Dovednosti

Obchodnictví Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Těžká

Ověřování: Jednou denně

Totální úspěch: znamená velkou zakázku, hází se 1k10, výsledek se násobí 10zl

Úspěch: denní příjem z obchodování je 1k4 zl

Neúspěch: žádný zisk

Fatální neúspěch: V obchodě byli zloději a ukradli zboží v hodnotě 1k10 krát 8zl

Popis:
Tato vlastnost probíhá tak, že postava musí mít dům, kde je možné obchod provozovat. Je v podstatě jedno s čím obchoduje, ale záleží na PJ, jestli obchodování s daným artiklem povolí. Pozor, jedná se pouze o prodej, lze tedy prodávat kovářské náčiní, ale tato dovednost neřeší problém výroby tohoto náčiní. Dovednost se ověřuje jednou za den a to pouze, pokud postava s touto dovedností stráví prodejem alespoň 8 hodin. Je možné mít otevřeno jen půl dne, ale je-li nějaký zisk tak pouze 1 toho, kolik by vydělala postava za celý den. Dovednost se ověřuje na konci pracovní doby, tedy v okamžiku kdy postava řekne, že pro tento den s prodejem končí. Tato dovednost také neřeší problém pokud si nějaká cp nebo jiný hráč dojde k postavě něco koupit, to se připočítává zvlášť. Jedná se o prostý průměrný zisk, když chodí nakupovat normální lidé, postava si potřebuje přivydělat a Pjovi se nechce řešit každý problém zvlášť. K velkému bohatství si takto člověk nepřijde. Nyní k ověřování: jsou zde 3 vlastnosti; do těch si dává postava své profibody zvlášť; past se určuje tak, že se sečtou jednotlivé pasti ze všech třech vlastností, pak se přičtou odečtou vlastnostní bonusy všech 3 vlastností a přehazuje se 3k10. Fatální úspěch nastává padne-li o 18 víc než je potřeba, fatální neúspěch naopak padne-li o 14 méně než je potřebný hod. Poznámka: toto pravidlo lze částečně upravovat; hodnoty jaké jsou, jsou pro svět, ve kterém má postava 3 jídla za den a 4x za den něco k pití a to celé ji přijde na méně jak 1.5zl, dále minimální dům který je pro obchodování za potřeby jsem určil na 600 000kč což odpovídá v mém světě 5 850zl, pro úpravu na obchod je třeba připočítat nejméně 160 000kč což je 1 440zl. PS: jelikožto tato věc tak trochu hraničí i s novým pravidlem, ale k dovednosti má blíže tak sem se rozhodl dát to sem a z výše popsaných důvodů se omlouvám že kolonky nejsou úplně přesně vypsány.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 22

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Podle meho tak tuhle vec nemuzes takto resit (dovednosti), nehlede na to, ze by to jeste bylo pouzitelne jen pro urcitou sortu druzinek (menovy system neni vsude stejny), ale take velice zalezi na zbozi, konkurenci, velikosti mesta, je toho proste prilis mnoho, co by sa melo do toho melo zahrnout... Jeste navic, me prijde divne to hazeni k10 x 10zl, je to totiz prilisny rozptyl a nadruhou stranu by to take melo zaviset na druhu zbozi s kterym podnika... Davam 0*... (nepouzitelne)...


 Uživatel úrovně 0

Příspěvek epřináší nic nového tečka


 Uživatel úrovně 0

Když opomenu, že mi to přijde jako úplná blbost, tak nechápu, proč to všechno přepočítáváš na Kč?


 Uživatel úrovně 0

Dávám 0*.

Vojta Mág


 Uživatel úrovně 0

Obchodnictví nemůže být Dovednost!!!Použitá vlastnost Charisma?Těžká Obtížnost?Je to na dovednost celkem dlouhý ale na obchodování malý.

Vojta Mág


 Uživatel úrovně 0

Co k tomu rict


 Uživatel úrovně 0

Souhlasím s ostatními - není co dodat.


 Uživatel úrovně 0

NEMÁM CO DODAT.


 Uživatel úrovně 0

Souhlasím s Kiwarou, setsanem a Maratem - k tomu není co dodat.


 Uživatel úrovně 0

Tahle dovednost vůbec nemá být dovedností. Obchod je věcí tak rozmanitou, ať už se jedná o druh zboží, o jeho kvalitu, o prodávajícího, o to kde se prodává, kolik je tam kupujících, jaká je tam konkurence, že se musí vždycky jednat případ o případu. A použitá vlastnost obratnost? To už jsi se snad úplně zbláznil. U prodeje připadá v potaz buď charisma nebo inteligence - asi spíš charisma, či kombinace obojího.