Dovednosti

Ovládání lodí Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Střední

Ověřování: každou směnu

Totální úspěch: Loď bez nehody dopluje až do cíle.

Úspěch: Loď bez nehody pluje další 2 směny.

Neúspěch: Loď pluje další směnu, občas nabere trochu vody (všechno co není v nepropustném obalu se může namočit).

Fatální neúspěch: Loď začne nabírat vodu. Znovu se ověřuje dovednost a pokud dojde k neúspěchu, loď se potopí. Při dalším fatálním neúspěchu se navíc rozbije o kameny.

Popis:
Tato dovednost umožňuje postavě bez nehod plout na malém člunu, kanoi nebo kajaku (pokud něco takového ve vašam světě existuje). Všechny pasti může PJ upravit podle obtížnosti sjížděné řeky (např. klidná voda +3, mírné peřeje +1 divoké peřeje -1 kaskády -3). Každá bytost od velikosti A (tj. velký pes, ale ne krysa nebo veverka) nebo postava, která s lodí neumí zacházet snižuje šanci na úspěch o 1.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 10

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

kaski: Od velikosti A nahoru, pes se počítá jako B pokud je dost velký, taková čivava je spíš A0.


 Uživatel úrovně 0

Jen nerozumím tomu "Každá bytost od velikosti A".
Od A nahoru (B,C...), nebo dolů (B,A0...)? Nevím jestli to vychází z textu a neříkám tu hloupost, ale pes se počítá jako B, ne?


 Uživatel úrovně 0

nepoužitelné


 Uživatel úrovně 0

vojta mag:jen souhlasím...


 Uživatel úrovně 0

Je to v pravidlech! No trošku se to upravilo takže 1*.


 Uživatel úrovně 0

jsem rád,že je tu nová dovednost.
mě se to líbí,nenapadlo mě to.


 Uživatel úrovně 0

Mno, tak tedka taky nevim, jak pise PardGalen, tak je rozdil mezi veslovanim a padlovanim, tohle bych bral spise jako padlovani (cili pro male cluny napr. na rece, zatoce apod.)
TU: Prilis silne, spise bych napsal az do nutnosti dalsiho overovani (zalezi na rece, napr. za zatackou mohou byt smrtici pereje apod.)...
U: Opet bych nechal na harakteru reky, na jejim stupni obtiznosti a "splavnosti", jen by sa overovanlo casteji...
N: Lod zacne nabirat vodu, je nutne znovu overovat (s postihem (-1) - (-3) - zalezi na typu lode a jejim nalozeni), jinak hrozi potopeni (prevrhnuti)... Paklize pri dalsim overovani hodi opet N, nebo TN, tak lod jde ke dnu, popr. se prevrhne...
TN: Okamzite potopeni (prevrhnuti) lode, veci ktere nejsou privazane odplouvaji... Nasleduje overovani dovednosti plavani...

Nu, myslim si, ze to v pravidlech chybelo, ale na druhou stranu musim podotknout, ze tato verze mi prijde jako dosti nevyhovujici a nehratelna, neb neni v ni mnoho aspektu zohledneno (nalozeni, pocet "padlaku", pocet pasazeru...apod.) Jinak s tim postihem za neumetela s lodi souhlasim, ale dle me by to melo spise zalezet na stupni obratnosti, prec jen ta obratnost je dulezita...
Nu a to by bylo tak vse, davam 2*...


 Uživatel úrovně 5

No nevim. Nejsem vodák, ale párktát jsem už v loďce seděl a je rozdíl mezi veslováním a pádlováním. Nebo mi to tak kdosi vysvětloval. A tohle já vidim jako to pádlování. Malá lo%dka maximálně pro tři osoby.

A ta lodní navigace mi přijde přeci jen více potřebná pro lodě co jsou na moři. Na řece, kde máš břehy těžko zabloudíš, ale na moři musíš znát svou polohu, jinak budeš kelu.


 Uživatel úrovně 0

Corwin:

Tak jsem si přečetl ty dovednosti v PPP 1.6 a došel k tomuto:
1) "Lodní Navigace" se dle mého vztahuje jak na malá plavidla, tak na velké lodě ... "lodních kapitánů a kormidelníků"
2) "Veslování" slouží k pohánění veslové lodi, takže klidně i monéry, když budou všichni umět veslovat ...
3) Takže když budu chtít třebas řídit malý člun pro 5 osob v zátoce, tak budu muset umět Navigaci a když si budu chtít jezdit v kánoi v peřejích, tak budu muset umět Veslování.
4) Když vezmu v úvahu tvé Ovládání lodí, tak bych to bral jako kormidlování a navigaci malých lodí, takže stejně budu muset u veslic umět ještě Veslování, abych se sám někam dostal. Pokud je Ovládání totožné s Navigací, jen pro malé lodě, tak by ses měl řídit tím, co je u pravidlech, čili:
- ověřování každou mořskou směnu
- tú, ú ... podle Navigace, jen snížit

takže nevím, já osobně bych to nepoužíval, ale když někdo hraje mořské světy, tak by se mu to po opravě mohlo docela hodit, takže celkem za dva body.

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 5

1) podle me se mali lode ovladaji veslovanim a tim padem podle me staci veslovani z pravidel samozrejme musim ovladat navigaci abys vedel kde si a kam miris.
2) to stim ze za kazdyho cloveka co s lodi neumi by past sla o 1 nahoru je blbost skusil si si vypocitat jakou past by mel privoz kdy prevazi treba 6 lidi, byt tohle tak bych zrusil jelikoz je asi jasny ze lod je stavena pro urcitej pocet a pokud by jich tam bylo vic tak pak zalezi na PJ jak to vyresi.
3)ja bych asi dal pri uspechu lod pluje dal a pri totalnim uspechu rychlost je o 1/6 vetsi a overovani az za 3 smeny.