Bestiář

Anubidův válečník Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 39

Skupina: Nemrtvý

Životaschopnost: 10

Útočné číslo: (+4+5/+1)=9/+1(pařáty),(+4+7/+3)=11/+3(egyptské ostří),(+4+6/+2)=10/+2(srpy)

Obranné číslo: (+5+2)=7

Odolnost: 15

Inteligence: 3

Velikost: B

Zranitelnost: nemrtvý

Pohyblivost: 14/humanoid, 17/zvíře

Přesvědčení: zákonné zlo

Poklady: 1000 zl.

Zkušenost: 1350

Bojovnost: 9

Popis:

,,Zpočátku se nic zvláštního nedělo. Kráčeli jsme po rozlehlé travnaté pláni. Pak znenadání prořízl ticho dlouhý přerývaný ryk. Naštěstí opodál stál vysoký strom. Vylezl jsem nahoru, abych se rozhlédl. Po pár vteřinách, co jsem byl zapřen o větev v nejvyšším vršku koruny, se ozval další ryk, tentokrát kratší a nepřerývaný. Moje elfský oči spatřily v dálce skupinku asi sedmi černých postav, rychle se blížících k nám. ‚Něco tam je! Připravte se!‘ vykřikl jsem a napnul šíp na tětivu. Mé uši slyšely tření kovu o kov. Vypustil jsem šíp. Letěl přímo ku tmavé postavě. Spatřil jsem však, že jenom nadskočila a šíp letěl dál. Když se ještě přiblížili, všiml jsem si jejich podivného běhu. Klusali jako psi po čtyřech. ‚Co to je sakra!?‘ zvolal můj přítel. Nikdo mu už neodpověděl. Bestie skočil na mé druhy a začaly do nich sekat jakýmisi tyčovými zbraněmi, srpy a i vlastními ostrými drápy. Bezvýsledně jsem do nich posílal jeden šíp za druhým. Poslední z mých přátel padl s netvořeným obličejem mrtev k zemi. Vzhlédli do koruny stromu, přímo na mne. Pak jeden z nich krátce přerušovaně zavyl a všichni se dali na ústup.Díky tomu jsem jako jediný přežil. Musíte mi věřit léčiteli, byli to nemrtví. Sundejte to ze mě, já je nezabil! Já ne!

Poslední věty elfa Aglana před úplnou ztrátou rozumu


Jak vlastně vypadají?

Anubidův válečník se pozná na první pohled. Na celém jeho těle roste černá srst. Na hlavě se psími rysy, protáhlý čumák pokryt černou srstí, ostré trháky částečně vyčuhující z huby a asi 6-8 coulů dlouhé špičaté uši, nejčastěji nosí potrhanou faraónskou čepici. Oči jsou vždy zabarveny do temně černé, neplatí to pouze pro duhovku, ale pro celé oko včetně bělma a sklivce. Jeho výška je v průměru něco okolo 200 coulů. Na dlaních, jestli se to tak dá nazývat, mu vyrůstají dlouhé asi 10 coulové černé drápy. Na ramenech můžeme také najít zbytky po kožené zbroji, stejně tak na hrudníku. Nohy Anubidova válečníka jsou velice vypracované, slouží k běhu. To napovídá,že tento válečník se pohybuje nejen na zadních končetinách, ale může utíkat i po čtyřech.


Jejich vznik

Tito nebezpeční válečníci vznikl z odpůrců boha Anubise (nebo jiného boha se psí hlavou, kterého si PJ vymyslí). Přiváděli Anubidovi přívržence na scestí. To se bohu samozřejmě nelíbilo. Stihl je snad nejhorší trest, mumifikace za živa. Umírali ve strašných mukách, především proto, že ti, co trest vykonávali, vyndávali vnitřní orgány od těch méně důležitých až po ty životně nezbytné. Nikdo na světě by si určitě nepřál takovou smrt. Anubis jim však nedal pokoj ani po jejich strašné smrti. Znovu je oživil. Jejich vzpomínky na muka jim ponechal, aby v nich vzbudily zuřivost a krvežíznivost. Od těch dob čekají v nejhlubších kobkách na bohatství chtivé dobrodruhy. Není však ani vyloučeno, že by Anubidovi válečníci nemohli z těchto kobek vylézt.


Zvláštní schopnosti

Zuřivý úder

Anubidův válečník bojuje s takovým zápalem, že za každé kolo útočí vždy 2x. Pokud má egyptské ostří, útočí vždy jednou ostřím a podruhé drápy.


Způsob boje a obrany

Jakmile se do okolí 20 sáhů dostane živá bytost, Anubidův válečník se probouzí z transu, ve kterém může přetrvat klidně i celá tisíciletí. To, že jsem vypsal tři způsoby, jak může útočit, neznamená, že bojuje se všemi prvky najednou. Jeden válečník vlastní buď jedno egyptské ostří, srp nebo bojuje pomocí drápů. Napadá všechno a všechny ve svém okolí. Bojuje s větší zuřivostí než berserk. Největší obranu Anubidovu válečníkovi poskytuje egyptské ostří, je největší a má největší krycí plochu. Naopak drápy žádnou obranu neposkytují a srpy pouze malou.

Zbraně

Egyptské ostří

Základ tohoto ostří je přibližně 2 sáhy dlouhá zlatá tyč o průměru asi 8 coulů. K ní jsou na konci připojeny dvě ostří, na kterých jsou ještě pruhy zlata, ostří jako takové je vyrobeno ze slitiny kovů podobné oceli. Délka této zbraně je dána délkou ruky. Jedna polovina egyptského ostří měří tolik, co natažená paže. Pár čísel: 7+3+2


Srp

Rukojeť srpu je celá vyrobena ze zlata, po stranách ozdobena zlatými výběžky s napodobeninami peří. Zatočená čepel, dlouhá asi jeden sáh, je vyrobena ze stejné slitiny jako egyptské ostří. Ne však celá čepel, uprostřed vede od rukojeti k jílci zlatý pruh. Něco k číslům: 6+2+1


Jak žijí(nežijí)?

Anubidův válečník je navěky odsouzen k pronásledování všeho živého. V jejich mysli stále zní, nebo spíše doznívá, Anubidův hlas, který je drží, proti jejich vůli, při životě. Pokud tyto tvory potkáte na otevřené planině, nemá cenu utíkat. Jejich končetiny jim dovolují pohybovat se jako psovité šelmy. Například v lesním porostu se můžete skrýt s vědomím, že máte asi 100% šanci na vaše úspěšné skrytí. I když tito válečníci se v mnohém podobají psovitým šelmám, nemají jejich čich. Dalo by se polemizovat i tom, zda vůbec nějaký čich mají. Pokud jsou probuzeni z transu a jejich oběť jim unikne, začnou se potulovat po okolí. Můžeme se s nimi setkat především v noci. Ne, že by jim vadilo denní světlo, ale přeci jenom raději útočí a pohybují se za tmy. Vzhledem k tomu, že jsou to nemrtví, se neživí ničím, nemusejí ani jíst, ani pít.

Dorozumívací prostředky

Nemají žádný zvláštní jazyk. Dorozumívají se jednoduše jako psi ve smečce. Tady máme způsoby jakými se mohou dorozumívat a jak se dají přibližně přeložit.


Způsob komunikace Překlad zvláštní účinek
Dlouhé nepřerušované zavytí (30 s) Pomoc! všichni válečníci v okolí 1 míle se probudí
Dlouhé přerušované zavytí (30 s) Tady! přivolá všechny válečníky v okolí 1 míle
Krátké nepřerušované zavytí (7 s) Útok Všichni válečníci zaútočí na zvolený cíl
Krátké přerušované zavytí (7 s) Ústup Válečníci takticky ustoupí
Zavrčení Dávej si pozor! žádný
Zakňučení Bolí to! žádný
Nech mě být! Omlouvám se! žádný

Využití

Tito válečníci se dají například umístit jako strážci nějakého pokladu, který se nachází hluboko podzemí. Nejsou sice silnější než upíři, ale ve větším množství dají dobrodruhům zabrat. Nemusíte se však omezovat pouze na temné kobky. Anubidovi válečníci mohou strážit všechno a téměř všude. Další návrh na využití je například, že se objevilo nezvykle mnoho těchto válečníků. Dobrodruhové musí zjistit, co se děje. Jistě vás napadne mnoho a mnoho dalších využití pro tyto nemrtvé.


Slovo autora

Někteří z vás nejspíš poznali, že jsem se nechal inspirovat filmem Mumie. Zdálo se mi, že je škoda takového nápadu. Proto jsem si vypůjčil pouze vzhled. Doufám, že je v nějakém ze svých dobrodružství využijete.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 39

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Takže: Jedna z prvních věcí, jak jsem na toto dílo pohlédl mi přišla opravdu až moc velká životaschopnost.. Fakt si myslím, že 10 je až moc.. Dal bychh tomu třeba tak šest až sedm..

Pak bych tomu také přidal ještě trochu větší pohyblivost jako zvířeti. Fakticky musím říct, že 17 mi přijde dost malá.. Tak si poředstav kolik tak lidí asi uteče velkému psi. Asi bys jich moc nenapočítal a může se stát u válečníka klidně, že má tu pohyblivost i 18/19 a tak okolo..

Historie je celkem dobrá, jen pokud byli mumifikováni zaživa, asi těch pokladů moc mít nebudou a tys jim přidělil 1000.. To je moc, do pokladů se totiž nepočítá to, co má postava jako zbraň-takže už by pak tam asi zbyla jen ta egyptská čepice..

Pak mě trochu zarazil ten útok. Až tak silný by být nemusel. A ty srpy tam jsou takové trochu přebytečné. Spíš bych jim podstrčil dýku třeba.. To že útočí dvakrát za kolo z toho ještě k tomu dělá dost neporazitelnou příšeru..

Pak ke zbrani.. Když tam napíšeš, že je v průměru tlustá osm coulů a je ze zlata!!, tak pak musí být strašně těžká.. Představ si dvoumetrovou tyč s osmi centimetrovým průměrem.. To je strašně na váhu. Pak ti tam chybí u toho cena a hlavně ta váha!!

Pak v tom, že se schováš v lese, by mohl být nějaký háček, ale budiž.

Pak bych ještě dal bojovnost aspoň těch 11, spíše 12...

Jinak dílko se mi líbilo celkem dost a proto ti dávám i ty tři hvězdičky, snad jsem tu kritiku moc nepřehnal, ale musí to být..


 Uživatel úrovně 0

Můj názor je, že buď jsem toto dílo pochopil jinak a probudilo ve mě zájem a nějaké ty nápady, nebo že vy jste se nechali ovlivnit hodnocením ostatních.

K dílu:
-Příběh mě skvěle navodil, hned jsem si dokázal představit tu atmosféru, jako bych byl ten elf.
-Dal bych jim třeba o něco slabší útok. A zuřivý úder popsal rovnou ve statistikách. Asi takto: "(4+3/+1)=7/+1 (pařáty)+...druhá zbraň, ale slaběji....
-Jestliže mají velmi vypracované nohy a dobrý výskok, tak v textu vysloveně napsal že vyskočí mnohem výš a dál (přibližné číslo) a třeba bych jim dal bonu +1 při obraně proti šípům a projektylům.
-Pohyblivost by měl mít spíš šelma. Vzhledem k tomu že jako nemrtvý se nemůže unavit, je to zničující rychlost, ale o to je to zábavnější ;)
-Ke zbraním: Už jsem psal, že bych si je trochec obměnil
-K dalšímu nemám námitky, právě naopak. pak záleží na PJ jak si to přeformuje do svého světa.

Ačkoli píši tyto námitky na dílo, tak to ve mě zanechalo kladnou stopu. Díky ti za ní...Vzbudilo to ve mě nápady na dobrodružství. Sice si to rochu pozměním, ale bez tvého dílka by mi asi trvalo než se k tomu nějak dobabrám. A nevěš hlavu, nemůžeš se trefit do noty každému. Jen tvoř, tvoř!


 Uživatel úrovně 0

Velmi dobrý nápad a poslední elfova slova jsou výborná dokázaly mne zaujmout i na ty dvě minuty když jsem je četl.


 Uživatel úrovně 0

Síla těch zbraní v kombinaci se sílou bytosti je vážně přehnaná na to že je to v podstatě něco jak zombie nebo mumie v psí (šakalí) podobě.


 Uživatel úrovně 0

pěkné ale u těch číslech sem sípal :)


 Uživatel úrovně 5

V diskuzi bylo již řečeno vše, co bych jinak podotknul. Dávám 1*


 Uživatel úrovně 2

Eh..
To zpracování by mohlo být lepší, těch tvých "pár čísel" moc lidí nepochopí.
Budu hodnotit hodně nízko...

Ještě jsem nepochopil jak bojuje v jednom kole tyčí a drápy...


 Uživatel úrovně 0

Souhlasím s Tobsem... Ta síla zbraní se mi zda přehnaná... A jak už tady někteří řešili, je to ostří moc těžké...
Jinak je to dobrý nápad, celkem v poho napsaný, až na pár nedodělků. Dávám 2*.
Hned jak budem hrát s naší skupinkou, tak jim to tam dám:-)


 Uživatel úrovně 0

U tohoto příspěvku jsem nepochopil proč máš dvě pohyblivosti? Pohybuje se snad po čtyřech a proto tam má 17/zvíře? Nebylo by lepší říci, že má jako humanoid nějaký bonus do pohyblivosti? Taktéž mám další připomínky, a proto pouze 1.

Nezdá se mi síla zbraně ani obrana zbraně u egyptského ostří a srpu. Spíš bych dal u egyptského ostří 5/+1 +1 a u srpu 3/+2 0.
Zeptal bych se i jak je možné, že nebojí světla (že mu nevadí)?

Jako nápad hezké, ale zdá se mi to křečovité a nedodělané.


 Uživatel úrovně 0

Tony-Z: Jedna nula ti tam přebývá, 1 mince ryzího zlata odpovídá 10ti zl., ne 100. Co se pojmenování slitina týče, tak v Drd se za slitinu evidentně bere i obsah dotyčného kovu 10%, jinak bychom neměli zlaťáky, ale litináky, nebo něco takového :-).

Krom toho, sám jsem psal, že hodnota bude nejméně 10 000 zl.