Galerie

Mapa Al-Skali

Obrázek Mapa Al-Skali

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Dart: děkuji za komentář. Pokud jsem Tě inspirovala, moc si toho vážím a jsem ráda, pokud se jména stanou živou součástí jiného světa ;-) Jména a jazyky obecně jsou taková moje úchylka (jakkoli na ty reálné jsem netalentovaná). Pro hru je to k ničemu, resp. pro atmosféru, což se taky počítá, hlavní je dobrý pocit :-) Kdyby se někdy jmen nedostávalo, klidně posloužím svým archivem.


 Uživatel úrovně 0

Donutilo mě to po dlouhém mlčení u jiných příspěvků napsat řádek. (nebo dva :-) ), je to dobré, jako PJ zabývající se problematikou svého světa, hned zítra využiji něco z toho. (I kdyby "jen" Názvy.) Díky
Dart


 Uživatel úrovně 4

Ascella:
Klobouk dolů nad propracovaností a domyšleností každého detailu, který zřejmě mapa skrývá.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Plž: Kdepak, názvy jsou správně (v tomhle si docela na.detailech potrpím (-:). V češtině (spolu s Šeptavými horami) jsou názvy světové, ja je znali hráči doposud a jak je znal autor mapy, který je dle latinky zřejmě seveřan :-) a první název je jedním nebo druhým jazykem (al-skalsky nebo jesetsky) podle toho, který národ spravuje/obývá/vlastní podstatnou část. Takže jedno moře maj prakticky celé jeseti, u druhého jen okupují dva přístavy... Ale chápu, že bez vysvětlení je to pro vnějšího pozorovatele matoucí.
Což nic nemění na tom, že máte pravdu, co se výraznosti prpvedení týče.
Díky za odezvu ;-)


 Uživatel úrovně 4

Co se týče map zde na servru tak jsem jednoznačně pro. Je to součást her a proč se nepochlubit.

Po sccionově poznámce o moři jsem ho šel hledat a i mě chvilku trvalo než jsem ho našel. Osobně moře znázorňuji jen pár okrasnýma vlnkama, protože šrafování nemám moc v lásce a příliš by moře zdůrazňovalo oproti ostatnímu okolí.

Co bych ale ještě trošku poíchl jsou názvy moří. Česká název v pohodě ale potom ty další názvy jsou prohozené tedy Jestamar je jako druhý a Žentamár až jako třetí. Mapu většinou dělá někdo z jednoho národa a tak předpokládám že by asi používal svůj jazyk připadně druhý a třetí ale ve stejném pořadí.

Vše co jsem psal jsou maličkosti které nijak neshazují dílo jako celek. A celek je excelentní.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Děkuji za bleskové schválení a redaktorskou magii.
Dlouho jsem přemýšlela o šrafování moře jako na některých starých mapách a nakonec to zavrhla pro nejistou ruku a dodala tu "pláž", pobřežní linii vyznačující mělčinu okoukanou z jiných starých map. Pohrávala jsem si i s myšlenkou domalovat nějakou tu loď, mořskou příšeru a tak, to mi zas přišlo, že se nehodí, že by toho muselo být víc, velbloudi, draci nad horama a pro to už nebyl prostor... prostě moře útrap :-) Ale důležité je, že jsem se vyblbla, dobře se u toho o končinách dumalo, vymýšlelo zápletky, scény, rostly pod rukama doslova příběhy a hráči se mají (snad) nač těšit.
Nu, problematika map byla v minulosti hodně diskutovaná, to si ještě pamatuju, argumenty, že mapa je k ničemu, protože každý PJ má svou. Doba pokročila, za sebe mám mapy moc ráda, cizích PJů, historické, více či méně tvořené jako umělecké dílo... takže bych ráda vyzkoušela, jak je zdejší publikum kartografickým počinům nakloněno a případné autory povzbudila ;-)


 Uživatel úrovně 8

Dobrá, po zběžném prohlédnutí mám i několik výhrad. Respektive jen jednu, která ale skutečně mému oku nesedne tak, jak by snad mohla. Rozlišení moře a pevniny je velmi nezřetelné. Využít k tomu pouze vytvoření pláže, ale nevyplnění vody žádnou čarou, či plochou z ní může udělat zase jen další pevninu a z pláže zase jen další řeku. Tady to opravdu chtělo nějakou linii či plochu navíc.


 Uživatel úrovně 8

Mapa Al-Skali

Technika: perokresba

Je to sice jen mapa, ale jednak už tu dlouho žádná nebyla; za druhé na A4 vypadá i celkem k světu; za třetí jsem s tím strávila opravdu hodně času, tak se chci pochlubit :-)

Máme tu ne tak běžný obrázek, o jehož oprávněnosti coby obrázku do rubriky galerie bylo v minulosti několikrát spekulováno. Nebyli bychom to ale my, kdybychom se něčím takovým nechali odradit a proto se můžeme zadívat do této mapy. Dohodl jsem se s Ascellou, aby poslala co největší formát, takže po rozkliknutí je většina textů čitelných, abychom mohli podobnou piplačku skutečně řádně ocenit.

Upřímně, obrázek byl schválen především proto, že jsem zkoušel, zda tuto velikost server snese, takže jsem si ji ještě ani sám řádně neprohlédl, ale rozhodně to mám v plánu.