Předměty

Kámen prokletí Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 17

Skupina: Kouzelné předměty

Síla zbraně: -

Kvalita zbroje: 0

Délka: -

Popis:

Původ: Když byla Arda (Země) ještě mladá, snažila se vypudit temnotu, která v ní byla uložena. Tato zloba pomalu vyhnisávala na povrch v podobě černých kamenů, elfové je pojmenovali slzy Ardy. Tehdejší nekromanti a temní čarodějové je uměli využít. V jejich rukou to byla strašlivá zbraň, avšak prováděním různých temných rituálů si kameny postupem času začaly uvědomovat sebe sama. Již nechtěly být využívány, a tyk veškerou zlobu, z níž byly stvořeny, obrátily proti svým majitelům a vůbec proti všem živým bytostem. Tak se mezi lidmi ještě více rozšířila podlost, nenávist a slabost, trpaslíci se stali ještě hamižnějšími než byli a u elfů se prohloubil jejich žal. Arda si to uvědomila příliš pozdě na to, aby mohla této zkáze zabránit, ne však tak pozdě, aby už nemohla slzy zastavit vytláčet. Ty co ještě nebyly na povrhu utopila někde ve svém nitru a smířila se se svým břemenem. Kameny, které už na povrchu byly postupně pozbývali svou sílu a moc. Elfové měli za to, že i ty Arda dostala pod povrch, ale skutečnost je jiná. Pouze už na sebe přestaly upozorňovat, až se na ně úplně zapomnělo. Nedokáží už sice temnotu šířit do svého okolí, ale naivnímu dobrodruhovi můžou přinést spoustu neštěstí…

Popis: Jedná se o černý neprůhledný kámen, veliký asi jako švestka. Tvarem i hladkostí se dá přirovnat k jantaru, avšak narozdíl od něj se nedá žádným způsobem poškrábat či zničit.

Vlastnosti: Není to klasický kouzelný předmět, protože neobsahuje žádnou magenergii. Jeho schopnosti pramení z temnoty, ze které je vlastně celý stvořen. Nachází se především v temných dungeonech a starých truhlicích s pokladem. Nikdy jej není možno nalézt v lese! Postava si při nalezení hodí proti pasti int-8-nepřijme/přijme. Pokud nepřijme (věřte, že to je ta lepší varianta), nechá kámen ležet a ihned jej vypustí z hlavy. Pokud však přijme, čekají ho strastiplné chvíle. Kámen nosí smůlu (na majitele padají stromy, zakopne o první bludný kořen, který se mu naskytne, sekera, která měla dopadnout na polínko, se mu zasekne do nohy, atd… (dle uvážení PJ)), mimo to ale i doopravdy proklíná nositele: Vejde-li do místnosti plné nestvůr, všechny na něj okamžitě zaútočí a to i v případě, že jsou s ním také jiní dobrodruzi. Jedná se však pouze o první útok nestvůr, dále už útočí i na ostatní. Pohybuje-li se v bouři na otevřeném prostranství, je zde 15% šance, že jej každou směnu (hod se musí opakovat) zasáhne blesk, druh blesku nechávám na PJ (každý máme přece svoje mraky :)). Tato pravděpodobnost se navíc zvyšuje o 5%, má-li na sobě nositel kamene šupinovou či kroužkovou zbroj, o 10%, má-li na sobě plátovou či rytířskou zbroj. Dále má postih k hodu na útok a na obranu -2. Navíc pravděpodobnost úspěchu jakékoliv zvláštní schopnosti podle povolání je snížena o desetinu sebe sama. Vlastník kámen nemůže zahodit, poněvadž na něj po deseti směnách přechovávání zcela zapomene. Jedním ze způsobů, jak se jej lze zbavit je, že vás o něj někdo okrade. Což není nepravděpodobné, protože kámen zloděje přitahuje, ač jej nevidí a bere ho přednostněji než peníze. Proti pasti si háže, až když jej uvidí a ohmatá.

Pár poznámek nakonec: I pokud má dobrodruh u sebe dva či více kamenů prokletí, má na něj vliv jen jeden. Tento kouzelný předmět nemůže vyrobit žádný známý tvor (ani neznámý :)).

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 17

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Jo jo, dílna je podle mě taky na [@@@@@@] .


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle je spravneckej zlej kamen :-)
Jinak souhlasim, ze treba zakone dobre postavy by mhly mit nejaky odpor (nemusi byt veliky... treba snizeni pasti o 1)
Moc se mi nezda, ze na kamen zapomene. Kdy se prehrabuje v batohu (nebo kde kamen ponese) a kamen tam uvidi, tak mu nebude zvlastni, ze ma nejaky novy kamen? Ale zase je to mozna lepsi, nez nejaka zavislost (to by bylo pak uz mooc proklety)


 Uživatel úrovně 0

deshi:
1. Žádná pasáž ti neunikla, splodil sem to sám
2.Použitou vlastnost bych neměnil. Když je postava chamtivá s poněkud jednodušším myšlením, úrovněma se to nespraví
Terátor:
1.Dílna? Mám tam jednoho pajzla z Železných hor už asi měsíc a téměř nic mě u ňho nevytkli. Dílna je na...


 Uživatel úrovně 0

No nevim, nápad je velmi dobrý, ale zpracování pokulhává.

Prokletej je tedy pořádně - jen co je pravda.

Když do mě uhodí blesk - co bude s kamenem ?

Dílna ! Zkus tam hodit svojí další práci a jistě dobudeš lepších výsledků.

S pozdravem S.A.Terátor


 Uživatel úrovně 0

No nevim, nápad je velmi dobrý, ale zpracování pokulhává.

Prokletej je tedy pořádně - jen co je pravda.

Když do mě uhodí blesk - co bude s kamenem ?

Dílna ! Zkus tam hodit svojí další práci a jistě dobudeš lepších výsledků.

S pozdravem S.A.Terátor


 Uživatel úrovně 0

Super předmět! Velmi se mi líbí myšlenka vzniku. Dám 4*.
s pozdravem Hráč DrD


 Uživatel úrovně 0

Ctěný Darnille,

zní to zajímavě, jen bych rád věděl, zda-li je to čistě tvůj výtvor, nebo mi unikla nějaká pasáž z Knihy?

Co se aplikace na drd týče, vadí mi jedna věc a to past na přijme/nepřijme - je větší šance, že bude proklet kroll než elf, což mi přijde nespravedlivé. Dal bych spíše použitou vlastnost žts. A také bych dal něco jako varování, když je kámen zhomtněním zla, bude každé dobré postavy jaksi odpuzovat ...

Jak se projevuje prokletí je vcelku dobře popsané, možná příště zkus něco jako seznam a pak vysvětlení, čte se to lépe :o))

A odkletí? Jak se to dá odklít? Jen, že mi to někdo ukradne? A to, že mám kámen a zapomenu na to? Když ho předtím tak chci (neuspěju-li proti pasti) to mi přijde IMHO zvláštní ...

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 5

Pěkný prokletý předmět ...