Galerie

Paladinka

Obrázek Paladinka

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zdravím autorku,

obrázek mladé paladinky se mi velmi líbí. Ovšem pozastavil jsem se nad jednou věcí: prosímtě, to na ramenou má nárameníky? ... Na můj vkus jsou přeci jen moc veliké, ale i přesto je to velice zdařilý obrázek,

s úctou

Tobša


 Uživatel úrovně 0

anarion:
Heh, asi hrajem stejný hry :))
Ale máš pravdu, dnes je oblíbené nehrát si na reálnost... a já se tomu nebráním. Jen jsem chtěl říct, co považuju za rozdíl fantasy x absurdita, a že tahat takové spory do galerie je podle mě zbytečné...
Každopádně jsem to nemyslel nijak zle, jestli to tak vyznělo, omlouvám se (ale věřím, že nevyznělo... :o).

s pozdravem
-skeWer


 Uživatel úrovně 8

Skwere: Tedy. U obrázků je to možná trošku něco jiného. Některé ani nechtějí působit reálně, ba se vymykají. viz. již zmíněný Warcraft, nebo HeroesV. Tam jsou jasné příklady, že obrázky si ani nehrají na reálně, ba ani nemohou a jediný cíl, na který útočí, je možná elegantnost, estetická zajímavost... prostě mají být jen "hezké". Tyto názory si mohou jít i ruku v ruce, záleží na příkladu. Tím jsem chtěl jenom říci, že mnohdy ani autor nekreslí meč aby byl reálný, ale aby byl jen hezký :o)

s úctou anarion


 Uživatel úrovně 0

anarion:
To všechno je asi pravda (ohledně reálnosti x fantasy), ale jsou i lidi, které zkrátka bije do očí, když vidí něco historicky odlišného, nebo nelogického (v tomto případě ta nelogičnost spočívá právě v nulové použitelnost meče).

Jak jsem již řekl, já se mezi takové lidi zas tak moc neřadím... ale těžko lze někomu vytýkat jeho názor. Pokud si takový člověk myslí, že nelogičnost / nereálnost kazí obrázek, je to jeho věc, jeho vkus...

Ostatně - není to jeden z důvodů, proč se obrázky nehodnotí ?
(možná ne, opravte mě někdo :)))

Ohledně absurdity / fantasy:
Za fantasy osobně považuji to, co je sice smyšlené, ale plní to určitou logiku, která je prostě dána a nic s ní nehne (v RPG je zkrátka dána pravidly, popisem principů světa apod...).
A absurdní je to, co se logice vymyká (ať už običejné logice, nebo té fantasy).

Takže pokud by třeba v pravidlech stálo "V tomto světě je zcela běžné, že lidé bez problémů vládnou šesti kilovým mečem a ještě si u toho z nudy pískají...", očividně by to neporušovalo ty fantasy zákony světa. Mám dokonce pocit, že v RPG hře Exalted je něco takového zcela běžné.

Pro obrázky očividně žádná pravidla neplatí :), takže logika a reálnost závisí na zvyku a vkusu každého jedince. A jsme tam, kde jsme byli - u toho vkusu.

tfoft:
promiň, že čeřím tu vodu, nemohl jsem si pomoct ;)


 Uživatel úrovně 1

Stoupa: Promiň, ale mně se zdálo, že reaguješ na mě (svůj příspěvek jsi mi adresoval a stejně tak jsi reagoval na mé připomínky).

Ano, fantasy není nikdy absurdní, ale tenhle meč absurdní je. Já už to vážně neumím říct jednodušeji.


 Uživatel úrovně 8

Ach bože. Proč píšete slovo nereálné? Je to samo o sobě klišé. Nereálné věci se jak Stoupa píše, do fantasy nehodí. Můžeme říci že postava je nereálná, pokud autor napíše že je to člověk, elf, může mít ve špatném poměru ruce a můžou mu sahati třeba jenom do boku, může mít útlá ramena, žádný krk, prostě anatomické chyby Elfa bez krku tedy lze nazvat *částečně* nereálným, pokud se budeme držet principu reálnosti, jako fyzicky možného těla. Nereálnost u zbraní neexistuje Může existovat v reálném světě, když budeme znát kovářskou výrobu, můžeme tvrdit že toto vyrobit je technologicky nereálné. Jsou dochovány obrovské a zdobené meče používané pouze při slavnostech, meče které neslouží k boji. Ve hře Heroes 5 má anděl naprosto ""nereálný"" meč. Proč? Ale kdepak, je reálný. Může být vyroben. Ale boj s nim by byl obtížný, ba skoro nemožný. Absence použítí zbrabně se ale nerovná nereálnost. Reálnost a nereálnost nám pouze říká, zda to či ono může existovat. Pokud se jedná o anděla, rozum nám říká že existovat nemůže. Protestoval tady někdo k tomu? Ne? A proč? Protože jsme na fantasy serveru. Jako fantasy meč, je tady fantasy bytost. Pokud vám vadí že meč není přesnou historickou reálií *naschvál zveličuji* jsou tu jiné stránky. Ale psát komentáře kde jenom vytknu nereálnost meče jsou mylné a o ničem. Ohledně meče, chápal by jsem, kdyby někdo namítnul, že je moc široký a těžký, že reliéf u záštity je tak objemný že musí přidávat na váze a rozhodit rovnováku, že záštita má takový tvar, že při nápřahu by si bojovník mohl ublížit, že jílec je přílič krátký, nebo hlavice ku poměru na meč moc titěrná, ale o to tu přece nejde. Můžete kritizovat kresbu, anatomii, meč, ale tady nejde o reálnost, ale o fantasy.


 Uživatel úrovně 0

Nath: Jen malý postřeh: nepříjde ti ten meč nereálný taky proto, že vypadá jako narýsovaný podle pravítka?


 Uživatel úrovně 0

NW: A já snad mluvil nejasně, když sem říkal, že reaguju na Christiena?
Nepletu. Fantasy neni nikdy absurdní, protože všechno ve fantasy má nějakej svuj účel, význam i smysl.


 Uživatel úrovně 1

Stoupa: Já snad mluvil jasně, jestli to chceš ještě jednou a jasně, prosím: Ano, meč je nereálný, ale to mi nevadí, mně se nelíbí, protože je hnusný. Znova opakuji, že znám nereálné meče, které jsou nádherné a efektní, tenhle ne, stačí?
A própos: Nepleť si fantasy prvky s absurditami.


 Uživatel úrovně 0

Dojímá mne, že pádlo vzbudilo ohlas xD. Já ho chtěla mít nereálný! Tak a je to venku...doufám, že už tady nikdo k tomu nebude čeřit vody...

Okolo hlavy něco jako svatozář. Chtěla jsem tím vyjádřit trnocou auru, či korunu...ani paladinská svatozář není bez krvavých šmouh.

Umyslně jsem ji utopila v tom oblečení, protože jsem ji nechtěla kreslit jako prsatou sexbombu v kyrisu, proto je tam ten tabard...přijde mi to takové kontrastnější a neobvyklé...

Do dolní pulky se mi opravdu již moc nechtělo, protože tou dobou byly nohy mým velikým problémem. Dnes bych řekla, že už je tak nějak nakreslím, ale tohle je obrázek starý asi tak rok, takže jsou na něm ještě chyby...

Děkuji ze odezvy Tfoft