Galerie

Siren

Obrázek Siren

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Siren? Jako ta uživatelka? Jestli ano, tak to vůbec neodpovídá.


 Uživatel úrovně 8

Šrafura? Kde je tady šrafura? Vidím obrysové linie, pak stíny a vlasy šrafurou řešené nejsou :o)


 Uživatel úrovně 0

Je to prostě KUS ženský.Pěkné místy vynechaná šrafůra ale top se ztratí.


 Uživatel úrovně 0

POdle mě nevadí mohutný trup. Každá ženská je jiná a na tuhle se to zrovna hodí, ale má malou hlavu na to jak je "velká". Krk je dobrý, jen hlava tam nepasije. Moc vlasů, ale to by vůbec nevadilo...Malá obličejová část. A když už má i pěkné křivky, např. prsou, tam je ten tvar pěkně vystižený, nemá křivky v obličeji, ze tříčtvrtečního pohledu jí chybí čelo a líc. Chybí mi na obličeji ladnost, taková ladnost, jaká je vidět na zbytku těla. A na vlasech též chybí. Možná ještě boty to kazí. Carstin


 Uživatel úrovně 0

Rayquaza:
S oplácaností bych si dovolil nesouhlasit, ale s trupem jsi to trefil, je poněkud mohutnější.

anarion:
Jj, nemůžu se dočkat prázdnin, kdy bude na kreslení a vzdělávání spousta času :-)


 Uživatel úrovně 8

Skewer: Nevadí... ale kresebná zručnost tam jde vidět... pohlídat si trošku perspektivu a zlepšit stíny a bude ti hej :o)


 Uživatel úrovně 0

Sice působí naducaně a oplácaně, ale na druhou stranu jsi jí udělal až chlapsky svalnaté břicho, což spolu ne zrovna dobře koresponduje. Kdyby se odendal celý ksicht, byl by to slušný plakát. Nejlíp jsi stejně trefil oblečení.


 Uživatel úrovně 0

anarion:
(neměl jsem refreshnutou stránku, tak jsem tvou kritiku neviděl a reaguji až teď, tak se, prosím, na mě nezlob ;-)

I tobě děkuji za přínosnou kritiku, pokusím se do příště stíny zlepšit, ačkoliv bych se raději zaměřil na onen obličej, který se v zásadě nikomu moc nelíbil :-(

Noha... už asi vím, co měla na mysli Tfoft, ano, pokrčená noha je opravdu užší. Ideální by byl asi zhruba kompromis, tu pokrčenou trošku rozšířit a nataženou trochu ztenčit.

K tomu rozmazání... Já to mám rád, ačkoliv je to spíš taková kompenzace pořádného stínování. Možná kdybych to tolik nepřeháněl, použil jen decentně, působilo by to lépe.
No, a k tomu dodatečnému přidělání světla gumou - parkrát jsem to zkoušel, ale asi nemám dostatečnou trpělivost, protože to chce opravdu jemnost a cit, aby nebyly ty přechody tak ostré. Ačkoliv někdy ta ostrost neuškodí (třeba u archerova obrázku je ten jasnej přechod mezi stínem a světlem super), tady by asi působila podivně.


 Uživatel úrovně 0

Konečně se tedy dostávám k reakcím :-)

The_Balrog:
- Pokroucenost a hlava: ano, jak napsal lopata, asi je póza docela nepřirozená. Navíc jsem ji možná nezachytil zrovna nejlíp. Na druhou stranu jsem chtěl něco zajimavého, neobvyklého. To tak nějak nedopadlo úplně podle představy... Hlava asi na krku neleží úplně správně, samotnému mi to nepřišlo tak nápadné, ale ta chyba tam je, ano.
- Korzet a sukně: z toho jsem měl poměrně nahnáno, ale dopadl jsem líp než jsem sám čekal. S ňadry máš asi pravdu, spíš by měla kopírovat tvar korzetu, než naopak.
- Bříško působí divně. V korzetu by navíc nemělo tolik vynikat. Zdá se, že korzet opravdu jako by byl z jemné přiléhavé látky.
- Obličejem jsem se moc nezavděčil nikomu, zdá se, do příště se pokusím polepšit :)
- Ke stínování jsem se už doznal (a jak jsem řekl, bez té změny kontrastu je to ještě horší...).
- A k temné elfce. Dle zadání měla mít vlasy tmavé, tak je má tmavé (stejně bych je takové asi udělal, kdyby to bylo ta mě). A pleť ? Osobně mám nejradši deformovanou představu temných elfů jakožto obyčejných elfích vyvrhelů žijících po staletí v podzemí, tedy bez přirozeného zdroje světla. Pak by jejich kůže byla spíš nezdravě bledá neý tmavá.
No, ne že bych si to musel nutně racionálně odůvodnit, prostě se mi ta představa skoro až mrtvolně bledého elfa líbí :-)

Nathaka:
- Na ušmudlanost si zvykni, nebo na ni nadávej na věky, v tomhle už se asi nezlepším :D
- Podobnost se Siren ? Ani nevím, ať posoudí sama ;-)

Tfoft:
- Která noha, pravá, nebo pohledově pravá ? Mě připadají obě celkem stejně povedené (více méně).
- Dýka... No, prostě ji drží v ruce, zhruba kolmo k tělu, jen lehce odkloněnou dozadu od rovinu papíru (monitoru).

Loid:
- Děkuji :-)

Siren:
- Opět děkuji. S obličejem mě to mrzí, ale jak jsem řekl, já se polepším O:-) Jsem rád, že se zbytkem jsem se jakžtakž trefil.

lopata:
Opatrně s těmi hodinami, aby mi chvála nestoupla do hlavy :-) Ne, vážně, na to fakt nemám...
Jinak s pózou máš pravdu, nejpříjemněší to není, možná by taky trochu kulhala stabilita, ale jak jsem řekl, chtěl jsem něco neobvyklého a tohle se mi docela líbilo, tak jsem to zkusil a dopadlo to jak to dopadlo.

Ještě bych všem chtěl poděkovat za kritiku a reakce.
Díky
-skeWer


 Uživatel úrovně 8

Siren
Skewer

Tak, mame tady poměrně zajímavé dílko námětem.

Skewer nám psal, že toto dílko má znázorňovat herní postavu Siren. Myslím že se mu to povedlo, alespoň nastínit jak Sirenina postava vypadá :o)

Na první pohled upoutá velmi přesná a sjednocená lineární kresba.

Opravdu, vidíme že linky jsou čisté, žádné hledání čar a apod. Tedy k obrázku:

Ta jediná hlava mi to trošku kazí. Jde o to že oči jsou kresleny špatně perspektivně. Jakoby jsme se na každé oko dívaly z jiné strany. Já vím, není to teď ideální příklad jak něco dávat najevo v kritice, ale na youtube koluje spousta videí, jak oči kreslit. Nebudu se teď zabívat detaily co oni tam ukazují, ale důležité je si uvědomit, že oko je jedna velká bulva, která je z větší části překrytá víčkem a utopená v lebečním důlku :o))
Jde o to že ty na oči u tvé postavy koukáš tak, že se ti tvar hlavy zešpičaťuje směrem k čelu :o)
Obočí je možná moc rovné a nevýrazné.
Nos by mohl být delší, trošku tvarovaný, působí takto hrozně obyčejně a fádně. Žádná ladná s nějakou křivostí :)
A ještě to je vše korunováno ústy, které jsou též perspektivně posunuty, jako oči.
Zmíním též ž ucho má být ve výšce očí :o)

tohle všechno napomáhá efektu že na té hlavě je něco v nepořádku a nemusíš to na první pohled vidět. Říkáš si, tam něco nehraje, něco tam nesedí... a je to právě tou ošemetnou perspektivou :o)

Ramena jsou vcelku pěkná... lze vidět že pravé rameno je o chloupek výše než levé, ovšem to může být dojem toho že ramenní vazy jsou napnuté a natažené, zatímco u ruky co si čechrá vlasy jsou pokrčené a povolené :o)

Náhrdelník na krku je zajímavě krojený.

Vcelku mám z trupu a rukou dobrý pocit. Opravdu, lineární kresba, kterou je anatomie tady vedena mi připadá přirozená a vkusná :o)

Líbí se mi splívání šatů a boty. Ovšem ta pokrčená noha se mi zdá úžší než ta natažená, tedy v místech chodidla :o)
tedy to by jsem měl lineární kapitolu uzavřenou. V ní tě chválím za zdařilou právi, protože v lineární roskresbě tkví základ, ovšem co se týče stínů, tam to tak slavné není. Vím, sám jsi psal že se ti tam moc nedaří, takže pokud to shrnu, napíšu ti co by mohlo jít zlepšit a příště by jsi třeba svoje dílko mohl ještě hodit do Obrazárny :o)
tedy:

Obecně obličej působí hrozně světle, ovšem u mladého obličeje si nemůžeš se stíny tak pohrát, jako u starého. Mladý obličej nemá tolik vrásek, proto by bylo lepší zaměřit se jen na největší stíny: ta naznačená linka pod nosem, co se táhne k puse... mohla by bát ohraničená jemným stínem, dále máme malý stín pod okem... pak na odvrácené straně tváře, naopak na tváři, braně a špičce nosu, někdy i na čele je místo světla :o)
Krk by to chtělo trošku plastičtějši vyřešit... máš tam malý žlábek, který by mohl být tmavší :o)

Velice působivé je linkou naznačené podpaží... skoro každá linka tady by ohla být podpořená stíněm, ovšem skoro každá, je nutné si uvědomit odkud světlo svítí a kam stín dopadá.

Sice chválím že jsi jemným stínem naznačil břišní prolákninu u břicha. Ta je ohraničena žebry a pod nimi jsou měkké orgány, proto při pohybu zvrácením dozadu se u normálně štíhlích lidí tyto žebra vystoupí a při výdechu se samozžejmě měkké orgány smrští a tak lze vidět tento jemný žlábek. Ovšem nevím zdalipak by byl takto hluboký... kort zdalipak by takto prosvítal přes šaty... no nevím

Obecně ti nic moc nevytknu... tento styl, co jsi nakreslil je dobrý, linky jsou čisté, ale já patřím též k těm, kteří moc nemají rádi techniku rozmazávaní tužkou :o) Třeba ten náhrdelník šel řešit jemnými liniemi a stínem, zrovna tak drapérie mohla být plastičtější, pokud by jsi zvolil jinou techniku než rozmazávání a HLAVNĚ ti na celém obrázku chybí světlo. Celkový dojem plastičnosti by jsi podpořil tím *dejme tomu že tahle rozmazaná technika už na papíře je...* že by jsi si vzal plastickou gumu a ta kde má být světlo, by jsi gumou ugumoval... rozhodně ti to doporučuji u dalších výtvorů, ovšem s citem :o)

Škoda že ta čepel není vyčištěna a je takto šedá... také by se ti perspektivně prodloužila, pokud by byla linka u ruky silnější a smerem dozadu by se zesvětlovala :o)Celkově by jsem se pozastavil ještě nad pozadím, které je spíše takovéto jednoduché obláčkové, kdy autor prostě rozmaže tužku v domění že to pomůže, aby vzadu nebyla jen bílá plocha. Naznačit podlahu, trošku jí perspektivně prokreslit a stín by bohatě stačilo (jako postavy v pravidlech)
Tedy závěrem stejně podotýkám že toto dílko je vedeno rukou zkušenou, ovšem pouze v jednom směru. Pokud by se Skewer dále zdokonaloval, mohl by z něj být docela i slušný talent se závyděnihodnými výsledky :o) Chce to ale makat... a ruku na srdce. Kdo z nás opravdu maká?
Poznámka autora: Teda četl jsem trošku ze života uživatele: Morr na jeho webu... ten makal oproti nám dost :o)

s úctou
anarion