Fórum
Fórum slouží především pro informace masového charakteru a informace obecně zajímavé, zvláště ty, co se nedají moc rozumně umístit jinam. Např. pozdravy z Conů, oznamení o významných novinkách na tematicky příbuzných serverech, informace o akcích komunitního charakteru (Jdeme s Pepou do kina na Narnii, chcete taky?) atp. Toto fórum slouží i jako guestbook.
Nachází se zde také rozcestník k několika nejzákladnějším stolům, které by měly Fóru ulehčit, a proto je prosím používejte, stejně jako mnoho dalších v Putyce (nikdo vám hlavu neutrhne, když tak neučiníte, ale tady vaše oznámení rychleji zapadne).
Za obsah příspěvku ručí autor, nikoli vlastník serveru nebo redakce DraciDoupe.cz. Toto ovšem neznamená, že nevhodné (např. vulgární) příspěvky nebudou bez diskuse mazány, byť mazat se bude jen v nejnutnějších případech.
Omlouváme se, ale anonymní přispívání bylo zrušeno kvůli některým bezohledným spammerům. Děkujeme za pochopení.
Den poté: I've missed you so much... :-)
Samurai: ... definoval bych to zcela jednoduše - fašismus je extrémní forma politiky a nacismus je kombinace fašismu a rasismu... Koukám, že to tak napsal i Den poté...
Nejsou to nic jiného než právě další stupidní šablonky pro oslíčky, kteří potřebují mít okolo krku provaz. A já jsem nikdy netvrdil nic jiného. Ale - pokud mohu být naprosto přímý a subjektivní - fašistické systémy vyvraždily mnoho lidí. To je (z mého pohledu) jejich jediný (leč díky množství obětí nezanedbatelný) pozitivní přínos. Upřímně bych si přál, aby druhou světovou válku vyhráli nacisté - mnoho národů a pronárodů by zmizelo a železné zřízení uvnitř společnosti - sociální konstrukce - by po čase zdegenerovalo. Pravděpodobně by vše vypadalo dost podobně jako dnes, jen by byl svět o něco čistší a zbaven mnoha zbytečných (mezi nimi i pár kvalitních, ale co naplat, když se kací les, lítají třísky, stejně jako když padají bomby) životů.
Pohrdání fašisty je podle mě na místě, ale nechápu, jak lidé mohou nechápat ubohost a pštros-ovitu demokratů, monarchistů a jiných paňáců. To jste z té války pořád tak ukřivdění a odvaření? Váš resentiment skutečně nezná mezí?
Krom toho bych od Tebe, Corwine, chtěl příklad toho, jak mají dnes lidé více rozumu. Míra rozumu je dána tím, že se (lidé) neklaní samozvancům nebo uzurpátorům, ale zvoleným zástupcům? Ano? To je, panečku, vrchol rozumu!
http://www.blisty.cz/art/19882.html
Ve stručnosti se dá říct, že nacismus je "druhem" fašismu ochuceným dogmaty o rasové nadřazenosti. A vůbec má takové světovější (a světáčtější) měřítko.
Corwin mě přivedl k otázce:
Jaký je ten rozdíl mezi fašismem a nacizmem?
Zajímalo by mě co je fašismus a nacismus když ne sociální konstrukce. A jaké jsou jejich reálné základy, případně metafyzické roviny těchto termínů. Protože až do teď jsem měl pocit, že jsou to především kecy a šablony, kterým se lidé klaněli (teď už většinou mají víc rozumu), postiženi nacionalistickou leprou, která z nich otrhala poslední zbytky lidství.
Jo, to je fakt. A jenom to ospravedlňuje každého tyrana, který provádí genocidu. Čím méně lidí, tím méně sociálních konstrukcí -> tím lepší podmínky pro duševní rozvoj.
Mel: Obsese je zdravá, na kyčle.
(A k Tvému výroku o právech – metafyzika je lidem ukradená, pohybují se především v rovině sociálních konstrukcí, což právo je.)
Myslím, že tato diskuze tu být může.
Nevím, jestli je fórum vhodné místo, ale stejně budu/eme přesměrováni na vhodnější místo (stůl).
Budu reagovat hned protivýrokem: Nikdo nemá žádná práva. Neexistuje něco jako "právo", je to umělý výtvor, bahnitý patvar, ve kterém se nejraději máchají především zbabělá prasata. Není žádná reálná základna pro právo, není ani žádná metafyzická rovina tohoto termínu. Jsou to prostě jenom kecy a šablony, kterým se (nejen) dnešní lidé klaní, postiženi tou humanistickou leprou, která z nich otrhává poslední zbytky lidství.
Fašismus a nacismus možná porušují něco jako lidská práva (která - znovu zdůrazněno - jsou jenom iluzí), ale pro svět, pro planetu udělaly mnohem více, než se podařilo jiným (nad)vládám. Rozhodně na poli jejího odlidštění, což považuji pouze za sympatické.
A raději ještě připomenu, že nejsem žádný fašoun. Zdejší uživatelé na zamyšlené nebo pozitivně kritické příspěvky o ožehavých tématech reagují jako nepříčetné kobyly.
Demokracie...
nu, všichni mají práva, to ano, ale ty práva končí tam, kde začínají práva druhých.
Fašizmus a nacizmus ty prava porušuje
Panečku, přístup osvíceného demokrata.
Brubeaker: Když dáš fašizmus a nacismus do jednoho pytle, lépe to pak všechno spálíš...
Jo, ten text znám, jen se obávám, že si tam pan Landa s pol pletli fašizmus a nacizmus příliš dohromady. :)
Vévoda: ... vzhledem k textu písně "Faschos tu nechceme" se obávám, že nemohu souhlasit ... :o)
"Vévodo", k žádnému mazání nedošlo. Včera vážně nikdo nic nemazal. Netrefil ses, se svým výkřikem do tmy.
Prosim? Ta skupina nebyla určitě nacizující, ale fašizující, podle mě, vcelku byla. V tom má proklatec pravdu.
BC: .. jo, jo - to je nejjednodušší - hezky všechno do jednoho pytle ;o)
Upřesňuješ zbytečně, pro Dilvishe je to všechno prostě šovinismus :-)
prokletý Dilvish: ... Orlík nebyl fašizující skupina. Rasistická? Snad. To jen pro upřesnění ...