Galerie

Lžíce

Obrázek Lžíce

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Krásné dílko. Takové pohanské. Působí divoce a tajemně. Umím si představit, že podobnou používají čarodějnice k dávkování ingrediencí do lektvarů lásky. Nebo pro slovanskou formu woodoo.
Rozhodně jde o materiál herně využitelný. Cení se i praktické využití (i když osobně mi přijde škoda tak pěknou věcí jíst, je to jako krásná malovaná arabská miska, co jsem si dovezla z cest, moc se líbí, je potěšení v ní servírovat, ale moc mrzí, když se rozbije, což se při používání zákonitě stane...)
Chválím vkusně vybraný podklad, dobře dílko doplňuje.


 Uživatel úrovně 4

Nutrie je správná odpověď.

Plž


 Uživatel úrovně 0

Dobrý den,

k té nutrii bych se také přiklonil :)
(pak smazat klidně... jen mě zajímá jestli to tak je :D )


 Uživatel úrovně 4

Dekeyras:
Samá voda. Všichni přece ví že plži jsou slizcí a bez chlupů a domeček taky moc chlupatý nemají. Leda že bych byl nějaký severský chlupatý plž žijící někde za polárním kruhem asi jako Sněžný muž či jim podobné obludy.

Tak další nápověda byl to hlodavec.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Já myslím, že tu lžíci Plž vyfotil položenou na sobě samém, po té co se řádně vykoupal a dal si nějaký kondicionér na svůj krásný chlup...


 Uživatel úrovně 0

Velmi pěkná práce, párkrát jsem se taky snažil vyřezávat a když se používá jenom nůž, tak je to hrozná fuška. Vypadá, že by se s ní dalo najíst lépe než s ledaskterou "eurolžící" z Ikei.

Kožešinu typuji na medvěda (asi špatně, ale na nic jinýho nemůžu přijít)


 Uživatel úrovně 8

Skvělé. Já nemám co vytknout. Dřevěnou lžíci sice mám, ale nevyráběl jsem jí sám. Zbaběle jsem jí koupil, ale je fakt hezká. Z olivového dřeva :o)

Jinak klobouk dolů. Řezbářství a truhlařina jako taková, mi nikdy moc nesedla. Maximálně jsme tak vyráběly s bráchou meče a luky, oštěpy a šípy, ale to je tak všechno. A ty hned na figurální postavu a dopadlo to takhle dobře. Skvělý! :)

Fotka je výborná, kožešina tomu jak psal Sccion dává hodně fantasy/medieval look a celkově se to sem do Galerie strašně hodí. Jen víc takových věcí.

Ps. Pro příště zkus jenom fotku udělat z větší vzdálenosti, aby jsi měl od okrajů víc místa. Oříznout se dá vždycky, takhle mi připadá napravo dost namáčklá k okraji.

Skvělá práce Plži :)Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.


 Uživatel úrovně 4

Vlk to není.

Osobně mě moc plochá nepřipadá v porovnání s některými kovovými lžícemi, ale mohla by být hlubší to je pravda.

Co se týče prohnutí tak tady je to trefa do černého ano je prohnutá opačně než má být a celé to vzniklo kvůli hnilobě dřeva, vzal jsem zkrátka co bylo po ruce a řezal. Hnití je do teď patrné na dvou tečkách na lžičce (u držátka) a světlejším "fleku" na přechodu lžíce do držátka. Není to ale žádná katastrofa to je zkrátka jen měkčí dřevo.

Vada materiálu a to že lžíce je ve skutečnosti "zmetek" byly důvody proč jsem začal řezat na rukojeti postavu (moji první). Prostě už nebylo co zkazit. Předlohu jsem žádnou nepoužil prostě jen tužkou čmáral na dřevo a potom opatrně řezal a asi desetkrát zeštíhloval a i teď má postava dost slovanské tvary.

Co se týče zbytku držátka tak zase trefa. I dle mého názoru je šroubovice trošku moc masivní vůči té postavičce. Ale když už byla postavička hotová tak jsem nechtěl celou lžíci pokazit. Na tom jak se drží to moc vliv nemá.

Už jsme ji několikráte držel v ruce s tím že ji ještě vylepším ale nakonec jsem ji zase odložil a raději šel řezat něco dalšího. Přece jen druhá postavička už třeba půjde rychleji.

Svoje výtvory si řežu tak nějak pro radost a potom je rozdávám. Pokud by tuhle lžičku někdo chtěl tak se ozvěte. Jinak skončí na dětském táboře mezi ostatníma lžičkama.

Více pohledů na lžičku (včetně opačného prohnutí) úplně dole na:
http://www.plz.wz.cz/vytvory.php

Plž


 Uživatel úrovně 0

Ja by som to tipoval na vlka.
Nedalo mi to, musel som zmerať naše polievkové lyžice. Na šírku majú 4,5 cm ... hoci by ma zaujímalo, či by sa na tej vyrezávanej čosi skutočne udržalo, pripadá mi trochu plochá (a šikmá). Ale môže to byť len zdanie.
Postavička je veľmi pekná, mal si aj nejakú predlohu alebo si odniekiaľ čerpal inšpiráciu (napr. slovanská mytológia) ?
Trochu sa mi nezdá časť pre uchopenie, ktorá prepája figúrku so žliabkom (priehlbinou). Je na môj vkus príliš hrubé, ... neviem ako by sa to držalo, no ide tu hlavne o estetickú funkciu, pretože by to podľa mňa vyzeralo krajšie, ak by to bolo užšie.
Teším sa na ďalšie výrezy! :)


 Uživatel úrovně 4

Samá voda. Není to nic s kopyty.

Plž