Galerie

Kovárna

Obrázek Kovárna

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 3

Jako z katalogu ;)

Skvělá chalupa. Ale nemůžu si pomoct, s "žívým" pozadím by to vypadalo líp.


 Uživatel úrovně 0

Jestli sojovym masem myslíš papír, barvu a štětec, tak to neumim. U anariona v mailu se válí jen další těstoviny se zeleninou, bohužel:)


 Uživatel úrovně 2

Zrovna jsem si říkala "kruci chybí mi obrázky od stoupy" a hle..

Pudoris domu je excelentní. Nemám co dodat s počítačovým systémem to opravdu umíš. Ale chtěla bych vidět nějaký ručně malovaný obrázek s novým nádechem. Většiny děl jsem se tak nějak nabažila i když jsou impozantní. Ale když jsi vegetarián a jíš stále jen těstoviny a zeleninu tak také zatoužíš po něčem jiném i když je to třeba jen sojové maso. Ráda bych to viděla :-)


 Uživatel úrovně 0

Díky.

Dormon: Jo takhle, já taky nejdřív nevěděl, jak to myslíš s tim displacementem v PS.
A co se ambient occlusion týká, máš pravdu, měl jsem ho dodělat aspoň v PS, jen tak tam máznout štětcem, co už:) Jinak render jsem použil jen kvuli tomu, abych se zbavil těch kostrbatejch Sketchupáckejch linií a měl to ve většim rozlišení, protože co já vim, tak ze Sketchupu jde bez pluginů exportovat jen obrázek, kterej má stejný rozlišení, jako je rozlišení monitoru. Jinak renderu vůbec nerozumim a zatim jsem neměl žádný vnitřní nutkání do toho proniknout:) Používam ho fakt jen k tomu, abych modely ze sketchupu dostal ve většim rozlišení bez rozpixelovanejch čar a mohl do nich pak malovat ve 2D.

NW: Neutíká. Ledaže by chlapíci v Googlu do svýho Sketchupu blbě naprogramovali zobrazování perspektivy:)

Jinak pokud někdo neví, co je to ten Sketchup, o kterym pořád melu :D, tak viz: http://sketchup.google.com/


 Uživatel úrovně 3

Dakeyras: No nemyslel jsem tím přímo vypočítaný displacemapping. Když se podívaš na Stoupovy stránky na ten krátký postup. Uvidíš, že po renderu jsou vidět polygony na komíně a na sloupech. On jen v PS upravil obrysy podle cihel, takže to vypadá, že mají ty objekty mnohem více geometrie. Tedy žádná automatika, všechno ručně podle pohledu. Ale výsledný efekt je prostě ten displacemapping :-).


 Uživatel úrovně 5

Dormone: displacemaping v PS? co to je, jak to funguje, kde to najdu? Zatím jsem se s displace setkal jen ve 3D na tvarování plochy pomocí 2d obrázků... pokud se to dá obcházet v PS tak bych se to rád naučil, protože displace dost prodlužuje rendrovací časy


 Uživatel úrovně 8

Nemůžu si pomoct, ale ten interiér je jak vystřižený ze Skyrimu. :-)
Je to naprostá bomba, prototyp nejen kovárny, ale i praktického a použitelného obrázku, který navíc nádherně vypadá.
Jen si nemůžu pomoct, ale ten úplně levý sloup mi trochu utíká. Možná je to tím vědrem před ním, takže je to jen optické.


 Uživatel úrovně 8

Jen houšť, jen houšť. ;)


 Uživatel úrovně 5

Hodně hodně slušné. Paráda!
Děkuji za skvěle využitelný obrázek.
Mé amatérské oko chyby nevidí, technice nerozumí, jen a pouze se kochá. A tady je čím.


 Uživatel úrovně 3

Zdravím

Jo je to pěkné. Účelné. Provedené hezky. Chce to více takovýchto počinů. No, pokud mám něco kritizovat, tak jediné co mě napadlo je následující:

- Na obrázku by se mohl projevit ambient occlusion (tedy ztmavení ploch v rozích a místech s větší hustotou geometrie, do těchto míst se méně odráží světlo). Buď nastavením renderu nebo úpravou ve PS. Aplikoval bych jej na stínu za budovou – jak je ta lávka. Ta konstantní úroveň šedé to trochu kazí. Krapet to ztmavit v místě dotyku budovy se zemí a jeto.

- Kovář mi připadá plochý (i když o něj v obrázku tolik nejde). Vypadá jakoby byl nekreslený zepředu a pak byl perspektivním nástrojem vhodně napozicován. Trochu jako bilboard :-).

Na obrázku mě potěšilo, že jsi použil displacemapping na cihly pomocí PS. Přesně na tohle bych jej použil taky :-).

Děkuji za užitečný obrázek.
Dormon