Bojové ponaučení
Autor: | Prales |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 113 |
Jde o to, že válečník získá bonus +1 na obranu potom co přijde o 600 životů, samozřejmě, že se tak nestane najednou, ale životy se sčítají z ruzných bojů, nikoly však když je otráven nebo si zranění způsobuje sám (jo jsou i takový) prostě normální souboj tváří v tvář (nepočítá se střelecký zásah). Válečník se poučí ze svých chyb a zranění a dává si na zásahy na tato místa větší pozor.
Po získání tohoto bonusu může získat i bojový bonus. Stačí získání 3000 zkušeností a je schopen tato místa lépe trefovat a získá bonus +1 k útoku, avšak pouze proti humanoidním postavám.
Diskuze
není to špatná myšlenka - chybama se člověk učí
houmy - súhlasím s tebou...
Podle mě super věc.
Podľa mňa je ten bonus +1 maximum a viac sa to už nezvyšuje.
Trochu divná záležitost. Neúspěšný válečník (ten, co do sebe nechá řezat) je nakonec zvýhodněn oproti lepšímu (který spíš mlátí ostatní). Co na to veliký bůh Evoluc? Taky si myslím, že pro takového válečníka pak bude platit následující pravidlo: před dobrodružstvím hoď pravděpobnost - zda vůbec do něčeho půjdeš (10 % za zkušenosti z boje) pokud se vejdeš do 10 % nikam nepůjdeš - poučil ses z vlastních chyb a zůstaneš radši doma.
Další chyba - berserk do sebe nechá mlátit jak divej (teda víc než obvykle), ale v životě se z toho nepoučí - je v tu chvíli mimo.
A navíc - přináší to další haldu evidovaných čísel - zranění utržená v boji - kdo to bude kontrolovat a evidovat...?
Pěkná práce, zajímalo by mě však, kolik rát to působý. Jednou/100kr8t?
Neni to spatny. Muze ziskat vetsi bonus?
dobrý jen to trochu nechápu.
Když získám 30000 zt. tak mám+10 k útoku? To je až moc dobrý ne? 1*
V době kdy regulérně přijdu o 600 mě bonus +1 na obranu fakt už nevytrhne.
A kdyby se stalo, jako už mnohokrát, že by PJ papír s počtem ztracených životů ztratil, asi bych se oběsil :)