Galerie

Počasník

Obrázek Počasník

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zaujímavé uhranie do stratena, možno to nebol zámer, ale k Počasníkovi sa to veľmi hodí :) (Už tu bol spomenutý aj "Pán Větrů")

Najviac sa mi ale na postave páči oblečenie, hlavne stred, kde je to najviac farebne oddelené...potom palica, podľa mňa je perfektná, hlavne ten "pásik" ktorý sa ovíja okolo nej, dole je zase "efekt stratena" :)

Teším sa na ďalšie pekné dielka :)


 Uživatel úrovně 5

Líbí se mi zjednodušování těch křivek na ostré čáry... Jako kdyby za pár let chtěl vzniknout kubismus ve své rané formě.


 Uživatel úrovně 0

perfektně použitelné. 5*


 Uživatel úrovně 8

"Já jsem pán větrů... Říkají mi Konečník."

Sice se víc těším na Vermaenovy práce s tabletem, z kterých jsem viděl pár (nedodělaných) ukázek, ale je hezké, že nezapomíná pracovat i na svých klasických technikách. A kdo si vzpomene na jeho první obrázky, ten jistě uzná, že za tu dobu, co zde tvoří, ušel docela kus.

Už odhaduje proporce a hlavně tvar, zejména nohy už vypadají jako nohy. Ruce by možná neuškodila větší stylizace (a stejně tak holi), ale vyvažují to Vermaenovy klasické klady, což je hlavně realistické oblečení, dobře udělané materiály (byť jeho zbroje jsou lepší než pláště) a cit pro pózy. Vermaen by mohl být skvělý ilustrátor.

Líbí se mi ležérní šrafura a taky odhad "kde co nechat nedodělané, kde má co vyšumět do ztracena".

I všechno ostatní je v pohodě. Kompozice, stíny, kontrast, námět a soudržnost. Je to Větrník a vítr je na obraze znát. Ačkoliv, chybí mi pozadí, které by vítr zvýraznilo ještě víc.

Výborná, v podstatě bezchybná práce. Snad přijdou i ty tablety. Těším se. :)


 Uživatel úrovně 0

Připadá mi trochu smutný. Jako by se šel vzdát.


 Uživatel úrovně 0

"Já jsem pán větru a říkají mi Větrník..."


 Uživatel úrovně 0

Nice. Trochu to vypadá, jakoby pózoval, ale na druhou stranu je alespoň vidět, že někam kouká.


 Uživatel úrovně 8

Počasník


Vek: 17
Technika: Centropen, úpravy v Microsoft Office picture manager
Doba tvorby: Čosi okolo hodinky, už si nepamätám

Po fakt dlhej dobe sa mi podarilo vyhrabať čosi, čo by som mohol poslať... Mám toho viacej, ale väčšina sú nedokončené veci, čo som si kreslil v škole na nevýtvarných hodinách. Túto skicu som spravil v čajovni, slúži hlavne ako ilustrácia na utriedenie myšlienok pri jednom mojom projekte. Normálne by som skicu neposielal, ale pri tejto sa mi páči, ako pôsobí. Ide o počasníka, mága pracujúceho s vetrami, a preto som sa snažil celú tú kresbu poňať tak "vzdušne". A myslím, že to celkom vyšlo.Jako ilustrace výborná věc.

Je to dynamické, akční, provzdušněné. Vermaen to už má holt v ruce. Je to kreslené s jistotou: jasné a výstižně. Jen mi nedá spát pár věcí. Ale jak jsem psal už u Lascolidí, jsou to pouze domněnky a nápady, né výtky.

- Obrázek je krásně provdzušněný (proto má thumbnail nalevo a nahoře tolik bílého místa) a chytá právě tu rozevlátou atmosféru tím, že je konec drapérie a vlastně všechno směrem "doprava" vybledlější, rozmazanější, neurčitější. Proto by jsem viděl právě celou levou stranu obrazu jako nosnou. Tím myslím i nohu, hůl apod. Ovšem pak jsem si všimnul že je možno na to nahlížet z úhlu, že veškerý stín vede vertikálou směřující z levého horního rohu do rohu pravého dolního. Ovšem pak by mohlo být ještě zajímavější propůjčit tomu i vertikální směr větru, aby se tam ta linie "opakovala". Ale pouze nápad.

- Na to jakou to má srafovací atmosféru a techniku je obličej zrovna dosti plochý. Pouze v lince s opravdu výraznou lícní kostí. Obličeje z profilu nesou vždy v sobě něco "strojeného", ovšem udělat obličej z tříčtvrtky je hodně těžké, takže já to beru .)

- Nejspíš by to chtělo stejně rozmazat i konce střapců na holi a podle mě se sem velice hodí rámeček. Podobně "hledanou" linkou. Ta středová by byla nejjasnější a kolem ní pár hledajících . Samozřejmě rámeček by se rozplíval zrovna tak jako postava. V místech kde má stín by rámeček byl a směrem dál by se ztrácel.

Když pominu detaily, které jsou ovšem subjektivní (věřím že někomu se zamlouvá i opak) je tohle dílko použitelné, kvalitní a je "skicovité" což je pokaždé zajímavé proložení zdejšío folkloru a v poslední době mám na skici slabost.

Ještě jí sem někdo hodí jemně kolorovanou, nebo propojenou tužku se šrafovanou tuží a bude to poslední hřebíček do rakve :)

Takže Vermaene, tohle se mi líbí :o)

s úctou
anarion