Galerie

Swordfighter

Obrázek Swordfighter

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No ten štít dost ulítl, jinak nemám co komentovat. Výborná práce. Takhle tady vypadat vše, byli by lidé, kteří hledají obrázky k dračáku, za vodou.


 Uživatel úrovně 3

Lopata: Mně tedy ty vlasy zkrácené nad uchem nepřijdou. Horní část vlasů je svázaná, spodní je volně. Kdyby bylo ucho tam, kde má být, byly by volné vlasy zastrčené za ucho. Ale až na to ucho mi to tedy přijde naprosto v pořádku, vlasy v takovém účesu by tak, dle mě vypadaly.


 Uživatel úrovně 0

mno dlouho sme se neozval taky pridam trosku do mlyna.. k anarionove vytce co se tyce vlasu(bohuzel dal jsem to nedocetl:(.ja myslim ze jsou v poradku-dle meho usudku jsou vlasy zkraceny v oblasti nad uchem vsimni jsi ze jsou kresleny stejne jako licousy a na objemu zase nabiraji na konci hlavy tzn takovy vyholeny pruh.Nevim jestli to bylo autoruv zamer ,ale libi se mi to.diky tomu mi sedi i peclive strizena bradka a knir.

zbroj je uchvatna-libi se mi skrabance a ryhy.stit tvarove nepresny lec drevo se ti podarilo nastinit presne.krouzkava zbroj vypada moc pekne
osobne si myslim ze tvuj nejvetsi dlouhodoby nedostatek jsou nohy.Zde i naholeniky.nejsou nicim pripnuty(jen nastrceny na boty)


 Uživatel úrovně 0

Ano, jednotlivé části obrázku jsou opravdu skvělé (kromě bot- pravá působí poněkud koytovitě a levá zase moc špičatě). Bohužel ale Swordfighter působí poslepovaně.

Nejvíc to jde vidět při srovnání obou ramen - zatímco levé je téměř kolmo k pozorovateli, pravé je zakryto tělem, tedy jakoby bylo z profilu.
Dále je to trochu vidět na propojení krku a těla - když na to kouknu z dálky, připadá mi, že má krk děsně dlouhý.
Pak, ačkoliv je to spíš detail, tu máme také uchopení štítu. Jednak (opět :-)) je dost kolmo k pozorovateli, což nepůsobí moc dobře, a druhak by horní polovina štítu měla více přiléhat k paži - takhle, když nepřiléhá, by se držel strašně nepříjemně.

No, celkově docela povedené, myslím že se zlepšuješ, ale osobně mi pořád nějak nesedí to uspořádání, anatomie.


 Uživatel úrovně 0

Vidím, že o anatomii řeč už byla a asi vše podstatné vypíchli jiní, nechce se mi čítat...Jen namátkou jsem viděla výtky k hrudi a hlavě a povětšinou s nimi souhlasím.

Jak řekl Balrog: nejdřív kreslit člověka a na něho pak brnění. - plně souhlasím.

Jinak je to všechno krásně jemné, ale vadí mi pod to ten "ušmudlaný" papír, jestli to je záměr, tak se mi nelíbí, protože se ztrácí jemnost kresby.


 Uživatel úrovně 1

Obrázek od obrázku lepší, tady mi vadí už jen štít. Nepřirozený a na mě moc prohnutý.


 Uživatel úrovně 8

QuidoYáfet: Nejsi malíř, ani znalec. A kdo tady je? Vlastně stále jen kroutím nad hlavou, když se zeptám někoho: A proč něco neřekneš k tomuto obrázku? Budu rád... klidně i jen pár vět. On/a odpoví: Víš... já tomu nerozumím.

Vlastně by mě moc potěšilo, kdyby tady obecně v Galerii diskutovalo více lidí. Kdo z nás je tady spisovatel, básník? Kdo se tomu věnuje profesionálně. Asi jen hrsteka... a vemte si kolik lidí diskutuje v ČaE apod. Málokdo tam je znalec, leč řekne svůj názor a kolikrát je odměněn i reputačním pamlskem. Nevím čeho se tady lidé bojí, tohle je rubrika jako jiná, ba volnější Stačí jen napsat co si myslím, nemusím znát nějaká pravidla.


 Uživatel úrovně 0

Nejsem znalec ani malíř, to ne, ale tenhle obrázek na mě působí asi takto: Vezměte nohy Japonce ve zbroji, na to tělo Evropana v částech zbroje. Mimochodem, nemá trochu vysoko opasek? Takhle se mi to jeví, že má hrudník ještě menší než má. Navíc ta hruď vypadá docela nepřirozeně, ačkoliv to může být tím jeho postojem... Trošku příliš velká hlava už byla zmíněna níž. Ale musím uznat, že jednotlivé části jsou moc hezké, například zrovínka ta hlava a vlasy, nebo ta zbroj a meč. Jenom ty velikosti mi nějak nesedí... Buď zvětšit tělo, nebo zmenšit hlavu. Celkově to na mě ale dělá dobrý dojem, jen houšť a větší kapky:-)


 Uživatel úrovně 5

Bezvadná zbroj – jako vždycky, ale špatná anatomie : / Tipuju, že nekreslíš postavu a pak na ní brnění, ale kreslíš už rovnou brnění a přikresluješ dál a dál bez náčrtku celého člověka, co je pod tím schovaný.
Někde to jde, když si zakreju vršek obrázku, od opasku nahoru, nohy jsou parádní (ač spodek kroužkovky připomíná suspenzor a snaží se podsunout pocit, že má moc krátké nohy). Vršek je ale divný, šermíř nemá skoro žádnou hruď, ruce – a hlavně ramena – visí někde ve vzduchu a hlavu má strašně velikou (což se ještě zvětší v porovnání s hrudí).

Začni si nejdřív kreslit lidi, než je začneš oblékat; třeba jen maličko, pár čarama, abys ty největší nedostatky vychytal. Zbroje ti jdou báječně, zdá se mi ale, že je vždycky poskládáš tak nějak špatně; a to je škoda! ; )


 Uživatel úrovně 5

Vek (aj počas tvorby): 14
Doba vzniku: striedavo cez hodiny v škole, takže neviem
Technika: Sword ceruzka,
Vyjadruje: pózujúci šermiar
Inšpirácia: okrem imidžu Qui-Gon Jina je celý môj.


kritika od anariona
Tak, máme tu opět dalšího z pomalu se rozrůstající Vermaenovy edice a opět se je na co koukat. Tedy směle k obrázku samotnému:

Prvním bodem, který by jsem chtěl Vermaenovy doporučit, je korektura jasu, respektive přidat stíny a tmavost. Vermaen je jeden z Galeristů, má užší kontakty s lidmi, co se o obrázky zajímají a dokonce The_Balrog někde psal konfiguraci jeho ideálního poměru Gamma. Proto by nebylo od věci, při poslání dalšího obrázku do Galerie, poprosit The_Balroga, o pomoc při korektuře. Scan je někdy na tužku totiž pěkná potvora a obrázek nám pěkně zesvětlí… vím o, to samé se mi stalo u mé Harpyje :o)
Tedy k obrázku samotnému. Nejprve nejspíše rozeberu obrázek pěkně odshora dolů, jako puzzle a pak k němu řeknu něco jako k celku:

Hlava
Tak tedy hlava se mi na tomto obrázku líbí asi nejvíce. Za to musím autora velmi pochválit, protože je to takřka nejdůležitější část každé postavy. Nic nám neudá tolik emocí, jako obličej. Můžeme mít vyzývavé držení těla, ohnutou páteř, znavené údy a pokleslá kolena, ale vždy celkovému dojmu z postavy, vévodí obličej. Právě z obličejových partií člověk pozná povahu a náladu člověka, zdalipak se směje, nebo brečí. U obličeje tohoto bojovníka, hádám, že se tváří spíše udiveně, až nevěřícně. Něco upoutalo jeho pozornost a ještě tomu plně neuvěřil. Názorem jsou pootevřená ústa, jako by se chystal něco říci a mírně nadzdvihnuté obočí. Velice se mi líbí vlasy bojovníka. Jsou propracovány velice vkusně, vypadají uvěřitelně a dobře. Bohužel je tam jedno takové chaotické místečko, které mi to tam trošku kazí. Vidíme že má vlasy sčíslé dozadu, na zátylku vidíme drobný náznak gumičky, nebo prostě něčeho, co vlasy stahuje do nějakého copu, nebo tvaru, ovšem takto stažené vlasy má pouze u horní poloviny lebky, od druhé poloviny dál, vlasy volně splívají ke krku a právě onen přechod, mezi volně spuštěnými vlasy a vlasy staženými dozadu je takový chaotický. Zvláště tomu vévodí příliš kontrastní pramínek vlasů, který udává hranici, mezi těmito částmi. Pokud teda nemá do vlasů zapleten nějaký provázek :o) Bradka je pěkná, možná by chtěla trošku zjemnit, je taková moc trojúhelníkovitá. Chtělo by to větší ladnost a plynulost do obrysových kontur. Knír je bezchybný, spodní ret též, pusa celá je odvedena bravurně. Možná kdyby byl jenom malinko větší stín pod spodním rtem, jenom ta linka, kdyby byla o malinko tmavší, bylo by to ideální. Nos i obočí se mi líbí ačkoliv nosu by neuškodil náznak nosní dírky a obočí je možná moc dlouhé a rovné, nebo se mi tak alespoň zdá. Oko by mohlo být větší. Oproti hlavě je myslím moc malé. Trošku mě zaráží kontrastní linka u čela… co značí, ovšem u tváře, neboli zvýraznění lícní kosti, je to pěkné.
Tak, celou dobu jsem si to nechával na konec a teď jsem se k tomu konečně dostal… a to je ucho. Podle mě největší chyba na celém obličeji. Ucho je ale opravdu monstrózně posunuto směrem dolů, je to na první pohled znát. Ucho se táhne někde ve výši očí, ty ho máš u pusy :o) Příště zlepšit :o)
Tak, omlouvám se ti Vermaene, že jsem ti tu hlavu tak rozebral, ale to jsem prostě já. Řekl jsem si že toho budu psát radši více než méně, je jen na tobě kolik si z toho vezmeš. Ovšem pravdou zůstává, že hlavě jsem věnoval velikou pozornost, protože se mi zdá dobrá. Ano, je tam pár detailků, které jsem rozepsal, ale celkově na mě působí velice dobře. Pramínky vlasů, které bojovníkovy spadají do čela, vlasy sčísnuté dozadu, knírek, menší oči a výrazné lícní kosti na mě působí, jako obličej svérázného japonského bojovníka. Opravdu pěkné.

Ramena a hrudník
Už z prvního pohledu vidíme, že je postava přetočena. Obličej je k nám z profilu, ovšem hrudník skoro zepředu. Je tam tedy náznak přetočení, ovšem něco mi tam nesedí.
Hrudní koš máš velmi úzký. Měl by být širší. Pokud je nám spíše přetočen, jeho šířka ze opticky zvětší, též by jsem pravé rameno pootočil blíže k nám. Z tohoto postoje je nějak divně schované, měli by jsme z něj vidět více. Ramenní plát je povedený, ačkoliv se zase neubráním monologu o stínování:
Jelikož nemáš z hrotu vedenou žádnou obrysovou linku, z obrázku vyplívá,že onen plát na rameni, je tvořen kulatým bodcem, který se ke konci zplošťuje, až do lemu, kde máme probíjené otvory pro zachycení na kyrys. Onen kulatý bodec máš stínovaný tak, že veden stín ke krajům, směrem dopředu a místo největšího světla máš naproti nám. Ovšem takto stínované těleso nevypadá moc dobře. Pokud si přečteš úvodní kritiku k Archerovu obrázku: Drakovec, věnoval jsem tam stínováni ocasu *stejný kulatý tvar, konec je též jehlan* značnou část kritiky. Tedy body největšího stínu a světla vždy v jedné třetině předmětu, naproti sobě. Tedy představ si, že onen bodec budeš stínovat následovně: Linku největšího stínu dáš kontinuálně v pravé části bodce, v mezeře mezi 3 a 4 nýtem. Největší světlo v levé části, tak u druhého nýtu *počítáno seshora* Ano, je to řečeno dost krkolomně, ale hlavní myšlenka tohoto stínování spočívá v tom, že se stín zesvětluje i k obrysovým linkám, které vyběhnout trošku do popředí a pomůžou nám těleso dokreslit. Ty máš takto ty obrysové linky utopené v největším stínu.
Ovšem pozor, takto popsaný stín u ramenního chrániče by platil v případě, že by nám světlo svítilo zešikma a neměl by chránič nic ve stínu. Dost ale už chrániče.
Celkově si mi hrudník i ramena líbí, až na těch pár drobných chybiček. Postava vypadá opravdu, jakoby do zbroje byla navlečena, ovšem klidně jsi jí mohl udělat mohutnější. Pod kroužkovou se dává vždy prošívaná vesta. Ta je sama o sobě dost tlustá. Pokud by měl tento chudák kroužkovou košili na holé kůži a dal mu do ní někdo herdu *nechráněné předloktí* zařval by bojovník bolestí, rána by bolela, kroužky by se mu obtiskly do kůže a nechaly tetování :o) Též v zimě by zmrznul a v létě by se upekl *doslova, kamarád na kyrysu smažil vejce, normálně, v létě, venku… jde to :o)*
No a na kroužkovce má ještě pláty. To vše nám z tohoto bojovníka udělá pěkného Michellina, ovšem i pokud vyloučím prošívku a nechám pouze to co vidím, tedy kroužkovou a pláty, má stejně dost hubenou postavu.

Ruce
Ruce jsou pěkné. Lokty má někde nad pánví, dlaně někde v polovině stehen. Začněme pravačkou, třímající v ruce majestátný meč :o)) Ony prsty, uchopující meč vypadají na první pohled zvláštně. Ovšem když píši tuto kritiku, sedím doma a naproti mně stojí můj meč, mám tedy jedinečnou příležitost porovnat držení meče na vlastní zkušenost *zkouším*
Je to dobré, akorát palec nemůže mít tak strašně pokrčený dolů, ani to není pohodlné. Záštita by mohla být opravdu delší, jakožto i čepel, ale to je ve fantasy a v tomto obrázku irelevantní. Akorát mi vadí ty křivé linky u čepele. Vím, pokud čepel narýsuješ, ta dokonale rovná linka vypadá s porovnáním k bojovníkovy a obecně příšerně, ale pokud si ty linky narýsuješ tvrdou tužkou a jemně, a pak je od ruky obtáhneš, linka se změkčí a opticky bude meč vypadat lépe :o) Dále tu máme rukavice, ty jsou docela dobré, až na to že by mohly mít větší kornouty. Sám jsem měl malé a řeknu ti že s takto úzkými kornouty budeš v boji dost omezen :o)
Pak tu máme štít. Působí dost konstruované, hlavně ten dokonalý boční pohled, kdy nevidíme nic ze zadní části štítu. Bylo by dobré trošku změnit úhel. Jinak chválím autora za stíny a za znázornění letokruhů, které mi při zvětšení vynikly. Jde vidět že autor nejdřív stínoval prkna a až pak dělal letokruhy. Ovšem oplechovaná špička štítu nese opět nepěkné stíny od krajů a je nějak zdeformovaná. Můžeme se jen domnívat, zdalipak je to chybou, nebo důsledek nadměrného používání. Možné to je, když k tomu přičtu fakt, že celá zbroj bojovníka je poseta malými čárami, které pěkně navozují atmosféru poškrábání. Ovšem jiné to je s upevněním štítu na ruce. Štít tam nepůsobí moc přirozeně. Také bojovník potřebuje nejenom řemen na rukavici, který je znázorněn a bohužel mu chybí přezka, ovšem ta může být vzadu. Chybí mu ale přezka v ruce. Bez ní je štít tak trošku k ničemu a stává se z něj přítěž.
Celkově jsou ruce odvedeny dobře, ačkoliv by pravá ruka mohla být světlejší jelikož je dál :o)

Pas

Opasek je zdařilý, ačkoliv na mě moc malý. Líbí se mi zvýraznění odlesku v ohnutí opasku v přezce. Brašnička i torna jsou zdařilé.
Kutna, která vede bojovníkovy od hrudního plátu směrem dolů a končí u kolenou je pěkná. Ornamenty na okrajích jsou zajímavé a vkusné. Celkově se mi líbí, ačkoliv se neubráním myšlence že by stíny na ní mohly být jemnější. Zahladit ty stopy po tužce, jelikož jde znát, jakými směry autor stínoval ,kde je měnil a kde se kříží. Ovšem jako vždy, i tady máme vržený stín levé ruky. Nebudu se tady opět sáhodlouze rozepisovat, jaký stín by se měnil a jak, protože je jich hodně a bude to nadlouho. Myslím ale že je to docela i logické (ramenní chránič, kyris…)


Nohy
Nohy jsou zdařilé, nařasená látka u kolen nám zahladila veškerou jejich anatomii a obrysy a autorovy odpadl těžký fakt prokreslování nohou :o) Je to ale pěkné. Obecně tady nelze nic moc co říci. Lem bot je trošku tvrději stínován a zaráží mě zejména levý lem a stíny u odlesku, které jsou naznačeny u okraje.

Je to možná taková malichernost stínovat vždy a vše tak trošku od okraje dál, ovšem né vždy je to správné a né vždy to vypadá dobře

Tuto větu by jsem asi vypíchl, jelikož se důsledkem této věty obrázek hemží. Ovšem to je pouze další detail.

Pláty chránící holení kost a nárt jsou možná moc malé a nikde nevidím přezky a nýtky k uchycení na nohu. Když se s tím autor nahoře tak kreslil, tady mi to chybí.

Obecně jsou zase chodidla a boty v té části velmi chudé. Žádná podrážka, pata, nárt, chodidlo, zploštělost boty u palců, nic. Boty působí tak trošku komixově, jako hadrové koule navlečené na nohou, ovšem je to velice těžké nakreslit dobře boty :o)
No a poznámka nakonec. U autora jsem to zastihl u dalších jeho výtvorů. Jedna noha je z boku, mírně nakloněná zepředu, druhá vždy nártem k nám a chodidlem kolmo dolů. Nevím zdalipak je to autorovým záměrem protože neumí pořádně nakresli nohy, nebo to má hlubší význam, ale nevypadá to moc dobře a postava jakoby nestojí. No a dolní stín by jsem více prohloubil, působí trošku divně, jako malý mrak. Ještě jsem ale neviděl poloviční stín, pokaždé máme celý stín, někdy se zplošťuje, někdy natahuje, někdy má jasné linie, někdy je má rozpité, ale nikdy nevrháme takovéto *obláčky* stínu :o)

Tak, obrázek se mi ale celkově *přes počet malých chyb líbí* Musím se Vermaenovy přiznat, že jsem jeho obrázek dneska vzal opravdu dopodrobna a vyřádil se na něm, ať mi autor promine. Myslím že se jedná o povedené dílko, doplňující autorovu sbírku bojovníků. Obrázek má charakter, který významně doplňuje pěkně zvládnutá mimika tváře a postoj, dále je docela slušně stínován a dá se na něj koukat. Jen tak dál Vermaene, kdo ví co z tebe jednou bude :o)

S úctou
anarion