Galerie

Stepní elfové

Obrázek Stepní elfové

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak na tohle prostě musím říct svůj názor.
Oba mají vlasy - dredy. No, to by až tak nevadilo, kdyby to byli nějací lidé, ale kelfům se to prstě nehodí. navíc, jako elfové vůbec nevypadají. Mají malinký uši. Až moc malinký.Spíš bych to typla na indiány.
Máš pěkně vypracovanou anatomii.


 Uživatel úrovně 0

Mně se to líbí. Nevím, asi jsem moc jednoduchá, ale ten obrázek na mě působí prostě hezky. Je to komixové, tedy hodně zjednodušené, a v jednoduchosti je krása. Linie jsou ostré, ale zase to zjemňuje to stínování, které Tfoft vyřešila prostým šumrem.
Co bych vytkla? Skoro celého elfa. Má moc dlouhé nohy v poměru k tělu a ta jeho pravá noha vypadá poněkud gumově. Elfka je super, moc se mi líbí její ruce a trup. Potom mám ještě výtku k těm vlasům. Pochybuji, že elfové používají gely a tužidla s nejvyšším stupněm utužení. :D Pokud fouká vítr, měli by mít vlasy rozevláté, s větším množství křivek. Tohle působí trochu jako rampouchy.
Jinak se mi to ale moc líbí, oceňuji nápad zasadit elfy do stepí (jestli už to někdo udělal, tak se omlouvám, ale nevím o tom).


 Uživatel úrovně 8

Obrázek se mi poměrně líbí... takový hezký 3* : )

- Kde má elf pravé koleno???
- ta tečka na elfově břiše je pupík??? jestli jo, tak trup nad rukou je otočený k nám a pánev s břichem je na stranu.... : )
- jestli je ta tečka pupík, pak má hrozně vysoko přirození (když změřím sebe, tak by to mělo bejt +- jako od pupíku po prsní svaly...) a navíc menší než elfčin venušin pahorek.... - tedy doufám, že pupík je schován za loktem, ale stejně ho má malýho ;)
- nevím jak se jmenuje, taková ta čára co značí hranici stehna a břicha.... tak elfovi jaksi chybí ta vzdálenější... elfka jí má lehce naznačenou, elf je od pupíku plochej... (/uřízlej?)
- elfka má prsty slepené? : )
- mají rozdílně blízké uši ke zbytku obličeje (netroufám si říct, že elfka blízko nebo elf daleko : ) ale spíš elfka blízko)
- brka jsou strašně plochá, to, že jsou natočená svojí plochou k pozorovateli působí strašně uměle
- hlava elfky působí hranatě, asi těma vlasama ;) vlasy samotný mi nevaděj, ale přes hlavu asi mohly být normálně (reálně)

- líbí se mi ztvárnění - stepní elf jakožto běžec s atletickou postavou, dlouhýma nohama... + po-indiánštění : )
- elfovy vlasy jsou cool! i hezky nakreslený


 Uživatel úrovně 0

Nelíbí se mi to. Je to příšerně nudné. Tfoft, máš na víc. Být to někdo jiný... ale od tebe tu něco čekám, od tebe tu čekám něco, co bude stát za můj pohled.

Zčásti začínám chápat, proč nám kdysyvá redaktoři vraceli obrázky bez pozadí.
Stačilo alespoň kapánek znázornit, že na něčem stojí. Třeba na té stepi. Stačilo malilinko si pohrát s větrem. Dokážeš si vůbec představit, jak úžasné to mohlo být, kdybys těm pseudovlajícím vlasům dala aspoň nádech dynamična? Jak úžasně by mohla vypadat vlající tráva? Místo toho vidím jenom dva panáčky dobré možná jako ilustrace ke hře. Ale ilustrace ke hře tady vůbec nemusíme hodnotit, a navíc i ilustrace ke hře může být provedená krásně.
A neříkej mi, že je to autorský záměr. To je lenost, kterou já moc dobře znám.

Co stojí za povšimnutí, je tvá představa stepního elfa. Originální (alespoň pro mě). To je ale JEDINÉ plus.

Poslat to sem třeba někdo jako samurai, asi bych se vůči obrázku nestavěla tak kriticky. Ale od tebe prostě a jednoduše čekám víc.


 Uživatel úrovně 0

Anarion: Já vím, že se už začínám opakovat, ale když nás nutí ve škole takhle liniálně kreslit zuby, tak se těžko odbočuje jinam. Příště se pokusím o něco jiného.


 Uživatel úrovně 8

Moc uhlazené... vím že styl kresby se mění těžko, ale občas se to hodí, zvláště pokud se výtvory autora/autorky začnou opakovat.

Chvály i kritiky zde bylo dost, já jen něco doplňím, je zbytečné se opakovat:

Styl kresby. Jak už řekl Hulahu (a to byla fajn kritika), je to všechno moc uhlazené, moc lesklé. Působí to nepřirozeně, uměle, strojově, aranžovaně. Jedna obrysová linka se hodí buď do věděckých studií, nebo rádoby studií. Technických nákresů, detailů kde to pomůže, na části obrazů... atd. Nebo v komiksech a i když toto by asi jako manga/komiks obstálo, už se to začíná opakovat.

Chce to občas hledat čáru, někde přitáhnout, jinde ne. Je to teda jenom můj osobní názor, ale změna by to tady od tebe určitě oživila :o)

Co se týče stínování, tam dopadla asi kosa na kámen. Pokud stínuješ již delší dobu... zjistíš že tímhle způsobem se moc daleko nedostaneš. Jakoby jsi stále uvízla na mrtvém bodě. Stále žádné nařašení látky, vržené stíny, ostřejší světla. Žásné rozlišení materiálu, rozlišení světlosti povrchů... chtělo by to na tom zapracovat.To jsou spíše body do budoucna. Vcelku to je povedené dílko Tfoft, máš to v ruce, ale už se to začíná stereotypně opakovat (jako tehdy Vermaen se zbraněma... ty se mi ale různorodostí a využitelností líbili o trošku více :D


 Uživatel úrovně 0

No, myslím, že koneckonců je to jedno. Optycky to na půlku vypadá, to se musí něchat.
Na omluvu: dalo by se to i říct třeba takto: že stepní elfové jsou dobří běžci a tak se jim vyvinuly delší a silnější nohy. Kdo říká, že elfové musí mít 100% stejné proporce jako lidi. Těch pojetí elfů je tolik a mysl taky každá jiná. Kdyby mi PJ řekl: viděla jsi stepní elfy, kteří jsou asi o 15cm vyžší než ty. Mají dlouhé nohy a jsou rychlími běžci, představila bych si třeba tohle..:-)
S pozdravem C.


 Uživatel úrovně 0

Carstin: Koleno zhruba v pulce, to držim i já, a když to, by oko, měřim, stále to mám zhruba v pulce. Ale jestli jsi na to vzala pravítko, nebudu se hádat, neměřila jsem to XD.


 Uživatel úrovně 0

Ať měřím jak měřím...původně mi tak od pohledu připadala ta stehenní část asi o pětinu/šestinu delší než má...ale měřím a když srovnám délku měřenou od kyčle, či pánve(já to dělám tak přirozeně) pod koleno, sahá do tříčtvrtiny míry měřené z pod kolena ke kotníku(kloub).Ne, že bych si tě chtěla nějak zprotivit, ale koleno v polovině určitě nemáš, i kdybych to měřila od pasu kalhot ke koleni. Z mých zkušeností vím, že když vyměřuješ figuru, tak míry od kloubu ke kloubu, jak stehenní tak holenní kost mají stejnou míru.(byla jsem si to teď aji pro jistotu přeměřovat) No a stejně by to mělo vycházet i s rukama, od kloubu ke kloubu, paže s předloktím. Pokud se moc pletu, tak mě opravte a omluvte...ale s touhle technikou jsme na střední obstála s jedničkama.


 Uživatel úrovně 0

text

Jo oči jsou šikmé, tak nějak to vylezlo, až když bylo hotovo a už jsem se neodvážila do toho gumou šahat.

detaily na oblečení, na n jsem zapomněla, to se přiznám rovnou.

Podrážky jsou bílé umyslně, líbilo se mi to tak.

To, že je elfka ranař je schválně, inspirováno mojí kamarádkou, která vypadá podobně.

Ta čárka v pupíku mi zase tak anatomicky mimo nepříjde, jdou tam svaly, které když jsou velké ji prostě udělají.

Pozadí kreslit nebudu i kdyby peklo kvuli tomu zmrzlo. Já ho tam nepotřebuju, dokonce mě i řuší, hlavně u kreseb tužkou. Já vím, že mi to budete vytýkat neustále a já na to budu neustále prdět XD

Jo, ted už to vidím, ten elf vypadá fakt divně XD. Takhle v PC ten obrázek vypadá jinak. S tím i to tmavší stínování, dávám přednost světlým věcem a skener mi to ještě víc zesvětluje, nevím co s tím mám dělat...

Carstin: Stehno delší než holen, stehenní kost je nejdelší kost v těle, navíc jsou kolena v pulce, nechápu smysl narážky. K anime se to trochu kloní, přiznám se, že k tomu stylu inklinuju stále více.

S díky tfoft a mé já