Bestiář

Horor Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 21

Skupina: Ostatní

Životaschopnost: 8

Útočné číslo: +2 + 3/+2 = 5/+2 (čelisti)

Obranné číslo: +4 + 4 = 8

Odolnost: 20

Inteligence: 1

Velikost: B

Zranitelnost: K 1/2, G 1/2, H 1/2, J 2

Pohyblivost: 17 / šelma

Poklady: tesáky, třpytivé předměty, kamínky

Zkušenost: 850

Bojovnost: 12

Síla mysli: 0

Popis:

Vzhled

Horor je přibližně 2 metry dlouhý tvor, má válcovité zelenavé tělo velikosti B. Průřez tělem má průměr kolem 40 centimetrů. Vzdáleně se podobá jakési obří mnohonožce. Celé jeho svalnaté tělo je pokryto asi dvoucentimetrovou vrstvou slizu, který jej chrání při hrabání a usnadňuje mu pohyb pod zemí. Zároveň příšerně zapáchá. Horor se mu říká pro jeho strašlivý zjev – ve předu „válce“ má strašlivé dlouhé čelisti s mírným předkusem, které může rozevřít do nečekané velikosti. Má neuvěřitelně pevný zkus - když zakousne, tak nepustí. Co upoutá na jeho hlavě a dodá jí děsivý dojem, jsou chybějící oči, žádné uši ani nos.Takže celá hlava je jen hladká, slizká boule s tesáky vepředu. Hlava je také uzpůsobena k rozrážení hlíny při pohybu pod zemí, takže se zavřené čelisti sklapnou do sebe a vytvoří tvrdý vrtací štít – horor se pak pohybuje rotačním pohybem jako vrták. Na spodní straně těla a po stranách má horor stovky silných krátkých panožek, asi 20 cm dlouhých, které mu umožňují plynulý pohyb pod zemí a hrabání. No prostě horor, je jedna z nejméně známých, ale zato nejděsivějších kreatur.

Vlastnosti, život

Horor žije na vlhkých, pokud možno průměrně teplých místech, kam se moc nedostávají paprsky světla. Je slepý, ale má světločivné buňky, takže dokáže světlo rozeznat od tmy. Díky životu pod zemí má lehkou fobii ze světla, takže za slunečného dne zpravidla nevylézá na povrch. K tomu má více důvodů, mezi nimiž je sucho – nemá rád sucho, i proto je stále obalen slizem. Při pobytu na slunci, nebo na suchých místech, by se jeho slizový obal postupně zničil. Takže většinu času tráví pod zemí, vrtáním v půdě a hledáním různých hlodavců, nebo hnijících mršin (také pro to tak smrdí).

Asi vás zajímá, jak může chytit hlodavce, když je slepý, nemá čich, ani sluch. Je to jednoduché. V hlavě má uloženy termoreceptory (orgány schopné rozeznávat teplotu a její změny, a podle toho určovat vzdálenost apod. – mají je hadi), díky nimž pod zemí „vidí“ hlodavce (teplokrevní) až na vzdálenost 10 sáhů. Dále má výborný hmat, jak v panožkách, tak v pokožce celého těla. Je schopen vnímat i ty nejjemnější vibrace, což je pod zemí neocenitelné. A nakonec je tento strašlivý predátor vybaven chemoreceptory, které mu pomáhají určovat chemické složení okolí a umožňují mu stopovat i v nejtěžších podmínkách, takže mu nahrazují čich.

Na oběť si většinou někde počíhá a překvapí ji rychlým výpadem. Hororovou typickou vlastností je ohromný apetit – sežere skoro všechno na co přijde, ale pozná co je není „dobré“ (chemoreceptory) – takže se málokdy nachytá na jed. Má navíc k tomu ještě velmi silný žaludek a velmi odolnou trávicí soustavu přizpůsobenou na život v těžkých podmínkách pod zemí. Takže se ani nedá tím jedem moc otrávit, protože sám je zvyklý někdy žrát i horší věci. Past v hodu proti jedu se mu snižuje na polovinu.

Jinak je se svými panožkami celkem rychlý a ještě více zákeřnější. Pod zemí je schopen vrtat v obyčejné půdě rychlostí asi 1 sáh za kolo. V zemi za ním zůstávají smradlavé tunely s kruhovým průřezem a slizem olepenými stěnami. Na povrchu se vlní a ještě k tomu kmitá panožkami. Není to ale vytrvalec. Všude za ním zůstává slizová stopa. Horor se občas vydá na povrch, ale jen za temných, vlhkých nocí, nebo neslunečného počasí. Na povrchu se stejně nezdržuje moc dlouho, ale občas třeba překvapí zahrabán v listí nějakého toho srnce, nebo zajíce. To ale není zas tak časté, takže hlavní složkou potravy jsou již zmínění podzemní živočichové. Horor díky životu v močálech také umí dobře plavat. Pod vodu se moc nepouští, ale když chce, tak tam vydrží až 10 minut na jeden nádech. Obratnost má 20 +4 a sílu 16 +2, takže pohyblivost: 2*2 + 4 + Z = 8 + 9 = 17. Horor rozhodně nikdy neuštvává kořist vytrvalým během. Je to záludný sprinter. Překvapí oběť z úkrytu a pokud ji rychle nedožene, tak neplýtvá energií a slizem a jde si počíhat na někoho jiného. Na povrchu loví jen v noci, ale necítí se tam tak jistý, jako pod zemí. Horor nepoužívá lov ze stromů, byť je na menší strom schopen pomalu vylézt. Panožkami se zachytí výčnělků v kůře, ale pokud je hladká, nemá se čím zachytit (nemá drápy).

Ještě je potřeba říci, že horor nemá přirozené nepřátele. Navíc ani člověk ho moc nepronásleduje. Nemá pro to důvod. Maso horora není sice jedovaté, ale kvůli své hořkosti je nepoživatelné. Navíc horor úděsně smrdí a je i pro zkušeného lovce životu nebezpečný. Na druhou stranu ale mít na krku náhrdelník s tesáky horora je veliká čest. Dalšími poklady mohou být různé lesklé kamínky nebo drobné předměty jako mince, které sežere. K získání je ale potřeba provést pitvu žaludku, což je speciálně u horora velmi nepříjemné.

Boj

Horor je úporným bojovníkem, buď svou oběť roztrhá na kusy, nebo zemře. S překvapením zaútočí z úkrytu rychlým zuřivým výpadem – speciální útok 1 - výpad. Toho je horor schopen až na vzdálenost 2 metrů prudkým vymrštěním ze skrčené polohy. Výpad je zakončen smrtícím kousnutím strašlivými čelistmi 6 +3 (normální útok posílený energií z vymrštění). To vše se děje během 1 kola, ve kterém má horor vždy jen ten jeden posílený útok. Pakliže horor zasáhne může se pokusit o zakousnutí do terče, má 50 % šanci na úspěšné zakousnutí. Když uspěje, udrží se zakousnutý po další 3 kola. To je jeho speciální útok 2 - zakousnutí, zakousne se a v dalších 3 kolech sebou škube a kroutí a snaží se vyrvat kusy masa z nepřítelova těla. Takto napadený terč ztrácí v každém kole škubání 2 – 12 životů (už neprobíhá hod na útok horora a na obranu terče). Horor se o speciální útok pokouší hlavně proti větším protivníkům, kteří by ho v normálním souboji mohli např. udupat (horor si troufne i na daleko větší protivníky – může udolat i tura, nebo jelena)… Normálně zakousnutí zkouší tak jedním ze svých 3 útoků ve dvou kolech.

Horor navíc není žádný skřet, takže má schopnost - povalení. Prudkými pohyby tělem během oněch 3 kol může povalit terč o velikostech: A – šance na povalení 30%, B – 20%, C – 10%. Při výpadu se tato šance zvyšuje u všech tří velikostí o 10%. Takže povalení lze použít během trvání zakousnutí (životy se samozřejmě ubírají také, protože jak povalení, tak těch 2-12 životů je způsobeno škubáním tělem), nebo při výpadu.

Terč jinak útočí normálně. Možná si říkáte, že je zakousnutý horor vydán soupeři na milost, ale opak bývá pravdou. Horor má velmi pevný stisk, kterým protivníka ochromuje bolestí, navíc se svým kluzkým tělem neuvěřitelně smýká a kroutí, takže je ho zasáhnout snad ještě těžší. Z toho vyplývá, že při boji se zakousnutým hororem nemá nikdo postihy, ani bonusy a horor si nehází na útok, ale jen terč si místo toho hodí oněch 2-12 životů. Čepel občas snadno sklouzne po slizkém pružném těle horora, které sebou neustále šije.

Horor má celkem vysoké OČ 8. Je to způsobeno jednak jeho tuhou a odolnou kůží, která je zvyklá na drsný život pod zemí, dále celkem velkou mrštností a z malé části také slizem, po kterém může občas sklouznout nějaká méně ostrá zbraň.

ÚČ 5 +2 (+2 je útočnost) se odvíjí od jeho silného skusu a dlouhých, ostrých čelistí.
Jinak má 3 útoky za 2 kola, u nichž také může použít zakousnutí stejně jako u výpadu (ale pokud neudělá výpad, ani zakousnutí, tak nemůže použít schopnost povalení).

Teď něco k zranitelnosti horora. Jeho tělo je stavěno k drsnému pohybu pod zemí, kde musí často čelit ostrým kamenům apod. Celkově je tudíž velmi odolný 20 +4. Slizová vrstva ho dobře ochrání před mrazem a ohněm – takže je nimi zraňován jen za polovinu. Naopak je velmi citlivý na energetické výboje, takže např. blesky je zraňován za dvojnásobek. Již jsem zmiňoval, že díky své adaptaci na téměř jakoukoliv stravu je částečně odolný vůči jedům – past se snižuje na 1/2 (pak se ještě samozřejmě upraví o bonus za odolnost). Zajímavé je, že před ohněm má sice lehkou ochranu, ale radši se mu vyhýbá, protože mu plamen pomalu ničí sliz a dráždí termoreceptory a světločivné buňky.
Takže horor málokdy útočí na člověka s loučí, ale raději si počká na jeho společníky bez ní. Ohněm se dá celkem snadno zahnat.

SUMA SUMÁRUM

  • UČ: +2 (bonus za sílu) + 3 (čelisti) = 5 +2 (útočnost); 3 útoky / 2 kola
  • OČ: +4 (bonus za obratnost) + 4 (kůže, sliz, celková tuhost těla)
  • speciální útok 1: výpad až 2 m + v tom samém kole 1 útok čelistmi 6 +3
  • speciální útok 2: zakousnutí 50%, 3 kola se drží + v kolech zakousnutí ubírá 2-12 životů škubáním (jinak už neútočí)
  • schopnost: povalení terče: A - 30%, B - 20%, C - 10%, lze použít v kolech zakousnutí, nebo při spec. útoku 1 – tam se všechny šance zvyšují o 10%
  • A nakonec

    Doufám, že na vás horor zapůsobil, tak jak měl a že z něj budete mít patřičný respekt. Jako nestvůra se perfektně hodí pro temná dobrodružství v těsných dungeonech, hlubokých jeskyních, vlhkých močálech nebo na povrchu za špatného počasí. Jeho výhodou je, že může útočit i za úplné tmy a špatných podmínek. Když si PJ vyhraje se situací, do které horora zasadí, tak je z něj strašlivý protivník.

    Někde v močálech se na hladině objevily vlnky. Náhle se vynořila hlava bez očí, nosu a uší. Jen ty strašlivé čelisti …

    Nebo ve vlhkém podzemním dungeonu to začalo neskutečně smrdět, z chodby napravo se ozývalo jakési slizké čvachtání a najednou …

    No to byly jen takové jednoduché příklady, které by bylo potřeba rozvést. Prostě horor je příslibem děsivé až hororové atmosféry a tuhého boje do poslední panožky.
    Jinak doufám, že vás neodradily ty termíny jako chemoreceptory a termoreceptory a panožky. Když by něco nebylo jasné, tak to vysvětlím. Horora jsem se snažil udělat trochu podle biologických zákonitostí, tak aby byl schopen i normálního života a ne jen zabíjení hrdinů.
    Zároveň jsem se snažil, aby to nebyla jen další ošklivá namaxovaná nestvůra, ale aby byla nepříjemná hlavně vlastnostmi.

    Doufám, že se vám to líbilo a že ho někdy dáte do akce.

    Přidáno:

    Přečteno: 0

    Hlasovalo: 21

    author_nick:

    Diskuze

     Uživatel úrovně 0

    Počuj teoreticky by sa to dýchanie dalo vyriešiť tak, že by si z toho spravil magickú potvoru, ktorú by si napr nejaký mág mohol vyvolať, tie myslím dýchať nepotrebujú. Ale to je len taký nápad, asi by to bol príliš veľký zásah do príspevku a vynorila by sa hŕba iných problémov, obávam sa :(
    btw, tá kobra pľuje jed nie, kyselinu, kamarát choval hady, dačo mi o tom rozprával, pľutie kyseliny je asi fyziologicky nemožné, hoci neviem presne, čo sa chápe pod pojmom "kyselina", možno by sa pod to dal brať aj ten jed. Ale ako útok by to bolo ok.


     Uživatel úrovně 0

    Díky za příspěvky.
    Až mě zamrazilo, co jsem tam nechal chyb, ale já sem si to nějak vůbec neuvědomil.

    Asi největší kiks je s tím dýcháním. Chtěl jsem hlavně říct, že nemá čichové buňky, ale dýchat nějak musí a vzhledem k tomu, že nos nemá, chtělo by to asi ten povrch těla. I když přes sliz? A ta velká spotřeba je taky argument. Tohle jsem vůbec nedomyslel. Krtek pod zem také dýchá nosem. No možná by mohl dýchat tlamou, ale při vrtání by to bylo asi trochu nepříjemné... Nevim. Opravil bych větu, že nemá nos, na větu, že nemá nos tam, kde většinou je, ale má ho kousek za hlavou. Hlava je vypouklá, takže by nos (dva malé záklopné otvory) byl při vrtání v zákrytu.

    AD panožky a pohyb: Já to mám ve svých představách s panožkami skvěle sladěno. Ony mu nevadí, ale pomáhají. Netrčí kolmo od těla, ale jsou spíš přilehlé (pod zemí) a svým vlněním napomáhají rotaci a posunu. Na povrchu už není takový tlak, takže jsou spíš vztyčené a nesou jen jeho váhu. Na stromech se panožky zachytávají nerovností v kůře. Ale kritika je oprávněná, máte pravdu že se slizem se po stromech moc dobře neleze. Ještě mě napadá, že by mohl využít předkusu a zasekávat se zuby do kůry.

    Jinak biolog moc taky nejsem, ale snažil jsem se. Termoreceptory jsem převzal od chřestýše a viděl jsem pořed, ve kterém to podobný dosah podle všeho mělo. I když se to zdá nepravděpodobné.

    Bojuje až do konce - převzatto od žraloka modravého, který během lovu upadne do krvelačného šílenství a útočí bezhlavě na všechno a buď roztrhá, nebo je roztrhán (tito žraloci útočí ve skupinách, a pak se spíš perou mezi sebou, protože všechno ostatní zdrhne) a přijde mi to jako zajímavost, alespoň další krůček k originalitě:)

    S tou kyselinou je to dobrý nápad. Z toho by mohl plynout i další speciální útok - plivání kyseliny. (třeba jistý druh kobry to skutečně má), ale to by už bylo možná moc. Dal bych rep, ale nějak se to tady změnilo a ztratil jsem level a nemůžu, předtim sem tady dlouho nebyl.

    Máte pravdu jak to tak čtu, tak to moc hrozivě nepůsobí. Ale na hrdiny by mělo.

    Obyčejná nestvůra to asi je - nemá kouzla, ale použitelná je. Nechtěl jsem dělat bosse, ale spíš něco normálního.


     Uživatel úrovně 5

    Jen malá připomínka: Občas je dobré přečíst si diskuze pod příspěvkem, aby jste nezmiňovali věci které už napsal někdo před vámi.

    Xsicht: Ad 3) tuším že k tomu se vztahuje pohyblivost 17 v tabulce.


     Uživatel úrovně 0

    no je to dobre spracovane, ale tiež sa mi nezdá až taký hrôzostrašný, je celkom silný, ale pár vecí sa mi tam zdalo nelogických.

    1) píšeš, že pod vodou vydrží na jeden nádych 10 minút. Ako pláve? Je na to vôbec uspôsobený, neviem si predstaviť takú veľkú stonožku lámať rekordy v plávaní, no ale píšeš o močiaroch, tam by to aj šlo, takže budiž. Ale ako to má vôbec riešené s dýchaním? Čo dýcha keď je pod zemou a hrabe tunely? To je asi fyzicky dosť náročné, takže spotreba kyslíku by mala byť značná. A mhohonôžky a podobné potvory síce dýchajú, ale sú oveľa menšie, a tak im stačí kyslík v pôde. A čím to vlastne dýcha? Nemá nos, pokiaľ som si dobre všimol...

    2) to že bojuje do konca mi veľmi nesedí, už to spomínal Korhul, taáti potvora by asi radšej zdrhla, celkom by to na neho sedelo vzhľadom na fakt, že útočí zo zálohy a tak, čo je celkom logické.

    3) ako rýchlo sa pohybuje po zemi? ak si to tam písal tak sa ospravedlňujem

    4) má nejaké postihy k boju na svetle? beriem že sa snaží takému stretnutiu vyhnúť, ale čo keď by k tomu došlo? každopádne by som mu nejaký dal, už len preto, že protivníka vyhľadáva pomocou tepla a slnečné žiarenie by mohlo tie jeho senzory pekne popliesť...

    5) vlastne celkovo sa mi zdá veľa tých desať siahov na ktoré dosiahne jeho vnímanie tepla hlavne pod zemou je to veľa, ale nie som zoológ, a povedzme že je to magická potvora, tak sa to dá.

    Neber to ako že sa mi horor nepáči, uznávam že v istých momentoch by mohol družinke pekne zatopiť a pohľad na neho asi tiež spraví svoje. Takže je to nakoniec celkom dobré, z mojej strany to bol akýsi pokus o konštruktívnu kritiku...


     Uživatel úrovně 0

    No já to celý nečet, bzdal sem to u toho odstavce se speciálníma útokama. Fakt je, že mi ten červ tak hrůzostrašnej fakt nepřijde, ale to je fuk.
    Myslim, že v pravidlech se někde zmiňuje, že blesk funguje jako oheň, takže nefunguje pod vodou a zastaví ho sebemenší vrstva ledu, takže blesky by ho měly zraňovat za polovinu, ne, Třeba temný úder by so zranil za dvojnásobek.


     Uživatel úrovně 0

    Horor se mi líbí...(možná ti udělám radost a použiju ho :)

    Přijde mi, že sáh za kolo je hodně (možná je to jen můj pocit)...

    Píšeš, že horor obývá podzemí...potom , ale uvádíš že životme v močálech se naučil dobře plavat je to kapku nelogické...

    Možná že když je tak hroziví nevadilo by dát nějakou past jako u zombíka...

    Ale jinak nápda je to dobrý zpracování taky....


     Uživatel úrovně 5

    Popisuješ horora jako strašlivou nestvůru, ale já v tom ten šmrnc nenašel - nijak děsivé mi to nepřijde - to samé jako červ z pravidel... no respekt sem z něho moc neměl...

    V normální hlíně kolo sáh ... a co tedy v hlíně jílovité a podobně .
    Vůbec bych se nebál mu dát třeba nějaké orgány, které vylučují něco ve stylu kyseliny... tím by mohl např. rozpouštět i kámen a kov a tak si razit cesty naprosto všude. Ale to je jen návrh.

    Snažil si se psát biologicky - ano a jelikož v tom nejsem odborník, tak mi to připadá, že se ti to povedlo.

    Ta zranitelnost je hrozně zběsilá - válečníci nemají šance - zařadil bych alespoň C 1/2...

    Má veliký apetit a žere hlavně hlodavce - to jich musí spořádat opravdu hodně, že... aby se nasytil.

    Uznává něco jako své teritorium, které si značkuje a pod. - napadá mě, že by bylo asi brzy vyloveno.

    Poklady - kamínky :) ... tak to je hezké, to se hodí.

    Speciální útoky - povalení by mohlo být už po skoku i přes neúspěšné zakousnutí... dát na povalení procenta je dle mne zcela chybné - dal bych past Sil + odl ... není kroll jako kroll, že.

    Žádné bonusy ani postihy při zakousnutí se mi taky nejeví ideální - vysvětlils to sice hezky, ale stejně si nejsem moc jistý, že by to bylo ve finále stejné, jako v boji z oči do očí ... (i když to by zde asi nebylo možné).

    Je zvylký na jed a tak má proti němu odolnost - jak může být zvyklý na jed, když sám píšeš, že ho nikdy nepozře, protože to vycítí, vycítí, že to není dobré... a že je zvyklí žrát i horší věci - tak to by mě zajímalo, co je horší než jed.

    Celkově ovšem hodnotím dílko velice kladně a uznávám jeho dobrou použitelnost i hratelnost na chvilková náhodná setkání, která prokládají hlavní děj,

    Suk.


     Uživatel úrovně 0

    Je to pěkné, v poslední době se sem hrnou samé "hodící se" příspěvky :-).

    Jenom telegraficky. Nelíbilo se mi, že bojuje až do konce. Podívej se na jiné dravce, kteří nežijí ve smečce. Třeba takový gepard, řekl bych, že to je dobrý příklad. Než by se nechal podupat, radši toho nechá. Já bych spíš nechal horora při neúspěšném útočení po pár kolech utéct vyčkávat třeba na vhodnější příležitost.

    Líbí se mi boj. Máš pěkně rozepsané zvláštní útoky a je to nápadité.

    Výhradu bych měl možná k tomu, že by si lovec dal na krk zuby z nějakého červa, ale budiž. S tím souvisí druhá otázka. Co je horor v syst. zařazení? Členovec? Obratlovec? Trošku mi to koliduje.

    Já bych dal s dovolením 4*

    Korhul


     Uživatel úrovně 0

    staci kdyz dodam ze s Morterem snad ve vsem souhlasim? jo jeste dotaz, barva?..ty panozky bych asi taky vypustil - udelej z toho neco jako zesvalnatelou zmutovanou uzovku..ale i tak je ta originalita chaba - rptoste dalsi potvora na zabíjení, žádná extra zápletka ani speciální zajímavá situace - vyuzit se mozna da tak jak uz zminil Morter.. jinak popis velice kvalitni a promysleny..


     Uživatel úrovně 5

    -) Vzhled je až příliš zaměřen na samotnou hlavu, že nakonec si jen přesně představuji, jak vlastně vypadá. U tohoto tvora by mělo být snad nejlepší a nejpohodlnější kdyby nebyla hlava vůbec zřetelná a splývala s tělem. Píšeš že čelisti jsou dlouhé ale hlava je boule. To trošku mate.
    -) Jinak jen drobnost, krom centimetrů a metrů je lepší používat couly a sáhy, ale chápu, že je to zvyk.
    -) Nejsem si jist a nejsem biolog ale nepřipadne ti že by panožky byly zbytečné? Pohybuje se rotačním pohybem a takový rotační kluzký pohyb by mohly panožky zpomalovat a blokovat. Nebo to při tomto pohybu ještě s nimi zároveň hrabe? Na povrchu se zase může pohybovat podobně jako žížala…má přeci svalstvo.
    -) Jinak spodní strana válce? Existuje vůbec něco, jak se pozná spodní a vrchní část válce? Ono předkus může být jak na dolní tak na horní čelisti. Jde o formulaci
    -) K výskytu. Přímé sluneční světlo a extrémní sucho mu vadí. Zde by byl dobrý nějaký pravidlový popis, který by nestvůra měla při boji v takovémto prostředí.
    -) Asi se teď pletu ale trošku mě zaráží, když píšeš že mají na pokožce výborné hmatové buňky, ale přitom jsou ukryty dvoucoulovou vrstvou sekretu. Ano je to možné, například taková žížala má taky v pokožce hmatové buňky, leč připadne mi to trochu neefektní pod tak tlustou vrstvou.
    -) Kde po těle jsou chemoreceptory? Všude? Jinak možná jsi klidně mohl připsat že dýchají celým povrchem těla.
    -) Píšeš že není vytrvalec a chybí ti zde údaj o vytrvalosti. Bohužel pro něj není nikde kolonka ale připisuje se do popisu.
    -) Ad plavání: Jinak nemá čichové ústrojí a píšeš že vydrží ve vodě na jeden nádech? Čím a jak se nadechuje, kde ústí jeho čichové ústrojí? Jak říkám asi ti chybí že dýchá celým povrchem těla.
    -) Panožkami se zachytí – no nevím panožky jsou přeci také obaleny kluzkým slizem ne? To by asi klouzalo a sliz lepkavý zřejmě nebude – viz. Usnadnění pohybu pod zemí.
    -) Ad drobné předměty v žaludku: proč by je žral když využívá chemoreceptorů a termoreceptorů?
    -) Smrad je často zmiňován, hrozí během souboje možnost nevolnosti z něj? Píšeš také že je nenápadný a útočí z krytu, ovšem příšerně smrdí, čímž by odlákával kořist ne? A také se tak trochu prozrazoval.
    -) Ještě mě napadá jestli by se nemohl při výpadu a následném povalení oběti na zem ji pokusit svým tělem udusit. I když je asi hodně krvelačný :o)
    -) Co se týče zakousnutí zde bych dal určitě možnost se z něj vypustit a to pastí Sil+Obr – X – setřesní / stále zakousnut.
    -) Jinak by bylo zajímavé co by se dělo při vyřazení jeho termoreceptorů a světločivnosti ( např. vypálením ) na hlavě. Nějaké postihy.
    -) Dungeony -> grr…nemám rád angličtinu v českých příspěvcích české hry :o)
    -) Chybí něco ke vzniku či rozmnožování nestvůr

    Vyhodnocení: Horor je využitelnou nestvůrou do podzemí, pokud PJ potřebuje zdržet hráče, neví co postavit do cesty nebo v podobných situacích. Je to prostě jednoduché a použitelné. Což je ovšem na úkor jednak originalitě a za druhé se mi ( teď se omlouvám za subjektivitu ) trošku jeví proti srsti, ten místy profesorský způsob kombinovaný s nadšením. Jinak sem tam chybí nějaká muška a něco naopak zbytečně psáno několikrát nebo navíc. Viděl bych to na hezkých 3+ s tím že má u mě autor u příští nestvůry to plus schované.

    S pozdravem