Dovednosti

Obchodnictví Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Těžká

Ověřování: Jednou denně

Totální úspěch: znamená velkou zakázku, hází se 1k10, výsledek se násobí 10zl

Úspěch: denní příjem z obchodování je 1k4 zl

Neúspěch: žádný zisk

Fatální neúspěch: V obchodě byli zloději a ukradli zboží v hodnotě 1k10 krát 8zl

Popis:
Tato vlastnost probíhá tak, že postava musí mít dům, kde je možné obchod provozovat. Je v podstatě jedno s čím obchoduje, ale záleží na PJ, jestli obchodování s daným artiklem povolí. Pozor, jedná se pouze o prodej, lze tedy prodávat kovářské náčiní, ale tato dovednost neřeší problém výroby tohoto náčiní. Dovednost se ověřuje jednou za den a to pouze, pokud postava s touto dovedností stráví prodejem alespoň 8 hodin. Je možné mít otevřeno jen půl dne, ale je-li nějaký zisk tak pouze 1 toho, kolik by vydělala postava za celý den. Dovednost se ověřuje na konci pracovní doby, tedy v okamžiku kdy postava řekne, že pro tento den s prodejem končí. Tato dovednost také neřeší problém pokud si nějaká cp nebo jiný hráč dojde k postavě něco koupit, to se připočítává zvlášť. Jedná se o prostý průměrný zisk, když chodí nakupovat normální lidé, postava si potřebuje přivydělat a Pjovi se nechce řešit každý problém zvlášť. K velkému bohatství si takto člověk nepřijde. Nyní k ověřování: jsou zde 3 vlastnosti; do těch si dává postava své profibody zvlášť; past se určuje tak, že se sečtou jednotlivé pasti ze všech třech vlastností, pak se přičtou odečtou vlastnostní bonusy všech 3 vlastností a přehazuje se 3k10. Fatální úspěch nastává padne-li o 18 víc než je potřeba, fatální neúspěch naopak padne-li o 14 méně než je potřebný hod. Poznámka: toto pravidlo lze částečně upravovat; hodnoty jaké jsou, jsou pro svět, ve kterém má postava 3 jídla za den a 4x za den něco k pití a to celé ji přijde na méně jak 1.5zl, dále minimální dům který je pro obchodování za potřeby jsem určil na 600 000kč což odpovídá v mém světě 5 850zl, pro úpravu na obchod je třeba připočítat nejméně 160 000kč což je 1 440zl. PS: jelikožto tato věc tak trochu hraničí i s novým pravidlem, ale k dovednosti má blíže tak sem se rozhodl dát to sem a z výše popsaných důvodů se omlouvám že kolonky nejsou úplně přesně vypsány.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 22

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Proč by měla mít dům ve kterém obchoduje, dá se přeci prodávat jen tak něco. Navíc obchodování je spíše výsadou zlodějů a tato dovednost je hodně silná, když už, tak by měla být slabší.


 Uživatel úrovně 5

Zdendas: prave ten cisty zisk vemsi ze ja budu mit malej kramek a deset strazcu a budu mit stejnej cistej zisk jako postava vedle se stejnym zbozim bez strazcu, podle me nemuzes dat cistej zisk vzdy zalezi kolik na tom muze vydelat a jaky ma naklady, treba v pousti za vodu budou platit zlatem a zkus ji prodavat u jezera (se sladkou dobrou vodou). to ze ma v dovednosti urceny ze ziska cistej zisk je hodne divny.


 Uživatel úrovně 0

Kiwara: však ta dovednost se ověřuje pokud je postava celý den v obchodě. A ty zlaté co se z toho sypou jsou (jak sem již mnohokrát říkal) ČISTÝ ZISK po odečetení nákladů na zboží, nějakéhotoho hlídání atd. Prostě to, co postava ten den vydělá čistého


 Uživatel úrovně 0

Prostě bych postavám dal možnost otevřít si stánek na tržišti a pak čekal, jak se budou projevovat a jaké mají zboží. Podle toho bych se rozhodl, zda jejich stánek někdo navštíví. cenu by se pak mohly pokusit uhádat pomocí Handlování.


 Uživatel úrovně 0

No jo, ale pokud už di postava zařídí obchod, musí se mu plně věnovat a ne toulat se po jeskyních. To by pak musel mít někoho, kdo by se mu o něj staral a musel by mu plati mzdu. Navíc by se pak nejspíš počítala dovednost toho, kdo zrovna prodává.


 Uživatel úrovně 0

Kiwara: Jako co bys to udělal? To je jedno, jak se k tomu přistoupí, je to vedeno jako taková boční činnost, jak si přijít k maličkému množství peněz na přežití. Osobně to doporučuju alchymistům a siccovi, prostě taková bokovka na kterou má přes den čas (zvlášť sicco) a není nutné se tím nějak kor moc zabývat. Nemá to byý ani tak spestření a vylepšení jako doplnění.


 Uživatel úrovně 5

Hmm. Tohle mi nějak nesedí. Propracované je to pěkně, ale spíše bych to dělal pro nějakého podomního kšeftaře. 3


 Uživatel úrovně 0

Tohle nejde udělat jako dovednost. Pokud už postava chce něco prodávat, tak je to otázka Roleplayingu a jejím působení na ostatní.


 Uživatel úrovně 0

To o zloději je ukvapený, neni to moc promyšlený.Prostě nic moc.


 Uživatel úrovně 5

Zdendas: neni v obojim jde o stejny prodavajici musi presvedcit kupujiciho ze on ma nejlepsi zbozi lepsi nez ten vedle a ze udela velmi dobre kdyz koupi u nej sice obchodovani na burze a ryba je neco jinyho ale at prodavas ryby, pecivo, zvirata tak zaklad je stejnej a v ty dobe se od sebe vubec nelisili.