Předměty

Kámen prokletí Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 17

Skupina: Kouzelné předměty

Síla zbraně: -

Kvalita zbroje: 0

Délka: -

Popis:

Původ: Když byla Arda (Země) ještě mladá, snažila se vypudit temnotu, která v ní byla uložena. Tato zloba pomalu vyhnisávala na povrch v podobě černých kamenů, elfové je pojmenovali slzy Ardy. Tehdejší nekromanti a temní čarodějové je uměli využít. V jejich rukou to byla strašlivá zbraň, avšak prováděním různých temných rituálů si kameny postupem času začaly uvědomovat sebe sama. Již nechtěly být využívány, a tyk veškerou zlobu, z níž byly stvořeny, obrátily proti svým majitelům a vůbec proti všem živým bytostem. Tak se mezi lidmi ještě více rozšířila podlost, nenávist a slabost, trpaslíci se stali ještě hamižnějšími než byli a u elfů se prohloubil jejich žal. Arda si to uvědomila příliš pozdě na to, aby mohla této zkáze zabránit, ne však tak pozdě, aby už nemohla slzy zastavit vytláčet. Ty co ještě nebyly na povrhu utopila někde ve svém nitru a smířila se se svým břemenem. Kameny, které už na povrchu byly postupně pozbývali svou sílu a moc. Elfové měli za to, že i ty Arda dostala pod povrch, ale skutečnost je jiná. Pouze už na sebe přestaly upozorňovat, až se na ně úplně zapomnělo. Nedokáží už sice temnotu šířit do svého okolí, ale naivnímu dobrodruhovi můžou přinést spoustu neštěstí…

Popis: Jedná se o černý neprůhledný kámen, veliký asi jako švestka. Tvarem i hladkostí se dá přirovnat k jantaru, avšak narozdíl od něj se nedá žádným způsobem poškrábat či zničit.

Vlastnosti: Není to klasický kouzelný předmět, protože neobsahuje žádnou magenergii. Jeho schopnosti pramení z temnoty, ze které je vlastně celý stvořen. Nachází se především v temných dungeonech a starých truhlicích s pokladem. Nikdy jej není možno nalézt v lese! Postava si při nalezení hodí proti pasti int-8-nepřijme/přijme. Pokud nepřijme (věřte, že to je ta lepší varianta), nechá kámen ležet a ihned jej vypustí z hlavy. Pokud však přijme, čekají ho strastiplné chvíle. Kámen nosí smůlu (na majitele padají stromy, zakopne o první bludný kořen, který se mu naskytne, sekera, která měla dopadnout na polínko, se mu zasekne do nohy, atd… (dle uvážení PJ)), mimo to ale i doopravdy proklíná nositele: Vejde-li do místnosti plné nestvůr, všechny na něj okamžitě zaútočí a to i v případě, že jsou s ním také jiní dobrodruzi. Jedná se však pouze o první útok nestvůr, dále už útočí i na ostatní. Pohybuje-li se v bouři na otevřeném prostranství, je zde 15% šance, že jej každou směnu (hod se musí opakovat) zasáhne blesk, druh blesku nechávám na PJ (každý máme přece svoje mraky :)). Tato pravděpodobnost se navíc zvyšuje o 5%, má-li na sobě nositel kamene šupinovou či kroužkovou zbroj, o 10%, má-li na sobě plátovou či rytířskou zbroj. Dále má postih k hodu na útok a na obranu -2. Navíc pravděpodobnost úspěchu jakékoliv zvláštní schopnosti podle povolání je snížena o desetinu sebe sama. Vlastník kámen nemůže zahodit, poněvadž na něj po deseti směnách přechovávání zcela zapomene. Jedním ze způsobů, jak se jej lze zbavit je, že vás o něj někdo okrade. Což není nepravděpodobné, protože kámen zloděje přitahuje, ač jej nevidí a bere ho přednostněji než peníze. Proti pasti si háže, až když jej uvidí a ohmatá.

Pár poznámek nakonec: I pokud má dobrodruh u sebe dva či více kamenů prokletí, má na něj vliv jen jeden. Tento kouzelný předmět nemůže vyrobit žádný známý tvor (ani neznámý :)).

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 17

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No ujde, takový průměr, Žáku!!!!!!!Ha, ha, ha.


 Uživatel úrovně 0

pěkný(celkem)ale mít bych ho nechtěl.Však on si ho někdo v jeskyni vezme.


 Uživatel úrovně 0

pěkný(celkem)ale mít bych ho nechtěl.Však on si ho někdo v jeskyni vezme.


 Uživatel úrovně 0

Je to dost dobrý, jenom jedna věc: Vezměme si takového hobita zlodějě. Má prak. Vezme normáln šutr a hodí ho, vezme druký a hodí ho, vezme další a zase ho hodí. Pak mu dojdou šutry a náhodou vezme ten prokleté kameň. 1. bude se k němu chtít šutr vrátit? a Co se stane s někým, koho to strefí (např. útok + 10 :)?
Jinak je to supr


 Uživatel úrovně 0

ravager:
1. Je to tam napsané
2. Tak to neříkej :)
3. Tento předmět nebyl stvořen živým tvorem a proto jej ani žádný takový nedokáže odčarovat.


 Uživatel úrovně 0

Docela dobra vychytavka


 Uživatel úrovně 0

celkem fajn, libi se mi, ale
1)jak je to s jeho znicitelnosti, kdyz je to zcela jiny druh predmetu?....jako obycejny kamen?
2)nebudu rikat, co tu bylo receno, ale ze na nej postava zapomene...precejen je to kamen, jednou ho najde, kdyz bude po kapsach ledat drobne, nebo tak...co se stane potom?
3)nejaka detekce toho zla a moznost odcarovani by byla fajn


 Uživatel úrovně 0

Dobrý 4*


 Uživatel úrovně 0

PardGalen: Tak k tomu lesu: Myslel sem tím, že jej prostě jen tak nenajdeš na zemi v lese (to nevylučuje batoh mrtvého dobrodruha). Pokud leží na zemi, přiláká zvířátka, ty nemají kapsy, tak ho sežerou, vyběhnou z lesa a kamínek vys... :). Je to zapříčiněno tím, že kámen les nesnáší a snaží se z něj dostat.
Tyr: On ten kámen v batohu neuvidí, prostě ho bude přehlížet, však to znáš, nejlíp schované věci jsou ty, co jsou všem na očích.


 Uživatel úrovně 5

Nikdy jej není možnost nalézt v lese:o) Takže na milého prokletého dobroduha spadne strom a zabije ho. Co se stane s tim kamenem? Pokusí se odkutálet nebo co? Nebo ho v lese prostě nikdo nenajde?

U té pasti by měla být životaschopnost, protože se ten šutr sám snaží přilákat něčí pozornost čím je dobrodruh mocnější, tím větší je šance na odolání. S chamtivostí tonemá tolik co dělat. Maximálně by to mohla být iluze, že se ten kámén snaží vypadat draze a zajímavé, ale tam by to taky chtělo žvt.