Galerie

Před a po

Obrázek Před a po

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Je to jako jaro a léto.
První, je jaro. Oslavy, všude plnoradosti a tak. Potrhané cáry ještě ze zimy a červená barva. Slunce ještě tak moc nesvítí.
Druhé je léto. Slunce svítí o dost víc, tráva roste, vše je zelené. Les ale něco zkrývá. Tajemství, které nikdo nikdy neoběvil a neoběví. A ti, kdož ho oběvili už nikdy v životě nic neoběví, protože už nežijí.

Rozhodně se mi víc líbí druhý obrázek. Akorát nechápu člověka, co tohle nakreslil :). Nádhera. Odevšak na mě z toho druhého obrázku dýchá tajemství. Jenže jaké to tajemství je, je zase tajné. Vypadá to trošku jako vrak lodi, když se na to teď tak dívám.
Je to šíleně hypnotizující. Dokáala byc se na to dívat pořád.

Jen tak dál!


 Uživatel úrovně 0

najděte 20 rozdílů:) dobrá práce! ten první..je takový živější...sytější, narozdíl od toho druhého, který se mi líbí asi více....z něj, alespoŇ na mě, dýchá atmosféra jak víno ... zároveŇ takové klidné tiché, ale vypadá že hodně skrývá...


 Uživatel úrovně 0

Hamster: Z logického uvážení bychom asi horní obrázek označili za "před" a dolní za "po". Ale myslím, že Stoupa nám ponechal svou abstrakcí prostor k subjektivnímu vyjádření :-) Takže ať to vidíš jakkoli, není to chybné. Alespoň já se k tomu tak stavím.

Sofia: To je zajímavá úvaha. Zabarvení do modra by mohlo představovat cosi harmonického a nadějného, snad "před", následně by se dostavilo něco z obou uvedených obrázků.


 Uživatel úrovně 8

Docela se ztrácím v tom, kdo bere jaký obrázek před a jaký po... : )


 Uživatel úrovně 0

Je to poutavé, člověk se dívá dlouhou dobu a pořád objevuje nové detaily. Ale význam před a po jsem nerozpoznala, obojí má nádech tajemna, každý po svém, ale už "něco" přišlo, není to bod nula.
Zajímala by mě verze zbarvená do modra, třeba by peří (holubice?) přinesly více naděje.


 Uživatel úrovně 0

Mě připadá že spíš jo, akorát tam něco přibylo...
Hmm, ale momentálně mi ten obrázek dělá nějakej brajgl, podle toho jak scrolluju jsou na něm buď bledě modrý nebo hnědý fleky... Refreshnutí stránky nepomáhá...divný...
EDIT: Aha, asi chyba v prohlížeči... nevím.


 Uživatel úrovně 8

Skewer: Všechno nezůstalo na svém místě... koukni se pořádně :)


 Uživatel úrovně 0

QuidoYáfet: pokud bych si měl tipnout, tak bych řekl že takhle nějak to Stoupa zamýšlel.
'Po' taky trochu působí, jako by byl les zaplaven, jako by jsme se najednou ocitli pod vodou. Kromě barvy to ale vyvrací i fakt, že všechno zůstalo přesně na svém místě, což by po zaplavení asi nezůstalo.
Hej, ale možná že byl zavalen nějakým plynem. Plynem hubícím život, kdy po nějaké době vše, co zbývá, je hniloba...


 Uživatel úrovně 0

Před a po? Na mysli mi vyvstala otázka: Co se stalo mezi těmito dvěma obrázky? Vypukla válka? Možná se do hvozdu rozšířila tma? To nejspíš, podle toho, jak se změnily barvy, z rozjásané červené plné odlesků na pochmurnou tmavou, možná zelenou. Zatímco Před připomíná živoucí les, možná na podzim. Po... po je močál, dusný, starý prales, starý a zlý. Rozdíl mezi těmi dvěma obrazy je jako mezi Lórienem a Fangornem, nebo ještě lépe temným hvozdem.

Umělecké stvárnění nádherné, nutí k zamyšlení, atmosféra úžasná. jedním slovem: Bravo!


 Uživatel úrovně 0

Horní obrázek: chaos, nespoutanost, potlačovaný vztek, anarchie, energie. Když se na něj zadívám pozorněji a delší dobu, odhaluji tlukor srdce, krev vstupující do hlavy a proudící v žilách; to vše vyvrcholuje psychickou destrukcí, pocitem letargie, ovšem možné je vzít v úvahu i absolutní brutalitu.

Dolní obrázek: počátek - dárce života. Svítání, buďto v podobě nenápadného slunce za obzorem či paprsků protínajících mořskou hladinu. Tichost, samota, harmonie; vláha a osvěžení. - To vše může přecházet v úpadek, byť ne nijak extrémní, spíše pomalý a loudavý. Nadchází další ticho, nyní však způsobené nicotou a skoro až harmonickou smrtí.

Nechci psát rozumné a přehledné věty. Tohle si žádá abstraktní vyjádření, kousek po kousku. Nutné je vypsat, co vše přihlížející spatří. Já jsem to udělal. Dílo ve mně probouzí neskutečné emoce a jako by mi konečně otevřelo oči. Fascinující.