Předměty

Alat L´iurix et nahan - Elfský dvorní meč Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 24

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 6/+7

Kvalita zbroje: +1

Délka: 1-2

Malý dostřel: 3

Střední dostřel: 5

Velký dostřel: 9

Váha: 65 mn

Popis:

Popis zbraně

Ač jsem v názvu uvedl, že zbraní je meč, není to zcela pravda. Je jí hůl s čepelí asi 1,5 metru dlouhá. 90 cm tvoří dřevěná část a zbývajících 60 cm je čepel.

Hůl - je ze dřeva, jež dává hvozd v množství jen na deset holí ročně, proto ji elfové nedávají zadarmo, ale za dobré skutky. Je poměrně lehká a velmi tvrdá

Čepel - je z lantiruthové rudy, na kov je velmi lehká, ale přesto tvrdá a průrazná, má mírně zahnutou špici

Lantiruthová ruda - k nalezení je jen uprostřed hvozdu, kde bylo odedávna soustředěno obrovské množství energie, k nalezení je třeba 60% horničiny a ke zpracování 85% kovářství, ze 40 mn rudy lze odlít 7 mn kovu

Průraznost:

Při zásahu protivníka bránícího se štítem je 12% šance, že bude štít rozseknut ( jak moc záleží na PJ)

Meč je zcela přesně vyvážen, ale manipulace s ním je velmi obtížná, z hlediska obratnosti. Mohou ho používat pouze chodci a válečníci (včetně jejich tříd) s obratností 13 a více (toto číslo jsem stanovil z hlediska použití u elfů, lidí, nejobratnějších barbarů, v neobvyklých případech u hobitů a kudůků, nikoliv u krollů a trpaslíků!!). Je také třeba síly 8, což by převážně neměl být problém. Je zbraní obouruční střední !

Lze ho také použít jako vrhací zbraň, ne však jako oštěp, kvůli jeho zahnuté špici. Je třeba se oběma rukama napřáhnou vzad a vrhnout zbraň. Proto je velká šance, že bude protivník zasažen dřevěnou částí, ne čepelí, proto jsem UČ nastavil na 0 , útoč. na +9. Už je ale třeba mít obratnost 14 a více. Je tak velice obtížné protivníka efektivně zasáhnout, ale uznejte, že když vám přistane 60 centimetrová čepel v zádech, už se asi nerozejdete.

Příběh:

Deril, baron z Festloru, vládl svému panství pevnou rukou a veškeré nepokoje svých utiskovaných poddaných řešil silou. Stalo se tak, že lidé se bouřili a síla Derilovi posádky slábla. Po porážce se Deril usídlil na svém hradě, odkud prováděl své zlomyslné pomstichtivé skutky za pomocí svého zbytku žoldnérské sebranky. Bylo ale třeba jídla a vody, což žoldáci donášeli z nedalekého lesa, Il´lurinelského hvozdu. Larien, nejvyšší druid z rady hvozdu, pronesl, že Derilova banda ničí mír lesa, a tak byl na hrad doručen dopis, ve kterém stálo: "Derile, bývalý pane z Festloru, druidská rada stanovila trest za tvé zločiny vůči životu a harmonii Il´lurinelského hvozdu. Ty a tví lidé již nikdy nevkročíte do hvozdu pod trestem smrti!" Deril však výhružky nedbal. O 6 dní později on a tři jeho nejlepší muži šli lovit. U jednoho z vodopádů spatřili nádhernou srnu. Ta se Derilovi z nepochopitelných důvodů nesmírně zalíbila a chtěl její překrásnou hlavu nad své lože. I honili ji dobré tři hodiny, až z nenadání narazili na tři mladé elfy. Deril, probuzen ze své euforie při honu, je drze oslovil. Elfové ho zajisté poznali a přikázali jim složit zbraně, aby byli všichni odvedeni a popraveni. Na to všichni čtyři lidé propulkli v smích a pak tasili meče. Deril si však neuvědomil, že ač jsou elfové mladistvého vzhledu, mohou být velmi zkušenymi bojoníky. Navíc vypadali neozbrojeně, a tak se Deril s poskoky vrhl do boje. Všichni tři elfové tasili hbitě své zbraně, jež na jejich zádech vypadaly jako stařečkovi hole. Opak byl pravdou. Jediným výpadem elfové odzbrojili Derilovy poskoky a druhým jim podřízli hrdla. Zděšený Deril se dal na útěk, ovšem po několika krocích ucítil čepel v zádech, padl na kolena a ukončil svůj ubohý život.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 24

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 2

To s potřebnou silou bych spíše vítal u Drd+ než tady. V normálních pravdlech o tom skoro nic není. Jinak s toho nemám dobrý pocit. Získat meč za dobrý skutek, spíš jako talisman, takhle se mi to nelíbí. ***


 Uživatel úrovně 5

Kdyby příspěvek byl zajímavý stejně jako název, bylo by to bezva. Ale již jen po shlédnutí SZ jsem vystřízlivěl.

Omezení bych dal jen jako těžká zbraň a nekomplikoval to zbytečně minimální silou a obratností ( nesystémové )

Útočnost +7 a +9 - to opravdu nevím kde se to u "hůl-měče" vzalo, vždyť je to víc než kteráokoli bojovnická zbraň.

Rozštípnutí štítu - dovedl bych si představit u kyje palcátu nebo u jiných "těžkotonážních" zbraní, ne u meče.

Promiň, ale u tohoto díla jsem nezaznamenal byť jediný přínos DrD ( vyjma rudy, tu si ale vymyslím za pochodu a to podrobněji ), navíc je tu mnoho nesystémových věcí, proto hodnotím jak hodnotím.


 Uživatel úrovně 0

Díky za kritiku, asi jsem některé věci opravdu přemrštil a jiné nedotáhl, příště snad budé mepší dílo.

Procenta beru odtud:

Tak nejprve bych rád uvedl, jaké změny proběhly v dovednostech a jejich učení.

Celý systém jsme převedli na procenta. To je první a dost významná věc. Pokud si to nedovede představit vzpomeňte si třeba na počítačovou hru Fallout. Tak to trochu rozvedu. Nijak jsme neodstranily profibody jak si možná myslíte, ale pouze jsme převedli na procenta. Samozřejmě rozhodující úlohu zde sehrává obtížnost dovednosti.
-lehká dovednost 2 profibody = 3%
-střední obtížnost 1 profibod = 1%
-těžká obtížnost 3 profibody = 2%
-velmi těžká obt. 2 profibody = 1%
Jak vidíte je to velice jednoduché. Dále zjistíte, že výuka některých dovedností stojí více než profibody za jednu vlastnost. V tom případě holt musíte platit všemi vlastnostmi, které dovednost vyžaduje.
Samozřejmě vás asi také bude zajímat, ke kolika procentům se vztahuje který stupeň dovednosti. Uvažujeme-li, pořadí stupňů podle tabulek, pak jsou hodnoty následující – 5%, 15%, 30%, 50%, 75%, 100%, 150%, 200%. Zřejmě vás zaujalo, že 30% je průměrně, ale tak to prostě je, protože jsme se snažily, aby hodnoty procent alespoň trochu odpovídaly hodnotám v pravidlech. Teoreticky uvažujeme ještě možnost velmistra (300%), ale to je něco tak výjimečného že jsme ho do pravidel zatím neuváděli. A hlavně zatím není vytvořen. Máme pouze hrubou představu. Samozřejmě by to už nebylo zvedání čísel na útok apod.. velmistr by už třeba dokázal ve svém zbraňovém oboru vymýšlet finty a já nevím co ještě
(také speciální bonusy při provádění fint).
Finty máme také některé vypracované, ale ještě nebyl čas je doupravit a vepsat do počítače.
Pochopte mám maturitní období! Pokud si však něco vymyslíte sami pak vám mohu jen říci toto. Expert je schopen se naučit 1 fintu ze svého zbraňového oboru. Mistr automaticky ovládá všechny známé běžnější finty a nových se může naučit kolik chce.

A teď k tomu učení. Domníváme se, že je možné se zdokonalovat ve svých schopnostech, i když nemáte žádné profibody. A k tomu také nádherně slouží procenta. Jediné co musíte udělat, je najít si učitele. Učitel vás může naučit pouze na dovednost o stupeň nižší než je on sám. Z toho plyne, že učitel ovládající třeba tanec na dokonale, vás může naučit tančit pouze velmi dobře. Nechat se vycvičit lze maximálně na experta. Dále již musíte svou cestou a za své p.f.. Samozřejmě čím zkušenější učitel tím dražší je jeho plat. Takže než vás vycvičí, můžete přijít na mizinu. Neučí se ze dne na den. Za takový měsíc se můžete naučit třeba pouhé 3%. To záleží na PJ. A čím jste lepší a čím je dovednost náročnější tím pomaleji se zdokonalujete.


 Uživatel úrovně 5

Hornictví a kovářství jsou dovednosti; lze nějakou činnost (třeba výrobu této zbraně) podmínit tím, že je postava ovládá alespoň na stupni "dobře", nebo se jedná o postavu na určité úrovni (třeba pyrofor od 6. úrovně) - ale není mi jasné, odkud bereš ta procenta v textu?

Průraznost je dána i váhou zbraně; pokud je lehká a zasáhne, způsobí menší zranění, než stejný útok těžší zbraní. proto nevidím jako nejšťastnější zdůrazňování lehkosti tvé lantiruthové rudy.

Dále píšeš "uznejte, že když vám přistane 60 centimetrová čepel v zádech, už se asi nerozejdete" (lépe je "nerozchodíte"), tak se mi zdá, že předpokládáš, že čepel - celého půl sáhu - projde obětí... tohle bych taky neviděla na SZ +9, ale spíš na hod na útok 6+6+6+6+6+6+6...


 Uživatel úrovně 8

Je to kvalitní i čtivě, ale mě se to zdá bohužel krátké, pokud by jsi více rozpracoval příběh, mohlo by to být lepší, také ses mohl více věnovat historii zbraně, jeho schopnosti *pokud nějaké má* atd. Asi kvůli tomuhle dávám za 2.


 Uživatel úrovně 0

Mě se ten nápad i vzhled popisu zbrně docela líbil, ale musím se připojit ke Snorchovy a Sniperovy že je to třeba v některých místech upravit.

Boolit


 Uživatel úrovně 0

Zdravím autora

-Škoda, když už povídáš o nové rudě, neškodil by bližší popis, teda bližší než jsi uvedl. jak vypadá? Kde se vyskytuje? Základní vlastnosti?

-Neni to žádná kouzelná zbraň a jak napsal Sniper, nemá tedy cenu dávat nějakou šanci na zlomení nepřátelského štítu (Pokud to ovšem třeba neni zbraň na to uzpůsobená, což by se mi u elfského "meče" zdálo divné).

-Stejně tak se musím připojit k názoru, že zasahuješ do jednoduchosti pravidel tím, že dáváš podmínky pro její využívání.

-Na "obyčejnou" zbraň to má trochu přepísklé statistiky nemyslíš? Neřikám, že to je chyba. Nezapomeň, že SZ je v podstatě základní síla + rychlost + vyváženost (S jakou šancí a silou můžeš nepřítele zasáhnout). Zatímco útočnost je až její výsledný efekt (S ohlédnutím na SZ).

ahoj a přeju hodně štěstí


 Uživatel úrovně 0

Vše,co se mi na tomto předmětu nelíbí už zkritizovali lidé pode mnou, takže se ptám jen na jedno: ,,Viděl tenhle ,meč' někdy Dílnu v Moudré sově?''

Nechť vás provází světlo
Astrak


 Uživatel úrovně 5

Kolonka Kvalita zbroje u zbraně slouží jako Obrana Zbraně. V Redakčním systému se to tak zobrazuje ("KZ / OZ"). Zjednám opravu.


 Uživatel úrovně 8

Bohužel, předmět trpí jedním typickým neduhem a to je nepochopení pravidel. Pravidla DRD nejdou na ralističnost, ale na hrdinskost. V reálu šance na zásah záleží hlavně na obratnosti, šance na prorážení krytu a velkost zranění je zase věcí síly. U střelných zbarní opět šance na zásah záleží na obratnosti, ale extrémně záleží an síle (v reálu by DrD elfové dlouhý luk stěží natáhli). Al to je prostě složité a dělalo by to neplechu v herním systému - proto je DrD koncipováno jinak, u předmětů nezáleží na minimálních vlastnostech. Z podobných důvodů není řešeno ničení štítů jinak než u nějakých artefaktů (tam by to mělo opodstatnění). Atd. Prostě většina popsaných mechanismů v předemětu by šla napasovat na jakoukoliv jinou zbraň (i řemdihem se dá technicky vzato hodit (pokud to udělá postava se silou 21 tak dokonce i docela daleko) a při zásahu by udělal slušnou bouli, přinejmenším, spíše by zabil). Ale není to tak ryze z praktického hlediska.

Ostatní body toho, co se mi nelíbí již byly vyřčeny, připojuji se tedy k předchozím komentářům.