Předměty

Jezdecký měč-lehký Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 10

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 4/+2 oz +0 (6/+2 oz+1)

Délka: 1

Cena: 60

Váha: 35 mn

Popis:

Jedná se o střední jednoruční zbraň, kterou využijí hlavně "jízdáci". Na zemi má parametry 4/+2/+0 ,
ale na jízdní nestvůře 6/+2/+1. Zbraň vypadá, jako o trochu kratší, robustnější a ostřejší široký meč.
Tuto zbraň zcela běžně využívají bohatší členové rytířských řádů - a v jejich rukou se mění v pravdě smrtící zbraně. Avšak až nyní se dostalo tajemství výroby mezi některé obchodníky a kováře a ty je prodávají až o 50% dráž, než je uvedená cena. Postavy je mohou buď koupit, dostat za odměnu,
anebo samozřejmě ukrást (to je ale velmi tvrdě trestánu, už kvůli ceně této zbraně). Za standartní cenu ji prodá rytířský řád tomu, kdo mu alespoň částečně "nějak" pomohl!

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 10

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Za prvé to máš pěkně napsaný a ještě k tomu se mi to líbí.


 Uživatel úrovně 0

Je to dobrý nápad, ale je to docela přehnané

Dal bych asi jiné parametry... na zemi 4/0/1
na koni 5/+2/0

A to z toho důvodu, že když jede, tak nabírá rychlost a tím pádem i útočnost a ne přímo SZ. A když je to útočná zbraň na koně tak je podle mne trochu blbost, aby se mohl lépe bránit... 3*


 Uživatel úrovně 0

Já bych jako jezdeckou zbraň volil palaš. Je dlouhý, má šavlový jílec, je těžší než šavle ale lehčí než široký meč a hlavně má rovnou nezahnutou čepel, takže se dá použít jak pro bod, tak pro sek. Ale je to jen můj subjektivní názor.


 Uživatel úrovně 0

Při srážce jezdců rozhodovala vždy první rána (na nějaké šermování nebyl čas a prostor), sek vždy vítězil nad bodem. A zdá se, že tenhle meč tomu vyhovuje (už svou robustností). Důležitá však byla také délka zbraně - a to především v souboji jezdce proti jezdci.


 Uživatel úrovně 0

No, na koni se vetsinou pouzivaly delsi zbrane (nemusis se trapne naklanet, kdyz chces sejmout pesaka:)), kratsi a masivnejsi cepel je vyhoda pri boji na zemi a se stitem... Tolik k realite.


 Uživatel úrovně 0

Stinny:To bych asi měl ale zatím mě nic dobrého nenapadlo pokud něco vymyslím určitě to přidám.
Setsan:Uh! dostals mě takže je kratší a robusnější něž široký měč a VYPADÁ kratší ale dlouhý je stejně-ten bonus máš automaticky.


 Uživatel úrovně 5

»Lord: to naštve!


 Uživatel úrovně 5

Hej, ja daval 4*!


 Uživatel úrovně 5

Zbraň vypadá, jako o trochu kratší, robustnější a ostřejší široký meč - takze vypada nebo je jinak kratsi ja bych spis rekl ze na kone potrebuji neco delsiho aby stim dosahli na zem, ale pokud to myslis zbran proti jezducum tak to jo. Jinak ten bonus ma automatycky nebo musi byt ten na koni rozjety.mas 4


 Uživatel úrovně 0

Good! Ale když tu mluvíš o tajemství výroby, mohl bys ještě napřklad napsat, kdo na něj přišel.