Předměty

Alat L´iurix et nahan - Elfský dvorní meč Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 24

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 6/+7

Kvalita zbroje: +1

Délka: 1-2

Malý dostřel: 3

Střední dostřel: 5

Velký dostřel: 9

Váha: 65 mn

Popis:

Popis zbraně

Ač jsem v názvu uvedl, že zbraní je meč, není to zcela pravda. Je jí hůl s čepelí asi 1,5 metru dlouhá. 90 cm tvoří dřevěná část a zbývajících 60 cm je čepel.

Hůl - je ze dřeva, jež dává hvozd v množství jen na deset holí ročně, proto ji elfové nedávají zadarmo, ale za dobré skutky. Je poměrně lehká a velmi tvrdá

Čepel - je z lantiruthové rudy, na kov je velmi lehká, ale přesto tvrdá a průrazná, má mírně zahnutou špici

Lantiruthová ruda - k nalezení je jen uprostřed hvozdu, kde bylo odedávna soustředěno obrovské množství energie, k nalezení je třeba 60% horničiny a ke zpracování 85% kovářství, ze 40 mn rudy lze odlít 7 mn kovu

Průraznost:

Při zásahu protivníka bránícího se štítem je 12% šance, že bude štít rozseknut ( jak moc záleží na PJ)

Meč je zcela přesně vyvážen, ale manipulace s ním je velmi obtížná, z hlediska obratnosti. Mohou ho používat pouze chodci a válečníci (včetně jejich tříd) s obratností 13 a více (toto číslo jsem stanovil z hlediska použití u elfů, lidí, nejobratnějších barbarů, v neobvyklých případech u hobitů a kudůků, nikoliv u krollů a trpaslíků!!). Je také třeba síly 8, což by převážně neměl být problém. Je zbraní obouruční střední !

Lze ho také použít jako vrhací zbraň, ne však jako oštěp, kvůli jeho zahnuté špici. Je třeba se oběma rukama napřáhnou vzad a vrhnout zbraň. Proto je velká šance, že bude protivník zasažen dřevěnou částí, ne čepelí, proto jsem UČ nastavil na 0 , útoč. na +9. Už je ale třeba mít obratnost 14 a více. Je tak velice obtížné protivníka efektivně zasáhnout, ale uznejte, že když vám přistane 60 centimetrová čepel v zádech, už se asi nerozejdete.

Příběh:

Deril, baron z Festloru, vládl svému panství pevnou rukou a veškeré nepokoje svých utiskovaných poddaných řešil silou. Stalo se tak, že lidé se bouřili a síla Derilovi posádky slábla. Po porážce se Deril usídlil na svém hradě, odkud prováděl své zlomyslné pomstichtivé skutky za pomocí svého zbytku žoldnérské sebranky. Bylo ale třeba jídla a vody, což žoldáci donášeli z nedalekého lesa, Il´lurinelského hvozdu. Larien, nejvyšší druid z rady hvozdu, pronesl, že Derilova banda ničí mír lesa, a tak byl na hrad doručen dopis, ve kterém stálo: "Derile, bývalý pane z Festloru, druidská rada stanovila trest za tvé zločiny vůči životu a harmonii Il´lurinelského hvozdu. Ty a tví lidé již nikdy nevkročíte do hvozdu pod trestem smrti!" Deril však výhružky nedbal. O 6 dní později on a tři jeho nejlepší muži šli lovit. U jednoho z vodopádů spatřili nádhernou srnu. Ta se Derilovi z nepochopitelných důvodů nesmírně zalíbila a chtěl její překrásnou hlavu nad své lože. I honili ji dobré tři hodiny, až z nenadání narazili na tři mladé elfy. Deril, probuzen ze své euforie při honu, je drze oslovil. Elfové ho zajisté poznali a přikázali jim složit zbraně, aby byli všichni odvedeni a popraveni. Na to všichni čtyři lidé propulkli v smích a pak tasili meče. Deril si však neuvědomil, že ač jsou elfové mladistvého vzhledu, mohou být velmi zkušenymi bojoníky. Navíc vypadali neozbrojeně, a tak se Deril s poskoky vrhl do boje. Všichni tři elfové tasili hbitě své zbraně, jež na jejich zádech vypadaly jako stařečkovi hole. Opak byl pravdou. Jediným výpadem elfové odzbrojili Derilovy poskoky a druhým jim podřízli hrdla. Zděšený Deril se dal na útěk, ovšem po několika krocích ucítil čepel v zádech, padl na kolena a ukončil svůj ubohý život.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 24

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Proti té min. síle a obr bych nic nenamítal spíše bych vynechal to vrhnutí zbraně a min. vl. bych zaměnil s nějakou pastí, nebo vynechal vůbec protože vrhnout tohle a doufat že zasáhnu je o něco málo pravděpodobnější než kdybych hodil rohatou přilbu a doufal že se nepřítely zabodne do zad.


 Uživatel úrovně 0

No kromě toho co psali ostatní už mne nic nenapdaá.
Jen snad, že by to šlo napsat mnohem přehledněji.


 Uživatel úrovně 0

SZ a útočnost (hlavně útočnost) jsou šíleňe vysoké. Potom zavádíš úplně nová pravidla do hry (min síla a obratnost k ovládání zbraně) to se mi taky moc nelíbí. A nakonec to rozseknutí štítu, chápal bych to např u řemdychu nebo podobně ale u měče - to by potom byl obouručák dokonalý otvírák na zakonzervované rytíře v plné zbroji, stačil by jeden zásah a rytíř by toho měl na sobě půlku. Ten hod by možná přicházel v úvahu, ale zajdi si někdy na zahradu a zkus si hodit kosou na nějaký cíl (neživý).

Nápad dobrý zpracování chabé 2*


 Uživatel úrovně 0

Je to slabé. Zraň musíš psát trochu jinak. Nejde tady o to, abych tě nějak tím provokoval, ale mi se prostě nijak nelíbí ty parametry.

Přijde mi, že s tak velkou zbraní se nedá protivníka ani tak seknout, jako spíš srazit, rozdrtit nebo probodnout. Tak to se mi nelíbí ta útočnost. Souhlasím s tvojí hodnotou pro Sílu zbraně ale ta útočnost je přehnaná. To hození je takové trochu divné, házet za hlavu je jediný možná způsob, to ano. Ale zase by to mělo být poznamenáno nějakým postihem, například -2 k iniciativě nebo tak. Když zvedneš ruce, dáváš tím soupeři lákavý cíl k útoku..


 Uživatel úrovně 0

Je to taká orientálna zbraň, páči sa mi to, len by som to skôr priradil k nejakým púštnym Nomádom a nie elfom. Inak dosť prepracované...


 Uživatel úrovně 0

hmm...moc silné se mito zdá...


 Uživatel úrovně 0

krásný, ale příště se prosím řid pravidly.


 Uživatel úrovně 5

Simplicius: zajímavé, nicméně musím trvat, aby zde uvedené věci měly návaznost přímo na původní pravidla DrD od Altaru.


 Uživatel úrovně 0

velmi dobré, ale zajímala by mně alespoň orientační cena


 Uživatel úrovně 1

dávám čtyři protože hraji za elfa a výtám tedy něco jako druhuou elfí rodovou zbraň :D