Kouzelnická Kouzla

Zmiz II *Iftuat* Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 27

Skupina: Časoprostorová magie

Past: Roz -10- ! *

Dosah:

Rozsah: 20

Vyvolání: 1 kolo

Popis:

Kouzlo uvedli do následujicí formy temní čarodějové, kterým nestačilo mučit své zajatce ani hrubou silou ani je nechtěli jen tak bez zábavy zabít a proto kouzlo sepsali a pomocí jeho nové formy nechávali zmizet svým zajatcům postupně různé části těla až nakonec vykrváceli... ale ani to nebyl konec brzy přišli na to,že může být i velmi účinné v boji a tak ho zdokonalovali a zdokonalovali až nakonec spatřilo světlo světa nová zdrcujicí úprava kouzla zmiz,kouzlo ZMIZ II...

Po seslání tohoto zaklínadla zmizí libovolný počet živých tvorů,předmětů nebo jen jejich častí,které sesilatel určí (pokud terč,u předmětu majitel,neuspěje v hodu proti pasti). -Při mizení živých tvorů,nebo jejich části (ruka,oko,nebo hlava!) je potřebná magenergie 3x životaschopnost u prvního tvora, 4x živ. u druhého tvora, 5x živ. u třetího tvora… Přičemž je první tvor vždy právě ten tvor,který je nejblíže sesilateli a má na něho kouzlo působit. Výslednou magenergii dostaneme jako součet všech součinů, například u tří tvorů s životaschopnostmi 2, 5 a 3,kterým má zmizet všem noha je tedy potřebná magenergie 41 magů (3x2 + 4x5 + 5x3). Zmizení části těla se projeví jako naprosto přesný,čerstvý řez i s krvácením a s tím spojenými následky. Kouzelník musí vidět alespoň kousek části těla,kterou chce nechat zmizet,tzn. že nemůže nechat zmizet nejenom nohu pod stolem,ale také je nemožné nechat zmizet třeba srdce (Tady má poslední slovo vždy PJ). Pokud chce kouzelník nechat zmizet více tvorům část těla, musí určit jen jednu část,která má zmizet všem, např. všem zmizí ruka.

-U mizení předmětů je potřebná magenergie rovna 1mag za každých 100mn, které mají zmizet, pokud má zmizet více předmětů, nebo více jejich částí, nesmějí se tyto předměty (části) lišit svojí vahou o víc než 50mn a materiálem z kterého jsou vyrobeny. Za předměty hází na past jejich majitel, který musí být přítomen u sesílání, pokud přítomen není předměty mizí automaticky.

-Na past si hází zvlášť každý na koho má kouzlo působit (každý majitel jehož předmět má zmizet), pokud kdokoliv z terčů uspěje v hodu proti pasti kouzlo se nezdařilo a veškerý účinek se obrací proti sesilateli, tzn. pokud např. uspěje majitel meče ze kterého má (měla) zmizet čepel v hodu proti pasti, pak mizí celý kouzelník který kouzlo sesílal a předmět zůstává na svém místě.
-To to zaklínadlo nelze použít na žádné magické tvory ani magické či prokleté předměty. Předměty i tvorové zmizeli jednou pro vždy a není možné je jakkoliv obnovit.

*Toto kouzlo je velmi složité a na jeho plné zvládnutí by měl kouzelník znát alespoň 10 kouzel z oboru časoprostorové magie,pokud tomu tak není s každým kouzlem které mu do deseti chybí je past pro terč o 1 menší tzn. pokud zná kouzelník „jen“ 7 kouzel z oboru a přesto se kouzlo naučí je i past pouze -7- s tím,že má možnost se chybějící kouzla doučit a dosáhnout tak plné síly tohoto zaklínadla později.
-Pokud zná kouzelník kouzlo ZMIZ z pravidel může si ho započítat jako dvě jiná zaklínadla z oboru - tzn. že na plné zvládnutí stačí umět 9 kouzel z oboru,z nichž ale jedno musí být kouzlo zmiz.


-poznámka autora: Jsem si vědom síly zaklínadla v podobě v jaké jsem ho uvedl, ale podle pravidel je reálné-čaroděj na 16.úrovni s inteligencí 21 a který zná 22 kouzel z oboru časoprostorové magie má totiž 44% (63+16- 60-70-15+110) šanci, že se mu zaklínadlo podaří vytvořit. Také si myslím, že je dost náročné na magenergii a znát 10 kouzel z časoprostorové magie taky není snadné i když to bych spíše dal jako nepovinné pravidlo.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 27

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Je to tvůj názor, snažil ses napsat to tak, aby to hezky vyznělo...to kouzlo je silné, je magově náročné a já jako Pj bych ho taky svým postavám nedovolil... ale to je na každém - já jen navrhnul formu... a ty nadávky si příště nech - ponižuješ tím jen sám sebe. Díky za názor, Suk.


 Uživatel úrovně 0

to Suk: bez s takovejma blbinama do blbous ty priblblej blbeckozni blbstajne. Zkusenejsi PJ, s kterymto pojmem tady sermujes, uz davno kouzlo zmiz zakazal nebo alespon upravil(nejlepe tim ze ho zakazal) a to napriiklad tak ze magenergii mizeni veci zmenil tak aby mela nejakej vysi zaklad napriklad presne hodne. A jestli se ptas proc tak proto ze jinak kouzelnik z kazdyho valecnika nebo nestvury s nemagickou zbrani, ktery jsou treba jen o 1 uroven niz udela na 100% naprostyho neschopaka za 1 az 2 magy tim ze mu dotycny predmet na spusobovani bolesti a smrti jinym tvorum proste zmizi. A tato superschopnost zkusenejsimu PJ jak doufam pochopis dela nemale problemy s tvorbou dobrodruzstvi. K cemuz ty dodavas moznost tuto zrudnodnost pachat hromadne. A tak rikam dalsi kladiva na PJ? Ne dekuji!!!.


 Uživatel úrovně 5

Dart: Máš pravdu, je to jako odseklá část těla... vim, že v pravidlech nic pro případ krvácení neni a já taky nic neuved, ale myslim,že každej zkušenější PJ si s tim už nějak poradí.


 Uživatel úrovně 0

Tak to je pěkné kouzlo, už zmiz1 byla fajn, to si 5* zaslouží i když co se stane pak co mu tu ruku ufiknu? vykrvácí? je to prostě jako odseklá část těla?


 Uživatel úrovně 5

A vy ostatní tady na konci, který ste mi napsili tohle hodnocení... příště mi prosim napište alespoň - Tak tohle kouzlo je podle mě úplně na nic a ještě k tomu špatně zpracované... nebo tak něco, díky, Suk.


 Uživatel úrovně 5

Goldare, mě ta jednička nijak neuráží - je to tvuj názor a ten ti nikdo nemá právo brát, jen doufám, že než si mi jí tam napsal zamyslel ses taky nad tim jakejm jinej příspěvkům si dal třeba dvojku a porovnals to ... čimž odkazuju na ricin ... pokuds nad tim alespoň chvíli uvažoval, tak je to takhle s tou jedničkou správňe.


 Uživatel úrovně 0

Sorac, ze ti kazim score a nic proti tvymu vkusu ani tobe, ale ZMIZ II je fak uchylny (megaultrasupersilny a az moc predimenzovany).


 Uživatel úrovně 0

Maglor: Tos na to prisel brzo...
Suk: Jinak ma Maglor pravdu, rypu do vsech (tehlech kouzel), proste ne e...


 Uživatel úrovně 0

Je to dost dobre ale ja osobne by som si ho nevybral.


 Uživatel úrovně 0

:)) Cmech ty kouzla tohoto typu opravdu nemas rad :))
Suk: Cmechovi jde o princip techto kouzel ve skutecnosti nerype primo do tveho... proste tento typ kouzel nema rad (ja zas jinej) :))