Alchymistické Předměty

Průrazná hvězdice Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Zbraně

Magenergie: 10

Suroviny: 20

Základ: hvězdice a roztavená ocel (10mn)

Trvání: 1 rok

Výroba: 8 směn

Popis:

Postup výroby:
Alchymista si připraví kotlík. Do něj nalije roztavenou ocel, přidá 5 magů a suroviny za 20 zl. Po 3 směnách do tohoto roztoku namočí hvězdici. Na hvězdici namaluje runy a přidá zbývajících 5 magů. Poté nechá hvězdici 5 směn na pokoji a poté se muže hvězdice používat v boji. Z 1 kotlíku můžeme udělat 10 hvězdic.

Popis:
Průrazná hvězdice vypadá jako obyčejná hvězdice, ale je o trosku vetší a také teší (5mn). Je to lehká vrhací zbraň, její parametry jsou: Oč: 3/+2(ocelový povlak), dostřel: 4/12/16

Zvláštní schopnost:
Průrazná hvězdice dokáže zaútočit na 2 postavy, ale ti musí stát za sebou (plus minus 1 sáh) a být vzdálení od sebe 4 sáhy. Na 1. postavu se útočí normálně (podle PPZ). Když se útok podaří tak si postava hází proti pasti. Past je na odolnost + kvalita zbroje -10- neprošpikování/prošpikování . Pokud je postava prošpikovaná, hvězdice letí dál a postava je zraněna za 1k10. Nyní hvězdice letí na 2. postavu která si hází proti pasti : obratnost -6- nezasáhla/zasáhla. Pokud hvězdice zasáhla 2.postavu je postava zraněna podle PPZ,ale parametry hvězdice jsou : 3/0.

A to je snad všechno. A mám jednu prozbu a ta zní :BUĎTE NA MĚ TVRDÍ !!

Historie:
Jednou jeden zloděj jméno si nedokážu vybavit, ale to není důležité. To jednou tento zloděj se mnou seděl v Lakrinském vězení. Já jsem se ho zeptal: "Za co tady sedíš?" A on mi odpověděl toto:
"Tak sem se jednou brouzdal ulicí a hledal něco k snědku a vtom se na mě vrhli 2 lupiči, utíkali ke mě. Já jsem si ale dobře všimnul jejich mečů u pasu a proto jsem vytáhnul svou hvězdici, kterou mi dal můj kamarád Alvir. Hodil jsem a moje zbraň prolítla jednomu z nich žaludkem. Hvězdice však letěla dál a druhého lupiče zasáhla do krku. Ale jako na draka to byli zloději ze zdejšího cechu a to si piš, že jsem nemohl vyváznout jen tak, protože cech ovládá půlku úředníků. Tak tady sedím."
Po té co mne můj bratr Muradin dostal z basy, vyhledal jsem Alchymistu Alvira a ten mi prozradil recept na průraznou hvězdici.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Roztavená oceľ... tak s ňou môžeš manipulovať leda pomocou pekne silnej mágie. Kde asi ju taký alchymista vezme? Zariadenie na tavenie ocele asi nemá ani doma... a to by chcelo do popisu, výroba x smien, doma...

Že by púhy oceľový povlak spôsobil takú prieraznosť, je nereálne... a naviac tu môžeš využiť mágiu, silu namaľovaných rún - tak prečo formulácia "Oč: 3/+2(ocelový povlak)", naviac si chcel asi napísať ÚČ...

Ak neprehodím pascu na prešpikovanie - čo sa stane? kde je hviezdica? na zemi, v tele prvej obete... to chce doriešiť.

Prečo si druhá postava hádže na obratnosť pascu, a nepoužíva normálnu obranu? To totiž znamená, že ma hviezdica zraní bez ohľadu na KZ.


 Uživatel úrovně 0

procmi : myslim ze je tam zraneni za 1k6


 Uživatel úrovně 0

Pokud to tebou proletí , tak by tomelo byt dalsi zraneni , ne???Nebo smrt...


 Uživatel úrovně 5

Hm, na to co to dělá, je to levné výrobními náklady.

Výroba
Ano chybí zde, na jak dlouho hvězdici namočí do roztoku surovin, oceli a surové magenregie. Ta mageenrgie by v podstatě mohla mít ochranou funkci, že by ocel udržela v tekutém, či vláčném stavu i při nižšší teplotě....

Runy
Ono to malování run na hvězdici, je takové zvláštní. A hlavně to je maluje ihned po té co hvězdici vytáhne rozheřátou s kotlíku? Každopádně si myslím, že lepší než malovat runy, by bylo je do povrchu teplotou z měklé hvězdice vyrýt. A pak proč se zdobí runami? Mají ty runy nějaký význam, nebo je to jen podpisová značka alchymisty, aby se vědělo kdo ru hvězdici vyrobil?

A k průraznosti zde již padly zmínky...

Je to sice zajímavé spestření, ale nedotažené do konce. Moudrá sova by tomu hodně prospěla.

Tuax


 Uživatel úrovně 0

Nápad dobrý, ale nedporacovaný, ako podotlkli ostatný, pomerne veľa logických chýb. 3***


 Uživatel úrovně 0


Již tradičně začínám rozborem příspěvku po stránce jazyka českého a především slohu.
U tebe to není tak hrozné jako u jiných výtečníků, ale opět tu figuruje slovo ALE!
Teď se tě na něco zeptám a zkus si, klidně sám pro sebe, odpovědět na otázku – Když si přečteš svůj příspěvek, příběhem počínaje „pravidlovou“ částí konče, jak se ti jeví? Nezdá se ti to takové… utahané, bez náznaku napětí, nedočkavosti? Nevím jak ostatní, ale já jsem přivíral víčka. Vyvarování se takovýchto situací je základem úspěchu. V písemném projevu (příběh,povídka,..) se využívá specifických prostředků,které nikdy neuškodí, jako například: - přirovnání; užití metafor; citoslovcí; hromadění synonymních výrazů; využít prezent historický není úbec na škodu; užívání krátkých či jednočlenných vět(pro větší spád, napětí); dále prostředky hovorové; nespisovné(pozor na vulgarizmy) nejsou k zahození; dále můžu pokračovat užitím přímé řeči, kterou jsi ty využil až moc; atd.

Po pravidlové stránce to taky není žádná sláva.
-postup výroby: 1) ocel – jsme ve fantazii, ve světě nekonečna možností a variant. Ocel, hm. Studuji střední pr. stavební a jsem seznámen s poměrně širokým spektrem oceli, i ve světě DrD najdeš vícero druhů, např. hvězdná ocel,.. Víc se rozepiš.
2 ) Roztok – Zase, obyčejné-„suché“ 5magů a 20zl za suroviny, vždyť to by zvládl napsat a především vymyslet,popřípadě si přečíst v pravidlech, "každém Carda“.
3 ) „Po 3 směnách do tohoto roztoku namočí hvězdici“-v pohodě,jedem dál- „Na hvězdici namaluje runy…“ – Trochu z technologie. – Celkem hafo borec když do rozžhavené oceli namaluje runy… To byla jedna věc a druhá – Ocel se před manipulací nechá ochladit (pár hodin).
4 ) Od předešlé odrážky by to šlo odvodit- 5 směn stačit nebude. Jestli si správně pomatuji převody, tak 5 směn=cca 50min, toto číslo vynásob řekněme 29 a snad to půjde.
5 ) „ Z 1 kotlíku můžeme udělat 10 hvězdit.“ …eee,pro nás méně chápající, jako velikostí disponuje kotlík?

Popis: : )

Zvláštní schopnost:
No, už jsem to někde viděl… Jo – Průrazné šípy ????

Do tohohle ti moc kecat nebudu, snad jen – k pasti na proražení by se měla drobátko stahovat i útočníkova síla.

Závěrem: - „prošpekovat“ : )
- Nápad vcelku neoriginální, zpracování nepříliš estetické
- U mnou nekomentovaných skutečností souhlasím se zombie a na zbytek jsem asi zapomněl : )
- Moudrá sova – dílna … what?


 Uživatel úrovně 0

Přijde mi to moc silný. Hlavně v tom příkladu. Proletěla mu žaludkem?!


 Uživatel úrovně 0

Príbeh, popis - logické zvýšenie hmotnosti a tiež útočnosti (čím je spôsobený vyšší dostrel ?) , aj tá výroba (až na tú roztavenú oceľ v kotlíku) to je to,čo ma až na pár drobnosí považujem za plus... ale tá zvlášna schopnosť, aby takáto jemne magická hviezdica niekoho prešpikovala (???) ... to sa mi vôbec nepozdáva.

Celkovo je to také -niečo áno,ale niečo vôbec nie...


 Uživatel úrovně 0

Zombie: pokusim se to vylepsit a magije umoznuje vsechno, ale na 2. stranu mas asi pravdu je to docela nelogicke


 Uživatel úrovně 5

1) Píše se magů od slova magenergie (jednotka), nikoli mágů od slova Mág (kouzleník)!
2) Pokud do kotlíku naliješ roztavenou ocel (teplota tání nad 1400°C), pak ti kotlíkem proteče skrz. Tedy pokud nevlastníš kotlík z chromu nebo wolframu :o) Taktéž vložená hvězdice se buď roztopí, nebo ve vychládajícím kovu zatuhne. Na jak dlouho a jak se namáčí ?
3) U prostřelování hvězdicí uvádíš dvě čísla:
a)vzdálenost 4 sáhů mezi postavami (co se stane, pokud jsou blíže, nebo dále od sebe)
b) plus mínus 1 sáh (vzdálenost mezi postavami či směrová odchylka ?)
4) cena je příliš nízká, když uvážíme, že k notnému vylepšení hvězdice je třeba 10/10 = 1 mag a 20/10 = 2 suroviny! 5) Uvažuji, že průrazná hvězdice bude lépe probíje tvrdé krunýře a kovové zbroje, kdežto od ostatních zbrojí se bude odrážet. Na prostřelení těla skrs naskrz a poranění dalšího tvora nemá házející dostatečnou sílu a ani hvězdice není nijak těžká. Dostřel u těžší hvězdice by měl být nižší z důvodu vyšší váhy (při konstatntní síle vrhajícího).
Závěr: promyslet logické zádrhely, dopracovat.