Galerie

Erb

Obrázek Erb

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

6 měsíců


 Uživatel úrovně 0

je to ůplně ůžasný cvilkama se v tom sice ztrácim ale to je jen detail.
jak dlouho jsi to dělal ?


 Uživatel úrovně 0

Tak jsem tak po dlouhe dobe zalistoval do galerie a prvni co mi padlo do oka byl tenhle erb. Muselo to byt velice pracne, ale jak vidim tak se ta prace a drina vyplatila. Musim uznat, ze tahle prace je velice povedena a doufam, ze sem pribidou dalsi dila dila od tohole autora a preju mu aby byly take takhle vyvedene.

S uctou Palin


 Uživatel úrovně 8

Tak, scan měděné destičky toho obrázku, můžete najít v Sekci: Moudrá Sova, Obrazárna, Rytiny by anarion

s úctou
anari


 Uživatel úrovně 8

Schullin Koulle: Ohledně Středověku... říkal jsem pouze že technika, kterou byl obrázek dělaný je technika známá a hojně používaná právě v tom období...


 Uživatel úrovně 0

Řemeslně je to velice vyvedené jen bych podotkl, že tohle není záležitost středověku jak tu někdo psal, každopádně, kdo říká, že fantazy svět je středověký.

Tady na serverové galerii nemůže nikdo hledat moc umění a primárně jde právě o řemeslnou zdatnost, vlastní fantazie je jen třešnička na dortu.

Souhlasím, že obrázky se dají použít při doupěti.


 Uživatel úrovně 0

Já bych si dovolil ještě se k tomu vyjádřit:
Je spousta lidí, co považuje fotografování za umění. Pak nechápu, proč by se i restaurace / kopie za toto nedala považovat...
A ještě mě napadá, že je to jen varianta na vytýkání někomu, že kreslil podle předlohy.
Takže nedivím se ti, anarione, mě by taky mrzelo, kdyby mi někdo něco takového nazval "jen obšlehem".


 Uživatel úrovně 8

Možná jsem Arfandixe pochopil špatně... za to se omlouvám, ale jeho věta když můj výtvor přirovnával ke studijním kresbám mě urazil.

Klidně ať se mu to nelíbí, může se mu to zdát hnusný, nezáživný, obšlehlý... ale tohle není srovnatelné s rychlou skicou...

Podle mě vytvořit kopii je taky skvost... ale už jsem utekl velice od tématu, to jsem si zavřel, každý má svůj názor.

s úctou
anarion


 Uživatel úrovně 3

anarion: ...našli se lidi co si mysleli že kopií vydělají milióny, byli takřka přesné, možná moc přesné... Tak todle nemá s uměním nic společné. Ti umělci umí tvořit i samostatně, mají své obrazy - ale kopírování je prostě řemeslo, které je živí. Stejně tak restaurování obrazů. Souhlasím s tebou, že vytvořit kopii uměleckého díla je náročnější, a co jsem si všimla, nikdo ti to tu nebere.
... člověk má mnohem více svázané ruce... a přece musí vytvořit skvost... Kopírováním nevytváříš skvost, ty ten skvost musíš naprosto přesně zkopírovat, v tom je ten rozdíl, v tom je ten rozdíl, vyděláš si na chleba, ale nevytváříš umění.

U kopií uměleckých děl se neobdivuje to, jaká byla piplačka vyhotovit kopii, jak jak to bylo pro jejího autora těžké a že odvedl skvělou práci, u kopie se obdivuje krása obrazu - to jest krása originálu.


 Uživatel úrovně 8

Arfandix: Já ti tvůj názor neberu.... chci jenom říci že nemůžeš tvrdit, že když člověk kopíruje, sráží to umělěcký talent, který by mě kdyby nekopíroval... viz. kopie slavných obrazů od. Rembranta, Picassa, Dalího... našli se lidi co si mysleli že kopií vydělají milióny, byli takřka přesné, možná moc přesné *ale chemické složení neošálíš* Tito lidé byli též obdařeni významným talentem... chci jenom říci že vyrobit kopii je mnohem těžší, člověk se musí stryktně držet předlohy, každá chybička bije do očí více než u vlastního výtvoru, člověk má mnohem více svázané ruce... a přece musí vytvořit skvost. Dobře, pokud se ti nelíbí Erb, já proti tomu nic nemám, nevadí mi to. Nelze nakreslit obrázek, co bude sklízet ovace u všech diváků... to je jasné, ale pochopit fakt že kopie jako téma díla nesráží uměleckou náturu a pohld na dílo... snad pochopíš.

Tak, to je asi vše co by jsem k tomu řekl...

s úctou
anari