Předměty

Dračí zbroj Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 17

Skupina: Artefakty

Kvalita zbroje: 9

Sféra: 19

Váha: 1000 mn

Popis:

Dračí zbroj

Anotace: Zbroj draky inspirovaná a k boji proti nim určená, aneb, co vy na to páni draci?

"Darlane, slíbils nám poklad." Ajaj, je to tu zas. On věděl, že je sebou nemá brát. "Jo slíbil a taky ho dostanete, jen trochu trpělivost, už musíme být blízko." "Hele nekrm nás blbostma, už to tu prolejzáme dobrý tři hodiny a máme prdlajs." "A jestli nesklapneš, tak ani nic mít nebudeš." To ho usadilo. Sice ne na dlouho, za chvíli si zas bude stěžovat, ale prozatím mlčí. A to bylo vše co potřeboval. Opět se začal soustředit. Snažil se zachytit nějaké stopy magie, pomocí udělátka, co si včera koupil od jednoho vydřiducha.

Pak sebou věcička v jeho ruce zaškubala, právě když se otočil čelem k chodbě. Darlan vyrazil s pěti společníky za zády. Tunel brzy vyústil do prostorné jeskyně, v jejímž stropě zel velký otvor. A uprostřed ohromná hromada zlata, drahých kamenů a všelijakých dalších drahoceností. Jeho společníci zavýskli a vrhli se do blyštivé hromady. Jeskyně se naplnila radostnými výkřiky.

Darlan zlato nevnímal. Jeho pozornost upoutalo množství brnění, zmrazených v ledu a rozestavených kolem stěn. Zvláště mu učarovala nádherná rytířská zbroj hrající všemi barvami duhy. Darlan přišel blíž. Zbroj byla vyrobená z různě velkých šupin a šupinek. Víc ji Darlan nezkoumal a jal se jí vysekat z ledu svým obouručákem. Zahodil svoji starou kroužkovku a navlékl se do objeveného skvostu. Popadl obouručák a celý šťastný ze svého objevu se šel pochlubit ostatním.

Bum. Vzduch se otřásl. Bum. Otvorem ve stropě se do jeskyně snesl obří drak, jehož šupiny hrály všemi odstíny modré. "Zloději." procedil drak mezi zuby. "Nesnáším zlodějě." Víc nemluvil, nadechl se a vypustil z tlamy proud mrazivého vzduchu. Darlan si sotva stačil zakrýt obličej. Pak vítr ustal. Rozhlédl se. Kolem něho leželi jeho společníci. Mrtví. Ale on žil. Žil a cítil obrovskou moc. Začala se ho zmocňovat zuřivost. Nepřemýšlel. Popadl obouručák a s divokým rykem zaútočil na draka. Nepozastavoval se nad tím, že jeho zbraň i ruce planou ohněm, nazarazilo ho, že jeho meč prochází drakovou kůží, drtí mu kosti a spaluje maso. Byl rozzuřený a bojoval.

Když se probral, ležel v oné zlaté hromadě. Vedle ní byl drak. Mrtvý.

Historie

Dračí zbroj vznikla zhruba před dvěma tísíci lety, v období Velkých válek. V té době skřetí hordy ovládaly téměř všechny rudné doly. Trpaslíci ještě spolu s elfy, ve snaze nahradit železo něčím dostupnějším, experimentovali se spoustou různých materiálů.

A tak se stalo, že během svých pokusů objevil trpasličí kovář Dunmer Hromové Kladivo se svým elfským přítelem Neredasem Flamefistem způsob, jak spojovat dračí šupiny. Bohužel, dračí šupiny není snadné získat, a tak byl z šupin nakonec sestaven pouze jediný exemplář brnění. Dunmer s Neredasem jí vyrobili pro svého společného přítele a bývalého spoludobroduha, barbara Dragomira. Dragomir byl v té době důstojníkem císařské armády a nedlouho po obdržení Dračí zbroje nalezl smrt v bitvě. Dračí zbroj se ztratila poprvé.

Přibližně o 200 let později jí objevil elfský theurg a sběratel Derek Darkstar. Ten měl zrovna "menší" spor s několika moudrými draky (přesněji řečeno, několikrát se mu pomocí sfér podařilo překazit plány a měl zatím dost štěstí, co se unikání týče). Po nalezení zbroje proto neváhal, vybrakoval svojí pokladnici a zásobu magenergie a s pomocí mnoha podpůrných prostředků vyrobil svůj třetí artefakt. Vzhledem k tomu, že Derek opravdu nešetřil, podařilo se mu do zbroje povolat velice silného a zároveň poměrně poslušného démona. Bohužel, ani on se ze své zbroje netěšil nijak dlouho. Silně totiž podcenil dračí schopnosti a zbroj po dlouhá léta zdobila síně ledového draka.

O mnoho staletí později se do dračí sluje dostala skupinka dobrodruhů, vedená lidským válečníkem Darlanem. Objevili v ní spoustu vzácných předmětů a mezi nimi i zbroj. Zapomněli na draka, a uchváceni nádherou předmětů, začali se jimi přehrabovat. Darlan se rozhodl vyzkoušet si Dračí zbroj, což mu později zachránilo život. Jako jediný díky ní přežil drakovo běsnění a s velkou dávkou štěstí ho udolal. Během času pak Darlan ke zbroji přidal ještě další dva artefakty, které dohromady vešly ve známost jako Darlanova drakobijecká trojice. Darlan byl ve své zbroji pohřben a pokud jí někdo neukradl, leží v jeho hrobce dodnes. Ovšem, kde ta se nachází, to vědí snad jen sféry a bohové.

Démon

Nal'Drius vznikl jako odpověď sféry Leuviah na počínání jistého nejmenovaného drakodlaka. Ten jejích schopností, díky své moci, dokázal velice dobře využívat, nebo spíše zneužívat ve svůj prospěch. Když však drakodlak přinutil sféru opatřit mu schopnost, která mu umožňovala měnit jiné tvory na draky, pomyslný pohár trpělivosti přetekl. Sféra sice nedokázala nevyhovět, ale ani drakodlak nemohl být spokojený. Jím vytvoření draci byli značně nespolehliví a měli značně velkou úmrtnost. A aby toho nebylo málo, stvořila sféra Nal'Driuse a poskytla ho prvnímu vhodnému zájemci (Derekovi).

Jelikož byl Nal'Drius stvořen jako nástroj boje proti drakům, nemá naprosto žádné emoce a poslouchá rozkazy postavy. Není ovšem hloupý a pokud usoudí, že postava se úmyslně vyhýbá boji s drakem, ve kterém by podle jeho názoru měla šanci zvítězit, dá jí telepaticky ultimátum. Buď bude bojovat s drakem, nebo jí přestane pomáhat. Ovšem pokud se postava do boje s drakem pustí, zjistí, že je to nad její síly a ustoupí, démon jí trestat nebude, protože se alespoň snažila. Nicméně i kdyby démon postavě svojí pomoc odpíral, proti drakovi pomůže vždy a podle zásluh postavy se může rozhodnout, že postavě zase začne pomáhat i za normálních okolností.

Vzhled

Dračí zbroj je rytířské brnění vyrobené z různobarevných dračích šupin všech možných tvarů a velikostí. Na hrudi je zlatý čtvercový plíšek, na kterém jsou runovým písmem vyryty iniciály DHK a NF. Plíšek je srdcem artefaktu. Nevýhodou použitého materiálu je jeho poněkud větší hmotnost, zbroj váží plných 1000 mincí.

Materiál

Díky použitému materiálu má zbroj základní KZ 9. Dále tato zbroj dává svému nositeli 10% šanci na odolání magii (jakékoli kouzlo nějak ovlivňující postavu má 10% šanci, že neškodně vyšumí, pokud se jedná o plošné kouzlo, vztahuje se tato odolnost jen a pouze na postavu) a snižuje zranění způsobené popálením, omrznutím či poleptáním o 25% a dračím dechem o 10%, přičemž tyto odolnosti se nedají kombinovat. Pokud zbroj zmírňuje zranění dračím dechem, použije se 10% redukce, i kdyby šel druh zranění klasifikovat jako omrznutí (popálení proudem ohně atd.), protože dračí dech je oproti klasickým omrzlinám mnohem silnější. Tyto schopnosti má zbroj díky použitému materiálu a fungují nezávisle na démonovi.

Tvaroměna

Hlavním problémem, který musel Derek vyřešit, pokud chtěl zbroj nosit, byl její typ. Theurgové jak známo mohou používat nejvýše šupinovou zbroj. První schopností, kterou se proto rozhodl po sféře požadovat byla změna tvaru. Díky tomu se démon ve zbroji pokusí přizpůsobit jakékoli postavě, která si jí nasadí, tzn. změní jí na nejsilnější tip zbroje, která dotyčná postava umí používat a přizpůsobí se její velikostí, pokud se tato nachází v rozmezí velikostí A - C. Takto přeměněná zbroj vypadá jako klasické brnění, kromě barvy a struktury. Pokud je to jen trochu možné, zachovává si zbroj strukturu dračích šupin. Srdce artefaktu zůstává stejné. KZ přeměněné zbroje se rovná KZ zbroje, jejíž podobu má +2. Zbroj se nedokáže přeměnit v obyčejné oblečení (kouzelnickou róbu atd.) a nezávisle na tom jakou má formu stále váží 1000 mincí.

Elementy

Dračí zbroj, respektive Nal'Drius ve zbroji zakletý, disponuje schopností pohlcovat některé druhy elementárních útoků (proud ohně, vody, lávy atd...), pokud tento útok není pevného charakteru (takže žádné padající kusy ledu). A ano, Nal'Drius zvládne pohltit i dračí dech (resp. je to jeho primární funkcí, pohlcování ostatních útoků je spíš příjemný bonus). Postava se na zachycování musí soustředit.

Existují dva tipy pohlcování. Jeden na obyčejné elementární útoky (prou ohně, pád do kyseliny) a druhý pro dračí dech. Samotné pohlcení pak funguje takto: za element si normálně hodíme na útok, ale postava si nehází na obranu a její OČ je rovno nule. Takto určíme sílu útoku. Pak si postava zachytávající útok hodí proti pasti roz~(síla útoku/5[20 dračí dech])~ zachytila celý útok/zachytila pouze část útoku. Jak velkou zjistíme když hod postavy vynásobíme pěti (dvaceti). Zbytek útoku projde a zraní postavu. Jako roz se bere rozdíl mezi sférou démona a úrovní (žvt) útočníka. Za každých dvacet životů zranění, které postava pohltí, se zbroj nabije takzvaným elementem (E). Maximálně může být ve zbroji 20E. V případě, že se postava pokusí zachytit větší útok než může zbroj zvládnout, mohou nastat dva případy. První, kdy zbroj neobsahuje maximální množství E, ale pohlcením by se nad limit dostala. V tom případě zbroj zachytí jen takovou část útoku, který je schopna udržet. Zbytek zranění projde. Druhou variantou je případ, kdy se postava pokusí zachytit útok, i přes to, že se ve zbroji nachází maximální počet E. V tomto případě je postava normálně zraněna a všechny E které měla pohltit naopak ze zbroje ubydou. Tímto způsobem nelze snížit E zbroje níže než na nulu a toto případné snížení už nemá žádný další efekt.

Pokud postava zachytává útok a nezachytí ho celý, vztahuje se na zbytek útoku redukce zranění zbrojí.

Kouzla

Níže zmíněná kouzla sesílá zbroj právě za výše zmíněné elementy.

Antimagická střela

energie: 1E
dosah: 0
rozsah: 1 projektil
vyvolání: 1 kolo
trvání: ihned

Při sesílání kouzla musí postava držet v ruce nemagický projektil (takže žádné rachejtle a torpéda) o maximální velikosti oštěpu. Okolo projektilu se vytvoří antimagické pole, které umožní tomuto projektilu ignorovat jakékoli magické ochrany (projde pásem bezpečí i kouzelnickými kouzly. Na sražení (odražení) projektilu pomocí Chodcova meče nemá toto kouzlo vliv.

Dračí dech

energie: viz text
dosah: viz text
rozsah: viz text
vyvolání: 1 kolo
trvání: ihned

Při tomto kouzlu začne postava chrlit z otvorů v přilbě (případně úst, pokud je zbroj ve formě, která nemá helmu) jeden ze zraňujících typů dračího dechu. Pro dech platí naprosto stejná pravidla jako pro draka, akorát dosah dechu je cca čtvrtinový. Za každý E použitý na seslání kouzla dá toto zranění 2k6 zranění. Ovšem démon dokáže vytvořit pouze ten typ dechu, se kterým je zevrubně obeznámen, tzn. alespoň jednou už ho zachycoval.

Oko draka

energie: 6E
dosah: pohled do očí
rozsah: 1 tvor
vyvolání: 1 kolo
past:int ~7~ odolá/neodolá
trvání: viz text

Po seslání tohoto kouzla oči postavy nepřirozeně zablesknou a tvor, který se jí v ten moment dívá do očí a neuspěje v hodu proti pasti, je zmámen stejně jako účinkem drakomluvy, se všemi z toho vyplývajícími důsledky(z toho vyplývá, že pokud dotyčnou nestvůru nelze zmámit drakomluvou, kouzlo na ni neúčinkuje).

Dračí proměna

energie: 5E
dosah: 0
rozsah: všichni tvorové, kteří kouzlo vidí
vyvolání: 3 kolo
past:int ~8~ prohlédne/neprohlédne
trvání: směna

Toto kouzlo vytvoří komplexní iluzi přeměny postavy na draka (centrem iluze je právě postava). Tato iluze se chová nezávisle na postavě a snaží se zastrašit nepřátele. Pokud osoba pozná, že se jedná pouze o fikci, vidí kromě draka i postavu v jejím středu. Všichni draci mají proti pasti bonus +5 a pokud se postava pokusí vykouzlit tuto iluzi v prostoru pro draka nedostačujícím, všichni okamžitě poznají podvod, protože iluzi bude chybět hlava, ruka atd. (nevejde se do prostoru).

Dračí spáry

energie: 2(4)E
dosah: 0
rozsah: pouze zbroj
vyvolání: 2 kolo
trvání: směna

Toto kouzlo přetvoří rukavice zbroje v zmenšenou obdobu dračích končetin. Tyto spáry mají SZ 4/0, OZ -2 a počítají se jako kouzelná zbraň. Pokud je zbroj ve formě, která nemá rukavice, vytvoří nejdříve tyto, pak teprve spáry a kouzlo stojí 4E. Tyto spáry jsou přímo vytvořeny k pronikání dračí kůží, proto si drak při obraně nepočítá KZ. Pokud útočí spáry na obyčejné nemagické brnění, každý úspěšný zásah sníží její KZ o 1.

Dračí postava

energie: 5(7)E
dosah: 0
rozsah: pouze zbroj
vyvolání: 3 kolo
trvání: směna

Kouzlo přemění vzhled zbroje ze standartní humanoidní do podoby humanoidního draka, tzn. narostou ostny, změní se vzhled hlavy atd. Tento efekt přidává válečníkovi 20% k zastrašení. Pokud postava užívající zbroj není válečníkem, získává tímto schopnost zastrašení jako válečník na první úrovni s charizmou 2. Toto ovšem platí pouze pro rytířské a plátové brnění, pokud je zbroj momentálně kroužková či horší, musí kouzlo přesunout víc materiálu a navíc ho uzpůsobit tak aby postavě nebránil v pohybu, proto stojí v tomto případě kouzlo 7E místo obvyklých 5E.

Dračí křídla

energie: 4E + 1E za každou směnu letu
dosah: 0
rozsah: pouze zbroj
vyvolání: 3 kolo
trvání: dle dodané magenergie

Na začátku působení vytvoří kouzlo z materiálu zbroje (-1KZ) plně funkční obdobu dračích křídel. Na let pomocí těchto křidel se postava nemusí soustředit, démon je během kouzla napojený na mysl postavy a řídí let podle jejích podvědomých příkazů. Při prvním použití tohoto kouzla si musí postava na toto spojení směnu zvykat. Pohyblivost postavy ve vzduchu je 20(drak).

Drakobijec

energie: 20E
dosah: 0
rozsah: postava se zbrojí
vyvolání: 5 kolo
trvání: hodina

Toto kouzlo udělá z postavy smrtelného nepřítele draků. Během jeho sesílání musí postava vidět draka, se kterým má bojovat, nebo si jeho představu udržet v mysli. Proti tomuto typu draků pak dostává postava +7 k ÚČ a OČ, dech tohoto draka jí ubírá pouze stínové životy a stínové zranění nemá na postavu po dobu působení kouzla žádný efekt. Nicméně pokud má postava po skončení kouzla víc stínového zranění, než životů, upadá do mdlob, ze kterých se probírá 1k6 směn nezávisle na odolnosti. Ruka i zbraň postavy se nabije energí, která drakovi nejvíce škodí (přidává zbrani třídu zranitelnosti, kterou je drak nejzranitelnější).Po celou dobu působení má postava postih -7 k ÚČ i OČ proti všem ostatním druhům draků. Aura zůstává zaměřená na druh draka, který byl předmětem seslání. Její konkrétní účinky na ten který typ draka závisí na jeho zranitelnosti.

Závěrem

Pokud se vám jakékoli z výše uvedených kouzel zdá příliš silné, vemte prosím v potaz že, 1E je roven 20 životům o které by jinak postava přišla, takže podle pravidla 1 život = 2 magy má jeden E sílu 40 magů. Jak je vidno, nejlevnější kouzlo má sesílací cenu 40 magů (dračí dech seslaný za 1E) a nejsilnější 800 magů (Drakobijec).

Ano, přiznám se, inspiroval jsem některými díly, konkrétně Zbrojí hrůzy a Magrenionovou zkázou, ale jak já říkám: "Dokonalost inspiruje". Aldenovi tato inspirace nevadí, ptal jsem se ho.

Chtěl bych poděkovat několika človíčkům, kteří přispěli svými radami a připomínkami. Jsou to: Nathaka Warrior, Spize a Samurai. Speciální dík pak patří Aldenu Nahlilaironovi, jednak za jeho obsáhlou kritiku a spousty rad, jednak za jeho toleranci k mé inspiraci.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 17

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ano, to je možné, ale nijak to neomlouvá chyby díla, které má být nastavené dle pravidlového světa. Jsem rád, že jsme se v podstatě shodli.
Za pěknou starost o dílo + rep
S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 0

Znovu jsem si pročetl všechny poznámky atd. a začínám chápat v čem je asi probém... Příliš jsem vycházel ze svého světa, kde draci nejsou zdaleka tak vzácní, ale většina z nich není zdaleka tak silná jako pravidloví draci, ti jsou jakousi elitou.. Možná proto se ti to brnění zdá rozporuplné...

S pozdravem
Demonic - The Lonely Warrior


 Uživatel úrovně 0

Proč v tom případě nemá jedinou funkci, která by celé družině mohla k tomuto pomoci?
T.


 Uživatel úrovně 0

No.. řekněme že každý má svůj názor. Nebudu ti ho vyvracet, uznávám, nemusí se to líbit každému.

Jenom k tomu tvému výpočtu... toto brnění nebylo myšleno jako artefakt, který sám o sobě postavě zaručí, že zabije draka. Pouze má posílit šance družiny.

S pozdravem
Demonic - The Lonely Warrior


 Uživatel úrovně 0

Zdravím

Nebudu to popírat - mě se to nelíbí. Vůbec. Přečetl jsem to jednou a znechucený jsem tomu nechal den. Pak jsem si to přečetl znovu a opět jsem byl příliš znechucený na to, abych něco komentoval. Mno, dnes to taky není žádná sláva, ale zkusím to:

Vzhled: Jak se v (rozsáhlé a nezajímavé) historii dočeteme, stvořili brnění dva věrní kamarádi trpaslík a elf a brnění tak nese ve středu na zlatém plíšku jejich iniciály. Vzhledem k vlastnostem zlata je takové místo na hrudi dost výraznou slabinou i v normálním boji.
Jako hodně zvláštní mi přijde, že by jakýkoliv alchymista obětoval velkou část svého jmění i své duše do projektu s mizivou šancí na úspěch - tedy do supermegaüber rytířského brnění, které se bude moct ještě změnit na šupinovku. Jako zkušený alchymista by si byl určitě vědom, že kontakty se sférami jsou vždy nejisté a démoni schopní měnit třídu brnění popsáni nebyli.

"Sféra nedokázala nevyhovět" je (jak to chápu) sice jen řečnický obrat, ale vytváří dojem, že by snad sféry vždy musely příslušného démona vydat. Myslím, že sféra by v mém podání neměla problém v takové situaci poslat milému drakodlakovi démona neschopnosti komunikace s touto sférou a byl by šmitec. Vznik démona považuji za velmi umělý, stejně jako jeho "podobu" v návaznosti na tento. Jako pěst na oko pak působí právě ona schopnost, kterou dotyčný alchymista požadoval po sféře jako "první" - tedy jasná je otázka "byl-li démon předem vytvořen sférou jako protidrakový a následně strčen prvnímu vhodnému alchymistovi, jaktože má schopnost s tímto vůbec nesouvisející?"

Materiál: KZ 9 budiž, ale co ty rezistence? Z čeho ty proboha vycházejí? Proč % podoby, když DrD jasně používá třídy zranitelností a zlomkové zranitelnosti??? Jak vůbec souvisí nemagický materiál se snižováním zranění? Takhle si natáhnu nemagické šupinové brnění a budu spokojeně chodit po žhavém uhlí s 25% rezistencí??? - naprosto jasná chyba.

Tvaroměna: Jak rychle, jak často či kolik magů stojí přeměna? Musí mít dotyčný brnění na sobě či se ho stačí dotýkat. Na základě jakých instrukcí (telepaticky či řečí či jinak?) probíhá přeměna?
Kromě rytířského a kroužkového brnění obsahují všechna ostatní brnění kožené/látkové (rozuměj organické) části - dokáže démon tedy měnit anorganické látky a organické a nazpátek?

Elementy: Zavádíš nový termín naprosto beze smyslu i systému. DrD nezná nic jako "elementární útoky" - jsou zde třídy zranitelnosti. Tvoje "určení síly útoku" naznačuje nedostatek logiky (proč určujeme sílu útoku tím, že si postava nehází na obranu a její OČ je rovno nule???) a neznalost základních pravidel (Obrana: určíš OČ, přičteš výsledek hodu 1k6+, provedeš opravy za štít, OZ, počet životů a odolnost a naložení).
Rozlišovat mezi pevnou látkou a lávou mi přijde divné. Jak brnění "pohlcuje" vodu nebo lávu? Když skočím do rybníka (jezera lávy), tak to tu vodu (lávu) vysaje?
Celé pohlcování je napsáno navíc velmi zmatečně.

Kouzla se sesílají za magenergii.
Atimagická střela - proti drakům zbytečné, nemagickým projektilem sotva zraníš i nejslabšího (bílého) draka.
Dračí dech - pokud pro něj platí pravidla pro dračí dech, tak proč dává zranění 2k6 za E?
Oko draka - velmi silné, byť jde jen o zmámení, je nastavené silněji, než může druid v hvozdu. Drakomluva je ovšem především o mluvení, takže záblesk očí mi přijde trochu divný. Nebo jsi to celé myslel ještě úplně jinak?
Dračí proměna - jak se bude snažit zastrašit nepřátele? (zastrašení je schopnost válečníka - nutno doplnit potřebné informace)
Dračí spáry - je na hlavu postavené, aby dračí spáry měly nějak výrazněji pronikat dračí kůží (která evolučně sloužila právě k ochraně před těmito spáry předtím, než přišli lidé). Ignorování KZ je dost nesystémové (pohybuje se od 9-22).
Dračí postava - pokud je postava válečníkem, získává také zastrašení jako válečník s charizmou 2 na první úrovni, pokud to je pro ni lepší (válečník s charizmou 11 na 1. úrovni). Ostatně taková postava není vůbec vidět... Jak se skloubí s pověstí či velením? Nedomyšlené...
Dračí křídla - krom toho, že na vytvoření takových křídel by bylo potřeba velké množství hmoty - navíc asi organické (ale co se divím mocnému démonu z 19. sféry) a pohyblivost 20/drak je víc, než má polovina draků, neudal jsi manévrovací schopnost těchto křídel.
Drakobijec - jak postava/brnění poznají, kterým typem útoku je dotyčný drak nejzranitelnější? Časová jednotka "hodina" se v DrD nepoužívá.

Závěrem:
Dílo není originální, obsahuje gramatické chyby, řadu špatně zpracovaných či nedopracovaných mechanismů, začátečnicky zbytečně zavádí nové jednotky a termíny, obsahuje logické chyby apod.
Především je výsledek ale v podstatě nepoužitelný - v boji se slabými divokými draky možná pomůže postavě přežít (především pomocí jejich zmámení), ale i obyčejný divoký Bílý drak si hodí rychlost na 4 kola a se šesti útoky za kolo postavu jednoduše rozcupuje:

Za 4 kola provede 24 útoků s minimální silou 13/+2 a 17/+2 (průměrně kolem 17-21/+2) zatímco postava v brnění bude s minimálně střední zátěží ráda, když s postihem -3 na iniciativu vůbec bude hrát (mít možnost se bránit), takže její obrana se dostane na 9+1až2 (větší bonus za obratnost v takovémto brnění smysluplný PJ nepovolí) - řekněme 12+OZ (13 se štítem) - s dobrou vůlí se možná i ubrání pařátům jednou za kolo. Dalším 5ti útokům bude čelit s hodem na obranu kolem 9ti - tedy celkem ztratí kolem 38 životů za kolo.

Pokud by na sebe hodil drakobijce a drak dostal dojem, že to nedává, roztáhne křídla a odletí kus dál a na něj bude útočit ze vzduchu nebo počká až přestane milý rytíř "plát."

Boj s moudrými draky je v tomto brnění nesmysl - ostatně myslím, že to bude také jediný důvod, proč ho ani dobří, ani zlí, moudří draci ještě nezničili...

Celkově 2*
S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 0

Já ti nevím, Karle. Špičkové to ešte nie je a dávať 4* mi príde málo, č,5 by asi boli ideálne. Folcwine vypichol pár chýb, ktoré som si nevšimol, ale považujem ich za minimálne.

Nakoniec som sa rozhodol pre 5*, s prihliadnutím k faktu, že ide o celkovo tretí Demonicov príspevok, pritom prvý tohto typu (samostatný predmet).


 Uživatel úrovně 4

Líbí se mi to, jde o použitelný artefakt, hodící se do naprosté většiny klasických fantasy světů. Mám rád artefakty, které mají něco jako "náplně", za které sesílají své schopnosti. Zde je to pojato vhodně, navíc jsou funkce zbroje vysvětleny odpovídajícím způsobem, stejně jako motivace démona. "Dračích" výzbrojí tu už sice bylo dost, ale tuhle bych určitě zařadil k těm povedeným. Dávám 4 hvězdy.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím Folcwina.
Děkuji za bleskové schválení mého díla. Za tagování neděkuj, trošku jsem se zastyděl za exotické zbraně a radši jsem hrábnul do svých vědomostí o HTML.

1, No... však jsem ho taky do ČaE neposílal.. psát se zatím učím, doufám že u dalšího díla už to dopadne lépe.

2,Historie.. já vim že nemá nápad, ale přišlo mi trapné u tohoto artefaktu nevysvětlit jeho původ. Démon ->díky ^.^

3, Aby neměl, když je to v podstatě zbraň Sféry.

4 a 5, Jenže ona ta zbroj opravdu má KZ 9 díky tomu že je z dračích šupin. Není magické, šupiny jsou zkrátka odolnější, stejně tak i odolnost. Prostě materiál. Vycházel jsem z reálií svého světa, kde dračí šupiny mají tyto vlastnosti, takže je to tu z logiky věci, ne aby byla zbroj přesílená.

6, záležitost názoru...

7, ááá kruciš, já věděl že jsem na něco zapoměl... zapoměl jsem dopsat, že minimální síla útoku na pohlcení musí být rovna 1E.

8, x( zase chybka.. samozřejmě, že je jen na jedno použití a takto vytvořený projektil zvládá použít jen postava ve zbroji...

9, díky

10, asi střední...

11, nevím proč divná... ano lze, ano samozřejmě, že působí.

Ještě jednou díky za schválení a kritiku.

S pozdravem
Demonic - The Lonely Warrior


 Uživatel úrovně 5

Děkuji autorovi, že dílo kompletně a správně otagoval (opravdu zřídka potkám v čekárně bezchybně otagované dílo).

Přejděme k postřehům k dílu:
1) Nic proti úvodnímu příběhu, ale přijde mi dosti railroadingový (tj. nepřirozený) – dobrodruh najde v dračím doupěti zbroj vraha draků a až si ji oblékne, přiletí drak, aby mohl být tou zbrojí zabit. Samotný příběh bych v ČaE hodnotil 0-1*. Zde jej však do hodnocení zahrnovat raději nebudu.

2) Historie je také obyčejná kapitolka, až kapitolka „Démon“ má v sobě kouzlo a nápad, který jsem zde ještě neviděl. Zajímavé a kvalitní zapracování myšlenky „Sféry nemají rády chamtivost“ do reálií světa. Gratuluji, to se povedlo.

3) Chování démona má jednoduchý, o to pochopitelnější rámec. Také hodnotím kladně.

4) Spíše než zbroj má díky použitému materiálu KZ 9 bach napsal, že zrbroj se chová, jako by měla v sobě zakletého obranného démona z 2. sféry. Tj. že to navýšení KZ je magické, nikoli materiálové povahy.

5) Snížení zranitelností na 3/4 a 9/10 beru jako zbytečné posílení zbroje. Navíc počítat takovéto zlomky není ve větší míře žádný med. Neškodilo by zranitelnosti zapsat v pravidlovém písmenkovém tvaru.

6) Třída zbroje závisí jak na tvaru, tak na váze. Zbroj o váze 1000mn omezuje pohyb, ať vypadá jak chce. Tj. tvaroměna je dle mého ne zrovna ideálně zpracovaná.

7) Pokud je zachytávání elementů, tak nevím, proč jsou zárověň redukce zranění. Pva principy na jeden účinek jsou zbytečně komplikující. Válečníka může nabíjet kouzelník na nižší úrovni denními dávkami blesků či jiných podobných kouzel – je to záměr?

8) Antimagická střela
- působení je stálé, takže jeden oštěp může být hozen klidně 10x po sobě?
- to může si udělat zásobu 50 šípů, pak je předat chodci s lukem a sám dělat při samotném boji s drakem něco jiného?
- tato schopnost je docela levný způsob tvorby antimagických střel, přeslené

9) Dračí dech, Oko draka, Dračí proměna, Dračí postava, Dračí křídla – nemám výtek, dle mého jde o vyváženou, možná i trochu podhodnocené kouzlo.

10) Dračí spáry – chybí třída zbraně

11) Drakobijec
– změna třídy zranitelnosti je divná
– lze pohlcovat element i když působí pouze stínově?
– působí bonus k ÚČ a změna zranitelnosti i když bojuje zbraní drženou v ruce?

Celkově se jedná o průměrný nápad (bizara z půrí to není) s průměrným zpracováním a průměrným příběhem. Není zde nic, co by vysloveně oslňovalo nápadem a také zde není nic, co by sráželo hodnocení.

****