Galerie

Sen o větru a slunci

Obrázek Sen o větru a slunci

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Mnoho symboliky v obraze a přitom působí vyváženě a pozitivně, to tady hodnotím dvojnásobně.


 Uživatel úrovně 0

NW: s tim bych tak uplně nesouhlasil, že malba je těžší. A ještě k tomu neskonale.


 Uživatel úrovně 1

Mně přijde, že je tu dvojí metr. A že kresby se hodnotí mírněji než malby, přestože jsou malby neskonale těžší, pracnější, náročnější. Něco načrtat tužkou, to zvládne leckdo, ale namalovat tohle, si myslím, by zvládl ze zdejších málokterý. Proto přicházím přednést svou pozitivní kritiku. (A nebo je to tím, že tu je malby tak málo?)

Velice se mi zamlouvají především postavy. Jsou věrohodné, pěkné. Mají svoje chybky, především v perspektivě (muž stojí za ženou, díky tomu, že má ale nohy ukonečené níž, se to přebíjí), ale ty obličeje jsou (zvlášť na malbu) velmi hezky zpracované. Kožichy a vlasy jsou taky moc fajn. O to víc potom zamrzí hodně zmršené kopí. Ale to já kazím i tužkou :B
Taky les... panejo, já mám s kreslením lesa vždycky hrozné potíže. Tady to je zvládnuté vážně vynikajícně, stromy dokonce vypadají jako stromy.
Ten had je, pravda, dost ušmudlaný a nedobře nakreslený, ale je to aspoň dobrý nápad. Šmrncovní.
Hmno a kopečky... v realitě modré, snít však můžeme i o kopečcích zelených. :-) Spíš mě na té pravé horní části zklamala obloha. Taková nevyužítá, ještě by se tam mráček vešel. Ono vůbec to "snové" prostředí je dost prázdné. V každém případě by to chtělo tu a tam strom, či říčku...? Takhle, vůbec, rozvržení předmětů není ideální - pro myšlenku postačuje, ale levý dolní a pravý horní roh jsou pak prázdné.

Tak jsem možná jen mírný, ale přijde mi to dobré.


 Uživatel úrovně 0

Ascella: Urážky? Děláš si srandu?
Hovorová mluva, jo, ta o mně říká ledacos...třeba to, že žiju v západních Čechách, kde hovorově nemluví jenom zbloudilý turisti z Moravy a starosta při svatebnim obřadu. OMG


 Uživatel úrovně 5

Měla jsem chuť ztvárnit atmosféru, vyjádřit city větrného děvčete, její touhu po létě, voňavé pláni trávy, pocit spřízněnosti s mužem, jež zimu snáší ještě hůře než ona...

Nehraju si na umělce, maluji pro sebe, pro radost, a když už namaluji, ráda se zeptám na názor pléna. Ten je vidím velice rozrůzněný ;-)

Dobrá, příště bez úvodníčku. Měl pouze podtrhnout vytrženost dvojice z jejich vlastního prostředí, doplnit proč jsou tam tolik kontrastní krajiny a další "rušící" prvky - zima, v níž uvízli, větrná pláň a zlatá poušť. Odděleny hadem a dravcem jsou krajiny pro zvýraznění vztahu jednotlivce k danému prostředí. Ano, uznávám, had se příliš nezdařil.
Z obrazu má dýchnout zima, sen o něčem vzdáleném, prosluněném, co vám tu zimu ulehčí. Na diváka může působit roztříštěně, ale kdybych chtěla malovat pouze zimu bez citu, beze snu, udělám to. A dám obrazu zcela jinou atmosféru.

K tvorbě mě vede buď chuť nastudovat CP, vžít se do krajiny, která je mi cizí, do osoby, která je mi cizí, nebo pořeba vyjádřit, co cítím. Zde jsem hráčská postava ;-) .Krajiny mi nejsou cizí, dívám se, byť uznávám, že můj styl má dalěko k dokonalosti. Nikdy nebude precizní, na to nemám trpělivost, ale nikdy nebude ani zcela stylizovaný, na to nemám talent. Takže asi tak...

Soupa: pokusím se tvé urážky přejít ;-) Souhlasím, že má cesta je dlouhá a s četností tvorby velmi dlouhá. Ale rozhodně nejde o prvé pláto, to nikoli. Byť za začátečníka se ještě dlouho považovat budu. Ano, mám se co učitjako každý z nás. Nu, ale byla bych ráda, kdybys kritizoval kultivovaným jazykem, neb hovorová až vulgární mluva o tobě říká ledacos, buď že ti za to naprosto nestojím a pak si tedy ušetři vyjádření (komolíš-li k tomu i mé jméno, soudím tak...). Nebo je to tvůj projev zcela běžný?
Had...chřestýši, zmije rohaté, jen vezmeme-li naše omezená pravidla DrD a jejich skrovný bestiář, jsou to zvířata pouště. Had na rozhraní pouště a větrné pláně patří. Tak jako dravec patří na rozhraní pláně a zimního lesa naší středoevropské krajiny.
Ne, není to o krajině. je to o dvojici a její vytrženosti, touze po krajině.


Nechť můj text není brán tak, že bych neunesla zápornou kritiku, jde o její vyjádření. Lze podat neurážlivě a kultivovaně jako anarion. Jeho kritiku přijímám zcela bez výhrad, obraz teď sleduji doma na zdi v plné velikosti: máš pravdu, zamlžit, odkonkretizovat by to chtělo. A drobný štěteček. naopak zvýraznit tváře, snad i předělat.

Díky moc.
S úctou Ascella


 Uživatel úrovně 0

oK...něco tu je asi špatně:)


 Uživatel úrovně 8

all: Pánové, přesuňte prosím svojí diskusi nadále do pošty, nebo k vhodnému stolu: Kresby, Obrázky, Umění, nebo jinam, pokud znáte lepší místo. Obávám se že tato diskuse už nepojednává o obrázku samotném, ale o slohové stránce věci a jejím vnímání :)
děkuji


 Uživatel úrovně 0

Kibe: no víš, jestli máš z básně stejnej pocit naplnění jako z jejího vysvětlení...a vůběc stejnej pocit ze vstřebávání uměleckýho díla (muzika, grafika, film, architektura atd.) jako ze čtení jejich suchýho objasnění, tak bude asi něco špatně hele:)


 Uživatel úrovně 0

Falhir, Stoupa: tak to autor nemá raději vůbec psát (to je jako když napíšete báseň a pak ji pro jistotu vysvětlíte), tedy jste ji vlastně ani nemuseli psát...stačí samotné vysvětlení, ale tu už zase nemá s uměním nic společného...mno asi tak.


 Uživatel úrovně 0

Falhir: no modrý bejt nemusí. Ale to říkal Aristoteles, nebo ňákej jinej páprda, že krása je pravda a pravda je krásná. A kýč se snaží bejt krásnější, než pravda sama.

Kdyby šlo o stylizaci, budu mlčet, ale tady evidentně o stylizaci nejde. Je to prostě malba krajiny. Nepravdivá.
Síš sem chtěl říct, že by se ascela měla víc dívat. Pozorovat, studovat očima. Tohle je imho způsobený nedostatečnou zkušeností s pozorováním okolí, než snahou úmyslně pozměnit barvy - stylizací.

Kibe: Hele, dyť to nemusíš číst, já to taky nikdy nečtu. Radši se dívam.