Galerie

Power lich

Obrázek Power lich

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No, tak jen k úvodu... Mě tady zná asi málo kdo, protože jsem dlouho nepsala ani nepřispívala a nenavštěvovala tenhle server. JINAČ SE PŘEDEM OMLOUVÁM ZA DLOUHÉ TLACHÁNÍ A POD. HLAVNĚ O ODĚVU, MÁM K TOMU TROCHU BLÍZKO, OBOROVĚ, TAKŽE SE RÁDA ZAMĚŘUJI NA TUTO ČÁST.

Prohlížela jsem si nové příspěvky v galerii a tento mne opravdu zaujal. Já se nevyznám v grafických technikách a proto pro mne nemá cenu hodnotit třeba Piomu nebo Stoupu. I když co udělá stoupa, to se mě, laikovi, opravdu líbí. Ale kresba tužkou je mi bližší.

Mne hodně zaujal lichův výraz. Dále pak jednoduchá, ale působivá zdobnost jeho zbroje a doplňků. Líbí se mi i to, že to má všechno jeden styl, takový (nevím jestli to nazývám správně) grafický nebo lépe řečeno stylizovaný. Takže mi ani nevadí to, že nemá viditelně oddělené jednodlivé zuby. Co mi kazí dojem jsou již zmíněné tenké, světlé linie a stínování. těžko se některé věci rozpoznávají. Ale znám případy, kdy za to může nekvalitní skener, ono v reálu to vypadá vždycky jinak. Ale trochu tmavého vypíchnutí linek a pár stínu by pro příště neuškodilo.

No a poslední vyjádření bych měla k sukni (nebo šatům?) Jistě už bylo řečeno, že to rozhodně nevypadá jako kroužkový oděv. Ale sama vím, že nakreslit takovou plochu kroužků, tak aby se to i aspoň trochu chovalo jako kroužky je obtížné a řekla bych i časově náročné. Živůtková část mi nepříjde tak špatná, i když vypadá spíše jako plátěný pancíř. Sukňová část by ovšem snesla trochu více prověšení. Když vezmeme v potaz, že třeba v dolním kraji je sukně něčím vyztužená (nemusí to být zrovna obruč, ale třeba kotsice) Jistě by nevadilo, že tak pevně a čistě do kruhu leží na zemi a tím rozšířuje sukni. Podle mě ale pokud by měla sukně být z kroužků, více by se prověsila, řasení a záhyby by to myslím nedělalo. (pokud si upletete pruh kroužků tak, jak byly splétávány na kroužkové zbroje a budete si s tím chvíli hrát a pozorovvat, zjistíte, že by se kroužková sukně řasila pouze v případě, že by dolní kraj nebyl vyztužený. Když jej napnete, tak se jen pod tíhou prověsí.) Jinač k prokreslení sukně: když už nejsou vykresleny kroužky, možná mi to i nevadí, protože ona ta celá postavička mi příjde stylizovaná. A ty trojúhelníčky, podle mě to pěkně znázorňuje kontrast, nemyslím si, že to ruší, spíše by prospělo něco tmavšího do pozadí, aby to tak odpichlo bílou plochu papíru od světlé sukně. Jinač pokud je dolní kraj kruh, když si načrtneme osu středu postavy, výjde nám, že pohledově pravý kraj by měl mít jiný tvar (teda aspoň co vyznívá z děje obrázku, že postava je v jakémsi mometu pohybu. Příjde mi, že je více natočená levým bokem od nást. když otočíte kruh, tak má pořát stejný tvar. Když ale otočíte tělem, tak se vám vytvoří zkratka. Myslím, že jí chybí levý bok pánve a nebo by jen měla mít sukně v sedové části jiný tvar.

No myslím, že je to velice vyčerpávající a možná zbytečně zdlouhavý komentář. Radši už zkončím. Na závěr snad, že je to super ztvárnění, působivé, veselé i tím gestem lebky a rukou výsměšné. Moc se mi líbí. Carstin


 Uživatel úrovně 3

Tfoft: Mno, lichové vznikají přeměnou z živých mužů či žen, takže bych řekla, že jsou stejného pohlaví jako před přeměnou. (V HoMM IV to u hrdinů určitě rozlišují) A ten tvůj lich mi přijde jednoznačně jako žena :)))


 Uživatel úrovně 0

Liche je jako nemrtvý asi bezpohlavní, jinak v té hře má nejdříve minisukni a pak ji má takto až na zem a vypadá jako ženská kostra, to máš Marsio pravdu.


 Uživatel úrovně 8

Marsia: Máš pravdu... cituji mou první kritiku:

Vlastně samotný celý háv je jakš takš v pořádku, ačkoliv na mě působí dolní šat dost fádně. Připomíná mi to scénku z Asterixe a Obelixe, na dost pofidérní módu v díle: Mise Kleopatra. Onen hlavní záporák, nebo dokonce Kleopatra... vzpomeňte si na ty neforemné, mnohdy legrační a robustní sukně. Obruče potažené látkou. Zrovna tak to na mě působí i tady. Nevím jak to má Lich ve hře, možná podobně, ovšem malinké nařasení by neuškodilo.

:o)


 Uživatel úrovně 3

anarion: Ale ona nejde přímo dolů, ona je do Áčka. Pokud ji nedrží obruč, snažila by se jít přímo dolů, čímž by se zprohýbala (ve svislém směru, tak jako sukně), řekla bych.

Mimochodem, ona to není ženská? :)))


 Uživatel úrovně 0

To je kroužkovka? To bych tedy neřekl. Spíš sukně, jelikož to panu Lichovi propůjčuje neobyčejně ženský vzhled. Ty černé trojúhelníkové fleky dole pod sukní to hyzdí. Dýka visí nepřirozeně. Od pasu dolů bych to celý škrtl. Zbytek dobrý, ale na rozplývání se nad obrázky jsou tady jiní.


 Uživatel úrovně 8

Marsia: Ano... zohýbaná by byla možná kdyby byla moc dlouhá a na zemi by se dělali faldy, jinak pochybuji že by měla nějaké nařašení, pokud by šla volně dolů. Jiné je pak, když je těsně k tělu a ty se v ní pohybuješ... na bicepsích apod, tam by se řasení tvořit mohlo, ale u volně spuštěné kroužkovky dolů?


 Uživatel úrovně 3

anarion: Ne že bych někdy viděla kroužkovku až na zem, ale řekla bych, že by byla zohýbaná, alespoň trochu. Pokud tedy ty trojúhelníčky dole nejsou pevná obruč. Kroužkovka je těžká, snažila by se dosáhnout co nejsvislejší polohy.


 Uživatel úrovně 0

Líbí se mi zbroj, pařáty, dýka, taky hůl je cool :-)

Jen lebka působí poněkud nelidsky... Je zbytečně tmavá a zuby vypadají trochu jako ten chránič co mívají hokejisti (a jiní sportovci). A jinak souhlasím s Marsiou, že bez té sukně by vypadal Power Lich lépe (připomíná tuším spíš Homam V ?).

Ale až na tohle je kostlivý čaroděj hezký.
-skeWer


 Uživatel úrovně 8

Tak.... trošku opožděně, ale přece:


Obrázek: Power lich
Autorka: Tfoft

Tak, jak autorka sama psala, jedná se o fan art... neboli Tfoft nakreslila svou oblíbenou postavu jedné oblíbené hry. Tedy jedná se o strategickou hru: Heroes of Might and Magic... o díl třetí a tato bestijka se jmenuje Power lich. Podotýkám že se jedná o takového Nekromanta, který byl na temném hradě v Necropolis, v temných kobkách nejhlubších propastí, temnou vůlí svého hráče *uprgradeován* do této smrtící podoby :o)

No, tak to jsem si zase popsal :o) Ale teď vážně.

Power lich představuje magií držící kostru pohromadě, mající na sobě záhadnou, čistě fantasy zbroj. Tato postava ve hře myslím střílí z hole střelu dusícího kouře :o)

Tedy, k postavě samotné:

V první řadě opět pochválím celkový dobrý náčrt postavy. Na tomto obrázku se dá už stavět a myslím si že Tfoft by se pomalu mohla soustředit i na detaily, které celkově pomohou ještě lepšímu vyznění jejich postav.

Hlava s korunkou působí opravdu pěkně, až hrůzostrašně. Korunka je perspektivně správná, působí kovovým dojmem a postavě dodává trošku majestátu. Možná by neškodilo vzít si tvrdší tužku a stíny, respektive přechody mezi nimi dělat opravdu velmi jemné.... odlesky od kovu se dají krásně simulovat plastickou gumou. Ale jinak pěkné. Líbí se mi i oddělení materiálu, tedy kovu a drapérie *nejspíše rudý samet* na korunce. Dokonce autorka zvýraznila i lesk na pochopitelném místě... vzadu vidíme na korunce, v jejím středu takový hrot, který je 4 pásky připojen ke koruně. Já vidím lesk i na hranách pásků... opravdu, korunka se povedla, jen co je pravda. Tady Tfoft těžko něco vytýkat. Pouze podotýkám že já osobě by jsem jí udělal světlejší a jemnější a okusil by jsem se zkamarádit s plastickou gumou. Ale říkám Tfoft, je to jenom teorie :)
Na samotné hlavě skvěle působí přehnaně vystouplé lícní kosti, výrazně propadlá nosní jamka a výrazné oči, jakožto i čelisti. Vidíme že autorka v místech propadu lícních kostí do očního žlábku přitlačila na tužku, a v místech kde lícní kost jde dopopředí naznačila světlo. Výrazný stín je i mezi očima, kde se nám nos propadá. Celkově hlava působí dobře, ovšem nebál by jsem se ještě trošku přitlačit na tužku. Právě kontrasty syté černé a bělostné bílé nám pomáhají obrázek prohloubit :o)
Zmíním jen 2... střapce, pásky, nebo co to je. Prostě ten kus látky, nebo kovu, který směřuje z korunky dolů k uším a k ke krku. Nevím jak to tam ten power lich měl... já si logicky řekl že to jsou ty semišové střapce a tak by jako onen semiš měly být tmavší. Ovšem pokud jsou z kovu, je to nakresleno dobře :o)

Ruce působí moc dobře... Z ramen vidíme jen kost, jak nám směřuje k mohutným nátepníkům a rukavici. Snad jen ony kosti by mohly být o poznání bělejší... a nebo pokud jsou potaženy kůží, jako u tváře liche, mohly by být o chloupek tmavší. Tady by jsem ale chybu neviděl, ačkoliv mě zase napadá že zvolené stínování kosti mohlo být řešeno způsobem lepším.

Opět si představme kost jako válec. Ano, jedná se o dlouhý válec, kulaté těleso. Jak vidíme, postava je souměrně nasvícena zepředu, škoda, kdyby byla nasvícena z úhlu 45 stupňů, byl by obrázek možná plastičtější, ale tady s musím Tfoft zastat. Tyhle detaily a pitvoření se stíny, jejich vrženým stínem apod. Kolikrát i já tady u svích obrázků na to házím trošku bobek. Prostě sednu a kreslím a málokdy se zamyslím že jiné osvětlení by mi pomohlo možná více a že tento vržený stín je v odporu se směrem světla. Ono se to krásně kritizuje, ale realita je jiná. Dost že to do mě dvakrát týdne buší mistra v ateliérech :o)

Tedy onu kost máme osvětlenou zepředu. Odpadá tedy fakt největšího stínu a světla v jedné třetině tělesa a zcela logicky máme největší světlo naproti nám. Ovšem pokud dáme největší stín na kraji válce, působí jako kdyby se nedotočil, naopak jakoby se rozevřel k nám. Při zkoumání můžeme mít pocit že kost není kulatá, ale jedná se o **stočené těleso**. Plech v podobě U, nebo já nevím jak to přirovnat. Jde o to, že když se koukáme na válec a světlo jde zepředu, stín, který je tady ihned u kraje tělesa, je v reálném světě ještě před krajem a k obrysu tělesa, se ještě nepatrně zesvětluje. Objekt se pak opticky zavře a mi vidíme že před dámi je opravdu válec, a né vypouklé těleso :)

Úplně samou věc by jsem doporučil Tfoft.... napadá mě pro ukázku nakreslit malý příklad do Obrazárny... asi tam narychlo vystínuji kouly a válec.... jen tak, aby se neřeklo že vařím z vody :o)

Rukavice, tedy nátepníky s nimi spojené působí též skoro plasticky. Též podotýkám stín až k okraji. Odvrácená strana nátepníku je logicky ve stínu, dělící rovinou je úzký pásek. Když si to tak uvědomím, ono dělat stín do kraje je zlozvyk, kterého se dopouštím i já. Viz. Sukuba apod. Je to jednoduché, pohodlné a nevypadá to zase úplně tak špatně. Jsem ovšem líní se při kreslení soustředit na dílčí detaily a při kresbě mám hlavu prázdnou a jen si užívám stínování bez hlubšího zamyšlení... bohužel i v kreslení je důležitá kompozice, logika a fyzika. Ovšem mi jsme na stránkách Dračího Doupěte a né na přijímačkách na Vysokou Uměleckou v Praze, proto tady ty stíny občas zmíním, ovšem berte mě s rezarvou. Jde jen o to opravdu zdůraznit co by šlo zlepšit, je na autorovy, zdalipak podlehne tupé ležérnosti *jako já*, a nebo se pokusí stíny trošku řešit... no, i já se pokusím změnit :o)

K rukavicím netřeba nic vytknout... stíny už nechám napokoji... Prsty, tvary. Vše mi sedí. Jen když se koukám na prsty článků, vidím že kost u každého prstu je drobně prohlá. Ta by měla být rovná :o)

Od začátku na mě samotný trup působil trošku drobně a tence. Ovšem dost velkou roli tady hraje perspektivní zkratka a fakt že nemáme u této postavy **snad** kostru potaženou svaly a kůží. Nevím. Trup je natočen a tak se nám opticky zkrátí. Vlastně samotný celý háv je jakš takš v pořádku, ačkoliv na mě působí dolní šat dost fádně. Připomíná mi to scénku z Asterixe a Obelixe, na dost pofidérní módu v díle: Mise Kleopatra. Onen hlavní záporák, nebo dokonce Kleopatra... vzpomeňte si na ty neforemné, mnohdy legrační a robustní sukně. Obruče potažené látkou. Zrovna tak to na mě působí i tady. Nevím jak to má Lich ve hře, možná podobně, ovšem malinké nařasení by neuškodilo. Stín tady nechám napokoji... ačkoliv na mě působí hrozně uměle a plstěně.

Naopak tesák u pasu je vyveden poměrně slušně. Vidíme ža autorka si už trošku hrála se zdobením, zrovna tak se záštitou *která je sice pěkná a zakřivená, ale stíny z ní nedělají esovitý tvar...

Zmíním ještě magickou hůl a kouly na ní. I tady se pozastavím nad stínem a pokusím se něco načmárat do Obrazárny...

Podlaha je jemně nahozená...

Celkový dojem je vecelku slušný. Postava je dobře nahozená, možná by to chtělo obecně více tlačit na tužku a pentilkou řešit detaily. Akorát šat, hlavně v dolní části na mě působí uměle a nepřirozeně. Chválím za detaily na noži a povedený obličej. Na obrázku je pár chybiček *hlavně Lichova hůl a koule na ní, které by jsem udělal jinak, ale jinak výsledek mi připadá dobrý.

Tfoft by jsem doporučil více tlačit na tužku a na kovech dělat jemnější stíny a odlesky. Oddělení materiálů je docela dobré.

Tedy, jen tak dál :o)Po dopsání této kritiky jsem byl autorkou informován, že ona postava má u korunky opravdu kovové střapce u uší... tímto výsledný efekt schvaluji. Též jsem byl uvědomněn, že ona tóga, neboli plášť, je z kroužkovky. Kritiku schválně dopisuji... tak. Nyní nastupuje otázka, co chtěla Tfoft nakreslit. Zdalipak věrnou podobu Power Liche, nebo Power Liche svého. S vlastní iniciativou a s jejími prvky. Pokud by se rozhodla pro bod druhý... určitě by jsem materiál zaměnil. Pokud by ovšem trvala na kroužkovce, buď by si dala tu práci a texturu pentilkou udělala, nebo jí jen naznačila v místech největšího světla a ve stínu by se pomalu zrácela. Tady se ale musím zastat Tfoft. V pozici v jaké Lich stojí, opravdu nemohu chtít, aby kroužková töga byla nějak nařasená :o)) Osobně by jsem ale onu róbu udělal opravdu nějak nařasenou... aby nepůsobila tak jednoduše. Rozhodně by to upoutalo :o) Tedy změnit materiál na nějakou látku, NEBO Jí udělat sic nenařasenou, ale graficky zajímavě vyřešit. Doporučuji nějaké studie atrworků z her a jejich brnění. Buď reálné, nebo fantasy. Ve hře Gothic jsou zajímavé zbroje, v Oblivionu, Prince od Persia. Nemusíš je kopírovat, jen si od každé vypůjčit nějaký zajímavý prvek. Rozhodně by jsem pak byl zvědavý na výsledek :o)
s úctou
anarion