Alchymistické Předměty

Repelent Hodnocení: Nic moc

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 11

Skupina: Lektvary

Magenergie: 2

Suroviny: 5

Základ: rum

Trvání: 2-3 roky

Výroba: 1 směna

Barva/chuť/zápach: -25/150/150

Popis:

Popis:Je to tekutina, která se používá na zničení takových škůdců, kteří znepříjemňují život dobrodruhům pojídáním jejich vaků a brašen. Po požití ošetřené kůže škůdce okamžitě pojde. Ale stejně jako pro škodlivé tvory je tento lektvar jedovatý i pro postavy( jen po požití). Po požití je postava zraněna za 1-3 životy. Lektvar vydrží na ošetřené kůži 2-3 roky pak začne vyprchávat. Repelent je bezbarvá tekutina silného chemického zápachu a chutnající velmi hrozně.

„Sakra zase ty hnusné potvory ! Už mi zničili třetí brašnu.“zařvala Kharin. Lamil se na ni podíval jak sbírá předměty ze země a zasmál se: „Proč se namáháš. Vždyť se tomu dá předejít! Zrovna jsem koupil tuhle věc u známého. Je to alchymista, víš. Dal mi tuhle kapalinu zrovna na tyhle potvory. Stačí natřít brašnu nebo vak a je po problému…“ „Ukaž“ řekla Kharin a natáhla se po lahvičce „Jestli mi to pomůže, tak se picnu“.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 11

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No, já se z toho zrovna dvakrát "nepicnu". Přišlo mi to málo vysvětlené, třeba by tam mohl být vznik, nebo tak něco. Příběh celkem vhodný, je to takové zpestření, jen mi to přišlo jako nějaká rádiová reklama.. a možnýá výroba trochu víc magů.


 Uživatel úrovně 0

Musím říci, že tento příspěvek je velice nepromyšlený a velice nepropracovaný. Od názvu REPELENT přes požití (zkuste ochutnat repelent- třeba jen zředěný vodou- a pár dní budete v nemocnici- z čehož usuzuji že 1-3 životy je špatně řešeno).Zajímalo by mě také jestli ten repelent zůstane na kůži tři roky když zaprší a jestli se nebude rušit s nějakou chemickou vazbou činidla kůží.


 Uživatel úrovně 0

1)Repelent - už ten název mi nějak do světa DRD nezapadá. už vidm jak lidé v 11. století(např.) dájí předmětu název repelet. Jména se dávala zcela obyčejná, podle vlastností jimiž někdo nebo něco disponuje... Zabiják, broukobijec, apod. ; )

2) Co se stane když si postava tekutinu nanese na kůži?

3) Popis výroby
4) Některé formulace jsou opravdu "hrozné"
5) Povídka, příběh, jak chceš. Vždyť to je jak reklama v TVshopingu a to neni dobrý!
6) K trvanlivosti - Možná poněkudpřehnané.
7) Otrava - chtělo by to past na odolnost
8) Základ rum? pěkný ; )
9) Chybí mi místo výroby - /doma??
0) použitelnost - vysoká, ale je tu spousta rozporů, bez jejich vyřešení neni možno předmět použít.


 Uživatel úrovně 0

1.) ...tekutina silného chemického zápachu a chutnající velmi hrozně.

Tahle věta je úžasná, co si pod tím má představit? Samozřejmě práce pro PJ...

2.) Základ rum, ale i tak to páchne chemicky... a nepřitahoval by rum hmyz?

3.) Vůbec se mi nezdá kombinace 2 magy, 5 zlatých, výroba jednu směnu a trvání 2-3 roky. Divné...

4.) Slabé zpracování. PS: Navrhuji psát příběh vždy před text, měl by navnadit, přitáhnout pozornost a naznačit funkčnost.

5.) Příběh slabý, bez nějakého lepšího nápadu.

6.) Barva/chuť/zápach: -25/150/150

To se mi také nějak nepozdává, hlavně hodnoty 150 a 150, Dá se předpokládat, že brašna smrdí tak, že v tom zápachu dobrodruh snad i omdlí, nemyslíš?

Celkové hodnocení:
Zcela špatný příspěvěk. V konkurenci na tomto webu nemá jakékoliv ambice. Použití ve hře mizivé kvůli výše zmíněnému zápachu.


 Uživatel úrovně 5

4 Master_of_Drakes: naopak, Tvání označuje trvání účinku, trvanlivost lektvarů v základních pravidlech DrD vůbec není uvažována ...


 Uživatel úrovně 0

Presne tento predmet mám rozpísaný už vyše pol roka, no stojí, lebo ja mám vo zvyku niečo začať, a potom vzhľadom na nedostatok času to skoro nedokončiť, podobne ako u Okeny, ktorá sa robil tiež približne rok... No škoda, že som to nespravil trochu skôr a neodoslal...


 Uživatel úrovně 0

Dakar: myslím proti kožožroutům, čí proti pidalkám (viz modul AArdanský rituál).


 Uživatel úrovně 5

Než rum použi radšej šťavu nejakej rastliny.

Zápach 150 znamená, že to smrdí i mne, nielen škodcom - hm, tak to by som zo sebou nevláčila... a pokiaľ je Kharin zlodejka, tak s tým smradom môže zabudnúť na nenápadnosť.

Ako to chutná po požití?


 Uživatel úrovně 0

Vcelku dobrý nápad, ale zajímalo by mě proti jaký škůdcům je to určeno , protože v reálném světě je repelent určen proti komárům a podobné havěti, ale ta asi vak nesežere a repelent proti liškám a medvědům ??? na tom asi chtělo trochu zapracovat.


 Uživatel úrovně 0

Díky za příspěvky zapracuju na sobě :))