Alchymistické Předměty

Aurový štítek proti střelám Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 22

Skupina: Zbroj

Magenergie: 250

Suroviny: 85

Základ: pěstní štítek

Trvání: 2 roky nebo do zničení

Výroba: 14 dní doma a 5 dní v kovárně

Popis:

Tento malý pěstní štítek je vyroben tak, aby dokázal v omezené míře odrážet šípy a další menší střely přímé střelby. Štít funguje pokud je na majitele vystřeleno z takového směru, že štít je zhruba mezi střelcem a cílem. Tudíž střílí-li na majitele někdo zezadu štít nepomůže. Aurový štít z důvodu, že k odvrácení střel využívá magickou auru, která střely vychyluje z dráhy (1-33 proc. je střela vychýlen navrch a dál se o ni nikdo nezajímá, 34-66 proc. střela je vychýlena v pravo dozadu a obrana se týká tvora stojícího v tom směru (ale U.Č. takového šípu je o 3 menší než původně) a 64-99 proc. šíp je vychýlen v levo dozadu a obranu taktéž zmenšenou o 3 řeší postava v daném směru, no a 100 proc je přímý zásah štítu a 20 proc. šance na jeho zničení) Při dodání 200 magů při výrobě je možné implantovat menší schopnost (neovlivnitelnou mejitelem), že štítek se jaksi pokoušet ochránit i majitelovy spolubojovníky (Menší příklad: stojí-li dva muži vedle sebe, první má štítek a druhý ne, 1krát během třech střeleckých útoků se štítek pokusí střelu vykrýt, stojí-li však tito 2 muži dál jak na sousedních hexech, štítek nic nepodniká). Tato ochrana má i svou daň, sice pomůže spolubojovníkovi a probíhá v TÉMĚŘ nulovém čase, i tak svým pohybem majiteli zhorší rovnováhu, což se projeví postihem -2 na obranu v kole, kdy štítek zapracoval. Sám o sobě obranu nezvedá (nemá bonus k obraně +1 jeko klasický štít) a jeho využití začíná až v okamžiku kdy by si měl jeho majitel odepisovat životy, to je dáno tím, že aura není dostatečně silná aby chránila proti příliš rychle letícím šípům které by způsobily zranění 15 životů a více. Jinými slovy: procentovkou se háže pouze je-li zranění menší než 15 životů.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 22

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Moc se mi to líbí...... :-)))


 Uživatel úrovně 0

KILLMAN: taky by mě to zajmalo.....


 Uživatel úrovně 0

dobrý, jen nechápu sira-johna........


 Uživatel úrovně 0

Předmět docela uhde


 Uživatel úrovně 0

Zajímalo by mě, proč dal sir_john 0. Pokud se k tomu nehodlá vyjádřit tak to beru že je jen prasící nulák!


 Uživatel úrovně 0

Nápad je to každopádně dobrej a použitelne za coš 5*


 Uživatel úrovně 0

Proč se to furt někdo snaží komplikovat? Já myslím že to pužít jde a není třeba pj otravovat se zbytečným počítáním. I tak je ho tam až dost. A co se týká toho co by mohlo.... To patří do dílny


 Uživatel úrovně 5

Ono by taky slo ze by ten predmet mel 100Mg vydrzel by treba 5 let ale kazdy odrazeny streli nebo vystaveni prekazky by stalo magi tak 2 na pouziti a pouzivalo by se to automatycky.


 Uživatel úrovně 5

Nevim ja bych to zmenil akorat proti UC -15 ne proti zraneni tak jak je kouzlo z Expertu - Zrcadlo akorad by bylo proti strelbe a v predmetu ono by slo taky udelat druhej stitek ktery by v sobe mel kouzlo zrcadlo ale na porad jako tohle ale nesli by k sobe najednou by se mohl nosit jen jeden stitek pokud by byli nasazeny oba tak by nefungoval ani jeden.
Mas 4.


 Uživatel úrovně 0

Delorian: díky, s šípem nahoru se nic dělat nebude (chudáky PJ by jeblo kdyby se ještě měli starat o to jaký druh ptáka letí právě kus za postavou:-)) Chrání stejně A i C a to z několika důvodů: je tam v podstatě inteligentní démon (cca 16. sféra, ale to není podstatné), za druhé bylo by to o moc složitější (né pro mě vymyslet, ale pro pj kontrolovat) a za třetí se složitostí by se neúměrně výsledku rozrůstal i popis a to by bylo zbytečné. Zkrátka démon ví, že má chránit danou postavu a podle toho se zařídí aby svůj úkol mohl splnit.
A ještě jedna drobnost, schválně se o tom nezmiňuju a nechávám čistě na vůli PJ jestli tuto věcičku dovolí používat i kouzelníkovi, jednak proto, že je to dost malé aby u toho moh mít hůl v obou rukách, také proto, že to nedává bonus k obraně a i z důvodu 15ti životové hranice: u kouzelníka je zásah za víc jak 15 životů pravděpodobnější, proto nechť si PJové určí tuto věc sami. Ještě k popisu: schválně sem se přespřílič nezabýval vzhladem aby si jej každý PJ mohl upravit jak chce, důležité je fungování.