Kouzelnická Kouzla

Gornův ohnivý šíp *Gorn úr pilin* Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 13

Skupina: Energetická magie

Past: obr + roz ~ 9 ~ trefí/netrefí

Dosah: 1

Rozsah: 20

Vyvolání: 1 kolo

Popis:

Toto kouzlo bylo vymyšleno jedním mágem, který se jmenoval Gorn a ubere 3-18 životů(3k6). Je to ohnivé kouzlo a tak ubere 2x víc životů tvorům kteří sou vyrobeni ze dřeva nebo z ledu (velkej zlej strom). Má ale jednu nevýhodu a to že si obránce hází na past obr + roz ~ 9 trefí/netrefí. Kouzelník může vystřelit šíp maximálně 4krát. Každý další šíp v jednom kole má o 1 vetší nebezpečnost. Např. Čaroděj Drik se rozhodne vystřelit tři Gornovy ohnivé šipy na válečníka Kiriase, takže 1.šíp ma nebezpečnost 9, 2. má 10 a 3. má 11. Kiriasovi padlo 4,7,5 a jeho obratnost je +1 a je na 20.úrovni. Drik je na 18.úovni a tak 1.šíp Kiriase zasáhne, 2. ho nezasáhne a 3. ano takžu mu to ubere 6k6 což je 6-36 životů.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 13

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Norgův šípový vzněcovač
*Sagittopyrogenis Norgis*

Magenergie: 10 magů za sáh poloměru
Dosah: 0
Rozsah: koule o poloměru dle dodané magenergie
Vyvolání: 2 kola
Trvání: 5 kol
Obor: EU

Popis:

Toto kouzlo vytvoří kulovou plochu, která způsobí že kterékoliv projektily skrze ni zevnitř vystřelené se obalí ohněm, a po zásahu navíc způsobí zranění za 1k6 životů ohněm (platí pro velikost projektilů ručních zbraní - projektily zbraní dobývacích přidávají ohnivé zranění úměrné jejich velikosti) a navíc pochopitelně mají šanci zapálit hořlavé materiály.

Těsně na hranici této plochy je možné dodat ohnivé zranění i zbraním na blízko - tzn. protivník stojící u samého okraje vzněcovací stěny, který by skrze tuto stěnu zaútočil na někoho stojícího vně stěny by si k útočnosti mohl připočíst 1k6 zranění ohněm.

V opačném směru kouzlo útoky nijak neovlivňuje.

Kouzlo bylo pojmenováno na základě jeho častého využití pro podporu střeleckých oddílů.


 Uživatel úrovně 5

Pravděpodobně se jedná o předělávku ohnivého šípu z DnD, musím však říci, že převod je divný.

Co jsem tak pochopil, tak v jednou kole je možno hodit 4 šípy za 12k6 za 8 magů. Ano, je zde past, ale přesto by to mohlo být trochu odlišné od blesků i jinak, než pastí místo %trefy.

Mnohem lepší by to dle mého bylo, kdyby kouzelník seslal jedno kouzlo a pak ve 4 polech by mohl v každém jako jednu akci "hodit" jeden šíp (tj. tak, jak je to v DnD).


 Uživatel úrovně 5

Již se ani neptám jak je možné, že si autor ohodnotil sám příspěvek...zde je možné snad všechno...


 Uživatel úrovně 0

Přesně Maglor to vystihl.


 Uživatel úrovně 0

Asi jako Maglor


 Uživatel úrovně 0

Radeji poslu 3 modre blesky stoji 7magu ubere 3k6 100% pravdepodobnost trefy. Sip nema zadny zvlastni efekt... Jaky ma to kouzlo vlastne smysl... snad proti velkemu zlemu stromu? mno redeji tam posklu ohnivy dest... 0*