Galerie

Pán na Vrbně

Obrázek Pán na Vrbně

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Pěkné;-)


 Uživatel úrovně 0

Krásná harmonie barev, velmi pěkný obrázek :)


 Uživatel úrovně 4

Obrázek se mi moc líbí a z Ascellina komentáře je krásně vidět jak ten kdo umí chce umět ještě lépe a je si vědom chyb které by ten kdo neumí vůbec nenašel. ... Ale ta levá ruka je trošku křečovitá...

Plž


 Uživatel úrovně 5

Sniper: :) Díky :) To prostě jednou se tak objeví CHUŤ, ne povinnost a pak je to a nadšením. Není to dokonalé. Levá ruka je křečovitá, nohy a pas patří k jiné figuře, ukončení kresby nad koleny je nešťastné. Prostě když bych se kresbou chtěla živit, tohle všechno si nemohu dovolit. Ale jako amatérský počin pro tu chuť a radost z tvorby...jsem spokojená.

Méně spokojená jsem s hráči :-) Dala jsem jim to na FB jako hádanku "kdo je to", ani jeden neměl dost analytického myšlení, aby bez nápověd to dal :-( prostě koruna+erbovní vrby na zbroji které vídají na kartách pořád+rasa figury = nemůže to být nikdo jiný (a to jsem nechtěla jméno, chápu, že jména při těch množstvích se pamatují špatně...stačilo mi "Pán na Vrbně") Jak pak mají řešit něco ve hře? Nemůžou se divit, že všechno vyřeší jeden, který to analytické myšlení má...

Sccion: Jo, máš pravdu... chtělo by to větší rozsah pro celou scénu. Mám tu nějaké slušné A3 papíry a mám chuť pokračovat. Jenže teď je tu ta povinnost. Jedno bodlinaté zvířátko by mi moc ublížilo, kdybych se nevěnovala jeho potřebám :)


 Uživatel úrovně 8

Zatracepeně, kde se učí takhle kreslit? :)


 Uživatel úrovně 8

Pán na Vrbně

Technika: Pastelky, asi 5 hodin


Popis: Rejnýš Vrbenský z Vrbna, jedno z důležitých CP barbarské kampaně, byl při poslední hře oficiálně korunován titulem odpovídajícím asi knížeti (po násilné smrti svého otce, co nějakou dobu vládl bez posvěcení císařem, korunovace byla vlastně jen formalita, odkládaná na významný státní svátek oblasti). Výroční aréna se tentokráte konala na počest korunovace.


A obrázek vznikl jen z mé chuti něco nakreslit pastelkami :-) V uvažovaném výběru byl ještě pár Rejnýšova sestra s manželem a vojenský velitel Such-Daru. Třeba příště :-)


Nevím si rady s pozadím. Uvažovala jsem nad komplexní scénou z korunovačního sálu (x obava, aby postava nezanikla ve změti barev x aby to zas nebylo moc jednoduché, strohé, kdy nic je lepší než nějaká čmáranice…), nějakým šrafováním, popřípadě přenesením v PC na pergamenové pozadí.

Velmi povedené, pastelky ti v ruce evidentně sedí. Svým způsobem bych i řekl, že lépe než práce s čistou černou linií, ale ono to tak nějak bude asi i tím, že jsi zkrátka mistrem detailu. Postoj hlavního aktéra je živý, scénu, ve které vypadá, jakoby ho někdo vyrušil rozhodně oceňuji. Z jedné strany je tedy až škoda, že dílo není většího rozsahu, kde by se odkryl celý příběh, který se před ním odehrává, ale na druhou stranu pozadí by si vyžádalo dalších několik hodin práce.

Pokud jde právě o pozadíosobně bych ho nechal anonymní. Ne nutně bílé, ale asi bych se nebál něčeho spíš abstraktního. Stejně jako u spousty jiných děl je totiž i zde podstatná hlavní postava a skutečně by se mohlo stát, že by se v příliš detailním pozadí utopila. V tomto případě bych se možná vydal formou barevného přechodu od tmavého spodního okraje ke světlému nahoře.

Na příště jsem rozhodně zvědav.