Galerie

Skalisko

Obrázek Skalisko

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No to pode mnou nemám sílu číst. Ono i tak bude moje něco velice krátké.

Obrázek mi přijde jako pravá skica k připravované Pc hře. Jednoduchá, rychlá a přesto v jistém ohledu dokonalé. Teď už to hodit jen do programu, který vygeneruje přírodnější skalnatý povrch a šumící moře...

Mě se to líbí a takovýchto obrázků bych tu snesla více.


 Uživatel úrovně 0

MP9: nj, seš bourák:)


 Uživatel úrovně 0

Stoupa. Dik to povidám cleou dobu ne???


 Uživatel úrovně 0


Balrog: já ti nevim hele. Imho je to jako skica nedostačující a jako pomůcka pro hru ještě víc. A to třeba už jenom kvuli tomu, že nemam nejmenší tušení, jaký je to měřítko. Nejde poznat, jestli ten strom je 20metrů vysokej, nebo je to zakrslík do pasu. Prostě to tam nevidim. Jo, vidim trsy trávy, ale podle nich by člověk měl bejt vysokej cca jako ten první strom, což mi do zbytku moc nezapadá. Prostě to tam chtělo pro zorientování buď hodit nějakej objekt, u kterýho by nebylo pochyb o jeho měřítku, nebo vymakat techniku a dosáhnout toho pomocí kresby samotný.

Další věc, která se mi nezamlouvá a kvuli který to jako skica moc neobstojí, je neúplnost scény. Divák si takhle o tom prostředí nemůže udělat ucelenou představu, páč prostě neni celá. Je tam jen popředí, u skici prostředí to prostě nemůže stačit. Co je za tou vodou? Jak je to daleko? Chci to vědět. A ty jako kreslíř, bys mi to ve skice scenérie měl sdělit, pokud ta skica teda neslouží jen pro tvoje potřeby.

Jinak to neni špatný, ale tyhle dvě věci to imho degradujou. Tak to vnímam no.


 Uživatel úrovně 8

Pravda... říkáte obyčejné skalisko. Ale já si položil otázku: Co od DrD očekáváte vy? Pokud mám nějakou vizi magií převratného paláce, nakreslím si ho sám, nebo zapojím jen fantasii, obrázek mi nepomůže, nikdy nebude totožný s realitou a ustupovat v něčem? Proč? Jak můžeme zhodnotit a určit meze fantasy? Ano... nemůžeme schvalvat všechno a toto je opravdu jen skalisko. Na druhou stranu, jeho nevýhodou jsou i jisté výhody. Přesná myšlenka zachycená na papír málokomu pomůže. Pokud tady uvidíme Vermaenovy zbraně,rytíře... musíme vytvořit popis ke zbrani a tu pak dát do hry. Obrázek se stává tím, z čeho vycházíme. Toho tady je 98 % Né že něco máme a hledáme do DrD jak to má vypadat. Toto se Hodí se kamkoliv. Třeba dnes jsem psal kde se hrdinové utáboří.... mohu jim říci: Tady... a ukázat jim toto. Využitelnost, že kolem není Pegas co pije z jezírka, nebo mág co čaruje mi tu hraje do karet. Obyčejné jezero. Výhodou co toto má, je jistá zručnost malíře, jistá kompletnost obrázku, jeden styl, jedna technika... a vzevzření že se jedná o ruční práci. To mi stačí... využitelné. Leč doufám že se z podobných ""banálností"" nestane zvyk a nebude se to tady hemžit políčky při západu slunce, kopci z výhledu z chat, nebo krajinkami.... jen s mírou. Každý si najde své drd, každý si tu odpoví jak toto využije. Je to na jeho svědomí :)
nebo ne?


 Uživatel úrovně 0

Já jsem zrovinka přijel ze slunného venkova, takže obrázek mi přijde vhod :-)
Břeh - připomíná mi, zejména pak z pravé strany, spíše útes tyčící se NAD mořem, i když nepochybně záměrem bylo zhotovit klasický břeh, zkrátka přímořskou pláž. Mně to připadá trochu jiné, ale ne ošklivé.
Zadní skála - vypadá pěkně, jenže až moc... nepřítomně? Ano, to je to správné slovo. Jako by tam nepatřila, neboť je tak nevýrazná, až je takřka nehmatatelná. A to jak zrakem, tak prsty. Neuškodilo by přidat na výraznosti, i když je skalka opodál a tudíž nemůže být tak viditelná jako skála v popředí.
Pláž působí chudým dojmem. A přitom by bohatě stačilo několik oblázků, nějaké to zvrásnění atp. Vlastně nic víc. Je prázdná, a i když snad má vypadat jako pustý břeh, přeci bych leccos přidal a tím ji zvýraznil.

Jinak se mi to líbí. Kdyby to bylo celé trochu výraznější, určitě by scenárie krásně pasovala do komiksového prostředí.


 Uživatel úrovně 0

Eh. Fuj je to moc chudé. Že v jednoduchosti je krása je pravda a že vyjímka tvoří pravidlo je ještě větší. A v tomto případě je ta vyjímka zřetelná. Nelíbí se mi to. Je to jen náčrtek bez vnitřního obsahu.


 Uživatel úrovně 3

Tak tedy i já přidám malý, osobní názor. Hned zprvu bych asi měl říci, že jsem nečetl kritiky ostatních – nechci se nechat ovlivnit diskusními příspěvky ostatních, rád vyjádřím svůj čistý pohled na věc a pak teprve projedu kritiky lidí, u kterých tuším, že to k něčemu bude. Je tu ale ještě jedna věc, kterou bych měl zdůraznit hned na začátku – nebudu se snažit autorovi omlátit hlavu o chodník, poškodit ho a naštvat. Chvála může leda potěšit (a předpokládám, že to udělali jiní), kritika může i něco přinést a něco osvětlit. Ke všemu, Balrog je člověk, který už má pár věcí vytvořených a oplývá jistým nadhledem.

# Je to jednoduchý, japonský obrázek. V tomhle konkrétním případě bych však tvrdil, že je chybné pohlížet na něj stylem „v jednoduchosti je krása“. Je to moc holé, chybí tam nějaký hlavní prvek, který by tomu japonskému pozadí vdechl život. Za tu hodinu a půl se Balrogovi podařilo vytvořit vedlejší podklad pro dílo, ne dílo samotné. Tohoto kousku by se dalo využít jako doplňku například k postavě (postavám) v popředí, například při dýchánku, meditaci, soutěži v malování přírody, při lovu ryb atd. Na druhou stranu je vidět, že to od začátku není dělané pro nic jiného než pro pozadí samotné (ty postavy se tam nemají kam vejít). Podle mého názoru by však stačilo jaksi skaliska, pevninu a moře roztáhnout a nafouknout. Přidat hlavní moment, který tam marně hledám a nenacházím.

# Druhé, vzdálené skalisko se nepovedlo. Dá se snad i říci, že tam žádné postavy (ani jiné hlavní momenty) nejsou proto, aby dílo působilo celistvě a nerušené. Idylicky. To se ale vylučuje právě s vyšším ze skalisek. Ruší tam silně. Ostré rysy brání pocitu vzdálenosti a roztažené šrafování způsobuje až vyděšení. Právě druhý z bodů přivádí pocit odfláknutí a neautentičnosti. Takovéhle skalisko se zkrátka hodí leda pro hrubou předlohu k obrazu, ne do díla samotného. Když si Balrog tak moc hrál s vyplněním barvy do vody, mohl si dát více záležet i na vzdáleném skalisku.

# Jsou zde protichůdné momenty. Vlny a tříštící se voda v levé části díla jsou dobře udělány, to nemohu popřít, ale potom chybí také znaky bouřlivosti moře na pevnině. Opět tím strádá hlavně cílená nerušenost a perfekcionismus, který jednoduchá dílka potřebují, pokud mají být skutečně dobrá.
Je možné, že se ona vrba úplně vlevo prostě jenom natahuje k vodě (což je vzhledem k salinitě dost nepravděpodobné, ale to už je zbytečné puntičkářství), ale mně se spíše zdá, že tam fouká vítr. Pokud fouká, vlny a tříštěná voda jsou špatným směrem, s druhým stromem na obrázku to nic neudělalo, tráva je na krajích pevniny je vždy směřována do různých směrů... Opět další z kazících momentů díla.

Abych to tedy nějak shrnul, je to zbytečně nehotové absencí hlavního momentu. To se v určitých případech dá přijmout - když je zbytek (pozadí, scenérie) opravdu povedený. V tomto případě však musím říci, že není, jak by se mohlo při prvním pohledu zdát. Škoda, že Balrog zamezil přístupu trpělivosti, kterou v jiných dílech (mapa) má.


 Uživatel úrovně 3

Řekla bych, že tento obrázek je hezký na pohled, ale využitelnost pro hru je téměř žádná. Co dá hráčům to, když se jim ukáže? I kdyby to bylo významné místo v rámci dobrodružství, obrázek v tomto případě nejni ničím vizuálně zajímavý. Lze ho popsat velmi jednoduše. Ilustrační obrázky, které bych označila jako "ke hře ideální", by měly ilustrovat něco význačného, zajímavého, nezvyklého, špatně popsatelného.


 Uživatel úrovně 1

Tak dobře, ale pozor, já bych si dovolil poznamenat, že náčrt skaliska není pro hru až tak moc užitečný. Skalisek si najdu na internetu hafo. Když už chcete tenhle obrázek protlačovat pod myšlenkou "je to dobře padnoucí do DrD", tak beze mě, protože já jako obrázky padnoucí do DrD označuji ty, které jsou fantastické (myšleno fantazijní, ne skvělé) a nedostanu se k nim jinak než přes servery, které se zajímají o fantasy. Skalisko, pff, využitelnost do DrD tu je, ale není to fantasy skalisko, je to jen příroda. Univerzální skalisko, ale nic víc. Nic převratného. Pokud chce někdo mně udělat radost s využitím v DrD, tak to skalisko bude mít oči a bude plivat plameny. TO je podle mě obrázek s využitím ve fantasy.

Tohle je obyčejné skalisko. Abych tohle skalisko použil v DrD a ukázal ho hráčům či zapojjil ho do svého světa, tak by muselo být bravurně nakreslené a zajímavé formou, jinak si najdu na internetu fotku. Ale obrázek, který se podle mě hodí do DrD, nemusí být perfektní. Stačí, když bude mít nápad, protože TEN se má hodit do DrD. Originalitu, magii, to chci od obrázků, které se pyšní titulem "použitelné v DrD".