Vrhač **uf-fů**
Autor: | Fafrin |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 16 |
Skupina: Časoprostorová magie
Dosah: 1
Vyvolání: 1 kolo
Popis:
Jméno kouzla: Vrhač
Kouzelná slova: *uf-fů*
Magenergie: 3 magy
Dosah: dotek
Rozsah: 1 předmět
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: ihned
Skupina: Časoprostorová magie - Přesun prostorem
Kouzlo vrhné předmět který kouzelník drží v ruce (rukou) stejně, jako by to učinila na kouzelníkově místě postava se silou +3 a s obratností +4.
Ano, opět jedno univerzální mini-kouzlo.
Ano, opět jedno univerzální mini-kouzlo.
Poznámky
Kouzlo nedělá nic jiného, než že drženému předmětu prostě udělí příslušný impulz. Předmět poté podléhá běžným přírodním (fyzikálním) zákonům světa. Kouzlo neprovádí žádnou navigaci, o přesnost a zásah se stará kouzelníkův mozek - znalosti o chování předmětů, zkušenosti s kouzlem, viditelnost cíle apod. Kouzlo by teoreticky mohlo být tedy také z EU - úder.
Ještě bych upozornil, že vržený šíp rozhodně nemá takové SZ jako šíp vystřelený. Kouzlo lze však dobře kombinovat s Nebezpečným ovocem, bombami, zápalnými láhvemi, či s ním překvapit v zápase.
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 16
Diskuze
Drží nebo dotýká? Pokud drží, tak to s ním asi pškně cukne. Pokud dotýká, tak to škubne jen s větví (tu by to mohlo i zlomit, hypotetická past Sil(+3)~něco~zlomení/nezlomení), zatřepe s mříží. Co by taky mělo stát.
Mě by ještě zajímalo, co se stane při seslání kouzla, když se kouzelník drží nějakého pevného objektu - například větve stromu, mříží apod.
Remmy: V případě vrhacích zbraní se parametry nemění, vržený šíp má pratametry tak 1/-2 5/10/15, odhadem.
Dakeyras: Tobě je to s tím šípem možná jasné, ale já si dovedu představit, že každému nikoliv. Co se týče akce a reakce, tak vrhá kouzlo a nikoliv kouzelník, takže reakce jde do kouzla nikoliv do kouzelníka. Kouzelník se ani nehne.
Kouzelník dle pravidel dýky vrhat umí a dá se předpoládat, že během učení kouzla si to párkrát zkusí, takže tady žádné problémy nejsou. Problémy můžou nastat u vrhacích zbraní, které ovládat neumí - oštěpy, trojzubce atd.
Remmy - však pokud bude kouzlo používat na házení bomb, flakonků a spol, tak se nic nestane odhazuje lehký předmět, který by zvládl hodit sám, ale co když by to použil na něco, co by sám odhodit nedokázal.
Maris, ale jde o to, jestli to umí vrhnout dýku tak, aby se ta dýka chovala jako hozená obratným útočníkem, nebo jen jako prostě nějaký předmět, tedy nevíš jak se roztočí atp. Pokud to tohle kouzlo nezvládne, tak je skutečně hodné k házení bomb, nebezpečného ovoce, a jiných předmětů, které nezraňují tím jak přesně zasáhneš, ale že zasáhneš.
Což o vržený šíp nejde... Já bych se, hrát u tebe jako kouzelník, vyzbrojila dostatečnou zásobou vrhacích dýk...
Nevím jak autor, ale já počítal s tím, že kouzlo eliminuje takovýhle účinky. Kouzelník přece nechce zneškodnit sám sebe.
poslední dvě věty jsou trošičku matoucí. Už samotné jméno Vrhač mi dává najevo, že to je hozené, tedy poznámka o šípu není třeba, protože (aspoň mě) je jasné, že by se jednalo o šíp hozený, ne střelený. A druhá věta mě navádí k tomu, že to není vlastně ani dobré na vrhací zbraně, ale prostě jen na předměty, které potřebuju odhodit (pokud to tak skutečně není myšleno).
Asi to není úplně potřeba, ale napadá mě co akce a reakce? Co když se takto pokusí kouzelník odhodit těžký předmět (no dobře, přemýšlím, že by se to dalo použít i na osoby), který by postava se silou +3 (což odpovídá i jisté tělesné konstituci) odhodila a ustála to - poučka o reakci působící stejnou silou obráceným směrem by mohla způsobit, že by mohl odletět i kouzelník na druhou stranu, nebo jestli se o to stará už kouzlo
V jednoduchosti je síla.
Možná bys mohl doplnit, jak se v případě vrhacích zbraní a zmíněných šípů nebo šipek podle Tebe mění parametry.
Jednoduché kouzlo, není co řešit. Pro případné srovnání lze alternativu nalézt například v příspěvku "Tři jednoduchá kouzlíčka".