Dovednosti

Ovládání lodí Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Střední

Ověřování: každou směnu

Totální úspěch: Loď bez nehody dopluje až do cíle.

Úspěch: Loď bez nehody pluje další 2 směny.

Neúspěch: Loď pluje další směnu, občas nabere trochu vody (všechno co není v nepropustném obalu se může namočit).

Fatální neúspěch: Loď začne nabírat vodu. Znovu se ověřuje dovednost a pokud dojde k neúspěchu, loď se potopí. Při dalším fatálním neúspěchu se navíc rozbije o kameny.

Popis:
Tato dovednost umožňuje postavě bez nehod plout na malém člunu, kanoi nebo kajaku (pokud něco takového ve vašam světě existuje). Všechny pasti může PJ upravit podle obtížnosti sjížděné řeky (např. klidná voda +3, mírné peřeje +1 divoké peřeje -1 kaskády -3). Každá bytost od velikosti A (tj. velký pes, ale ne krysa nebo veverka) nebo postava, která s lodí neumí zacházet snižuje šanci na úspěch o 1.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 10

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Deshi: Větší naložení lodi nevadí, další postava spíš překáží. Loď musí řídit kormidelník a ten sedí vzadu, takže přes ostatní hůř vidí a musí spoléhat na jejich pozornost (hlásí mu kameny, peřeje, jiné lodě...). Také se mohou všelijak naklánět, hlavně když se něco děje (v peřejích) a to snižuje stabilitu lodi.
Hmotnost nákladu v lodi ovlivní hlavně její ponor (přetížená loď snadněji najede na mělčinu) a může ji i poškodit. Třeba indiánské kánoe byly vyrobeny z kůže a všechno v nich muselo být připevněno k pevné dřevěné kostře. Když se příliš těžký předmět postavil na dno prostě ho protrhl.


 Uživatel úrovně 0

Corwin: takhle už to zní lépe, ale ještě dotaz, píšeš, každá další postava, a to je proč, protože je loď vice naložena? nebo protože "řidiči" lodě překáží?
Základy jízdy na lodi se dají vyjádřit nějakým stupněm dané dovednosti nebo je to po určitém čase používání dovednosti?
Btw: ještě si stejně budu muset přečíst pravidla, kde jsou ty podobné dovednosti.

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 8

OPRAVA
Číslo se přičítá k nebezpečnosti pasti:
Klidná voda -3
Mírné peřeje -1
Divoké peřeje +1
Kaskády +3
Každá další postava v lodi +1

K totálnímu úspěchu: pokud člověk zvládne základy jízdy na lodi, nemá s ní téměř žádné potíže (a nemusí mít ani moc zkušenosti). Dovednost by se měla ověřovat znovu, pokud dojde ke ztížení toku (z klidné vody se stanou peřeje).


 Uživatel úrovně 0

Ctěný Corwine,

1) jak již říkal PG, bonusy a postihy je lepší vyjadřovat vzhledem k pasti, nebo napsat POSTAVA MÁ BONUS PŘI HODU PROTI PASTI, zkrátka aby bylo jasné, kam se co přičítá.

2) Píšeš-li bonusy, tak si zkus přečíst v PPP o destilaci magenergie, jak se o tom píše v příručcce PJ a tam z toho pochytit, jakým stylem se píše, ABY SI PJ NĚCO VYMYSLEL, když už to teda do příspěvku chceš napsat - i když moc to rád nemá, chodím sem proto, abych si našel hotou věc a ne abych si ji dělal celou sám

3) Proč je tam obratnost?

Zatím nehodnotím, počkám na tvé odpovědi?

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 5

V pravidlech je veslování, ovládání plachet a lodní navigace, ale nic co by bylo přímo na ovládání malých malých loděk.
Trochu divné je to přičítání a odečítání čísel. K čemu se přičítá? Takhle asi k hodu, ale lepší by bylo přímo ovliňovat nebezpečnost pasti. Takže ta znaménka obrátit. Stejně tak každý tvor velikosti A a větší, zvyšuje nebezpečnost o 1.
Teď nevim jestli by to ověřování dovednosti nemělo být každou mořskou směnu nebo jestli se mořské směny počítájí jen u velkých lodí.
Totální úspěch mi přijde příliš silný a stejně tak úspěch. Ú bych přiradil na místo TÚ a úspěchu bych nechal klasicky ověřovat každou směnu.