Výzva pro redaktory Článků a Esejí (popř. i jiné)
Byla bych velmi ráda, kdyby redaktoři navštěvovali v MS sekci Autoři vs. Redakce, kde se čeká na jejich reakce. Osobně si myslím, že by vám to nikdo neměl vysloveně připomínat a že byste alespoň 2x měsíčně měli navštívit tuto část serveru, neboť vaše práce (dobrovolná) nespočívá pouze ve schvalování děl a diskuzi nad nimi, ale také v zamítání děl a (opět) případné diskuzi o nich, pokud se uživateli nezdá důvod, který dostane ve vygenerovaném emailu.
Pro všechny redaktory
To, že případně nenavštěvujete Dílnu, to chápu. Ale ostatní sekce byste navštěvovat měli, protože (ať chcete či ne) jste mazáci, kteří se s problematikou dračího doupěte (a jeho odvětvích) setkávají neustále a jsou natolik schopní (nebo si natolik věří), že se postavili do funkce redaktora a odhadujete (prvotně – pokud dílo neprošlo Dílnou) funkčnost obsahů textů či jiných aspektů tohoto RPG.
Poradenství už je vaše opravdu extra dobrovolná práce (na druhou stranu, pokud jste redaktory, měli byste s dotazy a poradenstvím počítat, protože to je pak jako když zdravotní sestra nechá na lůžku pomočeného (s tím, že se na ni musí přímo obrátit) a pak ho po vizitě seřve, že páchne).
Zamítnutí je ale vaším osobním rozhodnutím a za to jste zcela odpovědní a pokud se někomu zdá nemístné, nespravedlivé, nepřesné či neuchopitelné, je vaší povinností podat nové řádné odůvodnění (protože po onu spornou dobu, kdy vysvětlení zamítnutý nemá, jej omezujete v získání nějakých zpětných vazeb apod.) stejně jako je povinností uživatele jednat v rámci zásad slušného chování.
Pro všechny uživatele
Na základě výše zmíněného textu je potřeba následně uznat případnou chybu a nervat se do krve, pokud druhou stranu nepřesvědčíme (nedokopeme k rezignaci, neuvrhneme do depresí, nezničíme její pověst, neplivneme si na ni či přímo po ní nepoštveme další uživatele).
Tím chci naznačit, že sekce Autoři vs. Redakce není o rivalitě, ale o rozumně vedené diskuzi, která nemá dokázat 15 letému, že je druhý subjekt starší o 5 let a že má „držet hubu“ a krok. A proto by měla být brána Redaktory v potaz.
Děkuji za vyslyšení, popř. se omlouvám za spamování fora.
Fórum
Fórum slouží především pro informace masového charakteru a informace obecně zajímavé, zvláště ty, co se nedají moc rozumně umístit jinam. Např. pozdravy z Conů, oznamení o významných novinkách na tematicky příbuzných serverech, informace o akcích komunitního charakteru (Jdeme s Pepou do kina na Narnii, chcete taky?) atp. Toto fórum slouží i jako guestbook.
Nachází se zde také rozcestník k několika nejzákladnějším stolům, které by měly Fóru ulehčit, a proto je prosím používejte, stejně jako mnoho dalších v Putyce (nikdo vám hlavu neutrhne, když tak neučiníte, ale tady vaše oznámení rychleji zapadne).
Za obsah příspěvku ručí autor, nikoli vlastník serveru nebo redakce DraciDoupe.cz. Toto ovšem neznamená, že nevhodné (např. vulgární) příspěvky nebudou bez diskuse mazány, byť mazat se bude jen v nejnutnějších případech.
Omlouváme se, ale anonymní přispívání bylo zrušeno kvůli některým bezohledným spammerům. Děkujeme za pochopení.
Nevíte někdo, co proti sobě mají Melegant a svět?
Nevíte někdo, co proti sobě mají Tuvy a Zombie?
Lord Alfik s krátkým malým měkkým mě odhalil :-)
Suk: A zdalipak víš, z kterého filmu je "No, nepříjemnou stránkou mučednictví je, že musíte zemřít..."
Alký chtěl prostě zamachřit s tím jak vysokou má repku. Vždyt je to jasné. :)
Kontrolu bych provedl tak, že ti zde cvičně udělím +1 reputace za nějaký příspěvek, pokud ti to skočí na nulu, někde je problém a je dobře, že o něm pro příští případy víme :-) ... průkopničina hold byla vždy nevděčná práce.
Samozřejmě žádný, ale raději by sis to měl zkontrolovat v zájmu vlastního zdraví :-)
Alcator: Mohu vědět, který znaménkový datový typ v MySQL přetéká při přechodu z 255 na 256 do nuly?
/* totally off-topic */
Alert, alert! Check the database!
Alcator: Reputace: 255 (binárně 11111111).
Jestli mi po příští reputaci naskočí nula, tak někoho zardousím :-)
ad knihy: To souvisí třeba i s tím, že na Slovensku je daň na knihy 19%, u nás nižší. To znamená, že při stejné ceně má obchodník menší marži (při stejných výrobních nákladech), při stejné marži je kniha dražší a neprodává se.
Stoupa: Ja čítam hlavne fantasy a sci-fi, z toho je v SJ len Potter, LotR, Eragon, Narnia a podobné vysokomedializované diela. Knihy z iných oblastí sú na tom myslím lepšie, ale stále je veľmi veľa kníh, ktoré sa dajú zohnať len v ČJ. Ja sa teda vôbec nesťažujem, lebo aj keď je to určite strašne nevlastenecké, fantasy a sci-fi po slovensky, to je ako ryba na suchu ;)
Preto aj DrD hráme po vašom, keď sme to v začiatkoch skúšali po slovensky, nedalo sa hrať, lebo sa všetci smiali na našich smiešnych slovách :)
Ithildur: Jn, každej třetí film máte v tv česky, páč nikdo nechce utrácet za zbytečnej dabing:) Ale že je tolik knížek co vyšlo jenom česky, to jsem nevěděl.
Môj skromný názor je, že za to môžu vydavateľstvá kníh. Väčšina kníh, čo som prečítal, bola po česky, lebo u nás ich nikto nevydá. Nie že by som čítal slovenské verzie, aj keby boli...
Keďže češtinu stále čítam a dosť často počujem vo filmoch, nemám s ňou problémy, len občas neviem presne ako dať i/y. Neviem ale o žiadnej knihe, ktorá by bola preložená len do SJ a teda by ju aj v ČR museli čítať po slovensky. Myslím, že to je jeden z dôvodov, prečo občas dochádza k problémom...
ještě horší je to v místech kde je hůř slyšet - v hospodě třeba. Páč když člověk slyší jenom útržky češtiny, automaticky si ty chybějící části slov domejšlí. Mozek to prostě sám doplní aby to dávalo smysl:) Ale ty chybějící části slovenskejch slov si mozek doplňovat neumí (rozhodně teda ne ten muj) páč ty slova prostě nemá zažitý. Před chvílí sem s kámošem, Slovákem, byl ve sklepě hrát ping pong, byla tam celkem velká ozvěna a skoro vůbec sem mu kvuli tomu neorzuměl. Češtině bych rozuměl.
psaná slovenština je imho bez problémů. Semtam nějakej výraz nepochytim, ale nic zásadního. S mluvenou slovenštinou je to trochu horší...muj spolubydlící mluví děsně rychle a občas fakt nevim o co jde a jen se usmívam aby to nebylo trapný:)
Všichni předběžní účastníci GrillConu, prosím, ke stolu GrillCon (přes mé statistiky nejrychleji). Máme dilema.
pouze v případě individuál-ovské akce. Jakmile tvoříte skupinu, či dokonce "dav", začínáte se chovat jako dav a je vinou pořadatelů, pokud nevědí, jak se chová dav.
Je to vždy o rozumu zúčastněných... no
Nepovažuji to za dobrý nápad, ale to je můj soukromý postoj, pokud by si o tom někdo chtěl pokecat, tak poštou.
Alcator: to mi pripomina - nepripojis se k Zombie walk...
tam prave o zatahovani obecenstva (v ramci slusnosti) jde :)