Alchymistické Předměty

Aurový štítek proti střelám Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 22

Skupina: Zbroj

Magenergie: 250

Suroviny: 85

Základ: pěstní štítek

Trvání: 2 roky nebo do zničení

Výroba: 14 dní doma a 5 dní v kovárně

Popis:

Tento malý pěstní štítek je vyroben tak, aby dokázal v omezené míře odrážet šípy a další menší střely přímé střelby. Štít funguje pokud je na majitele vystřeleno z takového směru, že štít je zhruba mezi střelcem a cílem. Tudíž střílí-li na majitele někdo zezadu štít nepomůže. Aurový štít z důvodu, že k odvrácení střel využívá magickou auru, která střely vychyluje z dráhy (1-33 proc. je střela vychýlen navrch a dál se o ni nikdo nezajímá, 34-66 proc. střela je vychýlena v pravo dozadu a obrana se týká tvora stojícího v tom směru (ale U.Č. takového šípu je o 3 menší než původně) a 64-99 proc. šíp je vychýlen v levo dozadu a obranu taktéž zmenšenou o 3 řeší postava v daném směru, no a 100 proc je přímý zásah štítu a 20 proc. šance na jeho zničení) Při dodání 200 magů při výrobě je možné implantovat menší schopnost (neovlivnitelnou mejitelem), že štítek se jaksi pokoušet ochránit i majitelovy spolubojovníky (Menší příklad: stojí-li dva muži vedle sebe, první má štítek a druhý ne, 1krát během třech střeleckých útoků se štítek pokusí střelu vykrýt, stojí-li však tito 2 muži dál jak na sousedních hexech, štítek nic nepodniká). Tato ochrana má i svou daň, sice pomůže spolubojovníkovi a probíhá v TÉMĚŘ nulovém čase, i tak svým pohybem majiteli zhorší rovnováhu, což se projeví postihem -2 na obranu v kole, kdy štítek zapracoval. Sám o sobě obranu nezvedá (nemá bonus k obraně +1 jeko klasický štít) a jeho využití začíná až v okamžiku kdy by si měl jeho majitel odepisovat životy, to je dáno tím, že aura není dostatečně silná aby chránila proti příliš rychle letícím šípům které by způsobily zranění 15 životů a více. Jinými slovy: procentovkou se háže pouze je-li zranění menší než 15 životů.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 22

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Je to velmi pekné a vyvážené, teoreticky by to podla mňa mohlo fungovať aj 5 rokou ale to je to najmenej. Mohlo by byť zaujímvé čo sa stane s tým odrazeným šípom nahor (tiež môže niekoho zasiahnuť :)). Môže to používať postavy rôznych velkostí (chráni rovnako A aj C) ? inak máš to za 5* lebo je to dobré a hodím to aj k sebe do sveta.


 Uživatel úrovně 0

No abych se přiznal, tak sem ještě koketoval s možností, že by štít neodrážel víc jak x střel v kole, ale když si to představím, tak to beru tak, že je ten štít a kolem něj je takovéto "duňácké" pole (když sem to vytvářel, tak sem na to nepomyslel, ale to porovnání sedí) které je víceméně trvalé a jen se prohýbá a tím odklání střely, omezení šípů by mělo odůvodnění až třeba při 8 až 10ti šípech v jednom kole. To zmé vlastní zkušenosti nenastává moc často a také jako PJ si sem velmi dobře vědom problémů s věcmi takto počítanými (a chtít to po hráčích!) tak jsem volil cestu ulehčení PJ a zjednodušení. A k poslední otázce,abych odpověděl přesně: Štít je malinkej do 30 cm v průměru (proto ta šance na jeho trefení) z jeho středu směrem ke krajím vychází magická aura v podobě průhledně modře mlžného oparu možná pulzujících, který se v okamžiku kdy se jej dotkne střela trošičku prohne a ztuhne ve směru odražení. V tom zatuhnutí a ohnutí to celé vězí. Střely zraňující za 15 a víc životů mají takovou rychlost že aura prostě nestihne zatuhnout. Z důvodů toho že se vše děje aurou tak sem také zrušil to omezení na počet střel. Dva roky proto, protože kdyby to trvalo méně tak by to hráče tolik nelákalo a déle taky ne, neboť démon uvnitř toho chytání už bude mít plné zuby:-), né ve skutečnosti si myslím, že když už za něj někdo tolik peněz obětuje, tak ho bude z husta užívat a proto se těch dvou let ani nedožije.


 Uživatel úrovně 5

Dobré, něco jako silový štít nebo pentaštít z Duny. Proražení ochrany při síle poranění 15 a více je dobré, počítá si postava do obrany mimo zbroje i obratnost ? (tj. bude se snažit uhnout ?) Dva roky trvanlivost ? Pefektní, ale chtělo by to omezit počet odražených střel, třeba na deset denně. Štít se při odrážení pohybuje a střely se tak do něj zasekávají, nebo vytvoří ochrannou bariéru mezi majitelem a střelou ?