Galerie

Oko

Obrázek Oko

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Hm, jako proč ne, dívá se na to pěkně, ale nemá to myšlenku. Prostě oko. Hezký oko, jo, ale jen oko. Mimoto, duhovka má být dokonale kulatá, tahle je křivě. A bělmo je bělejší. Zas na druhou stranu, řasy jsou dost parádní.


 Uživatel úrovně 0

No, neříkám, že je to špatný, ale nějak mě to nezaujalo. Na obrázku je totiž dost odlišný zdroj světla. Uprostřed oka je vidět, jak se tam odráží nějaké světlo, ale zbytek oka je nasvíceno jakoby zespodu... Jinak doufám, že se neopakuju.

S pozdravem

C.


 Uživatel úrovně 5

Kýč. Vám to nepřipadá příšerné? A odkdy se v Galerii objevují věci podle fotky? Krom toho je to strašlivě umístěné do formátu, spodní víčko je podivně hrbolaté a bulva samotná nepravidelná. A nějak v tom postrádám tu "fantasy tématiku".


 Uživatel úrovně 0

Není to špatné, to oko mě přímo "vsává", ale chybí mi tam něco na okolí...


 Uživatel úrovně 0

Stepanm:Je to pěkné ale ruční práce je ruční práce.

To že stepanmovi pořád předhazujete že je někdo lepší mu rozhodně na sebevědomí
nepřidá.Sem píšeme aby sme vytkly či potpořily detily které za to stojí a které se vyvedli nebo nikoliv a ne je srovnávali s jinými.


 Uživatel úrovně 0

Tfoft: A to si myslíš, že když je někdo nejlepší, nemá jeho práce smysl? A jestli má smysl, proč to vůbec říkáš, když to všichni víme a shazuješ tím, že je něco lepší, mou tvorbu?
Až tady přibyde nějaký Tvůj obrázek, mám k němu dát 40 odkazů na lepší obrázky než ten Tvůj nebo co se tím snažíš naznačit? Tvůj komentář byl docela hloupý a zrovna od pomocného redaktora bych takový nečekal.
Znám desítky autorů, co kreslí nebo malují mnohem lépe než já a kdyby mi každý řekl: nedělej to, on je lepší, tak co bych z toho asi měl? I přes to, že vím kdo je lepší pokřačuji ve tvorbě, a to jak v počítačové, tak v té přirozenější - kreslení malování. A nenecháím toho, ať už mi vyjmenuješ kolik lepších autorů chceš. le radost z toho mít nebudu.


 Uživatel úrovně 0

stepanm: Já netvrdím, že je to na škodu, já jen konstatuju, že na Stoupu v počítačové grafice tu asi nikdo nemá, sice s photoshopem dělám, ale tohle taky neovládám.


 Uživatel úrovně 0

Mno ... :o) dík za kladné ohlasy, ano Stoupa je rozhodně lepší, o to se fakt neperu, ale kvůli tomu to ještě nemusí být špatné Tfoft :) Je na hranici schválení, ale schválen byl, okecávačka to bylo, poslal jsem ho tak na zkoušku.

Tfoft: Nepoužil jsem ŽÁDNÝ efekt, a jestli Ti přijde, že to zvládne dítě, můžeš takové obrázky klidně chrlit, nevím jakou funkcí ybch takový obrázek udělal ... já to kreslil štětcema, snažil jsem se napodobit kresbu tužkou.
Stejně to není záležitostí programu ... GIMP mimochodem pracuje jinak, ale nezáleží na tom jaký máš program, ale na tom, jestli v něm umíš .. já v něm umím udělat přesně co chci (zatím jsem to vždycky dokázal a co bylo nedokonalé nebylo neschopností ovládat program).

Ještě pár poznámek k technice, jestli to někoho tedy zajímá :o). Používal jsem fuzzy brushe (tzn, rozmazané) abych co nejlépe napodobyl odstíny tužky, s nastavením zrněním a větší škálou, čímž vznikly neostrosti známé z kresby, pak jsem použil ještě štětce jiných tvarů, aby byla kresba kosrbatější. Jediní efekt co jsem používal bylo růzé krytí štětce (podle přítlaku, tvrdosti štětce, ...). Barvy jsem používal pouze černou a bílou a další použitý nástroj byl guma. Takže nic co byste nenašli na kreslířově stole. To byl záměr.

Je pravda, že s fantazy moc svázaný obrázek není, ale přecejen použuitelný je, boží oko je prostě boží oko :) A rád bych dodal, že Stoupovy obrázky jsou úžasné a asi tak 110x lepší, ale přecejen si o svém oku nemyslím, že je dětská kresbička.

anarion: Zornička mění velikost v závislosti na množství světla, to bys mohl vědět ;) A na fotce je takováhle, tak jsem dal stejnou i sem ... :)

Dík


 Uživatel úrovně 3

Tfoft, anarion: Autor psal, že použil Gimp - a ten se v zásadě chová jako Photoshop.


 Uživatel úrovně 0

anarion: Myslim, že to autor psal.