Galerie

Hashashin

Obrázek Hashashin

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Vermaen:Tak to si možná neměl se svým rozhodnutím o pozadí spěchat a měl sis to nechat projít hlavou, a rovněž si tomu pozadí mohl věnovat víc času
Náčrtek vypadá jinak a už jen tím jak jsi udělal tu postavu je nesmysl soudit že obrázek měl být jako náčrtek.
Co se týče tvého vyjádření k vlasům, souhlasím s tím že to jako vlasy vypadá (rovněž-co jiného by to mohlo být že:-) ) nicméně k těm mečům-máš pravdu v gothikovi jsou ty meče pro tyto bojovníky jako denní chléb.


 Uživatel úrovně 0

No, trochu som sa zdržal, ale predsa vám napíšem:
- Súhlasím so všetkým, čo ste mi napísali, tnto obrázok mi naozj nevyšie, poslal som ho asi len preto, že je jeden z mála, čo som aj dokončil.
- No to prostredie, tak to som urobil za posledných 10 minút tvorby, a navyše mi prostredia ani nejdú, to som sa len snažil zobraziť, že je to naozaj púštny bojovník.
- Farby: tie som sa naozaj snažil mať rýchlo za sebou, tak som ich narýchlo načmáral. Snažil som sa, aby vôbec celý obrázok vyzeral ako náčrtok, ale ako písal anarion, asi mám na to fakt veľmi precíznu ruku.
- Nohy: ...
- Vlasy: No, pôvodne vyzeraly ako vlasy, ale keď som ich vyfarbil, tak sa to zhoršilo. A tie žlté škvrny sú pokus o odlesk ostrého púštneho slnka.
- Meče: Skutočne sa jedná o dva krátke meče. V Gothicovi mal dva meče pomaly každý druhý hashashin a kto nemal, mal aspoň tie nože, ktoré sú aj tak také dlhé ako krátky meč.


 Uživatel úrovně 0

Hm, vypadá jak módní figura a ne válečník, ale to je ouk, to je přesycením barev.

To pozadí je hrozný. To určitě kritizovali, takže to nebudu rozvádět, ale to autor fakt ustřelil.

Zato postava je dost brutální. Na pastelku to je vynikající, lidé by měli pastelkou kreslit častěji. Hlavně ti, kteří netuší, jak je to doopravdy těžké.


 Uživatel úrovně 0

Tohle dílo se mi zdá velmi přeplácané.Konfigurace barev je velmi neuspokojivá dále pak ztvárnění nohou je velmi zvláštní a také neuspokojivé.Dále pak je tu bod úrazu-Ach ano ramena.Máš je velmi nerovnoměrné a také špatně zpracované.Na to co má ten portrét vyjadřovat se mi zdá že máš velmi bujnou fantazii co se týká "vrahů-bojovníků" na nějakém poly za ranního rozbřesku.Pozadí je zmatené a nevyrovnané.Ty dva kopce na proti sobě zaujmou ale ne tak jak bys potřeboval.Vrátím se na chvíly k těm nohám.Kdybys mu udělal nějakou těžkooděneckou obuv mohlo by to i jinak působit nicméňe se mi moc líbí zpracování dýk.Na ty zápory co tam mám asi nenajdu dostatek kladů abych kritiku obrátil v příznivou.Tím pozadím si to opravdu zkazil a nejen dílo ale celý dojem z díla.


 Uživatel úrovně 0

tohle je...divné. Posunutá ramena, chodidla nevyvedená, barvy se ti taky zvlášť nepovedly - dávají dojem dětské kresbičy, což se sem opravdu nechodí.


 Uživatel úrovně 0

Dle mého má hrozně zauzlované ruce a na to jak je v pohybu má statický plášť. Jinak postava mi přijde vcelku dobrá, ale pro mne to sráží to dětsky nakreslené pozadí - savanovité kopečky nebo co to je.

No a ještě je tu ta Vermeanova drobnost s nohami, které mi stále vytýkám, protože si myslím, že zde máš veliké mezery. mě dycky připadají jako neforemné kapky...

Tfoft


 Uživatel úrovně 1

Ale mně obloha ani vybarvování vůbec nevadí, je to hravé, je to dynamické, je to veselé, je to krásné. Vermaen prostě umí. Protože když dokáže materiál a stíny tak výborně znázornit i pastelkou, to už je fakt borec. Samozřejmě bych ocenil normální pouštní horizont, to znamená něco rovnějšího (i když tuším, že tihleti byli v Persii a ta je hornatá, alespoň tak mi to utkvělo v hlavě) a taky bych mu asi nebarvil vlasy takhle manekýnsky, ale jinak je to dost dobré, i ty nohy se lepší.


 Uživatel úrovně 0

Při pohledu na obrázek mě trklo do očí pár chyb(ek).

První byla kupodivu póza versus sklon pozadí (země). Podle přechodu mezi zemí a oblohou, podle náklonu čar žluté a hnědé pastelky, podle náklonu keříků, by pozorovatel usoudil, že země je dost strmá, takových 50° - 60°. Na postoji Hashashina to ale není moc poznat. Levou nohu by měl mít mnohem výš než pravou.

S náklonem země by vypadal jinak i plášť.

Všechny předešlé chyby by šli vlastně spravit jenom jiným, rovným pozadím a zbytek by najednou vypadal uvěřitelněji.

Podle vyobrazení pravačky bych tipnul, že by se mu pravé rameno (a vlastně celý trup) vytočil k pozorovateli. Na obrázku to příliš vidět není. Nějaký náznak zde je, např. pravé rameno opravdu je níž než levé, ale nevím, myslím že to vytočení není dostatečně patrné.

Souhlasím s anarionem, tohle je bohužel tvůj nejslabší obrázek, Vermaene :-(
Každopádně hodně štěstí v další tvorbě
-skeWer


 Uživatel úrovně 0

obrázok sa mi páči, aj tú oblohu by som prekúsol, nejak mi to tam dodáva dynamiku, ale:
1, tie ruky sú divné, mám pocit, ze nevyrastajú na boku ale na predku tela, a nemajú lakte
2, hashashin musí mať dýku, vždy, vždy, vždy.... :)


 Uživatel úrovně 5

Chm.. ačkoliv Vermaen to se stinováním a pastelkama umí báječně, tady to nějak nevyšlo. Poukážu na dvě skutečnosti, které mne na obrázku ruší asi nejvíce:

Různé směry vybarvování (oblohy)

Tohle je podle mne základní pastelková poučka, ne? Když mám velkou plochu, musím ji vybarvovat tahy, které mají všechny stejný směr. Jakmile s pastelkou začneme obtékat objekty, celistvost té plochy se rozbije a bude z toho spíš jen dětská omalovánka.

Málo vyjádřené objemy

Stíny a hrany - konce látek a podobně jsou děsně nezřetelné. Hrana pláště před jeho tělem, tam uprostřed, zvláštně mizí do nenávratna, plášť splývá s levou botou. Podobná nevýraznost je i u mečů.. vlastně všude. Barvy nejsou dobře zvolené, chybí nějaká výrazně světlá (až bílá) a nějaká opravdu tmavá až černá. Celý obrázek je v nevýrazné hnědožluté - takže se rozplyne do jedné, dvou barevných skvrn : /