Galerie

Jezdecká Modlitba

Obrázek Jezdecká Modlitba

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Uloženo do archivu:-)


 Uživatel úrovně 0

Ano, moc pěkné. Jak se říká v jednoduchosti je krása. Nejvíce obdivuji tu krajinu, to je něco s čím pořád bojuji. Ani po x hodinách, bych ty hory nedokázal takhle parádně nakreslit a ty jsi to zvládla za tři hodiny, nechápu..:-)


 Uživatel úrovně 4

Ať se dívám na obrázek jak se dívám tak tenhle obrázek je snad nejhezčí věc kterou jsem za dlouho dobu viděl. Nevadí mi ani to že než jsem našel vodopád a město kde vlastně jsou tak mi to chvilku trvalo. Nic nezkazilo první dojem a detaily jen zpříjemnily další zkoumání obrázku.

Navíc jsem díky obrázku zjistil že se děje i něco někde jinde.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Hamster: :) taková spontánní reakce potěší :)
Sccion: Děkuju za komentář. Máš bod pozornosti za vodopád a hrad. Jako vzor jsem měla fotky, vyjma oltáře, ten jsem dělala naposled. Takže roztříštěnost je možná mou neschopností zpracovat různé vzory do jednoho celku. Ani nevím, jaké hory mi to pózovaly, ale nepoznaly by se :-) No, bavolo mě to a ráda jsem si udělala změnu od karet :-)


 Uživatel úrovně 8

júú


 Uživatel úrovně 8

Jezdecká modlitba

Technika: perokresba, asi 3 hodiny

Ilustrace k povídání u stolu Mytologie a filosofie. Urzemská jízdní hlídka se zastavila u poutní svatyně lokálního džara – světce v hornaté oblasti Buhogorje. Družina má pozvání na velkou arénu do jednoho z místních hradů, ukázat, jak to v okolí vypadá, se vždycky hodí.

Opět něco trochu nového víří galerijní vody.

Je to dílo se vším všudy. Vzhledem k tomu, že se jedná o Ascellino dílo, může být trochu zajímavá otázka, zda i zde budeme moci "rozlepit" obrázek na jednotlivé prvky. Svým způsobem ano, malý oltářík vpravo dole, který neodpovídá perspektivě zbytku obrázku, tomu nahrává. Jedzci též nestojí vůči zbylé krajině v té pravé linii, ale v podstatě jen považuji za formálnost to zmínit. A také proto, že jsem si toho všiml, což si dávám jako bod pro mě. Takže bych si obrázek rozložil tak na tři roviny. Detailní oltář, jezdce a krajinný reliéf v pozadí.

Oltář je můj favorit. Je hezké vidět inspiraci a dobře zvládnutou architektonickou formu.

Jezdci jsou... důležití. Mít obrázek bez nich by zkrátka bylo příliš prázdné a nudné. Po technické stránce nejsou tak zdařilí jako zbytek obrázku (mohli by vůči koním, pokud se nejedná o nějakou obří odrůdu, být poněkud větší), ale už jen za jejich přítomnost je třeba dát palec nahoru.

Horizont je perfektní. Jsou to přesně ty ostré skály čnící nad údolím zalitým křišťálově čistým horským jezerem. Kresba hor je nádhera, víc se mi snad ani nechce dodávat. Trochu slabší je snad jen levá strana s vodopádem a naznačením města. Tam by podle mě trochu pomohlo zvýšit podíl černé a nechat jen několik bodů naznačujících budovy a případně obkreslujících vodopád, aby byl více zřetelný.

Obecně však jen chvála. Vytvořit komplexní obrázek, který v sobě kombinuje právě všechny pohledy a prvky je hodno hlasitého ocenění.