Galerie

Ke slunci

Obrázek Ke slunci

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

1.Ray.... myslim že to slunce má bejt za těma vlasama že to má vypočtenýdobře ale nechci se hádat .
2.jinak mě se to hodně líbí


 Uživatel úrovně 0

Tohle se mi líbí. Poměrně dost, takžu k tomu už radši nic říkat nebudu.


 Uživatel úrovně 0

No, být taky nějaké stíny na těle, bral bych to jako super kresbu. Černý slunce je boží, akorát, ehm, nemá být ještě kousek vidět dole? Jestli se mi tu něco nelíbí, tak křídla, jsou taková... chapadlovitá?


 Uživatel úrovně 5

No, neber to zase ze ti je tak desne drbeme – on totiž styl, jakym ta kridla vymyslis a nakreslis, hodne vypovida - a když pro ne zvolis nejakou méně vhodnou formu, obrazek tim dostane jiny charakter.

Casto se andelske (kridlate) bytosti kresli s mohutnymi belostnymi kridly. Dodává jim to eleganci a zároven i dustojnost a vzhledem ke kulturnim zakladum a tradici andelu navíc i nadprirozenost s nadechem "dobra". (Neprimy dusledek belosti a elegance.)

Pak muzes pouzit kridla jen tak naznacena, jak bylo nedavno zmineno u Kamenneho strazce, kridylka, co nosivali goticti andele. Tahle kridla jsou ovšem vekrze symbolicka a nez realny ucel mají vyznam spis duchovni.

No a ta kridla, co jsou nakreslena tady, nemaji dlouhe a majestatni perute, nepusobi "vznesene"; ale zaroven se snazi vypadat realne a ze opravu funguji – cimz majestatnost postavy neposunou vys, ale spis jsou na ni jen takovy privesek.


 Uživatel úrovně 0

Dobře beru na vědomí, křídla takhle prostě dělat už nebudu, a máte naprostou pravdu.


 Uživatel úrovně 8

Marsia: Na tom něco bude... orel taky nemůže letět kolmo vzhůru, takže ani naděl ne.
napadla mě scénka z filmu Constantine, kdy nakonci filmu anděl letěl kolmo vzhůru... ano, rychlost byla přehnaná :)

takže se omlouvám.. Marsia měla nejspíše pravdu :o)


 Uživatel úrovně 3

anarion: Nikdy jsem sice neviděla letět anděla či démona ke slunci, ale neřekla bych, že se pohybyje jako medůza - křídla nejsou dělaná na let kolmo vzhůru, víš jak by to bylo pro chudáka letce náročné :)))

Kombinace pózy té "dívky" a polohy křídel mi přijde jako zakončení Ikarova letu ke slunci, tělo se snaží podpořit let do výšky jakýmsi posledním výskokem, zatímco křídla se již zdeformovala a tudíř postava začíná padat. I zaklonění těla mi připomíná spíše pád než let vzhůru.

Obrázek se mi moc nelíbí. Křídla jsou, dle mě, špatně připojená k tělu, nebo mají špatný tvar (ta užší část). Ta křídla, pro mě, kazí celý obrázek (ať si jsou tak úmyslně).


 Uživatel úrovně 0

No tedy tady trochu autorské obhajoby:

póza je nepřirozená, uznávám, tím sem se začala zabývat až později, obrázek je trochu staršího data kreslení. Ale v té době mi šlo o to nakreslit anděla právě v této poloze s křídly nahoru. Jde z mé strany trochu o symbol, tím se nechci vyhýbat anatomické kritice, ale mě šlo o to přesně takto ty křídla nakreslit. A na to křídlo z vašeho pohledu levé jsem pyšná, at si říká kdo chce, co chce, to druhé se mi už tak nepovedlo.

Jiné anatomické chyby připouštím, nad tím pozadím jsem se nikdy nepozastavovala - ehm kam to koukáte? - nevidím v něm střed obrázku, proto mi asi ujelo..čím to asi bude?

Slunce - muselo být tmavé, jinak to nikdo nepoznal, bohužel.

Oblečení, vlasy - realita mě tenkrát ještě nezajímala, hlavní byla pro mne křídla.

Skewer: neřeknu, protože nevim, prohlížela jsem karty s anděli a tohle mě napadlo...

Jinak děkuji za racionální a objektivní kritiku.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,

Pár mých dojmů.
Ostatním to nevadilo, ale mě trošku mrzí to černé slunce. Připomíná mi to spíš měsíc, s čímž ovšem nekorespodnují jasné paprsky. Kdyby jsi udělala celý kruh černý, nebál bych se pojmenovat obrázek "Zatmění".

K anatomii. Nevadily by mi ani tak "rozměry" (třeba Balrogem zmiňovaná ruka), ale spíš takové nějaké posunutí. Nejvíc je to vidět u boků a zadečku, které by měly být opravdu výš. Taky mi trošku nesedí pravé (pohledově levé) koleno a loket - působí trošku vykloubeně (ne zas tak moc).

Křídla. Balrog vyčetl že jsou u zad moc tenká. U levého mi to vadí víc. Protože pravé křídlo, to mě naprosto dostalo. Líbí se mi zahnutí v kloubu, líbí se mi perutě na konci, krása. Levé se bouhžel tolik nepovedlo.

Ve srovnání s Tvým minulým obrázkem má postava mnohem hezčí vlasy. Nevím jestli se chovají tak jak by měly, ale i kdyby ne, je mi to fuk, líbí se mi.

---
No, tak mě ještě napadlo - nechtěla by ses svěřit, která/é karta/y ti byly inspirací ?
---

Určitě se těším na další Tvé obrázky.
s pozdravem
-skeWer


 Uživatel úrovně 8

no... pravda je že křídla působí anatomicky velmi podivně. Ovšem mě spíše zaujala ta výpravná část. Tady jsem se kupodivu odprostil od anatomie a přidal špetku pocitů. Pokud by jsme se na postavu podívali jako diváci zezdola, křídla jsou ohnutá tak, že nám pomyslné slunce obkreslí, což je zajímavé :o)

JInak podle mě má postava velmi tenká zápěstí, naopak se mi líbí prohnutí krku, které je povedené a připomíná mi aférku o Tinwenina obrázku: Tančí :o)
Jinak když se na obrázek koukám zpětně a pokouším se opět něco najít... koukám že úhel, který svíra lýtko postavy je možná moc ostrý. Chtělo by to ladnější linii Tfoft :o)
Pokud jsem dole zmiňoval strnulost vlasů, to samé platí i pro šaty...
Ovšem To je otázka... chvilku jsem přemýšlel jestli by vůbec v reálu mohla mít tato postava vlasy a šaty takto přizpůsobené. Samozřejmě jsem volil variantu že ostava letí konstantně nahortu k nebi, ale to je mýlka. Anděl a každý okřídlený tvor musí mávat křídly. Jedno mávnutí ho povynese nahoru, ovšem zpáteční mávnutí křídly ho posune o kousek dolů... tedy pohyb nahoru k nebi je jako pohyb medůzy. Skok nahoru a krůček dolů, skok nahoru a krůček dolů..

Pokud by byla postava zachycena v onom krůčku dolů, vlasy by fyzikálně šli dolů též, zrovna tak šat a tedy na zloměk sekundy by mohly být va takovéto poloze, v jaké jsou tady zachyceny :o)
Ovšem stojím si za svím že to působí trošku podivně :o)
Obecně by jsem rozšířil dlaně :o)

no to ja zatím vše, přihodil jsem zde ještě špetku kritiky, snad mě Tfoft neukamenuje...
Ps. Tfoft: Mě se ten obrázek stejně moc líbí :o))