Druidské runy
Autor: | Master_of_Drakes |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 22 |
Magická runa je magická značka, která je po své aktivaci schopna seslat nějaké kouzlo.
Runy níže popsané vyrábějí druidi výlučně k ochraně svého hvozdu. Runa jinak použitá (např. postavená na lesní rozcestí, tak aby přizabila každou srnku, která projde kolem) může probouzet hvozd (závisí na PJ).
VŠE NÍŽE POPSANÉ SE MUŽE ODEHRÁVAT VÝLUČNĚ VE HVOZDU, NEJEDNÁ SE TEDY O FUŠOVÁNÍ DO ALCHYMISTICKÉHO ŘEMESLA.
Tento typ run mohou vyrábět pouze druidi, a to tesáním do živého dřeva stromu, který je alespoň 30 let starý. Věk je zde podmínkou hlavně kvůli určitému vzrůstu stromu a u různých druhů si ho může PJ upravit (toto číslo platí pro nám velmi dobře známý smrk ztepilý). K tesání se používá dláto, které ovšem stejně jako druidské zbraně musí být z materiálu, který hvozdu nevadí.
Druidské runy umějí sesílat pouze tři kouzla, a sice Úder varování, zloby, nenávisti. Mají sloužit pouze k ochraně hvozdu. Druidovi je při výrobě runy partnerem samotný hvozd. Ten dodá magenergii nutnou k udržení runy v takovém množství, v jakém si druid přeje. Respektive, dodá ji, pokud ji v dané chvíli má, ale pokud je runa aktivována, o dvojnásobný počet magů se probudí (o výpočtu magenergie runy níže. Hvozd dodá vždy CELOU magenergii, druid se s ním nikdy nedělí).
O něco výše je napsáno, že se runa musí aktivovat. Jak to probíhá? Při výrobě runy druid stanoví podmínky, za kterých se runa spustí. Pro výpočet magenergie runy je důležitý jejich počet.
Věc, kterou může rozlišit jakékoli stvoření s Int 0 zpracovaná jako podmínka, se počítá jako jedna podmínka (nějak jsem se v té větě nedokázal vyhnout opakování slova podmínka). Jedná se o podmínky typu: světlo-tma, zima-teplo, mokro-sucho...
Věc, kterou může rozlišit jakékoli stvoření s Int 1 se počítá jako 2 podmínky. Jedná se o podmínky typu: rozeznání cíle (zvíře, humanoid, jeho velikost), fáze měsíce, roční období, počet bytostí (do určitého počtu), rozeznání barev.
Věc, kterou může rozlišit jakékoli stvoření s 2 a více se počítá jako 3 podmínky. Jedná se o věci, na jejichž rozeznání je již potřeba myslící bytost.
Příklad podmínek: Runa se má spustit v přítomnosti jakéhokoli humanoida, ale jen když bude světlo. Celkem se jedná o 3 podmínky.
Magenergie nutná pro výrobu runy je následující: za základ se bere magenergie kouzla, které má runa umět sesílat. K tomu se příčte magenergie nutná pro zachování všech podmínek (za 1 podmínku 2 magy, za dvě 4, za tři 8, atd.)
Konečná magenergie runy ještě závisí na tom, jak dlouho chtějí tvůrci mít runu v pohotovosti. Runa každý den bez ohledu na to, jestli byla spuštěna spotřebuje 1 mag (o půlnoci). Každé spuštění spotřebuje 2 magy. Sesílání kouzla spotřebuje tolik magenergie, na kolik bylo napsáno.
V případě zničení runy nastane výbuch o poloměru 1 sáh za každých 30 magů, které v okamžiku byly v runě přítomny a zraní všechny v dosahu za 1k6, životů za každých 10 magů v runě přítomných.
Kamenné oltáře
Též jednodušeji menhiry. Kamenné bloky na nichž jsou vytesány runy (nejčastěji používána diamantová dláta). Menhiry se berou jako speciální případ run.
Menhiry mají své značné výhody. Nepotřebují žádnou udržovací magenergii a mohou dokonce kromě úderů sesílat i Velká lesní kouzla, kromě těch, která by způsobila hvozdu újmu (Rychlé vadnutí).
Ovšem kde jsou výhody, jsou i nevýhody. Hvozd dodá do menhiru magenergii pouze jednou v roce, a to o letním slunovratu. Jindy tedy menhiry stavět nelze. Rovněž je nutné, aby runové nápisy na menhiru tvořil více, než jeden druid. Hvozd jednoduše vyžaduje od takto mocné zbraně, aby nebyla stavěna pouze jedním člověkem, čímž se snižuje nebezpečí různých trucpodniků a žabomyších válek.
Diskuze
Nerad dávám 0 hvězdiček. Proto dám 1*
Nápad dobrý, ale jinak bych to propracovala...za snahu 2*
Já si taky myslím, že to není blbost, ale chtělo by víc promyslet a je to takový a druid má většinou svůj hvozd rád a nebude rýt runu na rozcestí...
Nie je to blbost, je to dobry napad, ale zhovadeny. Prilis sa ponahlas, a potom to takto dopadne...
Vobec sa mi nepaci, ze druid tesa do stromov, ani priklad s prizabitim srnky - to malo byt akoze co?
A co tak popis runy - ako presne vyzera, alebo najcastejsie vyzera? Alebo staci vytesat nejaku kravinu?
Diamantove dlato by mohlo fungovat jedine magicke, lebo diamant je krehky. Ako rydlo by to chvilu mohlo fungovat, ale do kamennych oltarov vobec nie.
Nedal si na slova v MS, a tak to potom aj dopadlo...
Mohla z toho být naprostá bomba, takhle je to naprostý propadák. Takhle je vidět, že jen samotný dobrý nápad nestačí.
Škoda.
souhlasim s predchozimi argumenty, ale presto, zvlaste kvuli alespon trosilinku originalne zpracovanem prizpevku davam o neco malo lepsi hodnoceni..
hehe... hochu co řádek to perla... nemyslím si, že by hvozd či samotný druid chtěli být účastni tesání do 30tiletýho starýho doubku nebo přizabíjení srnek u rozcestí... hehe... heh... he .) Mno prostě je to šílený...
Tys to teda dovoral, měl jsem ještě dost výhrad, výtek dotazů a doplňujících rad v MS, které ti mohli pomoct k vyššímu hodnocení, ale ty jakobys neslyšel.
No tak zopakuji výtky pro přehled:
1.) Nedokážu si představit druida, jak tesá do živého stromu runu, když ji může stejně tak i nakreslit třeba svojí krví. A tím nikoho nepoškozuje
2.) Ještě to chtělo zpracovat na systému run obecně. Tedy výroba, použití, kdo je vynalezl, nebo jaké jsou jejich historické kořeny.
3.) Diamant je sice tvrdý, ale to není vše, diamantové dláto by vydrželo tak jednu až dvě rány. Možná by bylo lepší dláto dřevěné. Indiáni v americe měli dláta dřevěná s obsidiánovými konci. Dlážky v kamenech vybrušovali pomocí kousku kůže a co nejtvrdšího písku, takže třeba zase nějaký sopečný sklo.
4.) Proč menhiry čerpají pouze o letním slunovratu? Nemělo by být datum čerpání závislé na nějakém náboženském svátku? Takže u různých bohů by se menhiry stavěli jindy. Samozřejmě s přihlédnutím k magickým dnům v roce, jako jsou rovnodennosti, slunovraty, ale třeba i úplňky v případě druidozlejšků.
Ajajaj, tys to pokazil!
Krucinál, taková to byla super myšlenka v MS... To s tím dodáváním energie hvozdem je naprostá pitomost.
Nápad je to zajímavý, ale zpracování poněkud pokulhává.
Driud který stromy dokáže procházet najednou musí do stromu tesat. Myslim, že tohle by se dalo vyřešit elegentněji.
Pokud magenergii dodává hvozd, tak je úplně zbytečné mít nějaký výpočet na magenergii runy, jelikož hvozd má tařka neomezeně magenergie. Magenergii by tam tudíž měli dodávat sami druidi ze své vlastní magenergie.
Podmínky jsou tedy zbytečné, protože druid tam může nakombinovat cokoliv, protože má neomezeně magenergie. Kdyby neměl tak je to jiná, ale stejně by minimálně musel do runy dát dvě podmínky, protože jedna mu je k ničemu.
Není tu nic o udržování run. Když se runa vyzáří tak co? Poznají druidi kolik magenergie má runa ještě k dispozici? Pokud tam dodává magenergii hvozd, tak ta runa vydrží tak dlouho jako samotný hvozd a tudíž nějaká pravidla o vyzařování jsou zbytečná.
Jak probíhá zničení runy? Ta runa je v živém dřevě, aby jí mohl někdo poškodit, tak by musel sekat do té runy. Stačí seknout jednou nebo několikrát? Nebo se třeb amusí porazit strom? Nějak si nedokáži představit zničení runy vytesané do stromu.
Podobné věci jsou i kamených oltářů, ale je tam ještě jedna věc. Může to seslat velká lesní kouzla a mezi velká lesní kouzla patří i Probuzení a Uspání hvozdu. Takže hvozd může sám sebe probudit nebo uspat. A to mi přijde trochu divné.