Bestiář

Dizooid Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Prehistorické nestvůry

Životaschopnost: 16

Útočné číslo: jen zvl.

Obranné číslo: 5

Odolnost: 20

Inteligence: 0

Velikost: C

Zranitelnost: viz. níže

Pohyblivost: 5/plaz

Poklady: sotva

Zkušenost: 2750

Bojovnost: 12

Síla mysli: 0

Popis:

Vytrvalost: 33/plaz

Tak o co jde?
Velký jako medvěd, placka na zemi nebo pětikilometrová špageta; prostě cokoli. Evoluce byla tomuto tvorovi značně nakloněna, vždyť kdo by nechtěl mít dvojité tělo. Většina z nás má dvě plíce, dvě ledviny, dvě nohy, dvě oči. Ale proč neřídit celé tělo dvojnásobně? Proč ne dva mozky, dvě srdce? Proč ne tělo měnící svůj tvar a velikost? Právě díky tomu má odpornou zranitelnost a tak vysokou životaschopnost, musíte zničit dva mozky místo jednoho (dvě srdce místo jednoho …).
Dizooid má dvě výhody: jde mu utéct a není jich na světě mnoho.

Jak takový dizooid vypadá?
Dizooid je prakticky vlna hnusu, která má objem kolem 1 miliardy čtvrtek (1 metr krychlový). Tvar má asi jako měňavka, ale nedělá mu problémy ho libovolně měnit. Pohltí vše, co mu přijde do cesty. Má nahnědlou barvu a na povrchu má vodu.

Dobře a zevnitř?
Kdo se dovnitř dostal, ven se už nevrátil. Má všechny orgány dvakrát - dva mozky, dvě srdce… Celým povrchem těla vnímá teplotu okolí a také cítí živé tvory. Vnímá předměty letící směrem na ni. V těle jí nekoluje krev – srdce pumpuje čistý kyslík. Tělo je tvořeno z mnoha malých váčků (asi jako buňka) a ty jsou spojeny nervovými výběžky, kterými se vedou všechny důležité látky. Je-li centrum nervu poškozeno, okamžitě se vazba rozpojí (protože nerv už není vztyčen). Pokud tedy buňku zasáhne elektřina, moc daleko se nerozšíří, i když je voda na povrchu vodivá. Koncentrace buněk na povrchu je veliká, asi desetkrát větší než uvnitř. Uvnitř má velké zásobárny (také dvě) vody a kyslíku, dále kyselin, především HCl. Tou leptá své oběti. Jako obranu před mrazem má v sobě zásobárnu vodíku. Poslední co v sobě má, jsou silné hydroxidy a nějaké enzymy.

Jak vypadá život dizooida?
Žere živé tvory a kvůli potřebě hodně solí se vyskytuje u moří a oceánů, kde je voda dost slaná. Díky své zásobárně kyslíku vydrží pod vodou asi 5 hodin. Kolem živých tvorů se prostě obtočí a vcucne je to. Tvor je rozložen kyselinou. Doupě mívá nejčastěji v jeskyních.
Vzhledem k tomu, že má všechny orgány dvakrát se rozmnožuje velice jednoduše, ale moc rádi to nedělají. Tělo se rozdělí během 1 směny a orgány až potom. Všechno má své mouchy – někdy se stane, že se orgány nepřemístí správně, pak stačí, když mu chybí třeba zásobárna kyseliny a zemře (kyselina rozleptá jeho …). Je jen 70% šance, že daná polovička dělení přežije. Na světě jich je kolem deseti kusů, dožívají se až 5000 let, přičemž asi ve 2000 letech se rozdělí na dva a druhé půlce (pokud přežije) se věk počítá od nuly.

Dá se to zabít a jak?
Všechno se dá zabít. Zranitelné zápasem to je za čtvrtinu, ale brzo vám to rozleptá ruce (past Odl + Obr ~ 10 ~ 1k6/2k6). Zbraně ho zraňují za polovic, ale ty železné mají každé útok útočnost o 1 sníženou. Pokud se jim sníží takto o 3, je zbraň zničena. Svěcená voda ani vlčí mor na něj nepůsobí (proč taky). Kyselina je neutralizována hydroxidy, nebezpečnost všech jedů se snižuje o 2 a síla je poloviční. Mráz a mrazivá kouzla ho sice zmrazí bez problémů, ale díky vodíku a kyslíku se za polovinu kola (1 akce) rozmrazí. Oheň a ohnivá kouzla mu vysuší povrch těla, ale on si ho opět obnoví za polovinu kola (1 akci). Blesky na něj díky speciálním spojům buněk působí jen za 1/4. Psychická kouzla, podrobování, mentální souboj ani Bílá střela mu nic neudělají. Hraničářské údery ho zraňují za jednu polovinu. Kouzla Mágův velký mix a Protoplazma vzhledem ke své podstatě příliš škody nenadělají. Nelze použít ani kouzlo Svaž postavu. Účinná jsou kouzla Zmiz, Temný úder, Dým, Mrak smrti a Zabij. Má také schopnost regenerace a to 1k6 životů za kolo na což nemusí využít žádnou svou akci. Naštěstí tomu jde utéct …
No a když už to zabijete, tak se toho alespoň 5 kol nedotýkejte, než proběhne neutralizace, jinak hrozí poleptání kyselinou či hydroxidem (Odl ~ 12 – počet kol od smrti ÷ 2 ~ 1k3/1k6).

Jak to útočí?
Prostě se vás to pokusí vcucnout! Najednou může vstřebávat maximálně 3 tvory velikost A-C + až 40 tvorů velikosti A0. Nejdříve si tvor hází proti pasti Obr ~ 6 ~ nic/je chycen. Každé kolo pak hází na past Žvt + Odl ~ 7 ~ 1k6/2k6. Na nechráněné ruce postavy, která na ni útočí (pěstmi nebo např. dýkou) vypouští kyselinu (Odl ~ 9 ~ 1k3/1k6). Občas se také rozplácne několik desítek sáhů do okolí na zem a jen co oběti přijdou doprostřed, už je má (mají postih –3 až –6 v hodu na chycení)!

Dodatek pro nechemiky
neutralizace – chemická reakce, při které z kyseliny a zásady (hydroxidu) vzniká sůl a voda
rozmrazení vodíkem a kyslíkem – pomocí jiskry vodík shoří, vznikne voda a uvolní se energie

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Souhlasim s Maratem. Zkousis tady vedecky popsat tvora jehoz existence je naprosto absurdni. Popis je sice velice rozsahly, ale vetsine normalnich lidi to stejne nic nerekne a pochybuju ze by to nekdo pouzil. :-)


 Uživatel úrovně 0

Uprimne nesnasim biologii!!! Uz vidim jak si delam prehled o tom co nestvura majeste v poradku a co uz stacili postavy rozmlatit. Nemluve ani o tom jak jim to budu popisovat? (Trochu slizu na pravo ubylo asi jste neco zasahli.) Priblizne vim co vsechny ty terminy techniky znamenaj, ale budu z moji skupiny mozna jedinej, protoze jako jedinej mam problemi s pameti. (Pamatuju nepodstatnou starou latku :o() Nicmene uznavam ze se na tom nekdo nadrel a nevim sam jestli bych to vic nepokonil, proto ti davam tri*.


 Uživatel úrovně 0

No má to HODNĚ chyb, většina tu byla vyjmenována, ale na druhou stranu mě se takovýto detailní popis nestvůry docela líbí a kdyby se to trochu upravilo tak by ta potvora i mohla být hratelná.
Např. si myslím, že ty zásobárny by rozhodně šly zasáhnout, ať jsou jakkoi hluboko v těle. Také si nemyslím, že by mu nevadil MVM.


 Uživatel úrovně 5

Marat tak toto som si ano nevšimol ... ono to má dvy mozgy a int 0? ty kokso .... rep. up


 Uživatel úrovně 0

Zdá se mi, že si se snažil, aby to působilo velmi vědecky - a právě na to jsi doplatil. Kdybys udělal zkrátka pohybující se zelený hlen, bez všech těch dvoumozků apod., mělo by to jistě větší úspěch (a paradoxně by to bylo i logičtější). Navíc: Má inteligenci nula - což odpovídá tomu, že opravdu žádný mozek nemá...


 Uživatel úrovně 0

jo, to mi trochu ulítlo, platí to v závorce: 1 metr krychlový, podívej se na statistiky: velikost C (ach ta matematická třída, ta mě zničí)
Nikde jsem nepsal dvojnásobnou zranitelnost!
Váže jí kohezně (přilnavostí molekul ke stěnám a soudržností molekul vody) a výparům nezabraňuje (viz. zranitelnost ohněm!)
Ano, jen takováhle zkušenost. Jestli sis nevšiml, obranné číslo je 5 a životaschopnost 16. S útočným číslem jsem počítal jako s 15 -> 45*16*15/15, což je 720 a vynásobil jsem to čtyřmi kvůli zranitelnosti a zvláštním útokům.
Zničení jednoho mozku ti nepomůže, protože druhý bude pracovat za něj. Nestihne to sice všechno "uhlídat", ale bojovat to bude dál. Vzhledem k tomu, že ty zásobárny jsou hluboko uvnitř těla se ti je prorazit nepovede. Než bys to udělal, asi by se ti zbraň rozložila (musíš ji prorazit jednou zásobárnou).

OPAKUJI: JEDEN METR KRYCHLOVÝ


 Uživatel úrovně 5

No vlastne je to hlen co chodi hore a dole a všetko ničí .... :-))


 Uživatel úrovně 5

AAAAA POMOOOC! Tohle je co za mutaciii? Cože? IMHO 1 čtvrtka = 1 litr = 1 dm3 = 0,001 m3, tzn. 1 mld dm3 = MILIARDA LITRŮ, milion metrů krychlových!!! To je trochu hodně, ne? Kromě toho mi to přijde trochu přitažené za vlasy... Na povrchu má vodu? A jak ji váže? A jak zabraňuje jejímu výparu? To, že má dva mozky neznamená, že oba musíš zničit...a už vůbec ne dvojnásobnou zranitelnost. Krom toho - neutralizace může také probíhat bouřliě. Co když se mi povede takový úder, že prorazím stěnu oddělující zásobárnu silných kyselin a hydroxidů? To může být docela sranda :-) Jinak mi to ale prostě přijde dost ulítlý a nevychytaný. [BTW JEN takováhle zkušenost?!?]